Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko veze izmedju dve subforme

[es] :: Access :: Pomoc oko veze izmedju dve subforme

[ Pregleda: 1592 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xl_kid
Knjaževac

Član broj: 82420
Poruke: 159
109.93.205.*



Profil

icon Pomoc oko veze izmedju dve subforme04.02.2010. u 10:12 - pre 172 meseci
Postovani,

potrebna mi je pomoc oko veze izmedju forme i dve podforme. Koristio sam Nortwin bazu iz helpa kao primer (Customer Orders) ali sam se negde pogubio na mom primeru pa vas molim za pomoc. Naime, kada u formi, sa odredjenim brojem "ProizdovID", kliknem na podformu1 u polju "OperacijeID" u podformi2 mi izlaze svi podaci za konkretnu "OperacijuID" ali bez filtera "ProizvodID" koji se koristi za podformu1. U prilogu je primer baze BE i FE. Nadam se da cete bolje razumeti ako pogledate samu bazu.

unapred hvala svima
INTRUDER
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Pomoc oko veze izmedju dve subforme04.02.2010. u 11:04 - pre 172 meseci

Veza podforme2 sa glavnom formom ti je podforma1, odnosno polje OperacijaID iz podforme1. Znači u podformi2 prikazuje sve podatke filtrirane za operacijuId, bez obzira na proizvodID.
Ja sam, ovako na brzinu, u upitu koji je izvor podataka za podformu2 dodao uslov da je proizvodID=proizvodID sa glavne forme i tako vraća podatke filtrirane i za po proizvodu i po operaciji.
Nisam siguran da je ovakvo rešenje baš dobro jer nemam vremena zasad da pogledam suštinu baze, da li su relacije dobro postavljene. Čini mi se da bi ovo što tražiš bolo bolje rešeno da je podvorma2, subform podforme1, a podforma1 subform glavne forme. Kod tebe su i podforma1 i podforma2, subform od glavne forme. (Izaberi malo slikovitije nazive objekata u bazi, ovako je jako teško pratiti.)



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

xl_kid
Knjaževac

Član broj: 82420
Poruke: 159
109.93.205.*



Profil

icon Re: Pomoc oko veze izmedju dve subforme04.02.2010. u 11:45 - pre 172 meseci
Ovo sam hteo "BiloKoje" ali sada imam problem kada prelazim na sledeci zapis tj na sledeci "ProizvodID". javlja mi gresku "Method of 'Requery' object '_subform' faild".
INTRUDER
 
Odgovor na temu

xl_kid
Knjaževac

Član broj: 82420
Poruke: 159
109.93.205.*



Profil

icon Re: Pomoc oko veze izmedju dve subforme04.02.2010. u 12:31 - pre 172 meseci
Malo sam googlao i nasao resenje. MS Office SP3. evo i linka za download http://www.microsoft.com/downl...E3C1132F206&displaylang=en

pozdrav
INTRUDER
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pomoc oko veze izmedju dve subforme

[ Pregleda: 1592 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.