Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C# i MS ACCESS - DataGridView, Grupe i sinhronizacija azuriranja

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: C# i MS ACCESS - DataGridView, Grupe i sinhronizacija azuriranja

[ Pregleda: 1447 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kiza1987
student elekrotehnike - racunarka
tehnika
Beograd

Član broj: 256090
Poruke: 3
..8.47.wifi.dynamic.gronet.rs.



Profil

icon C# i MS ACCESS - DataGridView, Grupe i sinhronizacija azuriranja30.03.2010. u 02:18 - pre 171 meseci
Za pocetak, pozdrav svim forumasima! Da ne okolisem nego da predjem odmah na poentu Koristim C# kao klijent aplikaciju a MS ACCESS kao data provider. Pri radu sa DataGridView-om naisao sam na jedan naizlged banalan problem. Naime, u Accessu, u tabeli Radnik imam polje "kvalif" koja je DropDown lista sa vrednostima "KV", "VKV", i "VSS" i to lepo radi u Accessu, ali kad hocu isto tako da uradim u DataGridViewu koristeci DataGridViewComboBoxColumn tip i BindingSource za DataSource on mi lepo selektuje ali ako hocu da promenim tu vrednost taj comboBox u DGWu mi umesto tri izbaci sve vrednosti koji radnici imaju. Kako da otklonim taj problem? Negde sam video da moze to da se otkloni tako sto bih napravio novu tabelu i tu uneo te tri vrednosti za kvalifikaciju i samo iskoristio vezu izmedju te 2 tabele kao DataSource za pomenutu kolonu ali bih vise voleo da to moze bez toga... imam mnogo tabela pa sad ako bi tako za svaki combo box pravio zasebnu tabelu....
Takodje me zanima kako bih mogao da koristim username/password varijantu i grupe i njima dodeljujem/oduzimam prava kao i kako da resim problem azuriranja podataka koji obavljaju 2 ili vise korisnika istovremeno s obzirom da bi se access baza delila na mrezi a klijenti pristupali njoj koristeci C# korisnicki interfejs. Za username/password kapiram da treba da postoji tabela u Accessu koja bi se povezala sa tabelom Grupe ali kako vizuelno to da ogranicim (recimo, taj i taj meni moze da vidi samo ta i ta grupa, to dugme moze da vidi samo admin itd)?.. koristeci poseban fajl (dat, txt, xml ili neki drugi) u kome bi cuvao, recimo, imena instanci na formi i grupa koje mogu da ih vide ili kako?
Hvala unapred na odvojenom vremenu i trudu!
 
Odgovor na temu

ravni

Član broj: 8894
Poruke: 373



+15 Profil

icon Re: C# i MS ACCESS - DataGridView, Grupe i sinhronizacija azuriranja31.03.2010. u 07:18 - pre 171 meseci
sto se tice pitanja vezanog za combo - treba samo da napravis listu stringova koji su moguce vrednosti za polje 'kvalif' i da tu listu povezes na binding source od kolone

Code:
list<string> ss = new list<string>();
ss.add("kv");
ss.add("vkv");
ss.add("vss");

kvalifBindingSource.datasource = ss; 
 
Odgovor na temu

kiza1987
student elekrotehnike - racunarka
tehnika
Beograd

Član broj: 256090
Poruke: 3
..8.46.wifi.dynamic.gronet.rs.



Profil

icon Re: C# i MS ACCESS - DataGridView, Grupe i sinhronizacija azuriranja11.04.2010. u 19:47 - pre 170 meseci
Hvala druze , resio sam to na laksiji nacin: u ItemsCollection ComboBox kolone sam stavio KV, VKV, VSS a bindovanje je radilo preko BindingSourca DGVa. U pocetku sam sumnjao da ovo nece raditi ali je radilo. Da li neko ima source code ili mi moze reci u kratkim crtama kako mogu da resim ovo: zelim da imam vise MaskedTextBox kolona u DataGridViewu pri cemu ce morati da podrzavaju bindovanje (a uz to da nemaju istu masku). Skinuo sam par kodova ali je bilo ili da mogu da se koriste vise maskedtextbox kolona pri cemu ce se koristiti samo jedna maska za sve kolone ili da ima vise ali da ne podrzavau bindovanje. Ovaj primer mi se cini najbolim do sada: http://www.microsoft.com/downl...ff48f826ce6&DisplayLang=en (u folderu Technologies\WinForms\DataGridViewCustomColumn\CS) ali kad hocu da bindujem neku kolonu u DataSetu koja je DateTime izbacuje gresku pri formatiranu vrednosti. Shvatam vecinu stvari u ovom kodu ali ne mogu da pronadem nacin sta da promenim u datom kodu kako bi MaskedTextBox kolona podrzavala i DateTime (pretpostavljam ValueType, ili hvatanje dogadjaja na FormatedValueChanged). Dakle zelim da mogu u designeru da oznacim da li je u pitanju DateTime ili String tip podataka za bidnovanje (i koje jos vec treba). Odlucio sam se za MaskedTextBox kad je u pitanju DateTime kolona u DateSatu jer je unos brzi nego kad bih koristio Calendar kontrolu u DGVu.

Ako znate pls pomozite ili me uputite na neku korisnu stranu
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: C# i MS ACCESS - DataGridView, Grupe i sinhronizacija azuriranja

[ Pregleda: 1447 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.