Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem stanje materijala - upozorenje da nema toliko na skladistu

[es] :: Access :: Problem stanje materijala - upozorenje da nema toliko na skladistu

[ Pregleda: 3260 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljkooki
Valjevo

Član broj: 119294
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 200068794


Profil

icon Problem stanje materijala - upozorenje da nema toliko na skladistu15.02.2009. u 09:52 - pre 184 meseci
Uradio sam bazu za vodjenje gradilista. Interesuje me kako da mi signalizira kada se trebuje vise nego sto imam na stanju materijala. Stanje materijala trenutno sam uradio uz pomoc query-ja koji izgleda ovako
SELECT [Prijem materijala Query].Materijal, [Prijem materijala Query].[Jedinica mere], [Prijem materijala Query].SumOfPrimljeno, [Utrosak materijala Query].SumOfUtrosak, NZ([SumOfPrimljeno],0)-NZ([SumOfUtrosak],0) AS Stanje
FROM ([Unos materijala] LEFT JOIN [Utrosak materijala Query] ON [Unos materijala].[Naziv materijala]=[Utrosak materijala Query].Materijal) LEFT JOIN [Prijem materijala Query] ON [Unos materijala].[Naziv materijala]=[Prijem materijala Query].Materijal;
Kod trebovanja ako se trebuje vise trebalo bi da izbaci upozorenje. Mislim da treba raditi before update ali kako?
Inace pretrazio sam ceo forum i probao razne stvari ali nisam uspeo.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
93.159.90.*



+8 Profil

icon Re: Problem stanje materijala - upozorenje da nema toliko na skladistu15.02.2009. u 11:02 - pre 184 meseci
pa sad imaš više načina
Jedan od da poslije unosa provjeriš stanje i vratiš ga na ponovni unos

pa bi poslije after update bilo ovako,
recimo da nam je prometna tablica promet,

ovo ti je samo primjer

izlaz = nz(dsum("kolicina_izlaz","promet","sif_materijala=" & sa_forme_sifra_materijala),0)

ulaz = nz(dsum("kolicina_ulaz","promet","sif_materijala=" & sa_forme_sifra_materijala),0)

if kolicina sa forme>ulaz-izlaz then
msgbox " Na zalihi ima samo " & ulaz-izlaz & " a vi ste unjeli " & kolicinasaformeunosa
kolicinasaforme.setfocus
exit sub
endif

tako nekako bi mogao
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
*.isp.krstarica.net.



Profil

icon Re: Problem stanje materijala - upozorenje da nema toliko na skladistu15.02.2009. u 13:03 - pre 184 meseci
Zdravo, pogledaj temu

http://www.elitesecurity.org/t330577-0#2007924

tamo je ovo vec rijeseno prakticno, cini mi se. Pozdrav!
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

zeljkooki
Valjevo

Član broj: 119294
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 200068794


Profil

icon Re: Problem stanje materijala - upozorenje da nema toliko na skladistu15.02.2009. u 18:34 - pre 184 meseci
U temi
http://www.elitesecurity.org/t330577-0#2007924
db1 mi dozvoljava da stanje udje u minus.
Sta radim pogresno?


[Ovu poruku je menjao zeljkooki dana 15.02.2009. u 19:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
*.isp.krstarica.net.



Profil

icon Re: Problem stanje materijala - upozorenje da nema toliko na skladistu15.02.2009. u 19:32 - pre 184 meseci
Vjerovatno si iskoristio prvu verziju baze koja je tamo postavljena. Uzmi poslednju verziju koja je postavljena na temi, ona radi korektno. Da si imao malo vremena, i procitao temu do kraja - to bi vidio.
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Problem stanje materijala - upozorenje da nema toliko na skladistu

[ Pregleda: 3260 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.