Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

podesavanja za kablovski internet sbb

[es] :: ISP :: podesavanja za kablovski internet sbb

[ Pregleda: 17665 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slobodan_chonj
Slobodan Conjagic
student
Beograd

Član broj: 210732
Poruke: 4
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon podesavanja za kablovski internet sbb30.01.2009. u 22:30 - pre 184 meseci
Pokusavam da se konektujem na internet preko lan unticnice na sbb-ovom modemu
i nece da radi. Procitao sam mnogo tema o ovome, ali ja sam vec to sve uradio. Iskljucio sam firewall, iskljucio sve ostale konekcije
postavio na automatsko pretrazivanje mreze. Probao pingovati google ali nista nece a prikazuje da je konektovan.
Od lampica sijaju power i cable stalno, pc blinka, a send i recived ne rade uopste.
Probao sam i da palim gasim modem ali nece. Zato mi treba pomoc.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb30.01.2009. u 22:35 - pre 184 meseci
Da li vidiš modem na 192.168.100.1 i ako vidiš, šta sve piše pod status? Da li možeš da pristupiš SBB sajtu? Da li si ga koristio preko USB ili na nekom drugom kompu?
 
Odgovor na temu

slobodan_chonj
Slobodan Conjagic
student
Beograd

Član broj: 210732
Poruke: 4
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb30.01.2009. u 22:40 - pre 184 meseci
vidim. nisam ga koristio na usb, tek sam ga dobio skoro. Dobijam i adresu
dns, dhcp, sve imam ali opet nece da radi. Nisam probao da se konektujem na sbb sajt.
Sto je toliko vazno da li mogu da se konektujem na njihov sajt, al to radi mozda kao lan mreza
pa njihov sajt mogu da vidim iako nemam izlaz na net.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb30.01.2009. u 22:48 - pre 184 meseci
Ako vidiš njihov sajt, onda ti to radi ali je problem verovatno sa njihove strane. Možda još nisu pustili. Šta piše pod status modema, tačnije baš status i configuration file?
 
Odgovor na temu

slobodan_chonj
Slobodan Conjagic
student
Beograd

Član broj: 210732
Poruke: 4
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb30.01.2009. u 22:54 - pre 184 meseci
gde se to gleda? sad trenutno nisam kuci ali se secam otprilike svega sto sam podesavao.
Oni su bili danas da podesavaju kad ja nisam bio kuci i kao rekli da moram da instaliram nov
windows jer mi racunar brka konekcije. i ja budala ih slusam i instaliram nov windows a
ono opet nece. Samo da te pitam kada povezem modem preko lan kabla
ne moram da pravim nikakvu konekciju jer je on vec konektovan? Jesam li u pravu? DHCP
prepozna odma sve adrese sam, zar ne?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb30.01.2009. u 23:01 - pre 184 meseci
Nema tu mnogo toga da se vidi, pogledaš status stavku i tu piše ovo što sam te pitao. Sve bi trebalo da radi bez ikakvih podešavanja.
 
Odgovor na temu

slobodan_chonj
Slobodan Conjagic
student
Beograd

Član broj: 210732
Poruke: 4
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb30.01.2009. u 23:04 - pre 184 meseci
ok. hvala ti u svakom slucaju. probacu kad dodjem kuci da li mogu da idem na njihov sajt.
Ako mogu onda cu ih opet zvati da vidim u cemu je problem
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb31.01.2009. u 10:39 - pre 184 meseci
Resetuj modem.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Deni_NS88
Novi Sad

Član broj: 216457
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb17.03.2009. u 01:22 - pre 183 meseci
Citat:
bachi: Resetuj modem.


ma i ja sam ga restartovao svaki put, ali jbt radi mi net 2-3 sata, nekad i sat vremena i onda mi se tako iskljuci modem mislim gori mi samo lampice power, pc, cable a ove 2 send i recieve nista...dok kod druga koji je 2 ulice od mene sve super radi...sta li to moze da bude???
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb17.03.2009. u 05:00 - pre 183 meseci
Nedavno sam imao problem slican tvom, drugar me zove, plz. dodji, net mi cas radii, cas ne radi. Takodje nedavno uzeo kablovski net, u komp. se razume kao Marica u krivi... Konekcija se ovako ponasala zbog jednog (od) virusa. Cini mi se da je bio neki sa nazivom a.exe ili nesto slicno. Kako su ocisceni u "paketu", nisam siguran koji je tacno pravio problem.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb17.03.2009. u 09:07 - pre 183 meseci
To što send i receive lampice ne rade ne znači da se modem isključio nego da nemaš nikakav saobraćaj. Ako je cable dioda stalno upaljena, onda bi trebalo da je signal OK. Kada se tako isključi, da li možeš da pristupiš modemu? Kako si uopšte povezan na modem, da li preko UTP ili preko USB, da li direkt ili preko nekog rutera?
 
Odgovor na temu

Deni_NS88
Novi Sad

Član broj: 216457
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb17.03.2009. u 11:02 - pre 183 meseci
Citat:
calexx: To što send i receive lampice ne rade ne znači da se modem isključio nego da nemaš nikakav saobraćaj. Ako je cable dioda stalno upaljena, onda bi trebalo da je signal OK. Kada se tako isključi, da li možeš da pristupiš modemu? Kako si uopšte povezan na modem, da li preko UTP ili preko USB, da li direkt ili preko nekog rutera?


a ne znam stvarno... upaljen je cable i power uvek, ali ne rade ove dve send i recieve, sto naravno znaci da ne mogu na net.... onda ne mogu nikako kad se tako iskljuci bilo sta da radim na netu a i kad hocu da odem tamo na net da vidim kakav je protok i odem na repair izadje mi ovo


windows could not finish repairing the problem because the folowing action cannot be completed : Clearing the ARP cache
For assistance, contact the person who manages your network
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb17.03.2009. u 19:12 - pre 183 meseci
Ja kažem da one nisu uslov da bi išao na net nego znak da jesi na netu. Ako nisi, nema zašto da se pale. Kad budeš uspeo, već će one da krenu. Nisi probao da pristupiš modemu? Nisi odgovorio ni na ostala moja pitanja.
 
Odgovor na temu

Deni_NS88
Novi Sad

Član broj: 216457
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: podesavanja za kablovski internet sbb17.03.2009. u 20:12 - pre 183 meseci
ej hvala ti calexx sredio sam, valjda ce biti dobro, prebacio sam se sa lan-a na usb i evo ga radi ko svajcarski sat, da kucnem u drvo....instalirao sam ponovo modem i evo ga radi...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: podesavanja za kablovski internet sbb

[ Pregleda: 17665 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.