Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpski film ili nešto drugo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Srpski film ili nešto drugo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 33684 | Odgovora: 167 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?27.03.2010. u 21:36 - pre 171 meseci
Mislim da je ovo veliki plus za Srpsku kinematografiju, film koji ima generalizovanu temu, a naslov sam po sebi je zapravo ok, da se zna kada se pravi specifican zanr, da se zna da srbi idu do kraja. A ne tamo neki americki horor, em znas unapred sta ce da se desi, em scena koja bi trebala da ti ulije strah i bizarnost, vise deluje komicno i tuzno.
 
0

KittyKat

Član broj: 244124
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?27.03.2010. u 21:53 - pre 171 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Da li postoji Zakon o davanju imena filmu, sa stavom koji kaže da "ime filma mora biti logično"? Koliko znam ne.


Ne verujem da postoji zakon, ali mora postojati neka odgovornost. U ovom slučaju, odgovornost je na autoru koji iza sebe ostavlja neko delo. Nema potrebe zaista da se film zove "srpski film". Neko je ironično pokušao na ovoj temi da mi objasni rad Dejvida Linča i Franciska Goje, a nema potrebe pošto godinama pratim Linča a Goja mi je omiljeni slikar, tako da vrlo dobro poznajem njihova dela. Scena sa silovanjem bebe recimo, ne može se porediti ni sa kakvim Linčom, ni sa kakvim underground filmom, ni sa čim... :/ Ne znam odakle reditelju ideja da to uopšte stavlja u "srpski" film?
Ja se ne sećam takvog slučaja u Srbiji, seća li se neko toga? Sećam se onog slučaja pre jedno 2-3 godine, neki bolesnici su silovali devojčicu od 3 god a potom je ubili :( I to je jedini slučaj u Srbiji za koji znam... Nije to nikakva realna slika društva u kome živimo (reče Sergej Trifunović da jeste, jel tako), to je slika bolesnog pojedinca uopšte.

Zanimljivo je i koliko se može videti na ovih par strana, koliko smo postali perverzno društvo u globalu. Samo li neko pomene da je nešto nenormalno (nenormalno po defaultu i zdravom razumu), odmah kamenjem na njega. I odmah se taj neko proglašava nekim lažnim moralistom, puritancem, etiketira se kao nazadan, kao neko ko ima problem sa ličnim identitetom... i tako dalje. To je zato što smo "evoluirali"... kako da ne ;)

Baš je ružno ime filma, štaviše ogavno je i reditelj, koliko god lud bio, trebao bi malo da se postidi toga što je uradio. Ono ako ništa, bar zbog onih koji su se koliko toliko borili da očuvaju ime svoje zemlje, na milion načina. Nego... zagrizlo to malo američkog hleba, pa se pro*určilo...

Čuj, srpski film... kakva drskost. Svaka mu čast.
There's a light at the end of every tunnel, just pray it's not a train.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?27.03.2010. u 22:38 - pre 171 meseci
Citat:
KittyKat: Ja se ne sećam takvog slučaja u Srbiji, seća li se neko toga? Sećam se onog slučaja pre jedno 2-3 godine, neki bolesnici su silovali devojčicu od 3 god a potom je ubili I to je jedini slučaj u Srbiji za koji znam... Nije to nikakva realna slika društva u kome živimo (reče Sergej Trifunović da jeste, jel tako), to je slika bolesnog pojedinca uopšte.


Ne znam kako ti je do sada promaklo, ali 'ajde da ponovim, ovo nije dokumentarni već igrani film, fikcija, izmišljen. Ne vidim zašto je to teško shvatiti? Nije ni u Americi bio (koliko znam) nijedan zabeležen slučaj Terminatora iz budućnosti, pa su opet uspeli nekako da snime čak 3 dela.

Citat:
KittyKat: Nego... zagrizlo to malo američkog hleba, pa se pro*určilo...


Da, sve sam stvani pvaćenik, svamota.
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?27.03.2010. u 22:49 - pre 171 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Nije ni u Americi bio (koliko znam) nijedan zabeležen slučaj Terminatora iz budućnosti, pa su opet uspeli nekako da snime čak 3 dela.


Ima ih četiri, koliko ja znam

http://www.imdb.com/title/tt0438488/
 
0

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?27.03.2010. u 22:49 - pre 171 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Ne vidim zašto je to teško shvatiti? Nije ni u Americi bio (koliko znam) nijedan zabeležen slučaj Terminatora iz budućnosti, pa su opet uspeli nekako da snime čak 3 dela.

Neobavešten si. http://www.imdb.com/title/tt0438488/
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?27.03.2010. u 23:04 - pre 171 meseci
Eh... odgledao sam i četvrti, ali valjda što ga nisu nazvali Terminator 4, uvek zaboravim na njega.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?27.03.2010. u 23:22 - pre 171 meseci
Citat:
KittyKat: Ne verujem da postoji zakon, ali mora postojati neka odgovornost.


Na svu srecu, tom odgovornoscu se nece baviti forumski likovi, nego ljudi koji ce odledati film (nadamo se) :

Citat:
KittyKat:
Neko je ironično pokušao na ovoj temi da mi objasni rad Dejvida Linča i Franciska Goje, a nema potrebe pošto godinama pratim Linča a Goja mi je omiljeni slikar, tako da vrlo dobro poznajem njihova dela.


Pazi, ako njihova dela poznajes iz recenzija, kritika, a bogami i trejlera, razmisli malo.

Citat:
KittyKat:
Baš je ružno ime filma, štaviše ogavno je i reditelj, koliko god lud bio, trebao bi malo da se postidi toga što je uradio. Ono ako ništa, bar zbog onih koji su se koliko toliko borili da očuvaju ime svoje zemlje, na milion načina. Nego... zagrizlo to malo američkog hleba, pa se pro*určilo...


Ma to sam teo odma da kazem.
Strani placenik i domaci izdajnik.
Verovatno je cigan, a cale mu je crnac keva mu je jevrej.
I sigurno nije pravoslavac.
Treba ispitati kojoj veru mu se klanjao djed.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?28.03.2010. u 09:54 - pre 171 meseci
Citat:
KittyKat: Neko je ironično pokušao na ovoj temi da mi objasni rad Dejvida Linča i Franciska Goje, a nema potrebe pošto godinama pratim Linča a Goja mi je omiljeni slikar, tako da vrlo dobro poznajem njihova dela. Scena sa silovanjem bebe recimo, ne može se porediti ni sa kakvim Linčom, ni sa kakvim underground filmom, ni sa čim...


To sam bio ja i nisam bio ironican.

Jesi sigurna za ovo poredjenje?

http://www.youtube.com/watch?v...FE&feature=player_embedded

Mada ti to vec znas kao dobri poznavalac Linca.


Citat:
Combuster:
Ja ih spomenuh kao vinovnike najvecih odvratluka u filmskoj industriji ikada zabelezenih...


Ne kasne ni Italijani za Francuzima :)
120 dana sodome od Pazolinija je film koji ne trebaju da gledaju ljudi koji ne kontaju da umetnicka predstava necega ne znaci da je autor na istim talasnim duzinama kao i delo, te da delo i autor su dve celine (sad sam ironican).

Zao mi je - trejler je tesko naci :))

http://hr.wikipedia.org/wiki/Salo_ili_120_dana_Sodome
Citat:
"Salo ili 120 dana Sodome" je jedan od najkontroverznijih filmova 20. stoljeća. Pasolini u tom filmu predstavlja hladan svijet bez nade i ljubavi, apokalipsu u kojoj zli pobijeđuju, ali i implicitno nagoviješta da takav režim ne može opstati (zato je radnja filma smiještena na području Sala 1944.-1945., kada su fašisti počeli nepovratno gubiti rat od saveznika, pa se tijekom filma mogu čuti zvukovi savezničkih aviona iznad dvorca). Pri tom je namjerno odbacio suptilan pristup i odabrao eksplicitni, prikazavši fašizam kao perverziju koja istodobno odbija, ali i privlači. Film je snimljen sa statičnom kamerom, a završne grozote bez zvuka, samo popraćene smirujućom glazbom glasovira, što još više produbljuje jezu. Odjek kritike bio je podijeljen [1] zbog drastičnog načina filmskih postupaka koji su eksplicitno pokazali silovanja, mučenja ( scena u kojoj jedna žrtva mora jesti fekalije vojvode ) i ubijanja mladih žrtava od fašističkih zlikovaca. Gary Indiana je analizirao kako je film „alegorija kasne kapitalističke tržišne ekonomije, gdje je neograničen izbor gratifikacije sakrio odsutnost svakog izbora ili otpora, gdje ništa ne može zaustaviti operacije sistema koji pretvara umjetnost u produkte a ljude u stvari“


Edit:
postedeh one sa slabijim stomakom - ostavio sam "samo" link ;)

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 28.03.2010. u 11:49 GMT+1]
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?28.03.2010. u 11:21 - pre 171 meseci
Citat:
Isak666: Ne kasne ni Italijani za Francuzima


Sve su to amateri u poređenju sa Japancima, što se tiče pravljenja raznih boleština (čisto moje mišljenje, o ukusima se ne raspravlja )

Recimo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Flower_of_Flesh_and_Blood

Citat:
After viewing a portion of this film, actor Charlie Sheen was convinced the murder depicted was genuine and contacted the MPAA, who then contacted the FBI. FBI agent Dan Codling informed them that the FBI and the Japanese authorities were already investigating the film makers, who were repeatedly interviewed by the Japanese police and eventually summoned to court to prove that the special effects were indeed fake (similar to what Italian film director Ruggero Deodato had to do with his film Cannibal Holocaust).


Inače, film je star 25 godina...

Ima ga na youtube-u, pa ko ima..hm, želju da gleda tako nešto, i nema nameru da jede narednih par dana, neka izvoli:


http://www.youtube.com/watch?v...60F&index=0&playnext=1
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?28.03.2010. u 11:33 - pre 171 meseci
Uf.. taj baja sa kokoskom :) ne znam za ovaj, ali znam da je Radivojevic hard core fan japanskog horora, pa mozemo vec znati sta nas ocekuje u "Srpskom filmu" :)
 
0

KittyKat

Član broj: 244124
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?29.03.2010. u 00:02 - pre 171 meseci
Citat:
Isak666:
To sam bio ja i nisam bio ironican.

Jesi sigurna za ovo poredjenje?

http://www.youtube.com/watch?v...FE&feature=player_embedded

Mada ti to vec znas kao dobri poznavalac Linca.
 


Linč se bavi pojedincem i kritikom društva na jedan drugačiji način, plasirajući njegove duboke strahove, traume, kroz slojevitu priču u kojoj se mahom mešaju realnost i nerealnost.
Na taj način, on veoma specifično profiliše ličnosti kojima se bavi, te tako imamo prilike da se kroz njegova dela pozabavimo podsvesnim i neotkrivenim.
U takvom pristupu analize pojedinca i interpretaciji problema kojima se Linč bavi, on publici ostavlja problema da razmisli, pozabavi se metaforama i poveže kompleksnost unutrašnjeg "ja" sa onim očiglednim i spoljašnjim "ja".


Tako da, ono što sam videla u trejleru za "srpski film", sa Linčom mogu da povežem samo po osnovi brutalnog i bizarnog, koje je ovde direktno. Kod Linča su takve scene mahom korišćene kao metafore ili kao iluzije, dok su ovde stvarne. Tako da ipak ne vidim neku posebnu vezu između smrti monstrum bebe (kao produkt straha glavnog lika, njegovu imaginaciju, traumu), i vrlo realnu sliku silovanja srpske bebe, u "srpskom filmu". Kažem, na osnovu mraka je poređenje u redu, ali nikakvo drugačije - ne.
There's a light at the end of every tunnel, just pray it's not a train.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?29.03.2010. u 00:43 - pre 171 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja nisam ni pogledao film... ali na osnovu naslova mi se ne svidja. Tako da nema potrebe da ga gledam uopste.
Tacno. I tako je verovatno nesto iz kategorije "vid'la zaba kako potkivaju konja pa i ona digla nogu".
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?29.03.2010. u 05:46 - pre 171 meseci
Sa onog linka gde režiser priča o filmu:

Citat:
To se polako pretvara u lažni argument poricanja u nipodaštavanju novih, žestokih i preko potrebnih tendencija u domaćoj kinematografiji. Kao - "realnost vas demantuje" ili "sve smo grozote videli uživo, red je da se sada bavimo devojčicama koje prodaju hrizanteme", "pošto smo preživeli užas, bolje da se sada ne bavimo ničim"


Pošto dotični izgleda žešće ne podnosi domaću kinematografiju, pade mi na pamet da nije naslov "Serbian movie" možda analogija sa "Scary movie", gde se parodiraju horor (scary) filmovi, pa on sad misli da je ovaj film neka vrsta metaforičke parodije, bla, bla, bla na srpsku (serbian) mainstream kinematografiju, pa otuda naslov...

Samo ideja...ono, ko zna šta se vrzma u glavama likova koji snimaju ovakve stvari...
 
0

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?29.03.2010. u 09:04 - pre 171 meseci
Sad se ubismo da protumačimo naslov, a oni su ga verovatno (što reče neko gore) "smislili" u sitne sate uz nargile
Što bi rekao Lesli: sma-ra-nje
 
0

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?29.03.2010. u 15:48 - pre 171 meseci
Citat:
vlada131:...pade mi na pamet da nije naslov "Serbian movie" možda analogija sa "Scary movie", gde se parodiraju horor (scary) filmovi, pa on sad misli da je ovaj film neka vrsta metaforičke parodije, bla, bla, bla na srpsku (serbian) mainstream kinematografiju, pa otuda naslov...
Engleski naslov mu je "A Serbian Film", nije Serbian Movie.
@KittyKat: pominješ vec 6-7 puta silovanje bebe u trejleru; ja sam trejler pogledao nekoliko puta, i nije da sam se baš trudio, ali pomenutu scenu nikako nisam video!? Da nisi pobrkala to sa scenom porođaja možda?

Izgleda da je opšti trend i da je sigurnije za film koji nismo videli reći da je sr@nje, čisto da ne rizikujemo da ispadnemo glupi u društvu... Ako taj Radivojević toliko pljuje po srpskom filmu, mora da on nije normalan, jer, nemoguće je da je srpska kinematografija toliko trula... Jel' tako?
Ako je kojim slučajem on u pravu, ostaje gorak ukus u ustima od ogromne gomile usranih srpskih filmova (čast izuzecima) koji nam se serviraju zadnjih decenija, tako da to ne smemo dozvoliti, ni priznati...
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?31.03.2010. u 07:47 - pre 171 meseci
Sto se tice ovih koji se ismevaju sintagmu "strani placenik" sto dalje implicira da takve stvari ne samo ne postoje vec i da je lud svako ko u njih veruje. Pa bozemoj ko bi ikad naudio Srbiji, nasa zemlja nema neprijatelje sto dalje implicira da nam ne treba ni vojska ni policija ni DB (sve su to staljinisticki relikti), isto tako nijedan Srbin nikada nije primio novac od stranaca da nesto uradi za njihov konto, a protiv Srbije (imali ko u to da veruje ?!). Evo vam novi film.

Film se zove "Besa". Na stranu to sto nijedan siptar nikada ne bi snimio film u kome se tolerise ili velica bilo sta srpsko, a u Srbiji se to sve podvodi kroz naravno cuvenu umetnicku slobodu. Sloboda ili ludilo ? Taj film, nebulozne tematike (Srbin 14. dovodi Slovenku u neku srpsku zabit, rat pocinje i on zenu ostavlja visokomoralnom siptaru (dedi potonjih narkodilera) da je cuva itd...), nije dobio sredstva od Min. Kulture Srbije pa se za finansiranje obratio vladama drugih zemalja (Francuske, Madjarske, hrvatske i Albanije!) i dobio novac. Da li i oni nisu strani placenici ? Da li nisu strani placenici i mnoge NVO koje se time i dice ? Da li nisu strani placenici i mnoge politicke partije koje ne kriju da su primale novac pa i bile instruirane od inostranstva ?

Ne, nisu. Mafija ne postoji, a Draza je umro 1966. u Sovjetskom Savezu.

 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?31.03.2010. u 08:12 - pre 171 meseci
Ma da, lepo je to, sedeti u Italiji, raditi za evre i pričati o stranim plaćenicima. I ne smeta ti uopšte što je Italija učestvovala u bombardovanju Srbije? To je Srbiji daleko više naudilo nego bilo koji film - prošli, sadašnji ili budući.

 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?31.03.2010. u 08:35 - pre 171 meseci
Znaci,

Film koga niko jos nije pogledao ne samo da 'blati Srbiju', vec je finansiran od strane 'zapadnih centara moci' kako bi 'blatio Srbiju' ? :-)

U je... svaki dan saznas nesto novo.

Sutra ce se saznati kako je u stvari novac za snimanje ovog filma dosao od prodaje srpskih organa na Kosovu.

Koliko se stvari moze saznati bez da se pogleda film, zadivljujuce :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?31.03.2010. u 15:43 - pre 171 meseci
Jos jedan review - mozda pomogne nekom da (ne) pogleda film.
http://www.bloody-disgusting.com/film/4501/review
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Srpski film ili nešto drugo?31.03.2010. u 16:39 - pre 171 meseci
Citat:
Ma da, lepo je to, sedeti u Italiji, raditi za evre i pričati o stranim plaćenicima. I ne smeta ti uopšte što je Italija učestvovala u bombardovanju Srbije? To je Srbiji daleko više naudilo nego bilo koji film - prošli, sadašnji ili budući.


Ne razumem kakve ti paralele vuces.

Ja ne sedim u Italiji, ja u Italiji radim i za to sam placen. Ali ja ne radim protiv Srbije vec upravo za nju jer novac koji potrosim ili posaljem u Srbiji je iznos verovatno veci od tvog poreza i doprinosa postovani g. Jefticu. Uz to sam jos i korektan pa ne koristim glasacko pravo - o ostavljam vama u zemlji. Ja samo hocu da kazem vama zemljacima u domovini, ako vam uopste koristi moje misljenje, da ne pristajete na ponizenja i ucene koje se u EU ne samo ne traze, nego su izabranjene. Govorim vam da cuvate svoje srpsko ime zbog vas ali i zbog nas i da ne kaljate imidz Srbije. Trebace vam.

Inace nama Srbima je predstavljena slika EU da su to neki narodi bez nacionalnog ponosa, narodi bez vere, narodi koje nemaju svoje Kosova, Ruene, Termopilske klance, Ahene, Oksforde i drugo, a zapravo to se trazi od nas Srba. Pogledajte slovenci i hrvati su se zakrvili oko 100m obale koja nikad i nije bila njihova, a upitno je i cija ce sutra biti, a nas tapsu po ramenu i ohrabruju nas da priznamo Kosovo ! Naravno da mi koji zivimo u inostr. znamo da to nikako nije tako vec upravo obrnuto i zato neretko ljudi iz dijaspore upravo opominju zemljake da ne rade te stvari jer prosto to niko ziv neradi u EU. Ali avaj, sta vredi kad iz domovine kazu: ko ste vi da nam pricate, sta vas briga ! A briga vas je kad saljemo novac ? Hehe moze se i tako gledati itd...

Citat:
Znaci,

Film koga niko jos nije pogledao ne samo da 'blati Srbiju', vec je finansiran od strane 'zapadnih centara moci' kako bi 'blatio Srbiju' ? :-)

U je... svaki dan saznas nesto novo.

Sutra ce se saznati kako je u stvari novac za snimanje ovog filma dosao od prodaje srpskih organa na Kosovu.

Koliko se stvari moze saznati bez da se pogleda film, zadivljujuce :-)


Cudo Dimkovicu da ti tako ozbiljan i informisan o vecini stvari imas ovako indolentan i podsmesljiv odnos po ovom dosta vaznom pitanju. Po tebi je nemoguce da neko napravi propagandisticki film ?! Hahaha

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Srpski film ili nešto drugo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 33684 | Odgovora: 167 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.