Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko Automatsko Minusiranje zalihe repro materijala sa izloasko gotovog proizvoda

[es] :: Access :: Pomoc oko Automatsko Minusiranje zalihe repro materijala sa izloasko gotovog proizvoda

[ Pregleda: 2592 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ljubisa kirovski
Skopje Makedonija

Član broj: 232882
Poruke: 30
92.55.109.*



+1 Profil

icon Pomoc oko Automatsko Minusiranje zalihe repro materijala sa izloasko gotovog proizvoda30.11.2009. u 23:18 - pre 175 meseci
Potrebna mi je pomoc oko automatsko minusuranje zalihe repro materijala sa izlaskom gotovog proizvoda iz magacina. Imeno evo o cemu se radi: Trebam izraditi program za materijalno poslovanje za jedne male firme koja se bavi proizvodnjom t.e. otkupom pakovanjem i prodajom meda i proizvode od meda kao gotov proizvod. E sad shto se tice programa materijalnog poslovanja to je sve u redu nema problema jer vec imam takav program uradjeno i distribuirano koji dobro radi i nije problem da i ovde deo tog programa primenim, medjutim problem ce biti minusiranje zalihe repro matarijala jer klienat hoce da bez da vodi posebno proizvodnju a posebno gotov proizvad i tako da minusira zalihu iz magacina nego samo sa jednim izlaskom gotovog proizvoda automatski da se minusira i repro materijal sa zalihe iz magacina za taj proizvod.

Da pojasnmim: Program koji imam ja vec uradjeno je na standardnom principu koji se primenjuje kad ima i proizvodnja i prodaja gotoog proizvoda a to je Ulaz t.e. prijem repro materijala u magacin zatim trebovanje repromaterijala iz magacina za potrebe u proizvodnju posle toga prijem gotovog proizvoda u magacin i na kraju izlaz gotovog proizvoda iz magacina sa otpremnicom i racunom. Ali klienat hoce samo da ima ulaz repro materijala u magacin i izlazom gotovog proizvoda iz magacina sa otpremnicom i racunom automatski da se minusira repro materijal za taj proizvod poshto barem za sada nece da vodi evidenciju o proizvodnji i gotovim proizvodima.

Primer: Ima ulaz refus 500kg.meda; 500kom. tegle od 500gr. 500kom. tegle od 900gr. 1500kom. tiketa za tegle; 100kom. kartoona za pakovanje. E sad ima potrebu da uradi otpremnicu i racun za nekog kupca za 1)120kom. tege meda od 900gr.(gotov proizvod) i 2) 120kom. tegle meda od 500gr.(gotov proizvod) Kad ovo pishe u otpremnicu treba da iz magacina se minusira za poziciju 1) 60kg.meda; 120kom. tegle od 500gr.; 120tiketa i 10kartona za pakovanje i za poziciju 2) 108kg.meda; 120kom. tegle od 900gr.; 120tiketa i 10kartona za pakovanje.

Evo to je primer shta zahteva klienat da dobije. Mislio sam i nikko ne mogu da nadjem reshenje kako da ovo izvedem mozda je sasvim jednostavno ali eto nishta mi ne pada na pamet. Pa molio bih vas za pomoc i u koliko neko od vas ima neku ideju kako da reshim ovo nek pomogne.

Hvala unapred

Pozdrav svima na forumu
Lj.Kirovski
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pomoc oko Automatsko Minusiranje zalihe repro materijala sa izloasko gotovog proizvoda01.12.2009. u 06:53 - pre 175 meseci
".....Ali klienat hoce samo da ima ulaz repro materijala u magacin i izlazom gotovog proizvoda iz magacina sa otpremnicom i racunom automatski da se minusira repro materijal za taj proizvod poshto barem za sada nece da vodi evidenciju o proizvodnji i gotovim proizvodima....."


Neukom kupcu moraš da objasniš da postoje dva magacina. Magacin repromaterjala i magacin gotovih proizvoda. To bez povezanosti putem specifikacije (receptura ili sastavnica) daje informacije koje nisu adekvatne stvarnom stanju. Kako treba pogledaj na linku: http://www.elitesecurity.org/t258000-0#1558624

E sad, bez da vidim model podataka koji si zamislio, ne mogu mnogo da ti pomognem. Ako ćeš automatski da ažuriraš tabele magacina na osnovu tabela proknjiženih prijemnica i otpremnica onda pogledaj ovaj link:
2) Kako pomoću VBA koda popuniti jednu tabelu na osnovu podataka druge:
http://www.elitesecurity.org/t...odateke-iz-jedne-tablice-drugu


Neka druga prosta rešenja za izvođenje stanja zahtevaju:

1. Varijanta: U tabeli za promet repromaterjala vodi pozitivne i negativne količine po šifri artikla.

2. Varijanta: U istoj toj tabeli u kojoj vodiš samo pozitivne količine dodaj polje UlazIzlaz sa vrednostima (1 i 2). koristi za odluku da li roba ulazi (1) ili izlazi (2) iz magacina.

Za stanje artikla koristi standardne funkcije:
1. IIf(izraz, tačnideo, netačnideo) i
2. Nz(DSum(izraz, domen [, kriterijumi] ),0)


 
Odgovor na temu

Ljubisa kirovski
Skopje Makedonija

Član broj: 232882
Poruke: 30
92.55.109.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko Automatsko Minusiranje zalihe repro materijala sa izloasko gotovog proizvoda06.12.2009. u 20:09 - pre 175 meseci
Hvala ti Getsbi na tvom brzom reagovanju na moj postavjen problem i izvini malo ovih dana sam bio zauzet poslom sluzbenom i plus privatnom pa tako nisma mogo odmah da odgovorim i nastavimo sa diskusijom i reshavanjem ovog mog problema.
E sad shto se tice to da pojasnim kupcu da mora da postoje dva magacina kad ima i proizvodnja i prodaja to sam i uradio ali shta mogu kad zahtava da ne vodi dva magacina i da ne radi potrebna dokumenta nego hoke jednim potezom da to reshi. Kaze barem za sada neke da vodi dva magaciaiako ja sam mu objashnavo da je to tako lakshe da tako ima preglednost i na samoj proizvodnji i sve tako po redu da ne duzim ali navodno razume me da to tako treba ama za sad ne. Inace da pojasnim da materijalno poslovanje preduzekima mi je jako dobro poznato jer time se bavim vek godinama na poslu pa imam dosta veliko iskustvo u to i tu nemam nikakvih dilema a to mi je dosta pomoglo i za izradu koncepta moih programa koje sam uradio medjutim ovo oko automatskog minusiranja sa samim izlaskom gotovog proizvoda i repro materijal za taj proizvod nikako ne mogu da ukapiram i da dodjem do ideje kako da reshim jer i u praksi se ide bash onako kako si opisao znaci pocet sa ulaz repro materijala u magacin za repro materijal pa posle toga otvaranje radnog naloga za proizvodnu pa trebovanje repro mateijala iz nmagacina za potrebe proizvodnje a samim tim zanci minusiranje zalihe repro materijal u magacin i na kraj po zavrshetka procesa proizvodnje priem gotovog proizvoda u magacin za gotov proizvod a zatim izlaz gotovog poizvoda iz magacina za gotov proizvod ka kupcu i to je to ali ovo skrakeno ??? ne znam ne pada mi nishta na pamet kako.
Razgledao sam tvoje predloge i oko toga neshto razmisjam i vedeku josh neshto pa cu se opet javiti shta sam koncepirao. A shto se tice kocepta t.e.tabele sa relacijama kako bi mogo da vidish evo shajem od vek postojekeg priograma koji je vek u funkcii u nekoliko malih preduzeka i koji je video i ovaj klienat i kaze da je sve dobro samo shto hoke da prilagodim ovim zahtevima..

Pozdrav

P.S. Neshto razmisjam da uradim da se sve ono shto treba da izbegnemo t.e. skratimo redosledno kako treba radi u pozadini programa sa samim unosom priemnice gotovog proizvoda ali videku ovo sam samo napomunua koliko da ti kazem i o cemu drugo ramisjam kako mogukeg reshenja ali naeznam videcu???





[Ovu poruku je menjao Ljubisa kirovski dana 06.12.2009. u 21:26 GMT+1]
Lj.Kirovski
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pomoc oko Automatsko Minusiranje zalihe repro materijala sa izloasko gotovog proizvoda

[ Pregleda: 2592 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.