Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!
(Zaključana tema (lock), by Milan Gligorijevic)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 124826 | Odgovora: 557 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

banchi
aka mando
"Pulsar 1" Creative Web
Neoplanta

banchi
Član broj: 86742
Poruke: 191
*.neobee.net.

Sajt: www.pulsar-1.com


+9 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 17:42 - pre 172 meseci
^nema tamo stolica ni el. ni obicnih...imas neke daske pa mozes da lezis ili sedis, al je prilicno hladno. Pricali mi isto neki moderatori.
 
0

aleksej77

Član broj: 168765
Poruke: 86
109.93.117.*



+4 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 17:42 - pre 172 meseci
to je saucesnistvo, te lige koje si na forumu uredjivao su gledali oni koji su se posle kladili, znaci imas II stepen krivice, po clanu 156 krivicnog zakona Republike Srbije. Znaci, sa njima ces robijati, eto ostvarila ti se zelja , plus ces gledati sve LIVE
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 17:43 - pre 172 meseci
Blago meni...Bar cu imati o cemu da pricam sa ostalih 50-tak moderatora...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

aleksej77

Član broj: 168765
Poruke: 86
109.93.117.*



+4 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 17:46 - pre 172 meseci
Nece svih 50 robijati, ti si uredjivao "tipove" , to je klasicno navodjenje na kocku.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 17:47 - pre 172 meseci
Citat:
banchi: ^nema tamo stolica ni el. ni obicnih...imas neke daske pa mozes da lezis ili sedis, al je prilicno hladno. Pricali mi isto neki moderatori.


Hahaha, idi bre jos se smejem... dajte ne palite coveka vise...
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 17:48 - pre 172 meseci
Kocka je dozvoljena u Srbiji
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

banchi
aka mando
"Pulsar 1" Creative Web
Neoplanta

banchi
Član broj: 86742
Poruke: 191
*.neobee.net.

Sajt: www.pulsar-1.com


+9 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 17:57 - pre 172 meseci
@ fanfon

Da vratim stvar na ozbiljno.

Vidi, tvoj post i hejtovanje u vezi ove dvojice koju mnogi od nas smatramo esnafskim kolegama nam je dalo materijala da ti odgovorimo sto kroz salu, sto kroz crnu salu...i nadam se da si neke pouke izvukao. Vecina nas se ovde trudi da razjasni sta se krije iza ovog slucaja i da li su i nasi slicni marketinski poslovi ugrozeni. Naravno da niko pametan nece stati u odbranu poreske utaje, pranja novca i sl. Ali po saopstenju Mupa oni su oznaceni kao neovlasteni organizatori igara na srecu sto je krivicno kaznjivo...a jedino sto mi vidimo je da su se bavili affiliate marketingom, sto opet moze biti kaznjivo ali prekrsajno po Zakonu o igrama na srecu. U ovome je sustina...da vidimo i mi ostali gde smo.
Zato sam ja barem reagovao na tvoj hejt sa ironijom i sarkazmom i u sustini je sve to offtopic.
Dakle, ne sekiraj se za svoju buducnost a ako ucestvujes na ovom forumu, ja bih te zamolio da doprineses stvarno konstruktivnim postovima.
Ovde nesto gadno smrdi i moramo videti gde smo, jer internet poslovanje u Srbiji je totalno neregulisano i podlozno svakjakom tumacenju zakona...a to osavlja prostora za razne zloupotrebe cije zrtve mozemo biti svi mi.

 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 18:01 - pre 172 meseci
Kontam ja tebe od pocetka, ali sta da pomislim za tebe kad nisi ovo odmah napisao nego si prvo malo duze podjebavao? Nisi nista bolji od mene koji sam eto nenamerno postavio jedan off topic. Znam vrlo dobro kako je (ne)regulisano internet poslovanje u Srbiji. A za svoju buducnost se uopste ne sekiram. Ja sam sitna riba u ovom moru...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 18:04 - pre 172 meseci
Samo ovaj post jos off, @fanfon ipak spremi cebe, ko zna....
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 18:07 - pre 172 meseci
Spremi ga ti! Treba li sad da pocnemo da se vredjamo? Nek neko obrise raspravu do mog prvog komentara pa da prekinemo sa ovom smejurijom
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 18:10 - pre 172 meseci
1)Podstrekivanje na kladjenje nije dozvoljeno u srbiji - to je po zakonu.

1)

Taj zakon nije prekrsen zbog sledeceg.

a)Ako je u srbiji znaci na teritoriji srbije.Nije bitno ko je pravio reklame ajd da kazemo da je bitno ko zaradjuje od njih.Ako bi srbin postavio neke svoje reklame za inostrane kladionice na tv-u npr u madjarskoj i tako ih reklamirao to onda nije krsenje zakona jer nije u srbiji.I smeju da im stizu pare u srbiju na njihov racun.
b)Ako isto oglasavanje na tv-u desi u srbiji onda jeste krsenje zakona.
c)Covek je iz Srbije u oba slucaja
d)Znaci kome stizu pare nije bitno vec gde se oglasava oglas.
f)Onda jedino ostaje pitanje da li su oni krivi zato sto su ljudi iz srbije videli sajt -odnosno izmedju ostalog da li su platili nesto kao tv reklamu da bi ljudi iz srbije
dolazili na sajt kao sto se radi sa tv reklamom. Naravno da to nije slucaj - tj verovatno da nemaju paid ads ili npr media buying sa specificnim geo-tergetingom kao npr u srbiji.


Onda jos jedan bitan deo - url: http://www.freebetting.net/disclaimer.php
...........................................
FreeBetting.net does not provide gaming or gambling capabilities on its site. It is a sports information site, while odds and betting lines are part of that information. It is very important to check the laws and regulation in your own country regarding gambling betting, as it might differ from country to country.
..........................................
Dakle da prevedem oni su rekli da je veoma bitno da svaki posetilac proveri zakone o kockanju u svojoj zemlji (tj da li sme ili ne). ]

Dakle:
1) Sigurno je za (freebetting.net) da oni nisu imali nameru da dovode posetioce iz srbije
2) Zasto?
3) Domen je .net i to je internacionalni domen - to nije rs i zato nema dobre rezultate u local searchu.
4) Sav kontent je na engleskom - znaci ne moze da privuce mnogo ljudi iz srbije(osim ako ne znaju engleski)
5) Konceptualno je isto stavljanje reklame na Madjarsku televiziju - i pravljenje ovakvog sajta.
6) Iz razloga zato sto su cilj posetioci iz engleskog - tj internacionalnog govornog podrucja i iz google.com=google.us a ne google.rs tj posetioci izvan srbije
7) To sto dolaze neki posetioci iz srbije oni ne mogu da sprece - a sa druge strane mozemo da se zapitamo da li bi npr madjarska televizija trebala da zabrani srbima da gledaju program koji sadrzi delove koji su zabranjeni zakonom u srbiji.
8)Onda je zakljucak da ovaj sajt ni u kom slucaju ne krsi zakon srbije jednostavno jer se ne reklamira u srbiji.

DAKLE da ponovim gornji zakljucak (a) i b) primer) da nije bitno kome pare idu nego iz koje zemlje dolaze posetioci sajta i u kom broju.

2) Za site kladionicar.com da zakon je najverovatnije prekrsen jer je sajt na srpskom i cilj je da posetioci budu srbi. Ali je problem sto veliki sajtovi kao npr blic.rs takodje imaju affliate linkove ka kladionicama. Zakon je zakon ali je sigurno da je vise posetioca blica iz srbije nego npr kladionicara tako da treba prvo blic da se osudi pa tek onda kladionicar. blic je samo jedan primer sigurno da ima mnogo sajtova koji imaju takve reklame koje krse zakon. Naravno u ovom primeru blic ima mnogo vise posetioca nego kladionicar tako da zaista treba prvo vlasnika blica u zatvor pa tek onda ove.


 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 18:12 - pre 172 meseci
Citat:
fanfon: Spremi ga ti! Treba li sad da pocnemo da se vredjamo? Nek neko obrise raspravu do mog prvog komentara pa da prekinemo sa ovom smejurijom

Haha, a sto ja? Moj posao nema veze sa kockom, nit sam ikad bio u kladionici u zivotu... Stvarno mi zao, natrcao si ovde da napravis zabavu.
Eto... necemo vise... vazi?
 
0

Ovomojela

Član broj: 198977
Poruke: 58
77.46.226.*



Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 18:21 - pre 172 meseci
Kao i u svakoj raspravi postoje dve strane. Molim ovu stranu koja opravdava postupak države, da isti taj zakon primeni i na slučaj novina TIP, mladog ogranka Novosti, koji su svakom kupcu ustupili 5 eura kredita na Bet-at-home kladionici, znam dosta ljudi koji se veoma slabo klade, ali su samo zbog toga pootvarali racune na, citiram strucne ljude "Moneybookers" kladionici. To je klasicno podstrkivanje, reklama, promocija i sto je jos gore uvlacenje srpskog stanovnistva, na teritoriji Srbije, u kocku! Hvala i ocekujem odgovor, kao i to zbog cega je tada izostala reakcija beloglavog SUP-a, da nije mozda zato sto su u pitanju Vecernje novosti? Ma jok, to se meni samo ucinilo!
 
0

gargamel011
gargamel
beograd

Član broj: 24788
Poruke: 126



+13 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 18:42 - pre 172 meseci
Ljudi tužilac treba da dokaže da su ljudi iz Srbije koristeći svoje platne kartice, a preko linkova sa navedenih sajtova
uplaćivali tikete na online kladionicama!!!! Veoma teško osim ako im kladionice ne dostave podatke!

A druga stvar SVI iz SRBIJE po ovom zakonu po kome su momci optuženi koji se klade u online kladionicama mogu da budu
privedeni i da im se slika pojavi u novinama i TV-u.

E sad slučaj za razmišljanje:

Probao sam da se prijavim na par sajtova za online klađenje pre dva, tri meseca, inače imam VISA CLASSIC karticu Societe banke,
na 5 sajtova za online klađenje sam probao da uplatim pare na moj nalog i nisam uspeo svaki put sam dobio poruku
da kontaktiram banku jer su oni zabranili da se ta kartica koristi za online klađenje!!!
Posle toga sam probao da otvorim nalog na Moneybooker-su i kad sam pri registraciji čekirao da hoću da koristim karticu i za klađenja sistem
mi je odbio da registruje karticu jer nije autorizovana za tu namenu!!!
Onda sam da bi proverio da me iz banke nisu zeznuli probao da uplatim premium nalog na hotfile i USPEO sam!!!
E sad ako je po našem zakonu zabranjeno klađenje u inostranstvu a novac se uplaćuje iz SRBIJE, kako je moguće
da BANKE izdaju kartice koje omogućavaju klađenje u inostranstvu!!!
Lako je zaključiti da NBS može to da reguliše AKO HOĆE!!! Kao u mom primeru.
Ali izgleda da država to neće, da se ne bi zamrala BANKAMA.

Good luck is often with the man who doesn't include it in his plans!!!
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.68.99.*



+6455 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 19:06 - pre 172 meseci
@gargamel011:

Pa banke i brane da vršiš uplate za online klađenje/kockanje... Ako bi kojim slučajem mogao, to je propust banke, za šta bi verovatno bila kažnjena.
 
0

Sadam Husein
Bagdad

Član broj: 24899
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 19:12 - pre 172 meseci
Citat:
zoksula
2) Za site kladionicar.com da zakon je najverovatnije prekrsen jer je sajt na srpskom i cilj je da posetioci budu srbi. Ali je problem sto veliki sajtovi kao npr blic.rs takodje imaju affliate linkove ka kladionicama. Zakon je zakon ali je sigurno da je vise posetioca blica iz srbije nego npr kladionicara tako da treba prvo blic da se osudi pa tek onda kladionicar. blic je samo jedan primer sigurno da ima mnogo sajtova koji imaju takve reklame koje krse zakon. Naravno u ovom primeru blic ima mnogo vise posetioca nego kladionicar tako da zaista treba prvo vlasnika blica u zatvor pa tek onda ove.


Potpuno se slažem sa prvim delom, ali mi nije jasan ovaj drugi. Zašto znači da ako je sajt na srpskom da je cilj da posetioci budu srbi (predpostavljam da si mislio građani Srbije). Šta ako se gađalo na građane Hrvatske, BiH, Crne Gore, pa onda sve ljude sa prostora bivše SFRJ koji žive u inostranstvu?
 
0

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 19:21 - pre 172 meseci
Citat:
ventura: @gargamel011:

Pa banke i brane da vršiš uplate za online klađenje/kockanje... Ako bi kojim slučajem mogao, to je propust banke, za šta bi verovatno bila kažnjena.


Koliko ja znam od ljudi koji igraju online poker u Srbiji bas niko se nije pozalio da je imao takav problem. Cak sam siguran da ni ne znaju da je to nelegalno.
 
0

Ovomojela

Član broj: 198977
Poruke: 58
77.46.226.*



Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 19:23 - pre 172 meseci
Citat:
ventura: @gargamel011:

Pa banke i brane da vršiš uplate za online klađenje/kockanje... Ako bi kojim slučajem mogao, to je propust banke, za šta bi verovatno bila kažnjena.


Nije istina! Nego, ventura, ne znam kako si nisi osetio prozvanim u mom prethodnom komentaru a u vezi Tip-a i slično ili jednostavno nemaš odgovor?
 
0

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 19:33 - pre 172 meseci
@Sadam Husein

Ocigledno je na npr blic ima najvise posetioca iz srbije - mada ima i dosta gasterbajtera koji citaju na srpskom ali oni su vecinom takodje gradjani srbije + malo hrvatske i bosne.

Npr sa alexe se lepo vidi:

1) Blic.rs ima npr 10x vise posetioca nego kladionicar

Serbia and Montenegro 62.2%

Bosnia and Herzegovina 7.0%

United States 5.8%

Germany 3.1

2) Kladionicar.com

Serbia and Montenegro 64.2%

Bosnia and Herzegovina 15.8%

Macedonia 7.6%

Germany 5.4%

Slovenia 2.9%



 
0

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!26.02.2010. u 19:36 - pre 172 meseci
@ventura

Da su banke toliko uspesne - ne bi mogli da optuze ove ljude nizasta.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uhapšeni Kragujevčani zbog sajta!
(Zaključana tema (lock), by Milan Gligorijevic)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 124826 | Odgovora: 557 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.