Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

u vezi povezivanja na wireless internet

[es] :: Wireless :: u vezi povezivanja na wireless internet

[ Pregleda: 2937 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Chika-nedja
nedja pavlovic
Privatna firma
Novi Sad

Član broj: 45441
Poruke: 98
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.serbiansite.com


Profil

icon u vezi povezivanja na wireless internet24.02.2010. u 10:25 - pre 172 meseci
Od opreme imam sledece:
Antenu (u pitanju je antena za wireless sa ulazom za koaksijalni kabel,deblji sledi u opisu)
Koaksijalni kabel duzine 3 metra(u pitanju je debeli kabel mislim da je precnika 1, 5 cm ili vise)
Lynksys access point 2.4 ghz 801.....b
kabel mrezni 20 metara.
i karticu za wireless internet mislim da je microstar.

Kako bih to sve povezao i da li jos nesta treba da dokupim da bih se povezao na lokalnu mrezu.
Pozz i unapred zahvalan
I ja sam jednom video konja na Adi
Ciganliji
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: u vezi povezivanja na wireless internet24.02.2010. u 15:33 - pre 172 meseci
Imas i viska! :)
Ako si mislio da se kacis na neku mrezu (ap) onda ti antena i ruter koji imas resavaju posao,kartica je tu visak osim ako neces ti sa svog racunara da serujes konekciju na jos neki racunar.
Samo je bitno naravno da konektor na kraju koaks kabla moze da se zavrne na ruter i na antenu.
 
Odgovor na temu

unitedd

Član broj: 258076
Poruke: 5
89.216.42.*



Profil

icon Re: u vezi povezivanja na wireless internet22.04.2010. u 22:35 - pre 170 meseci
Ne zelim da otvaram novu temu pa cu ovde postaviti slicno pitanje.
Posedujem:
-Wireless Antenu
-TL-WA5110G i odgovarajuce kablove.
Pokusavam da sa ovom opremom podesim wireless internet na Laptopu,ali nikako mi ne uspeva.Na laptopu je instaliran Windows 7.
Inace na kucnom racunaru sa kojeg ovo upravo sad pisem koristim istu antenu samo je TL-WN551G koji se kaci na pci, sve radi savrseno.
Interesuje me da li ovoj laptop kombinaciji fali nesto i dali je uopste moguce napraviti da wireles radi preko LAN-a sa ovom opremom?
I ako moze ukratko KAKO?Kada sve povezem Laptop oznaci da je nesto ukljuceno u LAN.

 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: u vezi povezivanja na wireless internet28.04.2010. u 13:22 - pre 170 meseci
bez ljutnje ali ja tebe nista ne razumem??malo lepese opisi svoju situaciju.
Citat:
Inace na kucnom racunaru sa kojeg ovo upravo sad pisem koristim istu antenu samo je TL-WN551G koji se kaci na pci, sve radi savrseno.
Interesuje me da li ovoj laptop kombinaciji fali nesto i dali je uopste moguce napraviti da wireles radi preko LAN-a sa ovom opremom?
I ako moze ukratko KAKO?Kada sve povezem Laptop oznaci da je nesto ukljuceno u LAN.

Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

unitedd

Član broj: 258076
Poruke: 5
89.216.42.*



Profil

icon Re: u vezi povezivanja na wireless internet29.04.2010. u 18:58 - pre 170 meseci
Našao sam odgovor pre para dana na netu.Problem je rešen.
 
Odgovor na temu

dafne1212

Član broj: 207089
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: u vezi povezivanja na wireless internet04.05.2010. u 22:28 - pre 169 meseci
Da, kao i jedan od prethodnika, ne postavljam novu temu:

Dobila sam na poklon polovno:

- Wireless antenu sa tankim izlazom koaksialnog kabla (pretpostavljam da konektor mogu kupiti u bilo kojoj radnji)

- PLANET wireless access point 802.11g wap-4033

- Adapter (ispravljac) na 12V


E ovako! Moje pitanje je da li mi treba jos nesto da bih se povezala na net sa Laptopa koji u sebi poseduje wireless? Posto vidim da access point ima i LAN ulaz, da li mogu povezati i PC kroz mrezni kabl.

Oprostite na glupim pitanjima, ali ja stvarno nemam pojma o ovome...

Unapred hvala



 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: u vezi povezivanja na wireless internet05.05.2010. u 00:17 - pre 169 meseci
U sustini to je sve sto ti treba.
Imaj u vidu da bi antena trebala biti postavljena tako da ima opticku vidljivost sa ap-om provajdera.
Da,ap se moze povezati sa racunarom lan kablom.
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.ms012.net.



+29 Profil

icon Re: u vezi povezivanja na wireless internet05.05.2010. u 10:27 - pre 169 meseci
Mozes sa laptopom da se povezes preko wiralesa ali ti mora acespoint biti spojen wiralesom na net. ili u suprotnom kupi jedan ruter pa ga nakaci na aces point i onda na ruter bezicno sa laptopom.Tako je bar kod mene i sve radi ok!!!
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

dafne1212

Član broj: 207089
Poruke: 10
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: u vezi povezivanja na wireless internet08.05.2010. u 15:32 - pre 169 meseci
Hvala ljudi... Napravicu valjda nesto :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: u vezi povezivanja na wireless internet

[ Pregleda: 2937 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.