Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moze li mi neko dati detaljne informacije o SBB modemu?

[es] :: ISP :: Moze li mi neko dati detaljne informacije o SBB modemu?

[ Pregleda: 3757 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
109.93.189.*



+25 Profil

icon Moze li mi neko dati detaljne informacije o SBB modemu?28.12.2009. u 12:03 - pre 173 meseci
PLaniram da predjem sa telekoma na SBB... Jer vidim da se za iste pare dobije 4 puta brzi net.
Kod telekoma sam imao ruter koji ima WAN i javnu IP addr. sa jedne strane NAT-a,a sa druge lokalnu mrezu.. u mogucnost reboot-a, podizanja i gasenja WAN interface-a i sl. (useful for ip change ).. e kakav je SBB modem u poredjenju sa navedenim?

Hvala!
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Moze li mi neko dati detaljne informacije o SBB modemu?28.12.2009. u 12:21 - pre 173 meseci
SBB je modem i samo modem. Na njega možeš da nakačiš samo jedan uređaj, a ako želiš da deliš net na više uređaja, moraš da kupiš ruter koji ćeš povezati na kablovski modem, ili da softverski sharuješ vezu iz windowsa, aka. ICS.

SBB ne deli rutere, već mora da se kupi, ali ne koštaju mnogo - http://www.pcberza.rs/komponen...ivna-mrezna-oprema-ruteri/386/ - ima već od 2000 dinara i ništa mu ne fali.

Takođe, 4 puta brži net se dobija ako se vežeš ugovorom na godinu dana, cenovnik pogledaj ovde: http://www.sbb.rs/Paketi/327/FlatHome.shtml

Moja preporuka jeste da uzmeš za početak jedan flat paket, ali u prepaid varijanti, dakle, bez vezivanja, čisto da vidiš kako ti radi, jer nekome SBB radi sjajno, a nekom očajno, zavisi od čvorišta i krov 2 krov tehnologije.

A nakon tih mesec dana, ako sve radi ok, veži se ugovorom.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Moze li mi neko dati detaljne informacije o SBB modemu?28.12.2009. u 17:40 - pre 173 meseci
Samo da dodam da SBB nije ... useful for ip change ... pošto se tamo adrese jedva ponekad menjaju a restartovanje konekcije nije rešenje.
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
91.150.103.*



+25 Profil

icon Re: Moze li mi neko dati detaljne informacije o SBB modemu?29.12.2009. u 09:46 - pre 173 meseci
Ovo za IP adresu mi se nikako ne svidja... to ce mozda da bidne da cu morati da uzmem jedan Rapidshare nalog :(
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Moze li mi neko dati detaljne informacije o SBB modemu?29.12.2009. u 10:44 - pre 173 meseci
Naravno da ćeš da uzmeš, greota je da pređeš na recimo 4Mbps a da ti free rapid ide 1Mbps ili čak i mnogo sporije. Ili da svaki čas dobiješ info da nema slobodnih slotova za free korisnike. Kada jednom probaš premium a imaš dobru brzinu, nikad više nećeš da se setiš free rapida. ;)
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
77.46.180.*



+25 Profil

icon Re: Moze li mi neko dati detaljne informacije o SBB modemu?31.12.2009. u 13:02 - pre 173 meseci
Dobro... slazem se za to... al tu je i MegaVideo.. itd itd..... al dobro, snacicu se nekako :)
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Moze li mi neko dati detaljne informacije o SBB modemu?26.02.2010. u 20:04 - pre 171 meseci
Ja sam kod prijatelja imao konkretan problem sa SBB modemom. Naime da bi podelio internet stavili smo klasican svicer tipa: OVISLINK FSH5PS 10/100 5 ports. tek nakon toga sam shvati da nepostoji DHCP Server. Da li moze taj njihov modem da se natera da radi i DHCP ili je resenje u kupovini rutera koji to moze?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Moze li mi neko dati detaljne informacije o SBB modemu?26.02.2010. u 21:12 - pre 171 meseci
Moraćete da nabavite ruter.
 
Odgovor na temu

technotize
Linux System & Network Administrator

Član broj: 238671
Poruke: 215
95.180.73.*



+31 Profil

icon Re: Moze li mi neko dati detaljne informacije o SBB modemu?26.02.2010. u 22:33 - pre 171 meseci
Mozete da prodjete i bez kupovine rutera, mada je ruter resenje koje bih i ja preporucio

Evo kako moze bez rutera:

[WebStar modem]-----usb-----[komp 1 sa ICS]---utp---[svic]---utp---[komp 2,3,4,5]

Dakle komp 1 se veze usb-om na WebStar modem, a utp-om preko mrezne kartice na svic i na tom kompu se u XP-u ukljuci ICS (Internet Connection Sharing, ima ga u svakom XP-u Professional, valjda ga nema u Home verziji). Time ce komp 1 da bude NAT i DHCP server ostalim kompovima. A kompove 2, 3, 4 i 5 vezes utp-om na preostale portove na svicu. Prednost je sto ne moras nista da platis Mana je sto onda komp 1 mora stalno da ti bude ukljucen kad ostali kompovi treba da idu na net preko njega i nemas neke napredne opcije kao na ruteru (port forwarding, firewall, itd. mada moze da se instalira neki firewall na kompu 1 u tu svrhu...)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Moze li mi neko dati detaljne informacije o SBB modemu?

[ Pregleda: 3757 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.