Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!

[es] :: Advocacy :: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62188 | Odgovora: 325 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
109.106.224.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!30.01.2010. u 14:24 - pre 173 meseci
Citat:

@Nedeljko, mislim da je kljucna greska u tvojim predvidjanjima ta sto ce vrlo verovatno Rusi i Evropljani da se usko integrisu kada dodje do globalne frke... Rusi su ipak Evropljani i njihova kultura je daleko bliza Evropi nego Kini... kad se desi, ono sto Englezi kazu "when sh*t hits the fan" mislim da ce se sitni problemi izmedju EU i Rusije vrlo brzo resiti :)


Ja mislim da je ipak rusija u ovom trenutku bliza Indiji i Kini.

Neki od primera
http://en.rian.ru/world/20080929/117254958.html

a da ne pricamo o Rusko/Kineskim zajednickim pokusajima da dodju do marsa. Kad krenes da radis takve stvari sa drugim velikim zemljama mnogo si im blizi.

Plus setite se kako su reagovali nemci na ulicama kad su ih pitali sta misle o ruskoj akciji u gruziji. Pa si imao prilike da vidis kako se ljudima hladni rat odma vratio u glavu.
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!30.01.2010. u 18:56 - pre 173 meseci
Kad smo vec kod Rusije,
Russia announces Libya arms deal worth $1.8bn. Za Ruse se nikad ne zna. Sta vise, u WWII na pocetku su bili na strani Nemaca i napali Poljsku i Finsku. Tako da Rusija kao svaka druga zemlja, gleda svoj interes.

Inace u vezi prodavanje oruzija. Sve sile prodavaju oruzije da bi istim novcem napravili novo oruzije. Tek sada se neko setio da je to mozda pocetak WW III? Kolko dugo mi prodajemo oruzije jednim drugima?
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.87.188.*



+987 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!30.01.2010. u 19:44 - pre 173 meseci
@CONFIQ

Moras da napravis razliku izmedju normalne prodaje oruzja, sto se radi u jako velikim kolicinama i maltene sve drzave to rade.
I namernog provociranja prodajom oruzja neprijatelju, odnosno, narodno receno cackanje mecke.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!30.01.2010. u 20:00 - pre 173 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic
Ja mislim da je ipak rusija u ovom trenutku bliza Indiji i Kini.


Hmm...

90% prodatog ruskog gasa zavrsi u Evropi.

Mogu oni da se zezaju sa Indijom i Kinom, ali su im glavni trgovinski partneri ipak zapadno od njih :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Daniel Fat
Student
Novi Sad

Član broj: 221732
Poruke: 5
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!30.01.2010. u 22:32 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Uzgred, sansa za napadanje Irana u sledecih par godina je ravna nuli - od strane USA. Jedini ko moze opaliti Iran "preventivno" je Izrael, a ako to urade nemaju bas cistu podrsku USA, tako im je vise puta receno - i to ne bez razloga. A i sam napad na Iran od strane Izraela je takoreci samoubistvo, cak i sama ekipa koja prizeljkuje to zna da nema tog napada koji ce Iranu unistiti sva nuklearna postrojenja. Nisu Iranci glupi kao Sirija i Irak, malo su tvrdji orah :)

USA racuna da ce doci do neke revolucije. Bio je na Slashdot-u clanak o simulatoru ljudskog ponasanja, navodno veoma preciznom, koji je zakljucio da su protesti stvari prikrivena politicka strana koja se snazno suprotstavlja ratu i nuklearnim projektilima. USA sada baca pare na njih kako bi svrgnuli rezim, nesto kao sto je bilo sa 5. oktobarskim protestima kod nas. Zasto da ispalis i jedan metak kad mozes da ih nateras da ispale sami sebi metak o glavu?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!30.01.2010. u 22:49 - pre 173 meseci
Hmmm... to sto se desava u Iranu je unutrasnja borba za vlast (i to vrlo gadna sa vrlo jakim igracima, posto nije ugusena na uobicajen nacin) - naravno da se onima sa strane isplati da investiraju u nered, ali vrlo su slabi izgledi da bilo koja od tih strana bude imalo drugacija od trenutne ekipe po pitanju odnosa prema zapadu, nuklearnog naoruzanja itd...

Covek koji je iza celog tog bunta je bio glavni i odgovorni za drzanje onih americkih talaca pre 30 godina. Nije to neki pro-zapadni revolucionar, vec samo jos jedna frakcija istih tipusa koja se bori za vlast iz vrlo specificnih interesa koji nisu nuzno u korelaciji sa interesima zapada. Ti sukobi su poceli jos pre izbora - jer ocigledno postoji suprotstavljena struja onom "coveku iz naroda" Ahmadinidzadu i njegovoj ekipi iz revolucionarne garde... izgleda kao klasicna borba za strateske polozaje iliti "borba za vlas'" sto bi mi rekli.

Recimo, to bi bilo kao Seselj za vreme Slobe - jeste opozicija, ali ne onakva kakvu bi USA volela da ima za partnera na vlasti :-)

Citat:

SA sada baca pare na njih kako bi svrgnuli rezim, nesto kao sto je bilo sa 5. oktobarskim protestima kod nas. Zasto da ispalis i jedan metak kad mozes da ih nateras da ispale sami sebi metak o glavu?


Ja se nesto ne secam se da su 5-Oktobarski protesti bili neko ispaljivanje metaka u glavu - ipak je iza njih bilo na stotine i stotine hiljada izuzetno nezadovoljnih ljudi direktno i bar jos dva miliona ljudi koji su podrzavali sve to. Ne bih rekao da je bas bio trijumf stranog dirigovanja - vec cisto rezultat prevelikog broja promasaja tako da se stvorila kriticna masa za svrgavanje vlasti. Prosto receno, Sloba i njegova klika su dojadili kriticnoj masi ljudi, posle 20 godina konacno :)

Primera radi - bili su pokusaji 96-te/97-me, naravno delom finansirani iz inostranstva koje je davalo svu mogucu pomoc i $$$ lokalnoj ekipi - ali nisu bas zavrsili sa totalnom promenom vlasti, jer jednostavno nije bilo kriticne mase van urbanih centara gradova (nasi ljudi BAS vole da trpe, jbg..>) - 2000 je bila vec sasvim druga situacija, jer si imao sve ono iz 96-te + izgubljen rat + izgubljenu teritoriju + izuzetno losu ekonomsku situaciju bez ikakvih izgleda za popravljanje sa istom ekipom na vlasti = imas dovoljno ljudi za opsti bunt.

Ovo sa Iranom, recimo, nije ni izbliza tako - tako da cisto sumnjam da ce bilo sta tamo da se promeni buntom. Konzervativa tamo ima cvrstu podrsku i sve poluge instrumenata sile. Ali je upravo ta cvrsta podrska u narodu najbitnija stvar... sve dok znacajnoj vecini ljudi ne prekipi do te mere da su spremni da trpe reperkusije za bunt - nema nista od revolucija :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Daniel Fat
Student
Novi Sad

Član broj: 221732
Poruke: 5
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!31.01.2010. u 01:22 - pre 173 meseci
Nasao sam clanak
Citat:
SourceWhat does 118 mean? It means that Iran won’t make a nuclear bomb. By early 2010, according to the forecast, Iran will be at the brink of developing one, but then it will stop and go no further. If this computer model is right, all the dire portents we’ve seen in recent months — the brutal crackdown on protesters, the dubious confessions, Khamenei’s accusations of American subterfuge — are masking a tectonic shift. The moderates are winning, even if we cannot see that yet.

Tako da po njihovim predvidjanjima pobedjuje srednja struja, sad ne znam da li je to isti lik kojih je drzao Amerikance za taoce ali nesto mi kaze da nije.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ja se nesto ne secam se da su 5-Oktobarski protesti bili neko ispaljivanje metaka u glavu - ipak je iza njih bilo na stotine i stotine hiljada izuzetno nezadovoljnih ljudi direktno i bar jos dva miliona ljudi koji su podrzavali sve to. Ne bih rekao da je bas bio trijumf stranog dirigovanja - vec cisto rezultat prevelikog broja promasaja tako da se stvorila kriticna masa za svrgavanje vlasti. Prosto receno, Sloba i njegova klika su dojadili kriticnoj masi ljudi, posle 20 godina konacno :)

Primera radi - bili su pokusaji 96-te/97-me, naravno delom finansirani iz inostranstva koje je davalo svu mogucu pomoc i $$$ lokalnoj ekipi - ali nisu bas zavrsili sa totalnom promenom vlasti, jer jednostavno nije bilo kriticne mase van urbanih centara gradova (nasi ljudi BAS vole da trpe, jbg..>) - 2000 je bila vec sasvim druga situacija, jer si imao sve ono iz 96-te + izgubljen rat + izgubljenu teritoriju + izuzetno losu ekonomsku situaciju bez ikakvih izgleda za popravljanje sa istom ekipom na vlasti = imas dovoljno ljudi za opsti bunt.

Ok, malo sam preterao sa hiperbolom ali slika je ista. Zasto se boriti protiv nekoga kad ga mozes naterati da se bori protiv samog sebe.

Zanimljivo, u jednom clanku, opet se ne secam kojem, bila je kritika ovog modela u kojoj se navodi nesposobnost te umerene Iranske struje da se poveze i sklopi dilove sa svim strukturama je njena najveca mana. Sudeci po ovom clanku STRATFOR-a

Citat:
Izvor
These Serbian opposition successes stand in stark contrast to Iran today. In Iran, we have seen no concrete evidence that the opposition is willing or able to co-opt Iranians of different ideological leanings. As long as this aspect is missing, security elements will refuse to negotiate with the opposition since they will perceive the regime as still having an upper hand. Furthermore, security elements will ultimately not switch sides if they don’t have assurances that in the post-clerical Iran they will retain their prominent place or at least will escape persecution. This was the “deal with the Devil” that the Serbian opposition was ready to make in October 2000. But in Iran, at this moment, a deal with the Islamic Revolutionary Guard Corps and their paramilitary Basij forces is not possible.


Analitari smatraju da je 5. oktobar se zavrsio relativno mirno, jer je DOS sklopio dogovore sa tajnom policijom i vojskom u vidu imuniteta i pozicija nakon dolazaka na vlast u zamenu za njihovo nemesanje/pomoc u svrgavanje Milosevica.

[Ovu poruku je menjao Daniel Fat dana 31.01.2010. u 07:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!31.01.2010. u 08:30 - pre 173 meseci
Ovo sad stvarno vise nema veze sa Google-om i njegovim razlozima za sukob sa Kinom. Vratite se na temu molim vas.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
79.101.189.210

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!02.02.2010. u 06:54 - pre 173 meseci
O, ali ovo je advocacy, ovakva pisanija su očekivana :)

Elem, isteče li 14 dana, koje je gugl zacrtao?
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!02.02.2010. u 12:10 - pre 173 meseci
A možda Kinezi imaju veće aspiracije nego što bi iko pomislio ?

Baidu jači od Google-a a Kinezima(kineskoj vladi) dostupne sve informacije ovoga sveta !
Jer svaki je web pretraživač istovremeno i legalna špijunska mreža !

Samo što sam kliknuo na Baidu.com, odmah se nacrtao na celoj stranici kao Web pretraživač bez ikakvih formalnosti oko instalacije.

 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!02.02.2010. u 18:00 - pre 173 meseci
Citat:
Djetvan
Baidu jači od Google-a a Kinezima(kineskoj vladi) dostupne sve informacije ovoga sveta !
Jer svaki je web pretraživač istovremeno i legalna špijunska mreža !

Samo što sam kliknuo na Baidu.com, odmah se nacrtao na celoj stranici kao Web pretraživač bez ikakvih formalnosti oko instalacije.

Ti to ozbiljno?
Kako web crawler-eri mogu da spijuniraju mrezu? Nisam znao za to? Pogotovo najjaci su search masine koje ne ulaze u wiki i 70% interneta...
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
79.101.189.210

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!04.02.2010. u 07:51 - pre 173 meseci
Citat:
Djetvan:
Samo što sam kliknuo na Baidu.com, odmah se nacrtao na celoj stranici kao Web pretraživač bez ikakvih formalnosti oko instalacije.


Nije mi jasno - kakva je instalacija trebala da se desi? iliti, zašto se jedna web strana ne bi nacrtala kad klikneš na link koji vodi ka njoj??? ...mislim, to je cilj, zar ne - da ti se web strana pojavi na ekranu kad klikneš na link ka njoj, i da ti ne zahteva nikakve instalacije....

???????????
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.adsl.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!05.02.2010. u 00:53 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Hmm...

90% prodatog ruskog gasa zavrsi u Evropi.

Mogu oni da se zezaju sa Indijom i Kinom, ali su im glavni trgovinski partneri ipak zapadno od njih :-)


Ne znam ko je tu u vecem problemu Rusija ili Eu ako stane snabdevanje gasa ? Cinjenice smo videli prosle zime. Od koga ce EU da uvozi gas ako nema rusiju ? Od irana mozda ? :P
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!11.02.2010. u 19:35 - pre 172 meseci
Uvozice od sledece zemlje koja zeli novac...
Nerelevantno...
http://blogs.wsj.com/digits/20...ter-buzz-over-irans-gmail-ban/
Iran ovog puta banuje Gmail. Izgleda da im se nije svideo buzz :P
 
Odgovor na temu

Daniel Fat
Student
Novi Sad

Član broj: 221732
Poruke: 5
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!17.02.2010. u 03:09 - pre 172 meseci
Good news, everyone. Hypocrisy wins yet again.
http://www.wired.com/epicenter...mistic-it-can-remain-in-china/
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!17.02.2010. u 08:56 - pre 172 meseci
Hehe clanak je carski. Dvomisao izlgeda danas postaje norma i za politicare i za korporativce :)

Pazi ti te recenice :)

- But we were actually able to censor less and less. … we also provide notification when the local laws prevented us from showing information, and local competitors followed suit in that respect. So I feel like our entry made a big difference
- There’s probably some people here who wouldn’t mind you doing that in the U.S. as well
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Daniel Fat
Student
Novi Sad

Član broj: 221732
Poruke: 5
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!17.02.2010. u 11:17 - pre 172 meseci
Sto se tice politicara i CEO-ova to je norma vec neko vreme, prvenstveno zbog loaded question koji novinari koriste a da bi odrzali "image".
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!17.02.2010. u 11:40 - pre 172 meseci
Nije to u pitanju, svako sa malo vise retorickog iskustva (a ne mozes biti dobar CEO ili politicar da to nemas) moze lako da se odbrani od plurium interrogationum ma koliko on bio zamrsen. Da se slikovito izrazim, ovde je u pitanju situacija da doticni zele da svoje cenjene pozadine drze na N stolica razlicitih velicina i visina a da ne padnu sa istih, dvomisao je vrlo efektivan pokusaj da se to opravda i tu ne vidim nista cudno, ono sto me cudi i neprijatno iznenadjuje je da ljudi gutaju takve mentalne izlucevine.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Lao_Wai
andrija jovanovic
export-import iz kine
Yiwu,Kina

Član broj: 248532
Poruke: 19
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!17.02.2010. u 23:40 - pre 172 meseci
evo ja zivim u kini,zena mi je kineskinja,trenutno sam u bgd na novogodisnjem odmoru
i zanimaju me neke stvari
1.....odkud vam to da je 1.1 milijardi ljudi na rubu siromastva
2......odkud vam to da deva rade
3....odkud vam to da se vlada mesa u zivote ljudi
4.....jesu strogi,ali ne kao nasi
5......odkud vam to da rade vise od 8h dnevno
6.....odkud vam to,da sam narod kao narod,zeli bilo sta sa zapada
7....odkud vam te price o americkoj kulturi i slicnom,a kineskoj ne kulturi itd...koliko ima nepismenih jednih a koliko drugih,u kini nema klosara a koliko ih je u usa,u kini nema resetanja po ulici,a koliko je toga u americi
8...bojite se kine.....koliko ratova je u zadnjih 50 god izazvala amerika a kolio kina...ili prosto,koliko je tudjih ljudi pobila amerika,nemacka,engleska u zadnjih 50 god a koliko kina
i na kraju,nemojte lupati i pricati gluposti o necemu sto neznate.......nacin zivota i standard koji sam ja zatekao ovde,po dolasku u januaru,u kini bi bio smatran tuznim
pocev od gradskog saobracaja,kvaliteta mostova a o platama koje su iste kao kineske a cene jace od nemackih...necu ni da govorim
kineski radnik od svoje plate moze lepo da zivi,jer su cene vrlo vrlo niske,kako iznajmljivanja stana tako i hrane i stale dazbine,sve plati jednom platom...kao nekad jugosi u titovo vreme
stoga,nemoj ljudi,u cijoj drzavi su zakopavali ljude po obodu grada da prica o represiji ili ljudi iz drzave gde je policija tukla ljude po ulicama ko zivotinje da prica o represiji..mislim,izvinite na mom ovakvom upadu,ali brate,procitah ove postove i prosto nemogu da verujem,kako je u kini lose,a na zapadu cvece cveta
 
Odgovor na temu

Daniel Fat
Student
Novi Sad

Član broj: 221732
Poruke: 5
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!18.02.2010. u 06:35 - pre 172 meseci
Citat:
Lao_Wai: evo ja zivim u kini,zena mi je kineskinja,trenutno sam u bgd na novogodisnjem odmoru
i zanimaju me neke stvari
1.....odkud vam to da je 1.1 milijardi ljudi na rubu siromastva
2......odkud vam to da deva rade
3....odkud vam to da se vlada mesa u zivote ljudi
4.....jesu strogi,ali ne kao nasi
5......odkud vam to da rade vise od 8h dnevno
6.....odkud vam to,da sam narod kao narod,zeli bilo sta sa zapada
7....odkud vam te price o americkoj kulturi i slicnom,a kineskoj ne kulturi itd...koliko ima nepismenih jednih a koliko drugih,u kini nema klosara a koliko ih je u usa,u kini nema resetanja po ulici,a koliko je toga u americi
8...bojite se kine.....koliko ratova je u zadnjih 50 god izazvala amerika a kolio kina...ili prosto,koliko je tudjih ljudi pobila amerika,nemacka,engleska u zadnjih 50 god a koliko kina
i na kraju,nemojte lupati i pricati gluposti o necemu sto neznate.......nacin zivota i standard koji sam ja zatekao ovde,po dolasku u januaru,u kini bi bio smatran tuznim

Ok, Lao_Wai da se razumemo nisam ziveo/posecivao/bio u Kini tako da sam znacajno uskracen za odredjena iskustva koja su tebi dostupna, te necu komentarisati ono sto ne mogu da potvrdim. Ali 3. stavka je ocevidno tacna - da se ne mesa u zivote ljudi ne bi bila vlada. Jedan od primera je ukidanje Avatar-a iz straha da bi njegovo prikazivanje moglo izazvati revolte medju onima koji su bili isterani iz svojih domova.

Ipak ovde to nije ni bitno. Jednostavno radi se o cenzuri. Kvalitet zivota, mostova i plata onoga ko donosi sud o cenzuri,(takodje Dimkovic zivi u Nemackoj tako da on ima i nemacke plate) ne utice na cinjenicu da kineska vlada zestoko cenzurise svaku temu koja joj ne odgovara.
Cenzura ima tu divnu osobinu da ako pocne da ti smeta onda je vec kasno da bilo sta uradis o tome. Po mom misljenju, cenzura ne bi trebalo da postoji, sloboda da iskazes svoje misljenje je jedna od esencijalnih sloboda. To sto su ljude zakopavali u zivom krecu i sta vec ne, su samo kriminalizovani elementi koji su nekad sluzili Titu da cenzurise i salje ljude na Goli Otok.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Google u Kini bez cenzure, ili se gasi u potpunosti!

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62188 | Odgovora: 325 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.