Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP i preklapanje datuma

[es] :: PHP :: PHP i preklapanje datuma

[ Pregleda: 2033 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mika345
Mika Tomas
student
Beograd

Član broj: 232287
Poruke: 46
195.252.79.*



Profil

icon PHP i preklapanje datuma11.12.2009. u 12:19 - pre 174 meseci
Nisam dobar poznavalac php-a i mysql-a, pa bih da pitam par stvari.
U bazi mysql imam par tabela i u jedna mi pravi problem..odnosno u toj tabeli imam
odredjene kolone sa nazivom npr.
"bio","dosao","video","odradio" a vrednost im je: date i null.
i sad kad kroz browser pozovem formu php i tu tabelu i izvrsim recimo neku prepravku tj taj neki kao korisnik koji je juce "bio", danas je "odradio", i
ili danas je "dosao" a juce "odradio"...ne bitno kojim redom...bitno je to da kad ja njemu to promenim on meni u bazi
za svakog promeni taj datum tj svima u toj koloni "odradio" upise isti datum, a meni je potrebno
kako prolazi kroz koju fazu procesa tako i da mu datumi ostaju i onda vidim preko tih datuma
koliko je dana bilo potreno za odredjenu fazu...
E sad da li je u bazi ok sto sam stavila da je to date i null i sta bih to mozda trebalo u php-u
reci da bi se izvrsavalo normalno....hvala unapred i u svakom slucaju...
Mika
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.190.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: PHP i preklapanje datuma11.12.2009. u 16:07 - pre 174 meseci
Nisam najbolje razumeo pitanje ali ako ti vrši izmene u celoj koloni onda ti je UPDATE query loš, treba ti neki WHERE (id = id_reda_koji_menjaš) i/ili LIMIT 1 na kraju da bi UPDATE bio ograničen na samo jedan red.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

batika

Član broj: 72401
Poruke: 67
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: PHP i preklapanje datuma11.12.2009. u 18:03 - pre 174 meseci
i ja sam razumeo da ti se svima promeni vrednost u koloni npr. odradio.
Znaci query je los, fali ti uslov - kao sto rece kolega - WHERE id = ?

gde ces umesto upitnika staviti id tog posetioca.

POzdrav
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: PHP i preklapanje datuma11.12.2009. u 22:20 - pre 174 meseci
Aj i ja da ponovim ono sto su kolege rekle u prethodna dva posta, samo kroz ceo upit, znaci:

Code:

UPDATE imeBaze SET kolona1 = xxx, .... WHERE id_korisnika = XX


Znaci, ovo na kraju je uslov koji ogranicava unos SAMO na redove koje zelis da obuhvatis :-)

Btw, na osnovu tih naziva kolona "bio", "dosao", ... nesto mi tu ne valja, logika ti je dosta losa cini mi se ;)
 
Odgovor na temu

mika345
Mika Tomas
student
Beograd

Član broj: 232287
Poruke: 46
212.200.231.*



Profil

icon Re: PHP i preklapanje datuma17.12.2009. u 10:00 - pre 174 meseci
evo mene opet...nista ne napravih odnosno isprobah ovo sto ste mi sugerisali ali jok...nista...
a mozda naisam bas najbolje objasnila, pa probacu pnovo.

Dakle, u bazi imam tabele users, admins, expo, i data.
i sad u data tebeli imam podatke o nekom zahtevu klijenta (baza vezana za banku) i izmedju ostalog imam ime, prezime, pol.....i sve te licne podatke i takodje jedne od kolona u toj data tebeli su i : status, datum, nacekanju, predodobren, odbijen, odustao, poslatKlijentu, kompletDokument, vracenoBanka, odobren, preuzet i sad ja treba da na odredjenoj formi kad promenim taj status iz recimo predodobren na odustao, potrebno mi je da u bazi samo za tog klijenta se upise datum na koloni odustao...ali meni to kad odradim upisuje datum za sve klijente u tu kolonu odustao...ima li neko za pomoc? hvala svakako

i ovo mi je kod koji to odradi ali samo za kolonu status, tj lepo promeni i upise koji je status u satatus kolonu ali u same ove dr.kolone mi upise za sve klijente isti datum


Code:
 if ((isset($_POST["MM_update"])) && ($_POST["MM_update"] == "form3")) {
  if ($_POST['status'] == "Predodobren") {
      $what = "predodobren";
    } elseif ($_POST['status'] == "Poslat klijentu") {
      $what = "poslat";
    } elseif ($_POST['status'] == "Poslat banci") {
      $what = "poslatubanku";
    } elseif (($_POST['status'] == "Odobren") || ($_POST['status'] == "Odbijen")) {
      $what = "odoodb";
    } elseif (($_POST['status'] == "Odustao") || ($_POST['status'] == "Preuzet")) {
      $what = "preuzet";
    } 
    
    $datum = date("Y-m-d");
      $sql = "UPDATE data SET ". $what . " = '" . $datum . "'";
    
  $updateSQL = sprintf("UPDATE data SET status=%s WHERE id=%s",
                       GetSQLValueString($_POST['status'], "text"),
                       GetSQLValueString($_POST['id'], "int"));



ovo je za samu formu script:



Code:
<form name="form3" id="form3" method="POST" action="<?php echo $editFormAction; ?>">
            <select name="status" id="status">
              <option value="Na Cekanju" <?php if (!(strcmp("Na Cekanju", $row_izmeni['status']))) {echo "SELECTED";} ?>>Na Cekanju</option>
              <option value="Predodobren" <?php if (!(strcmp("Predodobren", $row_izmeni['status']))) {echo "SELECTED";} ?>>Predodobren</option>
              <option value="Poslat klijentu" <?php if (!(strcmp("Poslat klijentu", $row_izmeni['status']))) {echo "SELECTED";} ?>>Poslat klijentu</option>
              <option value="Poslat banci" <?php if (!(strcmp("Poslat banci", $row_izmeni['status']))) {echo "SELECTED";} ?>>Poslat banci</option>
              <option value="Odobren" <?php if (!(strcmp("Odobren", $row_izmeni['status']))) {echo "SELECTED";} ?>>Odobren</option>
              <option value="Odbijen" <?php if (!(strcmp("Odbijen", $row_izmeni['status']))) {echo "SELECTED";} ?>>Odbijen</option>
              <option value="Odustao" <?php if (!(strcmp("Odustao", $row_izmeni['status']))) {echo "SELECTED";} ?>>Odustao</option>
              <option value="Preuzet" <?php if (!(strcmp("Preuzet", $row_izmeni['status']))) {echo "SELECTED";} ?>>Preuzet</option>
            </select> 
            <input name="id" type="hidden" id="id" value="<?php echo $row_izmeni['id']; ?>" />
            <input type="submit" name="Submit" value="Promeni" />
            <input type="hidden" name="MM_update" value="form3">
          </form>






[Ovu poruku je menjao Nemanja Avramović dana 17.12.2009. u 11:16 GMT+1]
Mika
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mika345
Mika Tomas
student
Beograd

Član broj: 232287
Poruke: 46
212.200.231.*



Profil

icon Re: PHP i preklapanje datuma22.12.2009. u 07:58 - pre 174 meseci
vidim da nema nikakve pomoci, ali eto da pitam povodom ovog mog datuma da nema mozda neke veze sto je u bazi za sve te kolone osim statusa, receno da su tipa data i da su null?????
ako ima neko koji minut vremena puno bi mi zanacilo da pogleda ovu situaciju...HVALA
Mika
 
Odgovor na temu

mika345
Mika Tomas
student
Beograd

Član broj: 232287
Poruke: 46
212.200.231.*



Profil

icon Re: PHP i preklapanje datuma22.12.2009. u 08:04 - pre 174 meseci
ili da preformulisem pitanje, kako da u php-u ispisem: kad promenim kolonu status iz predodobren u odobren, u status koloni upisi odobren, a isto tako u koloni odobren upisi trenutni datum za datog kiljenta, pri tom su obe kolone i status i odobren u istoj tabeli????
Mika
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
93.86.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: PHP i preklapanje datuma22.12.2009. u 08:32 - pre 174 meseci
Ne vidim šta je problem? Kad menjaš kolonu status na "odobren", promeni i kolonu "odobren" i upiši datum u nju:

Code:
$sql = mysql_query("UPDATE tabela SET status='odobren', odobren='".date('d.m.Y')."' WHERE id='$id_korisnika' LIMIT 1") or trigger_error(mysql_error(). E_USER_ERROR);

Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP i preklapanje datuma

[ Pregleda: 2033 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.