Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li PayPal dolazi u Srbiju?

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Da li PayPal dolazi u Srbiju?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104105 | Odgovora: 443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?03.06.2010. u 19:11 - pre 168 meseci
Citat:
dzoni03: hmm e ok ja sam isto pocetnik PP u Srbiji.
interesuje me kako i gde mogu da kupim PP karticu da bih mogao da je koristim za eBay ?
Ako stvarno zivis u Minhenu, onda se raspitaj tamo u nekoj banci kako to ide. Ako si u Srbiji, onda imas objasnjen postupak na 13 strana ove teme i na jos nekoliko tema: uzmes Visa Internet karticu Intesa banke, otvoris i devizni racun, otvoris PP nalog sa adresom neke od susednih zemalja - Slovenija ili slicno, i to ti je to. Onda molis boga da neko ne primeti da imas laznu adresu i blokira ti PP nalog.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?04.06.2010. u 05:38 - pre 168 meseci
Citat:
tdjokic: Ako stvarno zivis u Minhenu, onda se raspitaj tamo u nekoj banci kako to ide. Ako si u Srbiji, onda imas objasnjen postupak na 13 strana ove teme i na jos nekoliko tema: uzmes Visa Internet karticu Intesa banke, otvoris i devizni racun, otvoris PP nalog sa adresom neke od susednih zemalja - Slovenija ili slicno, i to ti je to. Onda molis boga da neko ne primeti da imas laznu adresu i blokira ti PP nalog.


Dobro za regularnu upotrebu paypala to se skoro nikada ne desava zato sto je kod njih sve automatizovano - tako i da je i glupo. IP adresa ne igra neku ulogu - za banovanje je najgore ako sa istog kompjutera koristis vise paypal naloga.

Najverovatnije nije zbog mac adrese (jer znam da neki ljudi rade 100-tine paypal accounta sa istog pc-a) nego je fora da obrises sve
1)cookije
2)flash cookies
3)Ime kompjutera
4) Verovatno ima jos nesto - ja zato koristim razliciti internet cafe za svaki paypal account koji koristim.
 
Odgovor na temu

dzoni03
Nikola Antic
NPD
Munich

Član broj: 220440
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 473291355


Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?07.06.2010. u 14:47 - pre 168 meseci
e evo stize mi Visa internet kartica i otvorio sam devizni racun.A gde da otvorim PP nalog preko Slovenije ?
 
Odgovor na temu

nexilion

Član broj: 179712
Poruke: 6
109.106.226.*



+1 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?13.06.2010. u 00:05 - pre 168 meseci
PU! Nikad necemo dobiti PayPal (al onaj pravi a ne ovi fejkovi)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?13.06.2010. u 00:27 - pre 168 meseci
Citat:
dzoni03: e evo stize mi Visa internet kartica i otvorio sam devizni racun.A gde da otvorim PP nalog preko Slovenije ?
Nisam video ovu tvoju poruku do ovog momenta, zao mi je.

Odes na PayPal sajt normalno. https://www.paypal.com Tamo kliknes na Sign Up. Prelazis na sledecu stranu. Tamo gore levo biras zemlju / region i biras Sloveniju. Na samom sajtu imas 3 velike grupe i verujem da tebe zanima u ovom momentu samo ono Personal, za obicne ljude.

Posle ce ti traziti razne podatke - ime, prezime, adresa itd. Tu treba da se prvo pripremis, da nadjes na netu neku realnu adresu iz Slovenije i telefon, nego preduzece, neku osobu, sta znam. Prilikom prijave pises sve to otuda a region Srbija (sada govorim kao da nisi u Minhenu, jer nisi potvrdio da si tamo).

Kasnije, kad obavis probno slanje onog 1,5 eura koliko trazi za proveru adrese, editujes svoj profil - stavljas svoju adresu i telefon ali zemlju ne diras. Kod mene stoji u adresi 11040 Bgd., Srbija, Slovenija. Ustvari, ja sam ostavio slovenacki telefon, jer sam nekad radio tamo pa sam stavio telefon od kuce od jednog komsije, koji ce me se mozda cak i setiti ako me PayPal trazi, a telefon od posla opet od neke druge koleginice. Ne znam tacno sta tu da ti savetujem, da li da menjas ili ostavis slovenacki.

To je od prilike to. Kao sto vidis, i ja sam zbunjen, jer je to sve budzenje pa sve nagadjam kako ono bese.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dzoni03
Nikola Antic
NPD
Munich

Član broj: 220440
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 473291355


Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?13.06.2010. u 23:01 - pre 168 meseci
hvala druze pojasnio si mi dosta.
Trenutno sam u Valjevu inace u Minhenu sto jel problem?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?14.06.2010. u 03:14 - pre 168 meseci
Citat:
dzoni03: hvala druze pojasnio si mi dosta.
Trenutno sam u Valjevu inace u Minhenu sto jel problem?
Pa ako si stalno (ili duze) u Minhenu sto se mucis sa slovenackim prijavljivanjem i ides u polulegalni PayPal? Zar ne mozes tamo u Minhenu da imas Internet karticu, da se na PayPal prijavis na minhensku adresu itd.?

Ja sam karticu uzeo preko Intesa banke ali je jasno da je ta kartica dobijena od nekoga iznad Intese, da je original Visa, bar ja to tako razumem, pa bi tebi verovatno sve bilo lakse da odradis tamo. Zato pitam. Ovo ovde je muka ziva i moze se desiti da ti nesto blokiraju sredstva i slicno, ne razumem se bas u to, samo sto sam ovde citao i naucio. A niko ne trazi za ove osnovne stvari da dokumentujes da stvarno zivis na nekoj adresi, ali opet nagadjam da u Minhenu imas stalnu adresu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

blabla4
blejac,blejac,blejac

Član broj: 262273
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?16.06.2010. u 01:03 - pre 168 meseci
Prvo registrovao sam se samo i samo sto mi je muka vise od glupih pisanija likova(forumasa)koji tripuju druge ljude a nemaju pojma.
Cast izuzecima a njih je malo.

U ovome postu cu vam reci sve informacije o pay pall-u koje treba da znate a onda me vise necete videti jer nisam forumas,pa samim tim ako imate neka pitanja zadrzite ih za sebe jer ponavljam registrovao sam se i ulogovao prvi i poslednji put.

1.Pay pall u Srbiju ne verujem da ce doci(licno mislim da od toga nema nista dulje vreme)

a zasto tako mislim?Uzevsi u obzir da sam zvao pay pall podrsku sa fiksnog telefona za razliku od gomile vas koji truc truc bla bla na forumima lepo uzmete broj i pozovete i pitate a odgovor je u prevodu sa engleskog(zao nam je ali nemamo nikakvu informaciju o bilo kakvoj saradnji sa vama ove godine niti ubuduce,bar ne jos uvek),na moje pitanje o vestima nase Jasne ili Vere ili kako se zove Matic o dolasku PP ove godine bio sam prebacen na lokal nekog glavonje i njegov odgovor je(na zalost prvi put cujem za to samo malo da proverim............(i tako ja cekam 1 min.)........izvinite na cekanju nemam nikakvu informaciju o tome sto ste mi rekli posto sam proverio,vasa zemlja ce doci na listu ali ne znamo kada zaista).Poenta svega ovoga je da,doci ce,ali kada to ne znam ni ja,niti Maticka koja laze niti bilo ko od nas.

Kraj price.

2.A sada posle vase neverice pitate se a zasto nece doci?

I na to imam odgovor i to od pravih ljudi a ne forumasa sa jednim prsticem u nosu a drugim u..........

Kontaktirao sam 3 direktora nasih vecih banaka(licni poznanici),razlog zasto ne ce kod nas nije do banaka toliko koliko zbog mesavine politike-mentaliteta nasih ljudi(volimo da krademo i prevaranti smo),i nemojte mi sa onom pricom kako smo mi jadni a ceo svet je protiv nas........dajte bre mi jesmo olos,ja sam olos kada smo vec kod toga......a izuzeci pre ili kasnije postanu olos i ostaje nam 10% normalnih postenih........Kratim ovaj deo price jer ima jos detaljnijih i strucnijih objasnjenja sta je problem ali iskreno ne kuca mi se sledecih 3 sata jer sporo kucam sa jednom rukom i drugom slomljenom.


3.Kako da otvorite PP?

EEEEEE tu lezi mali zeka sa puskom.
Nije to tesko jer ja imam srpski pay pall i u zadnjih 2 meseca sam kupio 3 para patika od 120$ par,par filmskih figura(iz filmova junaci)koje su uzasno skupe (od 200$ pa do 1000$).........SVE MI JE STIGLO,ne otvoreno,ocarinjeno u proseku od 1,500 din.pa do 3000 din.

Sada se pitate kako tako malo carina na tako visoku cifru paketa,pa lepo postoje cake da se smanji carina i pri tom ne mislim na onu glupu foru GIFT koja u vecini slucajeva ne sljaka bar ne za skuplje stvari jer koliko god da su nasi carinici piglu ipak nisu bas toliko.....

A kako znam te fore,pa imam vezu na carini koja me je naucila da trazim rupe u zakonu jer i oni sami to rade kada vam carine robu.

A sada bih ja vama trebao da sve napisem kako sam otvorio PP i koje su rupe to u zakonu.........

E pa nemam nameru.

Razlog je ne zato sto lazem kao sto ce mnogi www mudrijasi da pocnu da me pljuju vec mi je MUKA OD VAS KOJI HOCETE SVE NA GOTOVO,neko vam sazvace a vi zinete,a da ne pominjem sto Ebay zna za nas kao za zlu paru i njhovi prodavci koji su vrlo sumnjicavi prema nama,pa mi fali samo jos navala srbenda(sto postenih sto prevaranata koji bi da prodaju svoja sranja ili maznu kintu na brzaka)pa onda ni ja vise ne bih mogao kupovati.A daaaaaaa cuvena prica o blokadi PP racuna hahahahhaha,ljudi oni umeju da blokiraju racune i regularnim korisnicima a ne samo ilegalcima ima i za to nacin,ali mora da se prodju 3 stepena PP sigurnosne verifikacije ako zelite da vas ne diraju.
I ta prica sa adresama je smesna jer se lako zaobidje,lakse nego sto mislite(RAZMISLITE NISTE SVI BAS GLUPI IMA JAKO INTILIGENTNIH LIKOVA NA NETU KOJI TROSE VREME NA OVAKVIM SMARACINAMA UMESTO DA MUCNU GLAVOM)

Sve o PP nalogu sam sam naucio,i mnogo ljudi pise na netu svasta,neki kopiraju tudje postove,neku trabunjaju a nemaju blage veze sa zivotom,neki imaju ortaka koji ima PP pa pisu kao da su to njihova iskustva a ne nesto sto im je ortak rekao,i na kraju mala grupa ljudi koja ga zaista ima,koja je kupila nesto skupo a ne gluposti kao otvaranje rapidshare naloga vec prava kupovina pa da moze da kaze da je koristio PP.

Ako vam je toliko stalo da imate PP jednostavno uradite svoj domaci sami,nadjite svoj nacin da otvorite PP nalog i otvorite pakupujte do mile volje jer sam tako i ja uradio preko svojih kontakata(poznanika)i istrazivao kako PP funkcionise,pa onda ebay pa onda nase banke.............

Pisite sta hocete na ovaj moj post bas me briga ne cu ni procitati odgovore ali makar ste dobili neki parcijalan info iz prve ruke,a ne ono nasa stara srpska fora(ja cuo od ortaka,a on od caleta a cale od babe a baba sa tv.-a,a na tv-u Maticka).

Aj ljudi zbogom.

 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?16.06.2010. u 18:48 - pre 168 meseci
@Ivan Dimkovic:

Long time no speak! :) Konacno imam sve uslove za put u USA, pa registraciju planiram da odradim preko delawareinc.com jos odmah. Posto cela ova "operacija" ide uglavnom zbog PayPala, zamisljam da je firma registrovana, bank account otvoren, i ja konacno krecem na www.paypal.com da registrujem biznis nalog.

Na prvoj strani registracije upisujem podatke o firmi, tu je sve jasno, ali vec na drugoj se trazi: Business Owner Contact Information. Podrazumeva se da je vlasnik iz USA (nema odabira zemlje). Dobro, ja mogu da uplatim Mail forwarding i dobijem USA adresu, ali... sta ako mi zatraze dokaz o adresi tipa skenirana licna karta ili utility bill da osoba zaista postoji na toj adresi? To recimo traze par dana posle registracije npr. slovenackog naloga. Jel bilo ovo kad si ti otvarao nalog? Sta si upisao kao Business Owner Contact Information?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?16.06.2010. u 21:07 - pre 168 meseci
Citat:
blabla4: Prvo registrovao sam se samo i samo sto mi je muka vise od glupih pisanija likova(forumasa)koji tripuju druge ljude a nemaju pojma.
Ima li neko pojma sta je doticni gospodin hteo da kaze, osim da vredja? Kaze da nam je dao informaciju iz prve ruke time sto je preneo razgovor sa nekim tamo koji mu je rekao da o Srbiji za sada nemaju nista. Pa, vidimo i sami da nema nista. Da ima, to bi uradili za par minuta! Ostalo - on je otkrio rupe u zakonu a nas ostale ko j...e, nije vredno komentara.

Mozda nisam kompetentan, mozda sam suvise strog, ali mi se ipak cini da ovaj post spada u ono sto se zove šum.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

pedjaman

Član broj: 95005
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?07.07.2010. u 21:35 - pre 167 meseci
Prvi deo nejgove poruke ima smisla a to je da u stvari bre nema nista od paypala.

Drugi deo su gluposti. PayPal je teško đubre. Informacija iz prve ruke. Neću da vas smaram detaljima ali mi verujte da je to najdebilniji sistem koji sam video. Previše se radujete za njega. Ako bude zainteresovanih, preneću vam svoja iskustva.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?08.07.2010. u 01:17 - pre 167 meseci
Citat:
pedjaman: Drugi deo su gluposti. PayPal je teško đubre. Informacija iz prve ruke. Neću da vas smaram detaljima ali mi verujte da je to najdebilniji sistem koji sam video.
Problem je u tome sto mnogi sajtovi traze samo njega i sta onda covek da radi?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

pedjaman

Član broj: 95005
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?08.07.2010. u 01:28 - pre 167 meseci
Svestan sam ja toga. Znam o cemu pricas. I znam da su se svi primila PayPal kao mladi majmuni i samo njega traze.

Samo skrecem paznju da sam ja za jako kratko vreme iskusio 90% stvari na koje se ljudi zale.

Mislite li da za dzabe postoje sajtovi kao:

www.paypalsucks.com
www.paypalsucks.org
www.aboutpaypal.org/paypal_sucks
www.paypalwarning.com/paypal_sucks

I ja ima problem kao i svi vi: moram da ga koristim ponekad. Ali verujte, MoneyBookers je mnogo bolji, mada ne idealan.
A moja isksutva sa PP su ludilo. A nisam koristio nikakve lazne adrese! imao sam totalno legalnu stvar.

Filozofija tih Payment sistema je "MNOGO SMO JAKI, ZABOLE NAS ZA VAS".

 
Odgovor na temu

ivandinjo
Ivandinjo
Beograd

Član broj: 141731
Poruke: 17
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?10.07.2010. u 10:42 - pre 167 meseci
Ljudi Jasna je rekla nema tu puno prostora za polemiku!

Pratim ovu temu već duuuuuuuuže vrijeme i kako vidim svake godine nam stiže PayPal ali nikako da stigne :)

Gospodin svemogući koji kupuje figure od 1000$ mi nije nikako jasan. Ništa nije rekao bitno pa nas osim da je pricao sa nekom sekretaricom koja ga je pristojno skinula sa .dnevnog reda kao i većina ljudi koji rade posao korisničke podrške. E sad ovo sto se hvali kako je ON uradio OVO ili ONO na OVAJ ili ONAJ način to je druga priča. Neka se malo pohvalio evo i ja ću da ga pohvalim "SVAKA ČAST MOMČINO" i molim te mani se ove teme.




Jednog dana kisa je padala dva dana !!!
 
Odgovor na temu

pedjaman

Član broj: 95005
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?10.07.2010. u 11:01 - pre 167 meseci
Citat:
ivandinjo
Ljudi Jasna je rekla nema tu puno prostora za polemiku!

Pratim ovu temu već duuuuuuuuže vrijeme i kako vidim svake godine nam stiže PayPal ali nikako da stigne :)

Gospodin svemogući koji kupuje figure od 1000$ mi nije nikako jasan. Ništa nije rekao bitno pa nas osim da je pricao sa nekom sekretaricom koja ga je pristojno skinula sa .dnevnog reda kao i većina ljudi koji rade posao korisničke podrške. E sad ovo sto se hvali kako je ON uradio OVO ili ONO na OVAJ ili ONAJ način to je druga priča. Neka se malo pohvalio evo i ja ću da ga pohvalim "SVAKA ČAST MOMČINO" i molim te mani se ove teme.


Lepo receno.

Dodao bih samo da nasi politicari o svemu govore u futuru:
Dolazi nam PayPal... 3 godine,
Gradimo koridor 10, 10 godina. Za to vreme slovenci vec izgradili autoput od par stotki kilometara.
Gradimo metro ko zna od kad i sad opet pocunju sa tom istom pricom.

Jel ima nesto u prezentu ili perfektu? I aorist dolazi u obzir :)

Na kraju, ljudi i dalje veruju kad Maticka izjavi da dolazi PayPal :) Gori smo od ovaca :)

Kao sto rekoh, muke u vezi PayPal-a pocinju onog trenutka kad pocnete da ga koristite :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?10.07.2010. u 11:41 - pre 167 meseci
Kao prvo ne vidim razlog zasto bi napadali gdju Matic koja je verovatno najbolji ministar telekomunikacija u zadnjih 20 godina (doduse konkurencija u tom periodu joj je ocajna). Drugo, za pitanja PayPala kompetentniji je ministar ekonomije. Trece, ma sta bilo ko izjavio, PayPal ce doci onda kad to ljudi koji ga vode odluce.

Evo ja prognoziram da ce to biti do kraja godine, mozda vec na jesen, ne verujem da ce tokom leta. Kao glavni pokazatelj za to mi je ukljucivanje Srbije na listu zemalja na eBay-u, koji je vlasnik PayPala. Dakle, prognoziram da ce se ime nase zemlje naci na PayPalovoj drop-down listi do kraja godine, verovatno bez ikakvih najava, kao sto se to dogodilo na eBay-u pocetkom godine.

Sledecu stvar ne prognoziram nego znam, moci cemo da otvorimo samo limitiran PayPal nalog, bez opcija primanja novca. Kompletan PayPal dobicemo ulaskom u EU, kao i Hrvatska, Bosna, Makedonija, itd.

Porediti PayPal sa Moneybookersom, Ikobom, Alertpay-om i sl. je krajnje neozbiljno, jer bio dobar ili los, PayPal je servis koji koristi stotine miliona ljudi, i iza njega stoji eBay jedna od najjacih Internet kompanija ikad. Evo, na primer, ja mislim da su nase Karike bolje od Facebooka, i navodima vam 100 linkova do sajtova koji pljuju po Facebooku! Hocete li svi ukinuti Facebook naloge i poceti da koristite Karike?

Neozbiljno poredjenje, uz duzno postovanje svim kompanijama i sajtovima koje sam ovde pomenuo.
 
Odgovor na temu

pedjaman

Član broj: 95005
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?10.07.2010. u 12:15 - pre 167 meseci
Citat:
milstanyu: Kao prvo ne vidim razlog zasto bi napadali gdju Matic koja je verovatno najbolji ministar telekomunikacija u zadnjih 20 godina (doduse konkurencija u tom periodu joj je ocajna). Drugo, za pitanja PayPala kompetentniji je ministar ekonomije. Trece, ma sta bilo ko izjavio, PayPal ce doci onda kad to ljudi koji ga vode odluce.

Evo ja prognoziram da ce to biti do kraja godine, mozda vec na jesen, ne verujem da ce tokom leta. Kao glavni pokazatelj za to mi je ukljucivanje Srbije na listu zemalja na eBay-u, koji je vlasnik PayPala. Dakle, prognoziram da ce se ime nase zemlje naci na PayPalovoj drop-down listi do kraja godine, verovatno bez ikakvih najava, kao sto se to dogodilo na eBay-u pocetkom godine.

Sledecu stvar ne prognoziram nego znam, moci cemo da otvorimo samo limitiran PayPal nalog, bez opcija primanja novca. Kompletan PayPal dobicemo ulaskom u EU, kao i Hrvatska, Bosna, Makedonija, itd.

Porediti PayPal sa Moneybookersom, Ikobom, Alertpay-om i sl. je krajnje neozbiljno, jer bio dobar ili los, PayPal je servis koji koristi stotine miliona ljudi, i iza njega stoji eBay jedna od najjacih Internet kompanija ikad. Evo, na primer, ja mislim da su nase Karike bolje od Facebooka, i navodima vam 100 linkova do sajtova koji pljuju po Facebooku! Hocete li svi ukinuti Facebook naloge i poceti da koristite Karike?

Neozbiljno poredjenje, uz duzno postovanje svim kompanijama i sajtovima koje sam ovde pomenuo.


Govoris kao osoba koja je politicar ili stranacki aktivista.
Maticka iznosi neistine. Da ne kazem bas da laze. Prica godinama tu pricu. I sta se to od obecanja ispunilo te da kazemo da je neki ministar bolji? Najbolji ministar telekomunikacija? A i dalje imamo monopol u fiksnoj telefoniji. A pogotovo sto je Telenor "dobio" tender za novog operatera a onda se ni od kuda pojavljuje Orion Telekom koji je SezamPro+NeoBee+JosJedan. Meni tu nesto smrdi. Jaaaako.

Takodje, govoris kao osoba koja nije nikada imala iskustvo uradu sa PayPal-om, MoneyBookers-om i tako dalje. Koristim oba godinama. PayPal (eBay) je DJUBRE i to je neosporna cinjenica. Evo ti detalja:

#1
==================
Razgovor izmedju mene i PayPal-a:

Ja: Dobar dan, selim posao u drugu drzavu. Mogu li da promenim drzavu u nalogu?
PP: Ne mozete
Ja: Pa sta da radim?
PP: Ukonite sve racune i kreditne kartice, ugasite nalog. Otvorite nalog ponovo sa novom drzavom. Dodajte kreditne kartice ponovo.
Ja: Hvala

To i uradim.
Medjutim iz odredjenih poslovno/paypal razloga, morao sam da rekreiram nalog jos jednom. Ponovim proceduru. Krenem da dodajem karticu: "Vasa kartica ne moze biti dodata. Posaljite email na [email protected]"
Posaljem email. ODgovor: "Ovaj servis vise nije u funkciji. Kontaktirajte tehnicku podrsku"
Pozovem telefonom (parafraziracu).

Ja: Dobar dan. Nisam mogao da dodam akrticu u nalog
PP: Da proverimo. A da, vi ste pokusali da uklonite i dodate karticu vise puta u dva naloga.
Ja: Dabome.
PP: Znate, zbog vase sigurnosti, to nije dozvoljeno (???)
Ja: Ali vi ste mi to savetovali.
PP. Razumem. Ali to nije dozvoljeno.
Ja: Ali imam cak i email sa vasim uputstvom koji sam potvrdio razgovorom.
PP. Razumem. Kako mogu da vam pomognem?
Ja: Budite ljubazni pa mi deblokirajte da mogu da dodam akrticu.
PP: To nije moguce. Jednom blokirana kartica se en moze deblokirati.
Ja: Ali nisam ja kriv, vi ste savetovali to.
PP: Razumem. Ali takva je politika PP. Mogu li jos nekako da vam pomognem?
Ja: Paaa... urpav sam vam rekao. Sta ja sad da radim?
PP: Izvadite novu kreditnu karticu.
Ja: Molim???? I da placam troskove odrzavanja druge?
PP: Zao nam je.

I tako moju karticu vise ne mogu da dodam u nalog a mogu da placam sa njom preko PayPal Direct forme ???????
Logika?
==================

#2
==================
Testirao sam jedan sistem koji koristi integrisan paypal koji sam pravio za klijenta. Sve je proslo kako treba,ostalo ej samo da probam sa pravom karticom.
Namestim da je cena mala, par dolara, dodjem do pretposlednjeg koraka, unesem podatke sa kartice. Treba da kliknem na dugme i da se izvrsi naplata. Platim, sve ok
Probam drugi deo sistema i drugi put dodjem do iste tacke. Odustanem jer u toj tacki sve izgleda ok.
Probam treci deo sistema, i kad sam dosao treci put, PayPal mi izbaci da ova kartica se ne moze koristiti za placanje. BLOKIRAO JE!!!
Pomislio sam slucajnost. Nastavim test sa drugom karticom. jednom platim, dva puta odustanem, BLOKIRA I NJU!!!
==================

#3
==================
Za neke njihove sisteme placanja dokumentacija je NETACNA i NEKOMPLETNA. Provodio sam sate da integrisem nesto u skladu sa dokumentacijom. Nije radilo. Na kraju sam prepisao necije resenje koje ni najmanje nije u skladu sa dokumentacijom.

I TI NAZIVAS PAYPAL OZBILJNIM?
Ostavi ljude da pricaju o relnim problemima koje imaju ovde.



Ovo je samo izvod iz niza neprijatnosti. A mogu da ti pricam do sutra.
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?10.07.2010. u 14:28 - pre 167 meseci
Sto se tice fixne telefonije, ne zelim da idem offtopic, znam da monopola vise nema, a teorije zavere me ne zanimaju.

Sto se tice PayPala, uopste se ne radi o tome da li su dobri ili ne, da li su profesionalni ili ne. Radi se o tome da li su neophodni ili ne. A jesu neophodni. To ne mozes da poreknes. Ako mislis da ja volim PayPal varas se, cak sta vise, voleo bi da NE POSTOJI ni on, ni bilo koji drugi slican servis i da sva placanja idu kreditnim karticama. Ali od price "sta je babi milo..." nema koristi.

Imam biznis Moneybookers nalog duze vreme i veoma sam nezadovoljan njime. Odbija da primi ispravne kartice klijenata (koje npr. 2CO prima bez problema), uzima mi 29 centi za svaku neuspesnu transakciju pa onda kad se nakupi moram da saljem email da mi vrate taj novac jer im je sistem takav. Ponekad mi legnu pare na nalog, a ja od njih uopste ne dobijem email koji me informise o tome, ne posaljem proizvod na vreme, samim tim me brukaju kod kupaca, a kad kupac zatrazi refund, odbijaju meni 15 evra za kaznu (!), smesni su i jako bezobrazni... Trazili su mi 300 papira o meni i mojoj firmi da mi otvore biznis nalog, a sad cu izgleda morati da ga zatvorim jer nema svrhe, sistem im je ocajan, podrska na nivou PayPalove, stekao sam utisak da uopste i ne citaju moje poruke. Ali eto... Opet odoh offtopic, necemo o MB, nije ni tema niti je ikakva konkurencija ili zamena za PayPal.
 
Odgovor na temu

pedjaman

Član broj: 95005
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?10.07.2010. u 14:56 - pre 167 meseci
OK. Nisam imao tako lose iskustvo sa MB. Ako kazes da ti jesi onda OK i to ti priznajem.
Ali PayPal ima isto toliko problema. Desava se da kupac dobije robu a da tebi ne odobre pare i isto tako ti traze 100 papira da pravdas robu. Znam ljude koji su kumili i molili da im odobre novac jer je kupac dobio robu. I nisu dobili. takodje, nekad ti blokiraju nalog, i dok ti je nalog blokiran ti dobijas penale zbog nepostovanja procedure sa klijentom.

Sto se tice offtopica, spomenuo si kako je najbolji ministar i pricu oko toga sto je vec off topic. Pa sam to otpratio.
Znas da monopola nema? Jel zato sto su objavili na TV da monopola nema? Probaj ti da registrujes firmu ovde za fiknsu telefoniju pa ces videti..Teorija zavere? Prijatelju, mene je mafija (necu reci koja) zvala licno na razgovor misleci da sam im uleteo u posao. A zvali su me u jednu drzavnu instituciju jer su drzavni sluzbenici. Naravno greskom. Detalje mogu da ti ispricam privatno.
Pa ajd realno pogledaj i reci gde tu vidis teoriju zavere? Jedan jedini dobio licencu, i vise se ne spominje. Pojavi se drugi. Gde je objavljeno, na kojim vestima da je drugi dobio licencu? To je daleko od teorije zavere. To je susta istina. Elem, nekoliko stranih kompanija nije dobilo licencu. "Da bi ljudi mislili da nema monopola, cek da moj brat lazov otvori firmu pa kao konkurencija."

Monopol postoji. Kad kupujes peko eBay-a, carina u srbiji te toliko nerealno odere da carina predje cak i vrednost robe. Carinska mafija.

Poenta je: ne vredi ni pricati o ePoslovanju u Srbiji dok se ne reorganizuje drzava. Riba smrdi od glave.

Izvinjavam se zbog off topic-a. Samo pratim vec zapocete komentare.

 
Odgovor na temu

pedjaman

Član broj: 95005
Poruke: 168
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+50 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?10.07.2010. u 15:19 - pre 167 meseci
Da se vratimo na temu, i ja zeljno ocekujem svaki novi vid placanja kako bih unapredio svoje poslovanje.

Ali bojim se da sve te ePayment opcije kao PP i MB, cak i da zanemarimo probleme sa njima samima nece mnogo olaksati nas posao.

I dalje nam je platni promet neregulisan i neuskladjen sa ePoslovanjem pa kad skidate pare sa PP ili MB na racun firme, morate da pravite fiktivnu fakturu za PP ili MB koju im ne saljete jer im ne treba. Pa kad pare stignu pravdate tom fakturom kao ugovorom priliv, itd.

Jednostavno, nije nam uskladjen sistem da adekvatno podrzi ove sisteme. Tehnicki ih koristimo ali na ooooruk.

Nadam se da ce uskoro PP i MB i slicni sistemi moci da se integrisu normalno. Kao sto je u nekim zemljama i da nam svima budu od koristi.

Da ne bih smarao vise, svako ko bude zeleo bilo koju informaciju u vezi svega sto sam spomenuo moze da mi se javi.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Da li PayPal dolazi u Srbiju?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104105 | Odgovora: 443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.