Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu

[es] :: Javascript i AJAX :: Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu

[ Pregleda: 3745 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

midus
Miljan Jeremic
Knjazevac

Član broj: 43445
Poruke: 42
195.252.80.*



Profil

icon Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu14.02.2005. u 09:07 - pre 233 meseci
Pitanje :

Kako da napravim linkove u skriptu za menu koji ce stranicu da otvaraju u drugom prozoru, jer mi strana ima 3 frame- a, pa da iz jednog frejma gde je skript otvori se strana u drugom frejmu?

Neznam gde da pristupim skriptu da bi on mogo da reaguje na zeljeni nacin?

Ako je neko probao nesto slicno neka mi odgovori, mislim da ovaj problem nije tezak.

Unapred zahvalan



MGJ
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu14.02.2005. u 10:47 - pre 233 meseci
Code:
<a href="negde.html" target="ime_frejma">Link</a>


Banned - Not available
 
Odgovor na temu

slip

Član broj: 53775
Poruke: 1
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu30.03.2005. u 20:48 - pre 231 meseci
gde da to umetnem
npr
Code:
<frameset rows="*" cols="80,*" frameborder="NO" border="0" framespacing="0">
  <frame src="file:///C|/Program%20Files/Macromedia/Dreamweaver%20MX%202004/UntitledFrame-2" name="leftFrame" scrolling="NO" noresize>
  <frameset rows="80,*" frameborder="NO" border="0" framespacing="0">
    <frame src="file:///C|/Program%20Files/Macromedia/Dreamweaver%20MX%202004/UntitledFrame-3" name="topFrame" scrolling="NO" noresize>
    <frame src="file:///C|/Program%20Files/Macromedia/Dreamweaver%20MX%202004/Untitled-1" name="mainFrame">
  </frameset>
</frameset>

radim u dreamweaver
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu30.03.2005. u 21:31 - pre 231 meseci
Uf..
Npr ukoliko hoćeš iz leftFrame odnosno sa stranice UntitledFrame-2 otvoriš neku drugu stranicu npr. neka_stranica.html u frejmu mainFrame.
U stranicu UntitledFrame-2 ćeš uneti html kod:
Code:
<a href="neka_stranica.html" target="mainFrame">Link</a>




Banned - Not available
 
Odgovor na temu

midus
Miljan Jeremic
Knjazevac

Član broj: 43445
Poruke: 42
*.freeserbia.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu31.03.2005. u 08:14 - pre 231 meseci

Izgleda da je najbolje da ja posaljem stranicu i da vidite sta treba.
Mislim da i nije neki problem nego se ja izgleda ne snalazim dobro sa Java Scriptom.
Br@nko mi je do sada otklonio neke greske pa se nadam da ce i sada veoma brzo da uoci gde je problem

Unapred zahvalan

Miljan
MGJ
 
Odgovor na temu

midus
Miljan Jeremic
Knjazevac

Član broj: 43445
Poruke: 42
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu07.04.2005. u 15:06 - pre 231 meseci
Postovani,

evo u atachmentu vam saljem kao primer dve strane i od toga je jedna index strana koja sadrzi okvire.
U fajlu index_files imate opet html strane kao okvire. Problem je kako o-levonovi.htm da napravim navgaciju dakad kliknem naneki link to mi otvori u o-uvod.htm

to mi je problem u pozivu skripte, tj u kodu JavaScripta.

Mislim da je stvar u f-ji ali neznamkako da to prevazidjem.

Jos jednom zahvalnost svimanapomoci

U attachmentu cete naci zip fajl.

Miljan
MGJ
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu07.04.2005. u 19:02 - pre 231 meseci
Nisam siguran da sam te najbolje razumeo. Ti želiš da na stranici index.htm umesto levog frejma o-levo.htm koristiš o-levonovi.htm pa da sa njega otvaraš linkove u mainFrame-u, kao što je sada pomoću o-levo.htm.
Ukoliko je to to.
Onda umesto koda u stranici o-levonovi.htm:
Code:

if (document.all) 
{document.write('<TR><TD BORDERCOLOR="white" ONCLICK="location=\''+menul[i]+'\'" onmouseover="className=\'menuh\'" onMouseout="className=\'menu\'"><CENTER><FONT>'+menui[i]+'</FONT></TD></TR>')}
else if 
(document.layers){document.write('<TR><TD BGCOLOR="white"><ILAYER><LAYER width="'+menuwidth+'" onmouseover="bgColor=\'yellow\'" onmouseout="bgColor=\'white\'"><CENTER><A HREF="'+menul[i]+'" class=menulinks>'+menui[i]+'</A></CENTER></LAYER></ILAYER></TD></TR>')}


stavi kod:
Code:

if (document.all) 
{document.write('<TR><TD BORDERCOLOR="white" ONCLICK="parent.mainFrame.location=\''+menul[i]+'\'" onmouseover="className=\'menuh\'" onMouseout="className=\'menu\'"><CENTER><FONT>'+menui[i]+'</FONT></TD></TR>')}
else if 
(document.layers){document.write('<TR><TD BGCOLOR="white"><ILAYER><LAYER width="'+menuwidth+'" onmouseover="bgColor=\'yellow\'" onmouseout="bgColor=\'white\'"><CENTER><A HREF="'+menul[i]+'" class=menulinks target=mainFrame>'+menui[i]+'</A></CENTER></LAYER></ILAYER></TD></TR>')}

Banned - Not available
 
Odgovor na temu

midus
Miljan Jeremic
Knjazevac

Član broj: 43445
Poruke: 42
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu08.04.2005. u 14:28 - pre 231 meseci

Br@nko,

ovaj kod ispade da nije promenio nista sem sto se sad kose(nepodudaraju)
f-je za sat i menu, sat se sad nevidi prikazan, tj nema prikaza vremena.

A i opet otvara link iz o-levonovi.htm u isti frejm, a ne u o-uvod.htm.

To su sad dve greske.
MGJ
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu08.04.2005. u 19:04 - pre 231 meseci

Kod mene taj sat uopšte ne radi i pre izmena nije radio.
A pre nego što sam postovao odgovor testirao sam kod jer nikada ne pišem direktno nego uvek isprobam kod pa onda postujem. I kod mene to radi sa tim izmenama otvara stranicu u potrebnom frejmu. Sat takođe sa ovim izmenama ne radi.
Sat radi u fajlu o-levo.htm dok u o-levonovi.htm (bez izmena) ne radi.

Doduše samo sam testirao u IE jer trenutno nemam ostale browser-e kako bi testirao i u ostalim.

I jedno pitanje zašto koristiš frejmove? I zašto ovakav jednostavan meni ne uradiš pomoću HTML-a i CSS-a a ne da koristiš ove gotove skripte.

Pozdrav.
Br@nkoR
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

midus
Miljan Jeremic
Knjazevac

Član broj: 43445
Poruke: 42
*.freeserbia.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu19.04.2005. u 14:14 - pre 231 meseci
Zdravo svima,

sto se sata tice on nije radio ranije,jer se f-je "kolju", verovatno, a link iz frejma 0-levo je otvarao stranu u frejm o-levo, a sad kao neka misterija neradi kako je bilo, nema pokretnog menija kad se stavi novi kod koji mi je Br@nko poslao...

Novina je da se i pokretni menu gubi sa novim kodom koji je poslao Br@nko, a i sat se ne vidi, tako da mi sad neke stvari i nisu bas najjasnije....

Frejmove koristim zato sto su mi laki i zato sto sam samo prepravio neke stvari u vec postojecim frejmovima. Medjutim, ovo sa Java Scriptom i frejmovima me ubi u pojam tako da ne znam sta cu da radim nadalje.....

Sto se CSS-a tice ne koristim ga puno jer ga jos ne znam dobro kako bi sve to izgledalo, i ako neko ima da mi preporuci nesto u vezi CSS-a neka kaze ili neka mi pomogne kako bi mozda i bolje mogo nesto da napravim od svega ovoga.


Jos jednom pozdrav svima

midus
MGJ
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
91.148.89.*



+18 Profil

icon Re: Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu28.01.2010. u 15:46 - pre 173 meseci
Pozdrav svima...

Pokusao sam da nadjem resenje na forumu ali nisam uspeo...
Ovo mi deluje kao najslicnija tema, gde bih mogao da se nadovezem...
Dakle, imam 3 frejma...horizontalni za npr. banere, i dva vertikalna.
U levom se nalazi forma, tj. anketa, a u desnom glavna strana...(pogledaj attachment).
Interesuje me da li mogu da ispisem neku poruku na desnom frejmu(glavnoj strani), kada se izvrsi glasanje,
tj. kada se klikne na dugme u levom frejmu(anketa). Da li moze pomocu javascripta ili mora PHP???

Npr. Kliknem na "da" i "glasaj" da se ispise jedna por. na desnom frejmu, a u slucaju "ne", druga poruka.

E sad posto sam dosta citao na forumu da treba izbegavati frejmove, na koji nacin se moze napraviti ovakva
neka forma sajta upotrebom CSS-a (lejera)???
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Poziv skripta u jednom-otvaranje strane u drugom frejmu

[ Pregleda: 3745 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.