Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?

[es] :: Video produkcija :: Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?

[ Pregleda: 15661 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvfelix
tv,amaterska,stanica
BiH

Član broj: 226480
Poruke: 30
92.36.153.*

Sajt: www.tvfelix.webs.com


Profil

icon Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?06.08.2009. u 17:58 - pre 178 meseci
Pozdrav,

Eto surfao sam internetom, raspitivao se i nigdje nisam mogao pronaci odgovore
na sljedeca pitanja:
Koliko košta otvaranje jedne prosjecne (lokalne, slabe) TV stanice tj. koliko bi
kostala i koja je minimalno potrebna oprema za to?

Ili ako neko zna koliko bi kostalo otvaranje TV u okviru nekoga kablovskog operatera
i koja je minimalna oprema i dokumentacija potrebna za to?

I na kraju iz RAK-a (BH. Regulatorna Agencija za Telekomunikacije) mi kažu da se za
dodjelu frekvencija mogu prijaviti iskljucivo pravna lica, što znaci da prvo moram
registrovati firmu (valjda), pa jel ko zna koliko to košta?

Imam nekoga novca pa bih želio da otvorim privatnu TV, iako znam da ih ima mnogo!

Molim sve one koji znaju išta o ovome da mi pisu.

Hvala!
TVFELIX
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.net.vip.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?10.08.2009. u 17:18 - pre 178 meseci
Koliko znam najjeftinije i najlakse je doci do svoje televizije tako da napravis ugovor sa nekim kablovskim operaterom. Opremu kojom ce se signal prenositi do kablovskog operatera sam moras da kupis ali oni ce ti reci sta tacno treba.

Citat:
Koliko košta otvaranje jedne prosjecne (lokalne, slabe) TV stanice tj. koliko bi
kostala i koja je minimalno potrebna oprema za to?

Zavisi sta ce ta TV stanica da prikazuje na svom programu. Ako ces samo pustati vec gotove video snimke i recimo male oglase sa muzikom u pozadini. Za to ti treba samo jedan racunar + prethodno pomenuta oprema za dalju distribuciju tog signala.
Ako mislis sam praviti svoje emisije onda mora jako mnogo kostati. tu onda dolazi, studio, kamere, plate kamermana, rezisera, voditelja... i ko zna sta sve jos...

Citat:
I na kraju iz RAK-a (BH. Regulatorna Agencija za Telekomunikacije) mi kažu da se za
dodjelu frekvencija mogu prijaviti iskljucivo pravna lica, što znaci da prvo moram
registrovati firmu (valjda), pa jel ko zna koliko to košta?

Emitovanje zemaljskog signala je najskuplja i najslozenija varijanta. Za pocetak pocni preko kablovske pa ces videti sta ce biti...


---
inace za sve detaljnije gledaj forum video produkcija jer su tu bas govori o takvim stvarima i ima dosta ljudi sa iskustvom.
 
Odgovor na temu

birmic
Mr.Aleksandar Birmancevic
Serbianhood Tv
Sabac

Član broj: 208363
Poruke: 32
93.87.230.*



Profil

icon Re: Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?10.08.2009. u 21:23 - pre 178 meseci
Pozdrav pre svega.I ja sam bio zainteresovan za neku najobicniju privatnu stanicu da napravim.Pustao bih vec snimljeni materijal,mislim da je najbolje da se emituje putem Satelita odnosno za Digi tv ili Total tv,zavisi od cena,za pocetak bi to bilo dobro,dozvola i ostale stvari nisu jeftine sto se tice analognog emitovanja.I ja bih voleo da emitujem nesto i mogu svi da na obicnim Tv prijemnicima gledaju moj Tv kanal,ali trebaju dozvole i posebna oprema.Siguran sam da mnogi imaju vise znanja od mene,pa da nadjemo dobro resenje,sto se tice emitovanja preko Satelita ili analognog,opreme itd.Pozdrav!
 
Odgovor na temu

tvfelix
tv,amaterska,stanica
BiH

Član broj: 226480
Poruke: 30
92.36.176.*

Sajt: www.tvfelix.webs.com


Profil

icon Re: Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?10.08.2009. u 22:02 - pre 178 meseci
No dobro ovako cemo.

Mislio sam da to bude muzicki kanal...
Dakle samo spotovi + reklame, na nekoj kablovskoj TV.
Trenutno na raspolaganju imam 8500 eura. Konkretno me interesuje
dal se sa tom cijenom moze sta postici (za manju ne smijem ni pominjati,
ali bih volio, za pocetak, da ulozim sto je manje moguce love, najidealnije do nekih 2500 eura :) ),
ili moram jos skupiti love pa da pokrenem ovaj projekat.

I dali se mora dobiti dozvola od RAK-a za ovu vrstu TV emitovanja?
TVFELIX
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
95.168.96.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?11.08.2009. u 13:26 - pre 178 meseci
Mislim da ne mora nikakva dozvola jer je kablovska televizija vlasnik kablova kroz koje se program emituje. Ali moguce je da zakon propisuje da budes pravna osoba (firma) da bi bilo kontrole nad zaradom i placanjem poreza.

Znam jednog koji je pokrenuo bas takav Tv program na kablovskoj pa cu pitati koliko su tacno platili opremu. Mada mozes i ti da kontaktiras kablovskog operatera pa da ih konkretno pitas koliko kosta najjeftinija varijanta. Znam da su osim te opreme kupili jos samo dva racunara. Jedan na kojem pripremaju i jedan sa kojeg se konkretno pusta program.

Pretpostavljam da vi vec imate jedan racunar. Preporucujem da kupite jos jedan brendirani (npr. DELL, HP ili nesto slicno) jer je bitno da bude kvalitetan i stabilan i trajan, da se ne restartuje na svaku sitnicu... Na tom kvalitetnijem performanse nisu toliko bitne. Sa njega bi samo pustao program.

Spotovi kao i sva ostala autorska dela su zasticeni autorskim pravima. Pa se moras konkretno raspitati za svaki spot da li moras vlasniku autorskih prava nesto platiti ili ne. Posto su spotovi na neki nacin reklama za te muzicare, pretpostavljam da su prava jeftina ili besplatna. Ali to je samo pretpostavka. Moras se raspitati. Ako bi prekrsio autorska prava, mogao bi platiti veliku kaznu.


 
Odgovor na temu

tvfelix
tv,amaterska,stanica
BiH

Član broj: 226480
Poruke: 30
92.36.156.*

Sajt: www.tvfelix.webs.com


Profil

icon Re: Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?11.08.2009. u 23:09 - pre 178 meseci
Citat:
Znam jednog koji je pokrenuo bas takav Tv program na kablovskoj pa cu pitati koliko su tacno platili opremu.


Ajd molim te, zelio bih prvo da okvirno znam cijenu pa da onda se pocem raspitivati kod kablovskog operatera i kod RAK-a.

Citat:
Spotovi kao i sva ostala autorska dela su zasticeni autorskim pravima. Pa se moras konkretno raspitati za svaki spot da li moras vlasniku autorskih prava nesto platiti ili ne. Posto su spotovi na neki nacin reklama za te muzicare, pretpostavljam da su prava jeftina ili besplatna. Ali to je samo pretpostavka. Moras se raspitati. Ako bi prekrsio autorska prava, mogao bi platiti veliku kaznu.


Sto se toga tice, nikakav problem. Od jedne izvorne diskografske kuce sam vec sve sredio, posto je vlasnik
moj prijatelj, i imao bih dozvolu. A za ostalo bih se raspitao, no vjerujem da to nije nikakav problem.

I jos jedno pitanje:
Dali program iz kojih se pusta muzika mora biti licenciran ili moze nesto falš?
Kao i program koji se koristi za postavljanje logo-a Tv kuce, dok se emitira program LIVE!
TVFELIX
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
95.168.114.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?12.08.2009. u 13:52 - pre 178 meseci
Citat:
Dali program iz kojih se pusta muzika mora biti licenciran ili moze nesto falš?
Kao i program koji se koristi za postavljanje logo-a Tv kuce, dok se emitira program LIVE!

Pa svakako je sigurnije da bude legalan. Ne treba to da te brine prevse. Najverovatnije mozes da se posluzis i besplatnim programima. A pripremu pojedinih videa ako budes trebao mozer uraditi na bilo kojem kompjuteru (sa bilo kakvim softverom).
Svakako pogleaj program VLC media player, mislim da on moze to sto ti treba.

a program za logo mislim da se zove scala i da skoro svi samo njega koriste. ne znam kolika mu je cena.

---
mislim da bi bilo pametno da se tema premesti u forum video produkcija, jer ce biti boljih odgovora i saveta...
 
Odgovor na temu

tvfelix
tv,amaterska,stanica
BiH

Član broj: 226480
Poruke: 30
92.36.187.*

Sajt: www.tvfelix.webs.com


Profil

icon Re: Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?12.08.2009. u 14:17 - pre 178 meseci
Citat:
mislim da bi bilo pametno da se tema premesti u forum video produkcija, jer ce biti boljih odgovora i saveta...


Administratori, molim Vas, ako i Vi smatrate da je to bolje, premjestite temu.
TVFELIX
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.97.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?14.08.2009. u 11:00 - pre 178 meseci
Citat:
Ajd molim te, zelio bih prvo da okvirno znam cijenu pa da onda se pocem raspitivati kod kablovskog operatera i kod RAK-a.

evo sta sam saznao:
Laptop i jos dva desktop racunara, monitori, 3 mala i jedan veći televizor, tv mixeta, audio mixera, distribucija, link, server za striming i ne znam još neke sitnice ukupno otprilike 15.000 EVRA,
Kablovskom operateru, posto mu je signal doturili linkom je placeno nekih 40.000,00 dinara.


***Tu je nabrojano dosta opreme mislim da nije sve neophodno. Vi od tih cifri oduzmite ono sto ti ne treba i ono sto vec imate. To je samo da znate otprilike. Najbolje je da vam kablovsi operater i neko ko se tim bavi kaze sta je neophodan minimum i koliko kosta. Posto vama treba najmanje moguce opreme, moguce je dase to moze nabaviti i polovno...
 
Odgovor na temu

tvfelix
tv,amaterska,stanica
BiH

Član broj: 226480
Poruke: 30
92.36.143.*

Sajt: www.tvfelix.webs.com


Profil

icon Re: Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?10.09.2009. u 11:25 - pre 177 meseci
Citat:
Stranger2: evo sta sam saznao:
Laptop i jos dva desktop racunara, monitori, 3 mala i jedan veći televizor, tv mixeta, audio mixera, distribucija, link, server za striming i ne znam još neke sitnice ukupno otprilike 15.000 EVRA,
Kablovskom operateru, posto mu je signal doturili linkom je placeno nekih 40.000,00 dinara.


***Tu je nabrojano dosta opreme mislim da nije sve neophodno. Vi od tih cifri oduzmite ono sto ti ne treba i ono sto vec imate. To je samo da znate otprilike. Najbolje je da vam kablovsi operater i neko ko se tim bavi kaze sta je neophodan minimum i koliko kosta. Posto vama treba najmanje moguce opreme, moguce je dase to moze nabaviti i polovno...


Zar toliko ?????
Posto znas dosta stvari, dali znas kolika je kazna za ilegalno emitiranje TV,
dometa 1km.Nekomercijalne! Samo pustanje muzike.
TVFELIX
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Koliko kosta otvaranje privatne TV stanice?

[ Pregleda: 15661 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.