Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HDD External Enclosure 3.5in - disk nece da krene?

[es] :: Storage :: HDD External Enclosure 3.5in - disk nece da krene?
(Zaključana tema (lock), by Miroslav Cvejić)

[ Pregleda: 1939 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon HDD External Enclosure 3.5in - disk nece da krene?10.11.2009. u 14:17 - pre 176 meseci
Kupio sam HDD External Enclosure dole naveden model

Intex IT-35CASE HDD External Enclosure 3.5in, IDE, USB2.0, Externa ...

Kada sam stavio hard disk u eksterno kuciste i sve lepo povezao racunar mi je prepoznao uredjaj i sve lepo odradio medjutim sam hard disk nece da pocne da se okrece te stoga nije moguce pristupiti disku?

Da li je neko vec imao problem sa ovim eksternim kucistem. Ono sto pouzdano mogu da tvrdim jeste da je hard disk potpuno ispravan jer je bio glavni disk na mojoj predhodnoj konfiguraciji do pre mesec dana.

Jos jedna bitna stvar koju treba da kazem je da mi je eksterno kuciste prikljiceno na racunar preko eksternog USB HUB uredjaja kupljenog kod Gigatronshop

Model:
D-Link DUB-H7 > 7-Port USB 2.0 Hub

Da li ovo moze biti problem? Da li da probam da povezem eksterno kuciste direktno na USB port na maticnoj ploci?

Ovo pitanje postavljam iz razloga sto imam iskustva sa boot-ovanjem sistema preko USB flash-a. Kada mi je USB Flash povezan na racunar preko USB HUB-a prilikom paljenja racunara i tokom podizanja BIOS-a racunar se zamrze. Nakon sto izvadim USB Flash iz HUB-a i resetujem racunar se normalno podigne. Ako isti USB Flash stavim na USB port na samoj maticnoj ploci racunar se takodje podigne normalno i BIOS mi daje mogucnost da isti USB Flash koristim kao 'boot device'.

Da ne bih skretao temu interesuje me da li je neko vec imao ovakav problem sa eksternim kucistem za hard disk? Da li ovaj problem moze biti vezan za povezivanje eksternog kucista preko USB HUB-a umesto direktno preko USB porta na maticnoj ploci?

Moj USB HUB ima 7 portova i na njega su trenutno prikljuceni: eksterno kuciste za hard disk, modem, stampac, skener i po potrebi USB Flash. Ni jedan od ovih uredjaja nepravi nikakav problem pri radu osim USB Flash-a koji pravi problem koji sam opisao a koji resim tako sto sam USB Flash drzim iskopcan sa USB HUB-a i ukopcavam ga samo po potrebi i nikada nepravi problema u samom Windows-u.

Da li neko moze da pomogne?




[Ovu poruku je menjao Miroslav Cvejić dana 10.11.2009. u 16:25 GMT+1]
 
0

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: HDD External Enclosure 3.5in - disk nece da krene?10.11.2009. u 14:39 - pre 176 meseci
Evo upravo sam povezao eksterno kuciste direktno na USB na maticnoj ploci zatim sam ukljucio dugme paljenja na samom eksternom kucistu nakon toga Windows mi je prepoznao sav hardver i sve odradio kako treba medjutim sto se samog diska tice javlja se isti problem.
 
0

slavke76
jakovcevic slavisa
subotica

Član broj: 65674
Poruke: 60
*.w90-27.abo.wanadoo.fr.



+4 Profil

icon Re: HDD External Enclosure 3.5in - disk nece da krene?10.11.2009. u 14:41 - pre 176 meseci
Moguce da je problem u USB hubu.
Ja isto imam externi USB hub i ponekad se desava da mi pojedini uredjaji prikljuceni na usb hub ne rade. Tako da pokusaj sa nekim drugim hubom.
 
0

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: HDD External Enclosure 3.5in - disk nece da krene?10.11.2009. u 14:54 - pre 176 meseci
Upravo sam rekao da sam povezao eksterno kuciste direktno na racunar malo pre i da se javlja isti problem sa diskom.
 
0

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: HDD External Enclosure 3.5in - disk nece da krene?10.11.2009. u 19:09 - pre 176 meseci
Ustanovio sam problem.

Eksterno kuciste je neispravno sutra nosim na reklamaciju.
 
0

[es] :: Storage :: HDD External Enclosure 3.5in - disk nece da krene?
(Zaključana tema (lock), by Miroslav Cvejić)

[ Pregleda: 1939 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.