Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapucava mi se exe download!

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Zapucava mi se exe download!

[ Pregleda: 2422 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jasambradonja

Član broj: 217178
Poruke: 72
93.86.35.*



+4 Profil

icon Zapucava mi se exe download!09.02.2010. u 07:14 - pre 172 meseci
Elem!

Prilikom skidanja nekog fajla sa ekstenzijom exe, download jednostavno stane... obično posle nekoliko stotina k...

Da li neko zna o čemu se radi?

Hvala unapred!

/ip firewall mangle

add chain=prerouting src-address=192.168.5.0/24 protocol=tcp dst-port=53 action=mark-connection new-connection-mark=DNS-CM passthrough=yes

add chain=prerouting src-address=192.168.5.0/24 protocol=udp dst-port=53 action=mark-connection new-connection-mark=DNS-CM passthrough=yes

add chain=prerouting connection-mark=DNS-CM action=mark-packet new-packet-mark=DNS-PM passthrough=yes

add chain=prerouting packet-mark=DNS-PM action=change-tos new-tos=min-delay

add chain=forward protocol=icmp action=mark-connection new-connection-mark=icmp-con passthrough=yes

add chain=forward connection-mark=icmp-con action=mark-packet new-packet-mark=icmp passthrough=yes

;;; HTTP
add chain=prerouting connection-mark=http_conn action=mark-packet new-packet-mark=http passthrough=yes

;;; P2P
add chain=prerouting connection-mark=p2p_conn action=mark-packet new-packet-mark=p2p passthrough=no

;;; OTHER
add chain=prerouting protocol=!tcp connection-mark=other_conn action=mark-packet new-packet-mark=other passthrough=no

;;; HTTP
add chain=prerouting protocol=tcp dst-port=80 action=mark-connection new-connection-mark=http_conn passthrough=yes

;;; P2P
add chain=prerouting p2p=all-p2p action=mark-connection new-connection-mark=p2p_conn passthrough=no

;;; OTHER
add chain=prerouting protocol=!tcp action=mark-connection new-connection-mark=other_conn passthrough=yes
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Zapucava mi se exe download!09.02.2010. u 13:04 - pre 172 meseci
Proveri firewall ili antivirus koji imas na racunaru. Ne bi ovo trebalo da ima neke veze sa Mikrotikom.
 
Odgovor na temu

jasambradonja

Član broj: 217178
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Zapucava mi se exe download!09.02.2010. u 13:18 - pre 172 meseci
Ne, nije ni do "vatrozida" ni do antivirusa! Provereno... jer je ista situacija na više računara u mreži... iliti nisam uspeo ni na jednom od testiranih da skinem nešto veće od 1MB...

...tako da počinjem da sumnjam na gremline...

...jednostavno se zamrzne u toku skidanja i to bez obzira na pretraživač. Ponekad neće ni da krene da ga skida...


 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Zapucava mi se exe download!09.02.2010. u 15:07 - pre 172 meseci
Probaj da iskljucish sva podeshavanja u mangle... Pa onda pogledaj da li ce da skine to shto je pre toga prekinuo da skida... Pogledaj shta se deshava sa konekcijama...
Probem je bash cudan...

Mada mi je i ovde neshto cudno... Jel ti je to radilo pre kako treba???

da malo razvrstam ovo shto si napisao...

DNS
add chain=prerouting src-address=192.168.5.0/24 protocol=tcp dst-port=53 action=mark-connection new-connection-mark=DNS-CM passthrough=yes
add chain=prerouting src-address=192.168.5.0/24 protocol=udp dst-port=53 action=mark-connection new-connection-mark=DNS-CM passthrough=yes
add chain=prerouting connection-mark=DNS-CM action=mark-packet new-packet-mark=DNS-PM passthrough=yes

TOS
add chain=prerouting packet-mark=DNS-PM action=change-tos new-tos=min-delay

ICMP
add chain=forward protocol=icmp action=mark-connection new-connection-mark=icmp-con passthrough=yes
add chain=forward connection-mark=icmp-con action=mark-packet new-packet-mark=icmp passthrough=yes

P2P
add chain=prerouting p2p=all-p2p action=mark-connection new-connection-mark=p2p_conn passthrough=no
add chain=prerouting connection-mark=p2p_conn action=mark-packet new-packet-mark=p2p passthrough=no

HTTP
add chain=prerouting protocol=tcp dst-port=80 action=mark-connection new-connection-mark=http_conn passthrough=yes
add chain=prerouting connection-mark=http_conn action=mark-packet new-packet-mark=http passthrough=yes

;; OTHER
add chain=prerouting protocol=!tcp connection-mark=other_conn action=mark-packet new-packet-mark=other passthrough=no
add chain=prerouting protocol=!tcp action=mark-connection new-connection-mark=other_conn passthrough=yes

A shta biva sa tcp saobracajem koji nije na portu 80??? Njega nisi markirao ???
 
Odgovor na temu

jasambradonja

Član broj: 217178
Poruke: 72
109.93.218.*



+4 Profil

icon Re: Zapucava mi se exe download!10.02.2010. u 19:36 - pre 172 meseci
E Izvin`te što se ne javih pre!



Da! Radilo je ranije koliko se sećam... moraću još dodatno da isproveravam... recimo na kućnom mi M-tiku (RB450 v4.5) radi bez problema... razlika je što tu još uvek nisam prebacio PPPoE konekciju sa HG510 na M-tika (iz nekog čudnog razloga nisam uspeo da podesim bridž na HG-u)... a da je stvar u tome, nema mi nikakvog smisla!


Inače, markiran je pod OTHER , zar ne?

Ako neko ima predstavu o čemu se radi, slobodno neka se javi! Neću mu zameriti!!

 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Zapucava mi se exe download!11.02.2010. u 14:37 - pre 172 meseci
Koliko ja vidim, a nek me isprave ostali pod OTHER je markirano sve razlicito od TCP....

Markiranje se vrshi po redosledu koji postavish u mangle ...

Znaci ako pod BR 1 markirash HTTP, a pod br dva stavish da markira ostale konekcije bez da navadesh koji tip protokola je u pitanju, onda ce on da markira sve ostalo.... Jer nece dva puta u istom chain da markira istu stvar :)

Znaci probaj da to tako napravish... Poredjaj po redu shta hocesh prvo da ti uhvati, shta drugo shta trece...
E onda pod OTHER stavi da ti markira sve ostalo, odnosno:

;; OTHER
add chain=prerouting connection-mark=other_conn action=mark-packet new-packet-mark=other passthrough=no
add chain=prerouting action=mark-connection new-connection-mark=other_conn passthrough=yes

Probaj ovako pa onda vidi :)

 
Odgovor na temu

jasambradonja

Član broj: 217178
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Zapucava mi se exe download!16.02.2010. u 11:16 - pre 172 meseci
Šta da vam kažem... isključih sva podešavanja i i dalje neće da završi download...


... videću da li će se isto ponašati kada stavim noviju verziju, a to bi trebalo da bude posle godišnjeg odmora!

...ako neko ima neki drugi predlog, slobodno neka mi kaže...


...inače, zipovi i rarovi idu dez problema, samo se exe download zapucava...


pozz
 
Odgovor na temu

jasambradonja

Član broj: 217178
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Zapucava mi se exe download!23.02.2010. u 09:51 - pre 172 meseci
Preselili se gremlini!!



Probah posle restarta rutera i proradilo skidanje... sad dokle...




Biće da su bili gremlini....
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Zapucava mi se exe download!24.02.2010. u 08:42 - pre 172 meseci
Znash li ti ono: kako racunarac popravlja auto kad se pokvari???? Izadje pa ponovo udje... :P :P :P :P

E to zlatno pravilo uvek primeni kao prvo...

ZzZz :P
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Zapucava mi se exe download!

[ Pregleda: 2422 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.