Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10688 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.markish.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..24.03.2010. u 11:36 - pre 171 meseci
Hteo sam ovo da podelim sa Vama..

19.12.2008. sam uzeo na nagovor drugara i prijatelja postpaid 150 paket + vodafon 533(sagem).. Mojih dosta prijatelja su uzeli ovaj telefon.. posle mesec dana bukvalno, na svim telefonima je crkao flat cabl.. pa i meni.. telefon nije ni koriscen, zato sto je ovo bila neko second varijanta(posle telenora i mts-a).. odlazak u njihov servis gde je garancija 2. god nije urodio plodom, traze ljudi 8000,00 dinara za popravku, a ceo taj telefon ne kosta ni pola?!? Posto VIP stvarno slabo koristim sada sam hteo da uzmem neki drugi telefon, ali mesec, dva do isteka ugovora to nije moguce.. poslao sam im mail zalbe, i stvarno je bezobrazluk sa njihove strane.. znaci ja zahtevam ili da raskinu ugovor ili da mi omoguce da uzmem novi telefon uz paket.. ili cu ih tuziti, nista drugo mi ne pada na pamet.. Da li je neko od Vas imao ovakav bezobrazluk?

pozdrav, Marko
 
Odgovor na temu

MaxM

Član broj: 181561
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..24.03.2010. u 12:54 - pre 171 meseci
Da ih tuzis, ne mozes jer nemas osnovu za to, a cak i da to uradis, gubis sigurno, placas sudske troskove. Ono sto nam nisi napisao, da li je telefon bio u garanciji, jer niko ti nece odbiti garanciju i traziti 8000 din za popravku telefona ukoliko je telefon u garantnom roku, a odbijaju je u slucaju fizickog ostecenja.

Trebao si da im napises neku konkretnu zalbu i mozda bi ti zamenili za drugi model, kao sto su to uradili mom komsiji, koji je dva puta nosio taj model na servis i treci put je dobio neku nokiu na kucnu adresu od njih. Sto se tice telefona, znas da ugovor traje 2 godine i da se ne moze menjati aparat za to vreme, 3 meseca ranije se stice mogucnost promene aparata, kao sto sam ja to uradio i ostaje ti da cekas septembar-oktobar.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.rs.



+257 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..24.03.2010. u 14:43 - pre 171 meseci
^^ KAKO nije napisao?

Citat:

19.12.2008. sam uzeo na nagovor drugara i prijatelja postpaid 150 paket + vodafon 533(sagem)... odlazak u njihov servis gde je garancija 2. god nije urodio plodom


Koliko znam jos nije prosao 19.12.2010.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.markish.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..24.03.2010. u 15:18 - pre 171 meseci
telefoni su odneti bas posle mesec dana u ovlasceni servis i trazili su 8000,00 dinara... iako su telefoni novi.. vidim da sam napisao, ne vidim sta je nejasno?

nisam sad nosio u servis nego u januaru 2009. odmah na pocetku...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..24.03.2010. u 15:32 - pre 171 meseci
Ako je bio u garanciji i trazili su ti naknadu za popravku, trebao si da potrazis pomoc trzisne inspekcije.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

MaxM

Član broj: 181561
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..24.03.2010. u 21:56 - pre 171 meseci
Opet ostaje nejasno da li si ti nosio telefon na mesto gde si kupio telefon, bilo Vip ili njihovi partneri, ili si nosio kod uvoznika direktno na vrata? Ako si nosio kod uvoznika, onda je to klasican odgovor koji si mogao da dobijes od njih. Ako si isao u Vip, oni su u obavezi da ti prime telefon na servis, pa makar bio u tri dela, pa dalje salju kod uvoznika na garanciju i oni reaguju za operatere, a ovako ti licno da ides kod njih, to tako ne ide.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..24.03.2010. u 22:30 - pre 171 meseci
^^ Citas li ti ista sta iko pise? Ajde procitaj ponovo PAZLJIVO gde je covek nosio telefon u poruci od Marka, dva posta iznad tvog.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

MaxM

Član broj: 181561
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..24.03.2010. u 23:52 - pre 171 meseci
Alooo, nemas potrebe ti mene da ispravljas. Da li ti citas sta pise, jer stoji da je nosio u njihov servis? Ciji njihov servis, vipov, vodafonov, ciji, nije napisao. Hajde malo razmisli pre nego st onapises ovako nesto pametno.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..25.03.2010. u 06:32 - pre 171 meseci
^^ Ja citam , ali ti i dalje ne. Zar je bino ciji ako je, kao sto kaze, ovlasceni servis?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

zvezdasbg
Neproizvodni radnik
Beograd

Član broj: 240663
Poruke: 705



+81 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..25.03.2010. u 08:34 - pre 171 meseci
Sacekaj kraj godine i raskidaj ugovor sa njima.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 25.03.2010. u 10:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.yubc.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..25.03.2010. u 08:45 - pre 171 meseci
Prvo sam otisao u VIP poslovnicu i rekli su mi da odnesem telefon u ovlasceni servis(preko puta buvljaka).. Odneo sam.. (nas nekoliko) i dobili smo isti odgovor da je 8000,00 popravka flat cabla.. Ovo je bilo mesec dana nakon preuzimanja telefona(januar 2009.) i ne vidim sta je tu nejasno? Nece moci ovako da se zavrsi.. ja saradjujem sa VIPom oko nekih housing masina, domena, hosting-a.. nek oni ovo macku u rep obrisu.. tuzicu ih pa da vidimo.. Ja sam tolerantan skroz ali vece lopove od ovih nisam video.. Koristim Telenor prenesi.. i imam paket od 4000,00 dinara mesecno i skroz sam zadovoljan, a ovima ni 500,00 dinara ne bih dao..


 
Odgovor na temu

MaxM

Član broj: 181561
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..25.03.2010. u 09:08 - pre 171 meseci

Jbyn4e

Covek je tek sad napisao, posle 100 postova da je bio u vipu, pa u ovlasceni servis. Znaci ni u jednom postu nije napisao da je bio u vipu. Vip je duzan da primi telefon na servis, a ne da salje ljude u ovlasceni servis. To sto si ti i vas nekoliko dobili takav odgovor, to je po meni cista nebuloza jer je to greska samog telefona. Opet mi je tesko da poverujem u tu tvoju pricu, jer je garancija na svaki telefon 24 meseca, a ne vidim razlog zasto bi ti neko trazio 8000 din za popravku telefona koji je u garanciji, sem ako ga ti nisi pre toga fizicki ostetio, pa su ti ukinuli garanciju, a za to trazis krivca u vipu. Pa jer ti kod vipa placas telefon na kredit, ili usluge?? Tuzbom ces samo da puknes i ne verujem da ces to da uradis, jer i sam znas ishod toga.
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.yubc.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..25.03.2010. u 09:22 - pre 171 meseci
MaxM slusaj me.. nemoj da me ucis nesto sto veoma dobro znam.. u ovom poslu sam dugo vremena.. otkud ja znam kako su mogli? Telefon je nov, hoces da ti ga poklonim da vidis.. da nema pola sata razgovora na njemu, da je kao nov..? Ako zelis poklonicu ti.. taj telefon ima fabricku gresku flat cabla, i zato ga VIP nema vise u ponudi.. juce mi je radnik u call centru rekla, da ako servis je trazio toliko, toliko je ta cena i to je to? Mislim ne razumem te skroz? Koga branis? Sto se tice tuzbe znam veoma dobro moja prava i necu da budem 2. god ogranicen ugovorom zbog telefona, ako servis mi ne prihvata garanciju, tj. VIP.. ovo se desilo svim ljudima koji su uzeli taj telefon.. a ne samo meni.. a veruj mi da ce tuzba uspeti, zato sto znam svoja prava i nisam laik, kao obicni ljudi koji ne znaju ni sta je telefon, a kamoli nesto drugo..
 
Odgovor na temu

MaxM

Član broj: 181561
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..25.03.2010. u 09:41 - pre 171 meseci
Moj ti je predlog da se vratis u Vip, ili odes u drugu poslovnicu i zahtevaj da ti prime telefon na servis, sedni im na kicmu, sve dok ne dobijes drugi model telefona. Znam da su menjali ljudima telefone, pa pisao sam o tome u proslom postu. Nelogicno mi deluje da ti neko i na call centru kaze tako nesto. Lepo ti idi opet u vip i budi drzak, jer niko ne moze ti uskratiti tvoje pravo na garanciju od dve godine.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..25.03.2010. u 10:10 - pre 171 meseci
Ja sam tako posto mi Telenor svojevremeno nije vratio N95 sa servisa u roku od 45 dana, ja lepo njima poslao trzisnu i da vidis sutradan me pozvali da uzmem novi telefon isto N95. Evo ga i dan danas radi odlicno, burazer ga koristi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

MaxM

Član broj: 181561
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..25.03.2010. u 10:22 - pre 171 meseci
Nije stvar u tome, trzisna nece da reaguje u slucaju kvara telefona prema operaterima, nego prema uvoznicima ili serviserima koji garantuju za taj telefon, a onda trzisna reaguje samo ukoliko je telefon probio zakonski rok i u tom slucaju inspekcija ide iskljucivo kod kod servisera, ne kod operatera. Proveo sam tolike godine po servisima koji su mi popravljali tehnicke stvari pod garancijom, pa valjda sam naucio nesto i tamo, tako da Marko, sedni im ti na kicmu u vipu da ti to zamene, jer jedino oni interno mozda mogu da ti srede.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..25.03.2010. u 16:52 - pre 171 meseci
@MaxM
Citat:
Vip je duzan da primi telefon na servis, a ne da salje ljude u ovlasceni servis

Odakle tebi ova informacija, moze li se ona negde videti? Koliko sam ja citao po forumima ranije, svi operateri ti kazu da ako nesto nije u redu da se javis u ovlasceni servis, posto ti garanciju valjda daje uvoznik, a ne operater, pa telefon nosis u OVLASCENI SERVIS. Ako se to promenilo, voleo bi da vidim negde napismeno.



Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-89-216-184-65.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..25.03.2010. u 18:46 - pre 171 meseci
offtopic:
...MaxM je odavno poznat kao navijač VIP-a - samo nije jasno da li je kod istih i zaposlen?

ontopic:

Kao neko ko je godine proveo po servisima kao serviser, mogu ti reći da garanciju daje prodavac, a prodavcu uvoznik, koji ili ima ugovor sa servisom o ovlašćenju, ili je fabrika direktno angažovala servis da bude ovlašćeni...

...u svakom slučaju: dobro, ali dobro pročitaj ugovor, pogotovo garantni list telefona; opet odnesi u ovlašćeni servis, ali ovaj put ostavi telefon na pregled, i traži potvrdu o prijemu, potpisanu i overenu; odgovor servisa prihvataj isključivo u pismenoj formi.

Tada se ili pozovi na inspekciju, ili ćeš već imati dovoljno materijala za tužbu.

usmeno ništa. samo pismeno.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

MaxM

Član broj: 181561
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..25.03.2010. u 19:23 - pre 171 meseci
offtopic

newtesla, da radim za njih, da neces da te zaposlim mozda???Daj smorili ste vise sa tim kako ja radim za vip, ... vas vip. U nekoliko tema i postova sam trubio o ovome i nemam nameru da se bilo kome pravdam zasto ja pisem ovako kako pisem, a pisem samo kada ljudi pisu gluposti ovde i neistine.

ontopic

Nisi u pravu. Kada ti neka firma proda nesto sto reklamira, onda je duzna da ti obezbedi garanciju za proizvod koji ti proda, jer stavlja fiskalni racun na garantni list. Kada se desi kvar u toku garancije, aparat se nosi iskljucivo na mesto gde je kupljen isti i sta god da mu fali, prodavac je duzan da primi taj uredjaj na servis, pa makar ga i namerno polomio. E sada dolazimo do dela kada je prodavac prosledio uvozniku neispravan aparat i uvoznik(serviser) pregleda aparat i daje zadnju rec. Ako je greska samog aparata, popravka ide na servis, ne na korisnika. Ukoliko je fizicko ostecenje, onda aparat ne podleze garanciji. Serviser vraca aparat na prodajno mesto i ostalo je samo na njima da li ce oni uraditi nesto da pomognu kranjem korisniku oko njegovog problema, ukoliko je aparat ostecen njegovom kriviciom. I dalje ne verujem u pricu da neko moze da trazi pare za porpavku telefona koji je u garanciji, a koji pri tom nije fizicki ostecen. Sto se tice pretplate, ti ne placas telefon, nego uslugu, a to sto si ti shvatio da mesecno placas telefon, to je vec druga stvar.

Da ne trubimo vise bezveze ovde, ukoliko ti fizicki nije ostecen telefon, odnesi im u Vip i zahtevaj da ti zadrze telefon i nek ti daju potvrdu kao sto je tesla napisao. Oni dalje nek se zezaju kako god zele, al samo da bude u tvoju korist, jer ne moze drugacije da bude ukoliko je garancija vazeca. Poslednja stavka je ta, da trzisna inspekcija nece sigurno ici kod operatera, nego kod servisera, uvoznika koji je odbio garanciju. Iza sebe imam gomilu pokvarenih telefona, televizora i kompjutera, tako da odlicno znam sta pisem, jer sam prostudirao ovu problematiku poodavno.
 
Odgovor na temu

.Mack.
Milos Mijatovic
Beograd

Član broj: 129846
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.milosmijatovic.net


+1 Profil

icon Re: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..25.03.2010. u 20:19 - pre 171 meseci
Citat:
MaxM

ontopic

Kada se desi kvar u toku garancije, aparat se nosi iskljucivo na mesto gde je kupljen isti i sta god da mu fali, prodavac je duzan da primi taj uredjaj na servis, pa makar ga i namerno polomio.


Ne mora da znaci.
Ja sam kupio pre 2 godine laptop u Eurolinku, a firma se kasnije kako znamo, ugasila. Medjutim garancija mi je ostala pa sam na reklamaciju, u garantnom roku, nosio u ovlasceni sevis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Raskid ugovora ili uzimanje novog telefona..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10688 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.