Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori

elitemadzone.org :: MadZone :: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 32587 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori10.12.2009. u 22:33 - pre 175 meseci
jest al prvo treba da se skrpi kinta za vep i kompresor
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.181.*



+558 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori11.12.2009. u 00:24 - pre 175 meseci
I sta kazes, kad u Srbiji svi postanu gazde, pa kad krenu da prave kuce od kartona, ma lom ima da bude. Samo vi sanjajte.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori11.12.2009. u 00:24 - pre 175 meseci
I cela prica bez veze - kuca iz teme je bas betonska, NIJE montazna, ocigledno je i cvrsta kad je ovako odlicno prezivela pad a ovde se zidane kuce stalno proglasavaju za bolje! Ja bih najradje ziveo u prikolici, to mi nekako uliva jos i najvise poverenja, naravno, dok ne dune uragance :-)

Moji roditelji su zidali 2 kuce. Prva je bila mala, na crno, sirine 4 metra a u duzinu dokle se stigne. Druga je bila na Dedinju, pa je morala biti tip vile i tu su nas projektanti i nase neznanje "sahranili" - kuca sa prednje strane totalno suplja - i u prizemlju i na spratu simetricno, po dva velika prozora sa prilepljenim vratima za izlazak na terase. Ogromni rasponi, bez veze. Na srecu, kucu je srusio i tamo nazidao novu novi vlasnik, pre NATO bombardovanja, inace bi se sama srusila. Serklaz - sta je to? Beton - moze, ali na kasicicu, ma uzas zivi. To je zidano negde 1957, jos se nije bio desio zemljotres u Skoplju, tako da niko jos nije stavljao ona vertikalna ojacanja. Prozor za stepeniste - skroz prorez, od prizemlja do tavana, a na vrhu neke betonske gredice umesto klasicnih livenih od betona na licu mesta, koji su ipak koliko, toliko povezivali zid. Tako da smo prakticno imali nekoliko vertikalnih zidova, ne bas narocito povezanih medjusobno.

Ako je takva kuca bolja od montazne, onda j....i ga. Ali, ovde kod nas ima jos jedan fenomen. Mnogi zidaju kucu bez para. Krenu, pa polako, komad po komad, nivo po nivo, i glavni im je ideal da je stave pod krov. Od tad napred bi trebalo da je lakse ali i dalje su prisutni ogromni troskovi. Montazne imaju i tu prednost da je vecina stvari standardna i time jeftinija i laksa za (u)gradnju i slicno. Verovatno je i to uticalo na rasirenost montaznih po Americi - kuca se "zida" u fabrici, na terenu se samo sklopi.

Trenutno zivim u 12-ospratnici na Banjici i bojim se, da cete i o njoj citati u stampi nekog dana. Naime, kad hodam po stanu ormani se ljuljaju. I ne samo oni, i ne samo na jednom mestu. Stan je u prizemlju, sto je jos opasnije za celu kucu i ako je u njemu popucala ploca izmedju nas i podruma, onda je to mnogo gadno. U zavisnosti od spoljne temperature i rada centralnog grejanja, pomeranja su promenljiva. Kuca je prirodno na kosom terenu, ne treba niko da kopa za garazu - sa jedne strane smo prizemlje, sa druge prvi sprat.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori11.12.2009. u 00:30 - pre 175 meseci
Citat:
tdjokic:
Trenutno zivim u 12-ospratnici na Banjici i bojim se, da cete i o njoj citati u stampi nekog dana.


Nadam se da necemo.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori11.12.2009. u 05:33 - pre 175 meseci
Citat:
Verovatno je i to uticalo na rasirenost montaznih po Americi - kuca se "zida" u fabrici, na terenu se samo sklopi.


Mislim da taj detalj nisi dobro shvatio.

Ima sigurno i tih i takvih kuca koje se spremne samo montiraju.

Vecina drugih kuca se zida na standardni nacin gde je mnogo toga propisano, ali ne krajnji layout kuce.

Standardizovan je gradjevinski materijal, i neka bazicna geometrija. Recimo - drvene grede dolaze u gotovim profilima
(2" x 4" - popularni two-by-four (cca 5x10cm u profilu), koji seces na duzinu koja ti treba, zatim 2x6, 2x8).

Na beton se prvo srafi horizontalna greda srafovima tacno propisane dimenzije ('fi' i duzina, na tacno odredjenom rastojanju).

Na tu horizontalno usrafljenu gredu dolaze vertikalne, kao kod ciliricnog slova 'Sh' ( |_|_| ). Rastojanje izmedju vertikalnih
greda ne sme da premasi propisano rastojanje (16 inca, cini mi se). Izmedju tako postavljenih vertikalnih greda mozes da
stavljas ojacanja koliko god hoces - mozes da stavljas vertikalne grede cesce, mozes da stavljas kose grede, mozes i
horizontalne.

Horizontalne grede 2x4 se obavezno stavljaju u kuhinji gde treba da se kace viseci kuhinjski elementi.

(...ovo je odgovor na jedno malopredjasnje pitanje - ziveo sam u sirokom dijapazonu stanova, od udzerica pravljenih odmah uz
studentski kampus sa jedinim ciljem da se jeftino iznajmljuju studentima, preko Viktorijanke u San Francisku zidane 1908-me
koja je iznutra neodoljivo privlacila asocijacije na vreme gusara i fregata, pa do potpuno modernih stanova i kuce u kojoj sada zivim.
Apsolutno svugde su kuhinje imale visece elemente. To nikada nije bio problem. Daleko vise ide na zivce problem da kad hoces
da okacis nesto tipa rama za slike, klina za peskir i slicno da moras da pipas da vidis gde je greda, inace ti ekser ide samo kroz plocu
od gipsa debljine 1cm i vlaknastu zvucnu/toplotnu izolaciju. Pipanje moras da radis ili da kuckanjem odredis razliku u zvuku, ili
da nabavis ultrazvucni tragac koji ne kosta puno).

Za vrata, prozore, na vertikalni |_|_|_| set greda se stavljaju deblje grede (2x8 najcesce), tako da ceo set greda koji sacinjava
zid sa prozorom lici odprilike na ovo (tacke sam stavljao umesto blank spaceova koje browser ne renderuje kako treba).

_________
|...|...|...|
|...===...|
|...|...|...|
|...===...|
|...|...|...|
|...|...|...|
|__|__|__|

Zidovi se prave tako sto se na konstrukciju greda srafe tzv. sheetrock - paneli od gipsa oblozenog papirom, koji se usrafe u grede.
Izuzetno se lako obradjuju - na meru se lome po plitkom rezu napravljenim skalpelom, ivice osmirglaju ostruzu prostim alatom.
Zazori izmedju ploca se zagipsuju, kad se gips osusi, ismirgla se, stavi sloj prajmer-a ("primer" ne znam kako se kod nas to zove,
preliminarni sloj bele farbe koji omogucava bolje prianjanje), preko kojeg ide farba zeljene boje.

Iako odaje utisak laganog materijala i na prvi pogled, vecina ljudi normalne snage udarca gotovo ga nikako ne mogu probiti (mozda
neki dobar karatista), jer je privrscen na grede koje su na propisanim odstojanjima, sto bas dobro ogranicava stepen slobode na
savijanje i na kidanje/lomljenje. Mislim, treba bas zapeti, baciti nesto tesko tipa cekica ili metalne poluge da bi se razbio zid.

I kad se razbije (najcesce kad mora da se napipa nesto bitno u zidu, lokacija cevi za gas, recimo) vrlo lako se moze dovesti ponovo u
red (iskroji se parce, stavi spojna mrezica, gipsuje spoj, smirgla, predje se slojem prajmera, ofarba).

U medju prostor se stavlja toplotna i zvucna izolacija - tipski profili standardnih dimenzija vlaknastog materijala naparenog na pak-papir,
sa izvodima da se lako prihefta jacom heftalicom za grede.

Spolja - posle spoljnog sloja sheetrock-ova, brojne varijacije su dozvoljene - dodatni red cigala, ukrasnog kamena, malterisanje,....

Instalacije, struja, cevi za gas, gasni kotao za toplu vodu, sistem grejanja, kanalizacija, itd....sve je takodje propisano kodom.
Recimo, izmedju centra cevi za WC solju i najblizeg zida mora da bude tacno (mislim) 12 inca. Slicno je i za stekere za struju.

Kad se kuca gradi, apsolutno svaka faza posla (ili: rad svakog posebnog zanatlije) mora da saceka gradjevinskog inspektora da
pregleda i izda potvrdu da je sve uradjeno po propisu. Ne kosta ne znam koliko, i u principu nema korupcije tipa da ceka da ga
potplatis. Dodje, obavi posao, ako je sve u redu - dovidjenja i prijatno.



Sve ostalo - dimenzije prostorija, trema, broj spratova, izbor prozora, pokrivanje krova, oluci, sve je siroki potpuno otvoreni varijetet.



Za Kaliforniju su tipicne kombinacije u tzv. town-housima u kojima je gornji sprat po povrsini oko pola povrsine donjeg sprata.
Kad se udje u kucu, ulazi se u prostoriju kojoj je tavanica duplo visoka, tu je obicno trpezarija, kamin, TV, stereo, mesto gde se
docekuju gosti. U produzetku su prostorije obicne visine - kuhinja, decije sobe, ofisi, vrlo cesto manji WC, itd. Na spratu je
najcesce master bedroom sa zasebnim kupatilom, i mozda par gostinskih ili decijih soba.

Medjutim, postoji u prosecnoj ulici vrlo sirok varijetet kuca (ukoliko ceo blok nije zidala ista kontraktorska firma, pa ga stavila na
prodaju).

[Ovu poruku je menjao milanche dana 11.12.2009. u 07:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori11.12.2009. u 07:43 - pre 175 meseci
@Milanče
Mašala ! Stvarno lepo pojašnjenje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori11.12.2009. u 14:17 - pre 175 meseci
Citat:
milanche: Pipanje moras da radis ili da kuckanjem odredis razliku u zvuku, ili
da nabavis ultrazvucni tragac koji ne kosta puno.
Ovo imam, nabavio zbog par drvenih pregrada u inace betonskom stanu. :-)

Stvarno si lepo i detaljno objasnio.

Da, malo sam se nespretno izrazio, pod uticajem onoga sto se ovde godinama prodavalo kao montazne kuce, bar koliko je meni poznato - konfekciski pripremljeni elementi za sklapanje u celinu iako sam u americkim filmovima vise puta gledao kako ljudi kuckaju grede i ostalo, praveci kuce. Ostaje cinjenica da je mnogo stvari standardizovano i propisano, sto je korisno i za proizvodjace i kupce.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..0-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori11.12.2009. u 21:34 - pre 175 meseci
Citat:
Za Kaliforniju su tipicne kombinacije u tzv. town-housima u kojima je gornji sprat po povrsini oko pola povrsine donjeg sprata.
Kad se udje u kucu, ulazi se u prostoriju kojoj je tavanica duplo visoka, tu je obicno trpezarija, kamin, TV, stereo, mesto gde se
docekuju gosti. U produzetku su prostorije obicne visine - kuhinja, decije sobe, ofisi, vrlo cesto manji WC, itd. Na spratu je
najcesce master bedroom sa zasebnim kupatilom, i mozda par gostinskih ili decijih soba.


mislim da sam nesto slicno video u "boratu" kad ide na veceru gde ce nauciti 'good southern manners'.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori12.12.2009. u 03:34 - pre 175 meseci
Secam se.

Ne pustaju prostitutku u kucu, umesto da joj daju mesto u Parlamentu.

Ludog sveta ima svugde.

Nego, sta radi taj zenski svet po Italiji ? Nesto si mi mnogo u 'smech/tvrd qrtz/nakrivo nasadjen' fazonu.
 
Odgovor na temu

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori12.12.2009. u 16:54 - pre 175 meseci
Auuu bre ljudi, koliko gradjevinskih strucnjaka nasa mila Srbija injedri? Otprilike koliko i fudbalskih selektora.
Prosto "obozavam"samouke genijalce koji su mozda pogledali jednu epizodu emisije discaveri sa ili bez prevoda i odmah su strucnjaci za gradnju sirom sveta a specijalno za Americki nacin gradnje koji im stoji sazvakan u malom mozgu.

Prvo da se osvrnemo na famozni tornado, gde prodje tu trava neraste. Tacno ali GDE prodje, tornado se "spusti" tj dodirne zemlju proseta se par stotina metara ili koji kilometar i to je to. Svaka kuca na njegovom putu je nestala ali ljudi nisu to podrucja velicine gradova to je tanka linija. Jedan je dotakao zemlju i ovde u New Orleansu pre dve godine i porusio 7-8 kuca a prosao je kroz gusto naseljen deo grada. Sutradan sam obisao mesto "udara" i tacno mozes da vidis cistinu kroz nekoliko blokova. Prva komsijska kuca na 20 metara nije ni okrznuta. Znaci ostavite se praznih prica i ideja totalne destrukcije, to ima samo na filmu.

Uragani. Famozna "Katarina" iako je bila kategorije 5 najjace kategorije nije u NO napravila neku vecu stetu. Ja sam dosao u NO 5 meseci posle uragana i uselio se u kucu na zapadnoj strani reke mississipi. Prvih par dana sam mislio da me neko za.ebava i da su one slike koje sam gledao opasna namestaljka. E kada sam dosao do grada video sam sta znaci totalno unistenje, ali ne od uragana NO je stradao zbog poplava. Ceo grad je sagradjen u "kadi" tj nizi je od nivoa mora i okruzen je kanalima koji ispumpavaju vodu posle kise. e te pumpe su otkazale kanali su se ispunili vodom i armirani betonski zidovi su se polomili pod pritiskom 24 SATA POSLE URAGANA. Trebalo im je nekoliko nedelja da vodu ispumpaju i poprave zidove. Pricam o vodi dubine od metar-dva pa do citavih 6-7 metara.

E sad bi voleo da mi neki "strucnjak" pojasni kako bi zidana i malterisana kuca prezivela da otstoji u vodi jedno tri nedelje. Predpostavljam da bi Miloje zidar samo otvorio prozore i napravio promaju dva sata. Ajte ljudi informisite se pa onda diskutujte. Malter bi otpao sa zidova, el. instalacije bi se ispunile vodom(da voda bi usla u kablove koji bi oksidirali posto su od bakra) i bile potpuno nneupotrebljive. Krovne grede bi pocele da budjaju i trule a izolacija je potpuno unistena. Znaci ostaje samo cigla na cigli a sto Ventura rece to je najjeftiniji deo zidanja, da samo dodam da sazidas kucu i da je "bacis" pod krov kosta 30% od kompletne cene, a u ovom slucaju nemate ni krov.


Dali iko ima ideju koliko gradjevinskih inspektora u Americi obidje gradiliste u toku gradnje? Devet! Pocevsi sa prvim koji proverava dali su "sipovi" (pricam o luizijani svaka kuca je na sipovima posto je tlo mekano) propisanog precnika , zatim pre nego sto izlijes temelj inspektor proverava dali je armatura propisane velicine i kako je postavljena. Kada Postavis zidne , plafonske i krovne grede sto je Milance fantasticno objasnio dolazi inspektor da i to proveri(udaljenost i velicinu) U oblastima u kojima postoji opasnost od uragana i tornada moras da povezes svaku krovnu gredu za zidne grede metalnim ojacivacima (tzv huricane klip).BTW u zidovima postavljas poprecne gredice izmedju svakog stuba koji je na 16 inca ali ne zbog cvrstine vec je to protivpozarni kod, ako se instalacija zapali vatra ne moze proci kroz tu gredicu posto ce "potrositi" kiseonik u roku od nekoliko sekundi do minuta a ipak joj je potrebno malko vise vremena da progori kroz gredicu debljine 4 cm.Zatim dolazi elektro pa posle njega vodovodni inspektor. Pre nego sto zasrafis i jednu gipsanu plocu evo ga opet gradjevinski inspektor da ti da dozvolu za zatvaranje. Zatim finalna elektro kad povezs sve uticnice i prekidace pa finalni vodovod i konacno finalni gradjevinski koji daje dozvolu za useljenje.

Srpski fazon "potplaticu ga" nefunkcionise posto ode on na robiju ako se zapali recimo el. instalacija a on lupio pecat. I da se razumemo to je pod morati posto neces dobiti struju ni vodu dok elektrodistribucija i vodovod nedobiju sve papire od inspekcije. Nemozes za.ebati sistem.

O razlozima zasto se tako gradi necu da komentarisem, njihova stvar zakljucili su da je tako brze, lakse, jeftinije, bolje...Eh da umalo da zaboravim nemozes da biras oces li da osiguras kucu ili ne to je pod obavezno bas iz razloga da nebi neko isao pred belu kucu da place kako nema gde da zivi.

Sve ovo pisem iz licnog iskustva, 7 godina sam se bavio gradjevinom u Srbiji a zadnjih 4 radim isti posao u New Orleansu. Cisto da upozorim TV gradjevince da se necu upustati u raspravu sa gradjevinskim amaterima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori12.12.2009. u 18:11 - pre 175 meseci
klompica, vidim kad ti god nesto zapne pljunes po Srbima. Valda ti je to neki refleks, tik, sta li ?

Citat:
Srpski fazon "potplaticu ga" nefunkcionise posto ode on na robiju ako se zapali recimo el. instalacija a on lupio pecat. I da se razumemo to je pod morati posto neces dobiti struju ni vodu dok elektrodistribucija i vodovod nedobiju sve papire od inspekcije. Nemozes za.ebati sistem.


a pre toga:

Citat:
Nedruzim se sa Srbima nezelim da ih pronadjem mnogo mi je lepo, soc zivot sasvim OK, para ko nikada pre, radim posao koji volim.


pa dobro pronadje li na kraju rupu u zakonu da ti blagoslovena Amerika izda vizu ?



 
Odgovor na temu

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori12.12.2009. u 18:44 - pre 175 meseci
Beltrammi@ pronasao sam hvala na pitanju(da si procitao moje postove do kraja a ne trazio recenice koje mozes da upotrebis i sam bi video). Dobio sam politicki azil a za 5 godina i drzavljanstvo. to je bio jedini nacin da obezbedim sebi legalan boravak.

Inace meni nezapne nista vise. A pljusnem po Srbima kad got je to potrebno, smatram da je hladna voda jedini lek za usijane glave. Vidis ja sebe i dalje smatram Srbinom i u nekim slucajevima ja sam jako ponosan na svoje poreklo a u nekim sam posramljenj. Tako da ustvari ja nepljuskam po vama nego po nama.

1993-94 godine sam ziveo na Kritu gde sam naucio (na tezi nacin) da se u inostranstvu treba cuvati samo svojih(Srba) koji ce ti iz ciste zavisti namestiti imigracionu policiju ako imas bolji posao ili ako su oni uhapseni(valjda da neputuju sami).

Veoma sam srecan sto mogu da zivim svoj zivot bez te ljubomore i bez mlacenja prazne slame dokonih i lenjih kojima su svi ostali krivi sto nemaju posao, para , stan....

A na ovom forumu postujem posto jos uvek verujem da se neki ljudi mogu promeniti i da im se mogu "otvoriti oci". Vidim da sto se tice opsteg znanja o gradjevini imam nekog uspeha. Konkretno u tvom primeru posto ocigledno nisi nasao nijednu "slabu" tacku u mom postu sto se gradjevine tice. Napad na moj "patriotizam" racunam samo kao "poslednji trzaj" umiruce ideologije i kao takav nepogadja me mnogo. Ocigledno sam uspeo da ti predstavim tvistere i uragane onakvima kakvi jesu u stvarnosti i zbog toga cu i dalje nastaviti sa pljuskanjem kad got mislim da je to potrebno. I da,nema na cemu.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori12.12.2009. u 19:25 - pre 175 meseci
Citat:
Dobio sam politicki azil


koliku si slajmaru morao da izbacis za ovo ?
 
Odgovor na temu

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori12.12.2009. u 19:46 - pre 175 meseci
Daj beltrammi uozbilji se i odrasti, zakljucace temu. Svojim dubokoumnim postovima samo dokazujes da sam u pravu sto se klonim Srba. U nemogucnosti normalne komunikacije i usled nepoznavanja cinjenica umesto da naucis nesto novo ti lupetas i klinackim fazonima pokusavas da me sta? uvredis pa cu ja poceti da placem i sta onda? napisacu da si ti u pravu i da tornada i uragani unistavaju pola Amerike savkih 6 meseci al da su im kuce od cigle oni bi se samo smejali( da druze to je tema a ne moji postupci u zivotu i kako se ja osecam)
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori12.12.2009. u 19:57 - pre 175 meseci
opet netacno.

sto se tice korupcije u gradjevinarstvu, naravno da od tebe ne ocekujem da kritikujes americki sistem, ali moram odati priznanje amerikancima kako su osmislili sistem trkeljisanja sitnih riba, a onda samo cujes kako su brizljivo skupljeni poreski dolari isparili za pomoc sirotim bankarima i drugim mudracima. Ili, kako je moguce da americki predsednik ima platu $400,000 annuale,a u kampanju ulozi milione ?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori12.12.2009. u 21:00 - pre 175 meseci
Ako nisi primetio vecina americkih predsednika nisu jadare vec su obicno milioneri pre nego sto su postali predednici - svakako im tih $400K nije jedini izvor para.

Drugo, odakle ti ideja da >buduci predsednik< ulaze svoje licne pare u kampanju pa da ima veze njegova plata sa vrednoscu kampanje? Covece pa ti stvarno ko da si sa marsa pao :)

Kakve dosetke na temi o necemu desetom - fantasticno :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori12.12.2009. u 21:48 - pre 175 meseci
Citat:
Ako nisi primetio vecina americkih predsednika nisu jadare vec su obicno milioneri pre nego sto su postali predednici - svakako im tih $400K nije jedini izvor para.


opet greska. Nije bitno koliko on ima para, vec ko i sa kojim ciljem ulaze toliki novac u njegovu kampanju. Ako hoces da kazes da su to donacije onako dobrotvorne onda molim te nemoj da pricas sa mnom idi u kindergarten.

Ako je primam 1000 evra platu, a vozim porse i imam kucu na obali mora sigurno ce mi zakucati na vrata dobri momci u plavom da razmenimo koju. Isto tako bi neko trebao da priupita politcare kuda, kako i zbog cega preusmeravaju fondove. Nije li to mozda vracanje duga iz kampanje.

A ne to nikako. Cestiti Amerikanc nikad ne bi ogrezao u korupciju, kao vasljivi Srbin. Je, mafija ne postoji, a moja strina ima qraz.
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-4.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori12.12.2009. u 22:29 - pre 175 meseci
@Milanche ,

Baš mi je čudno da kucaš eksere u gipsane zidove ili još gore da kuckaš po njima tražeći drvene grede . Zar u USA ne koristite tiplove za gips ?





ili možda padobrance ?



 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori13.12.2009. u 00:44 - pre 174 meseci
Citat:
Beltrammi
opet greska. Nije bitno koliko on ima para, vec ko i sa kojim ciljem ulaze toliki novac u njegovu kampanju. Ako hoces da kazes da su to donacije onako dobrotvorne onda molim te nemoj da pricas sa mnom idi u kindergarten.


Zanimljiv je nacin na koji ti vodis "diskusiju" - svojim sagovornicima imputiras stavove, a onda ih saljes u kindergarten... samo se pitam kada ces poceti da imenujes i neke nove sagovornike koji ne postoje :)

Otkrio si rupu na saksiji - pozicija USA predsednika je skupa (u smislu cene kampanje i broja donacija) jer je jedna od najuticajnijih pozicija na svetu - a donacije dolaze od onih koji imaju interes u tome da se odredjena politicka garnitura nadje na vlasti.

To se zove lobiranje, i savrseno je legalan instrument politickog zivota - kako u USA, tako i svuda drugde. Za lobiranje u USA postoji i vrlo detaljan legalni okvir, koji se vrlo verovatno mnogo strozije proverava nego bilo gde drugde, bas kao i porez.

Sada ti, posto si otkrio rupu na saksiji, valjda mislis da, posto tebi ideja lobiranja zvuci kao zla, da si u stvari samom konstatacijom da loiranje postoji dokazao da je u stvari USA gradjevinski sektor korumpiran do te mere da ljudi dobijaju djubre od gradnje bez da su svesni.

Kao i obicno, to veze sa zivotom nema. Niti su ljudi glupi niti je USA zemlja sa losom gradnjom. Pre bi se reklo da je gradnja adekvatna specificnom nacinu zivota prosecnih Amerikanaca i racunici koja se sa takvim zivotom dobija, ali eto - to je valjda taj deo koji ti nikako ne mozes da ukapiras.

A eto, posto imam dosta bivsih kolega iz USA, a kod nekih sam i bio u poseti nisam primetio tu silnu glupost i losu gradnju... a takodje i znam koliko su im gadne inspekcije kada se gradi / prodaje kuca, reklo bi se da i te kako vode racuna o bezbednosti i kvalitetu... sta da ti kazem, kupi tu kartu do USA, pa prosiri malo te svoje vidike, videces da stvari nisu bas takve kakvim ih ti zamisljas.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori13.12.2009. u 01:16 - pre 174 meseci
@stonex,

ima tih milion patenata za tiplove za gips, masa ih je na slican fazon kao tih par na tvojim slikama.

Neka cudna fora je (mozda je bolje reci: zivotna statistika) da stvari koje se kace na zid leze negde
u dijapazonu da ili je dovoljan obican ekser, ili nije dovoljan ni tipl.

Ta gipsana ploca (sheetrock) u konstrukciji koju sam opisao jeste vrlo otporna na ceone udarce.
Znas one japanske fore sa papirom - obican list papira je manje-vise nista, ali ako se izpresavija
u rebrastu strukturu moze da drzi znatno veci teret. Neka slicna stvar se desava i ovde - dve
papirne strane i to sto je zakovan za grede na rastojanjima od 16" (ili manje) cini ga otpornim.

Medjutim, glavni uzrok problema je posto je materijal u sustini gips, koji je po prirodi sipkav, ako u njega
ukucas bilo sta sire i hrapavije od obicnog glatkog eksera i to nesto trpi neko staticko opterecenje
(da ne pominjem recimo sipku za peskir koja svakodnevno trpi i razna cimanja), taj gips pocinje
obavezno da se kruni.

U krajnjem zbiru - ti tiplovi i razni drugi safety srafovi sa 'leptirom' koji se ubaci kroz rupu a sa druge
strane rasiri, koji bi bio fenomenalno resenje za neke iverice, puno drvo i nesto sto ima bolji integritet
vlakana, najcesce ima za posledicu da vremenom napravi veliku rupu u sheetrock-u.

Ako imas nesto da kacis na zid sto je onako krupnije (u poslednje vreme su to ovi LCD televizori) - obavezno
iseci sheetrock, u konstrukciju ubaci grede koje ti trebaju na tom mestu, zatim zapusi rupu u sheetrock-u,
i posle srafi u gredu.

Kad smo se vec zapricali oko tih stvari, da vam slikom opisem kako se krpi sheetrock:






Mrezica je izuzetno lagana i izuzetno tanka. Sve sto treba je da se razmuti gips, i nanese spahtlom na rupe
i preko mrezice. Kad se osusi (moze i fenom kome se zuri) ismirgla se, i prefarba primer-om. Primer je malo
lukav igrac koji cesto utice na gips da se stisne malo jace, pa cesto treba celu operaciju sa gipsovanjem
ponoviti. Kad se sve osusi drugi put, prefarba se primer-om, posle farbom. Zid je kao nov, cesto ni ko zna
gde je bila rupa posle nekog vremena ne moze da provali gde su savovi.

Ovi poslovi se zovu sheetrock patching. Za nekog ko tek dodje u USA a voli da se bavi zanatima i alatima,
ovo donosi dobrih 25-30 USD na sat. Ulaganje u alat je oko 40 USD (metalni lenjir, skalpel, rucna smirgla,
smirgl papir, spahtla, cetke za farbanje). Ko ne voli da cuti dok radi, moze da doda tome i masku za lice.

Za vreme ovih poslova dobro ide pivo, a posle cevapi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dvanaestospratnica u Kini je malo prilegla da odmori

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 32587 | Odgovora: 163 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.