Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umrezavanje vise stampaca

[es] :: Windows mreže :: Umrezavanje vise stampaca

[ Pregleda: 2860 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Umrezavanje vise stampaca24.08.2007. u 22:43 - pre 203 meseci
U fotokopirnici hoce da povezu 3 velika stampaca. Posto svi imaju mreznu kartu najbolje ih je umreziti preko nekog malog switcha. Nabavili smo switch, spojili sa racunarom, a na drugi port spojili stampac (RICOH Aficio AP 3800c). Po defaultu mreza nece da se konfigurise ali ako mu u TCP/IP zadam adresu 192.168.0.1 (na racunaru) onda kaze da konekcija postoji. Medjutim ne vidi stampac. Isao sam na manualno dodavanje stampaca, preko mreze ali ne nalazi nista u okviru Microsoft Windows Network. Nisam pokusavao da prvo instaliram TWAIN driver pa onda da pokusam da nadjem stampac.
Nadam se da neko ima iskustva sa ovim. Trazio sam neko uputstvo za ovaj model stampaca ali ni u jednom uputstvu ne pise koja su podesavanja za mrezu i kako se to povezuje.
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Umrezavanje vise stampaca24.08.2007. u 23:21 - pre 203 meseci
Kad dodaješ novi štampač, odaberi opciju "Add local printer" i nemoj otkačiti opciju auto detect; na sledećem ekranu ćeš imati opciju da kreiraš tcp/ip port:



To odabereš, pa onda na sledećem ekranu uneseš IP adresu štampača (ako ne znaš koja je, upotrebi neki lan skener/snifer); nakon toga ćeš dobiti mogućnost da instaliraš odgovarajući drajver (tu ti već ne treba pomoć) i to je to.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Umrezavanje vise stampaca27.08.2007. u 12:43 - pre 202 meseci
Da li ti znas osnove IP-a? i kakva adresa treba gdje da bude? Da li si prekontrolisao da li koristis dobre kablove? Da li si konsultovao dokumentaciju za konfigurisanje navedenih stampaca?
Bojan
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
194.99.236.*

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Umrezavanje vise stampaca28.08.2007. u 19:54 - pre 202 meseci
@someone_bl
Naravno da znam osnove TCP/IP-a, kako se sta povezuje, da postoje crossover i straight kablovi koji se koriste zavisno od toga da li se mrezni uredjaj povezuje direktno ili preko switcha. Kablovi su bili neki stari pa sam kupio nove za svaki slucaj. Sto se tice dokumentacije skinuo sam korisnicko i servisno uputstvo sa neta ali nisam nasao nista konkretno.
U meniju samog stampaca sam nasao opcije i IP adresu. Pokusao sam prvo da na racunaru podesim isti opseg u nadi da ce se masina videti ali nije uspelo. Onda sam na masini podesio IP na 192.168.0.2, a na racunaru 192.168.0.1, zatim sam dodao stampac preko TCP/IP porta kako je napisao Miroslav i sve je proradilo.
Hvala svima na pomoci.
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Umrezavanje vise stampaca

[ Pregleda: 2860 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.