Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako do subforme bez korišćenja wizarda??

[es] :: Access :: Kako do subforme bez korišćenja wizarda??

[ Pregleda: 2769 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Kako do subforme bez korišćenja wizarda??15.04.2004. u 09:33 - pre 243 meseci
Dakle imam jedan problem: naime, na jednom računaru na kojem igrom slučaja kreiram bazu ne postoji instaliran wizard za "pravljenje" subforme, već mi subformu prikaže u formi kao datasheet view. Ja kažem OK, klik desnim dugmetom na subformu u design view-u kad ono "subform in new window" je zasivljeno, tj. ne mogu zasebno da editujem subformu???

Ovo me baš začudilo, mislim nije problem-mogu da instaliram dotični wizard, ali interesuje me "pravi put", tj. pravljenje subforme od nule. Kad sam pogledao u help, u svakoj stavci koja se tiče kreiranja subforme podrazumeva se da je instaliran wizard koji po pravilu ne može da nudi više stvari od ručnog pravljenja subforme.

Dakle kako ubaciti subformu, koja će na glavnoj formi da bude u "form view" i da mogu slobodno da je editujem??

Pozdrav.
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: Kako do subforme bez korišćenja wizarda??15.04.2004. u 10:20 - pre 243 meseci
Problem rešen, forma se samo prevuče iz database prozora u glavnu formu, i onda ne desni klik, nego View->subform in new window
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako do subforme bez korišćenja wizarda??

[ Pregleda: 2769 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.