Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Clarion] Zaključak blagajne u Clarionu 6.0!

[es] :: Ostali programski jezici :: [Clarion] Zaključak blagajne u Clarionu 6.0!

[ Pregleda: 3063 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

che_hess

Član broj: 122613
Poruke: 8
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 476229602


Profil

icon [Clarion] Zaključak blagajne u Clarionu 6.0!25.06.2008. u 16:59 - pre 191 meseci
Nedavno sam počeo isprobavati Clarion i eto, naišao na prvi veći problem. Radi se o zaključavanju blagajne. Naime u prozoru imam ListBox u kojem su izlistani svi računi (napravio sam i filtar koji izlistiava samo nezaključane račune). Zaključani (Proknjiženi) računi imaju u tabeli pod status D, a nezključani status N.
Dodao sam i gumb za knjiženje, ali pritiskom na njega proknjiži se samo račun označen u ListBoxu.

Kod stavljen na gumb pod accepted je:
Code:
Access:RACUN.Fetch(RAC:K1)
RAC:STATUS='D'
Access:RACUN.UPDATE()


Dakle, problem je što ne znam kako napraviti da se pritiskom na gornji gumb promjene statusi svih računa u D, a ne samo onog kojeg označim.

Tj. da genariliziram problem, kako mogu u Clarionu preko koda promjeniti atribute većeg broja zapisa koji zadovaljavaju neki određeni uvjet (npr. u gornjem primjeru: ako je status jednak N promijeni ga u D).

unaprijed hvala.

P.S. Otvoren sam i za druga, jednostavnija/složenija rješenja, ako ovo nije moguće...
 
Odgovor na temu

salexab
Aleksandar Bajcetic
Beograd

Član broj: 81366
Poruke: 29
*.static.beocity.net.

Sajt: www.finestsoft.net


Profil

icon Re: [Clarion] Zaključak blagajne u Clarionu 6.0!04.07.2008. u 02:29 - pre 191 meseci
Moglo bi ovako:

set(Racun)
loop until access:racun.next()
if rac:status<>'D'
rac:Status='D'
access:racun.update()
end ! if
end ! loop
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali programski jezici :: [Clarion] Zaključak blagajne u Clarionu 6.0!

[ Pregleda: 3063 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.