Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

osnovna pitanja o mrezi

[es] :: SOHO Networking :: osnovna pitanja o mrezi

[ Pregleda: 1622 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon osnovna pitanja o mrezi15.12.2009. u 19:31 - pre 174 meseci
dali ima neko malo vise vremena da mi objasni cemu sluzi ovo svako pojedinecno.i pre sam se pitao ali evo sada sam pitao javno.kako preko ovoga da otvorim port 139 ili port koji sluzi za da se povezuju pecataci ili neko drugi da moze da koristi moj stampac.kako se otvoraju drugi portovi jel mozeju preko ovo pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: osnovna pitanja o mrezi15.12.2009. u 20:01 - pre 174 meseci
Sve ovo su ti servisi i protkoli koji su aktivni ili mogu biti aktivni na mrežnom interfejsu čije ime piše u naslovu.

Evo, oni koje znam

Client Service for NetWare - Klijent za NetWare mreže. Ako ne znaš šta je, možeš da ga deinstaliraš (da ti treba, znao bi da ti treba).
Client for Microsoft Network - Klijent za Microsoft mreže. Ovo ti treba ako hoćeš, a hoćeš da praviš mrežu između Windows računara.
HomeQOS driver - Qualitz of Service, ne znam detalje, ovo je administratorska stvar, bavi se upravljanjem kvalitetom veze sa mrežom.
Agnitum Firewall Driver - Drajver iz Agnitum Firewalla. Ostavi uključeno.
File i printer sharing - ovo uključi ako hoćeš da drugi mogu da koriste tvoj štampač.
QOS packet Scheduler - slično kao HomeQOS
NWLink netbios - mrežni protokol. Ako ne znaš šta je, možeš da ga deinstaliraš (da ti treba, znao bi da ti treba).
NWLink IPX/SPX - mrežni protokol. Ako ne znaš šta je, možeš da ga deinstaliraš (da ti treba, znao bi da ti treba).
Link Lazer topologz... - ne znam
Internet Protocol - Internet protokol, bez ovoga ne može da ti radi veza sa internetom. Ostavi uključeno.

 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: osnovna pitanja o mrezi16.12.2009. u 18:44 - pre 174 meseci
pozdrav abitbp6 bravos sve si pogodio danas sam preinstalirao kom i zakjucio da HomeQOS driver je drajver koji kontrolira ili jednostavno limitira net i za ostale si upravu.imam jedno pitanje oko ovoga File i printer sharing ako je ovo stiklirano to znaci da mi je 139 port otvoren ili treba jos nesto za da otvorim taj port pozz
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: osnovna pitanja o mrezi29.12.2009. u 14:44 - pre 174 meseci
pozdrav svima danas sam cackao u mreznoj kartici i dosao do nepoznatog dela.kada se stegne propartis na mreznu tu su pojmove homeQOS driver Agnitum firewall driver mene interesira kako se oni praviju?
kada stegnem na install ima dugme kada se otvori propartis.i kada stegnem na instal daje mi client,service i protocol sta mu to znaci?sta moze da se uradi ako se stegne od te tri nekoe dugme.probao sam sa klient aktivirao se net bios i jos neke pojmove.pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: osnovna pitanja o mrezi

[ Pregleda: 1622 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.