Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Automatizovano ubacivanje cena u fakturu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Automatizovano ubacivanje cena u fakturu

[ Pregleda: 5136 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

turka
Maksic Sima
bravar,MakSi
N.Sad

Član broj: 172199
Poruke: 15
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon [Excel] Automatizovano ubacivanje cena u fakturu07.02.2008. u 22:25 - pre 197 meseci
Pozdrav svima. Ako moze pomoc oko automatskog ubacivanja naziva proizvoda i cene iz sheet-a "cenovnik" u sheet "Racun" na osnovu upisivanja kataloskog broja u predvidjeno polje. Ili da mozda zapocinjanjem pisanja imena proizvoda , "Excel" sam ispisuje ostatak texta i cenu. Da li to moze bez koristenja neke baze podataka, posto cenovnik nije tako velik , oko 350 proizvoda?
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Automatizovano ubacivanje cena u fakturu08.02.2008. u 08:08 - pre 197 meseci
Rešenje je jednostavno korišćenjem VLOOKUP funkcije. Bilo je već dosta reči o tome pa pogledaj po forumu. Npr. ova tema http://www.elitesecurity.org/t231275-0#1382899
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

turka
Maksic Sima
bravar,MakSi
N.Sad

Član broj: 172199
Poruke: 15
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: [Excel] Automatizovano ubacivanje cena u fakturu14.02.2008. u 20:39 - pre 196 meseci
Hvala na odgovoru. Prilagodjavam vec jedanu fakturu sa mojom i imam dodatno pitanje,a to sam vec prethodno pitao ,da li postoji nacin da pocetkom pisanja odredjene reci (meni konkretno treba pronalazenje imena kupca iz posebnog sheeta - KUPCI ), excel sam ipisuje ostatak teksta sa punim nazivom i PIB-om .
Posto kupci nemaju kataloski broj pa ne pomaze prethodna pomoc mozda vec neko ima resenje na koji nacin najlakse u racun ubaciti takve podatke.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Automatizovano ubacivanje cena u fakturu

[ Pregleda: 5136 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.