Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoco oko povezivanja stampaca u fotokopirnici

[es] :: SOHO Networking :: Pomoco oko povezivanja stampaca u fotokopirnici

[ Pregleda: 1907 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Pomoco oko povezivanja stampaca u fotokopirnici16.11.2009. u 16:39 - pre 175 meseci
Drzim fotokopirnicu i od jednom imam velike probleme sa kompjuterom pa bih trebao da formatiram sve i instaliram svezu kopiju OS. Imam 4 stampaca ona ogromna profi koji su povezani na switch, zatim od switcha ide do kompa mreznim kablom. Zanima me kada budem instalirao sistem sta mi je potrebno da to sve ponovo osposobim tj. jel su potrebni nekakvi driveri ili ne(posto ide preko mreznog) znam samo da je covek koji mi je radio i sve napravio ovo stavio u propertis TCP/ IP adresu 192.168.1.1 i subnet mask: 255.255.255.0. Jel potrebno da samo to definishem ili postoje tu i druge stvari? Takodje me zanima jel mogu da instaliram Windows 7 tj. jel moze to da radi na sedmici posto trenutno koristim Win XP.
Potrebna mi je brza pomoc, jer gubim posao. Hvala
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Pomoco oko povezivanja stampaca u fotokopirnici16.11.2009. u 18:12 - pre 175 meseci
Mogu da se opkladim da su se problemi pojavili zbog virusa, jer ne znam ni za jednu kopirnicu danas da nije leglo virusa zbog stampe sa USB flashova klijenata (a USB flashevi su danas jedan od glavnih prenosilaca zaraze sa racunara na racunar). Sigurno se problem moze resiti detaljnim skeniranjem racunara, uklanjanjem virusa i popravkom eventualno ostecenih sistemskih fajlova, jer ce reinstalacija najverovatnije samo odloziti probleme i oni ce se kad-tad vratiti.

Ako bas insistiras da reinstaliras sve, onda ti je potrebno:

1. da podesis sve uredjaje (racunar i stampace) da rade u istom mreznom segmentu i da imaju razlicite IP adrese. Znaci, svi uredjaji moraju imati istu subnet masku (kao u tvom primeru 255.255.255.0), a racunar i stampaci razlicite IP adrese (znaci, racunar kao u primeru 192.168.1.1, prvi stampac 192.168.1.2, drugi stampac 192.168.1.3 itd. ili bilo koja druga vrednost izmedju 1 i 254, samo da sve budu razlicite). Stampaci se uglavnom podesavaju da imaju fiksnu IP adresu, pa cak i kad im se ona automatski dodeljuje od strane DHCP servera postavlja se rezervacija, tako da je deo sa stampacima sigurno fiksiran od ranije (ako ti sve tako radi Ok vec duze vreme) i tu verovatno ne moras nista da menjas, i preostaje samo da podesis IP adresu na racunaru.

2. Da instaliras drajvere stampaca na jedan racunar, koji ce da glumi print server - ako ti je ovo jedini racunar, i ako planiras da ubacis Windows 7, onda moras najpre da proveris na sajtu proizvodjaca stampaca da li postoje drajveri za njih za Windows 7, ako ne, moraces da ostanes na XP-u, ili eventualno da predjes na Vistu. Dovoljno je da drajvere instaliras na jedan racunar u mrezi i da sharujes te stampace na njemu, svi ostali racunari u mrezi ce povlaciti drjavere sa njega kada se prvi put budu kacili na taj stampac (e sad, ako su razliciti operativni sistemi na vise racuanra, postoji mali trik koji je potrebno odraditi da bi print-server mogao uvek da isporuci odgovarajuci drajver, o tome ako ti zatreba). Uglavnom vecina profi printera na instalacionom CD-u ima carobnjaka koji ce te voditi korak po korak kroz instalaciju drajvera, mada ponekad moras malo da budzis pa da prijavljujes stampac kao lokalni (iako je nakacen preko mreze) i kreiras TCP/IP portove preko kojih ces ih "zakaciti" na racunar, ali o tome ti mogu vise reci tek kad nam kazes koje tacno stampace imas (proizvodjac, model, itd.)

Ako odradis reinstalaciju, preporucujem ti da odmah kupis neko profi AV resenje (za takvu lokaciju zaboravi besplatne AV programe) i da odmah iskljucis Auto-run i Auto-play opcije za sve izmenjive medije na racunaru (o tome je vec pisano na forumu zastite), i da redovno updateujes i Windows i AV program.
 
Odgovor na temu

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Pomoco oko povezivanja stampaca u fotokopirnici16.11.2009. u 18:24 - pre 175 meseci
Upravo se o tome radi, zarazen je USB fleshem, znaci cak su i klijentima nestajala dokumenta kada su jednom ucitana. Ja koristim samo jedan racunar, i na njemu cu u tcp/ip da podesim 192.168.1.1 subnet maska:255.255.255.0, zanima me kako da podesim IP za stampace, gde se to radi? Drivere nemam i mislio sam da mi ne trebaju, ali vidim da nisam u pravu, tako da me vise zanima ciscenje kompjutera kada malo bolje razmislim. Na koji nacin najbolje da ocistim racunar, sta mi predlazes? Kako da oporavim sistemske fajlove? Hvala
 
Odgovor na temu

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Pomoco oko povezivanja stampaca u fotokopirnici16.11.2009. u 18:33 - pre 175 meseci
Samo jos nesto, autor-run auto-play opcija jel to reci kada ubacim Flash pa da ne pokrece sam autorun? Kako to da iskljucim?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Pomoco oko povezivanja stampaca u fotokopirnici17.11.2009. u 01:20 - pre 175 meseci
Za ciscenje virusa najbolje da se prijavis u forum zastita, pa ce te tamo voditi korak po korak sta da uradis. Sto se tice popravke sistemskih fajlova, postoji opcija u samom Windowsu, ali najpre prvo dobro ocisti racunar od virusa, pa cemo o tome posle toga.

Sto se Auto-play i Auto-run opcije tice, uputstvo za gasenje prvog imas ovde a za drugi ovde.
 
Odgovor na temu

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Pomoco oko povezivanja stampaca u fotokopirnici24.11.2009. u 17:34 - pre 175 meseci
Dosao mi je covek pa povezao sve, hvala za autorun to sam uspeo da sredim. Poz
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Pomoco oko povezivanja stampaca u fotokopirnici

[ Pregleda: 1907 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.