Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo

[es] :: Storage :: Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo

[ Pregleda: 2808 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.mobtel.co.yu

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo16.04.2004. u 10:48 - pre 243 meseci
Maxtor 4K040H2 tj. D540X-4k tj. 40GB 5400
Bio je na masini sa nekom kt133 plocom i na windows-u xp na mrezi.
krenem ja sa druge masine da citam fajl - prodje cca 1GB i zaglavi, pu 'bem ti windows, resetujem, prenesem opet oko 1GB opet zaglavi, ovde sad stvarno nesto nije u redu, sta cu resetujem kad ono disk nece da se javi. Ugasim masinu, upalim masinu disk se javi i posle pola minuta skonta da nema sistema.

Premestim disk na drugu masinu, ploca ga prepozna, windows sa te masine nece da se digne, krene xp i stoji i stoji i stoji. Stavim disk na fasttrak 376 na ploci on nece ni da ga prepozna. Sve je probano sa master,slave kombinacijama sa 1 ili 2 diska. Necuje se krk kad se ukljucuje (nije ni ranije), par puta se culo ono klasicno krrrrkr, lampica svetli par sekundi pa se ugasi, jedino ga nisam osluskivao da li se cuje motor od diska kako valja, a sad malo cvikam da ga ukljucim posto su mi podaci bitni.

pitanja su - sta je crklo? zbog cega? i sta treba da iskombinujem da skinem podatke pod uslovom da nadjem isti ili slican(kakav?) disk koji radi.


 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.etf.bg.ac.yu

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo16.04.2004. u 12:51 - pre 243 meseci
Pre nego sto stavis nov disk na tu masinu, proveri kontroler jer je moguce da je on napravio stetu.

Ako je crkla elektronika, to se da nekako zameniti ako nadjes ekvivalentni disk koji radi. Ako je crkla mehanika, kanta mu u principu ne gine. Postoji dobra fora sa vrecanjem podataka - ubacivanje u frizider, hladjenje diska neko vreme a onda ga ubacis u komp. Posle te rabote imas ne vise od 10 min da spasis potrebne stvari, pa dobro razmisli sta ti je potrebno.

Ako je ipak crkla elektronika, i nadjes isti disk stvar se moze spasiti.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.mobtel.co.yu

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo16.04.2004. u 14:51 - pre 243 meseci
ma verovatno ce i hard i masina u kantu(current sentiment), ali mi pade nesto napamet.
Jel' mogu da se stave ploce sa loseg harda u mehaniku ispravnog, mislim da li je fizicki izvodljivo ako bi to bilo u necemu "bez" prasine. Da li neko ima neko iskustvo sa tim ili zna neki URL sa slikama kako su glave montirane kod maxtora posto bi onda verovatno one trebale da se skinu, i kako bi se posle vratile. Cenim da imaju neki "auto-alignment" kad se ukljucuje disk.

Ovo sa friziderom bi mozda radilo jer je problem nastao u toku rada kada bi on trebao da se zagrejao, ali citanje je bilo linearno, podaci nisu bili fragmentirani i imao je dosta mesta na njemu, inace NTFS. Znaci jedino ima smisla da se pregrejala i crkla elektronika (sto da ne pa nije pravljen za space shuttle) , ali zasto se i dalje javlja, njegova elektronika misli da on moze da radi, a S.M.A.R.T. se glupira kao sve je cool.
Secam se da je bilo neko programce koje je moglo da da nekakve detalje u vezi smart-a pa odoh da ga potrazim, da vidim sta sve on nadzire kako bi mogao da iskljucim neke stvari iz razmatranja.
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.mobtel.co.yu

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo16.04.2004. u 16:21 - pre 243 meseci
razvoj dogadjaja -
Disk nakacen na treci komp na plocu. Posle 5 - 10 minuta digne se windows. Disk Postoji u Device Manager-u ali ga nema u Disk Management-u (jednostavno dole nema one tracice u gde levo pise Disk 58 itd.) i nema ga u WinHex-u.

Ploce vrte ali glave ne mrdaju, i kad malcice tresnem s boka dok radi onda se cuje krlk, kao da im odradi nesto posle toga.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo16.04.2004. u 18:28 - pre 243 meseci
Hard mora biti identican. Nista slabiji, jaci. To radi sam ako podaci vrede vise od tog harda koji ces rasturiti, jer frankenstajna ces takodje posle morati baciti.
Kada je hladjenje u pitanju nemoj frizider. Bice kondezacije, a vrlo brzo ce se i zagrejati (neces imati 10 minuta). Mnogo bolje mi se pokazalo resenje sa jakom klimom i par kofa leda.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo20.04.2004. u 14:38 - pre 243 meseci
Nisam ja mislio da ubaci disk tek tako pored mleka i jogurta u friz Naravno podrazumeva se neka zastita tipa plasticna kesa i sl Ccc VR
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.verat.net

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo20.04.2004. u 19:13 - pre 243 meseci
kako ce mu kesa pomoci cak sta vise mozda mu i odmogne (bar sto se tice kondenzacije). anyway mislim da cu ipak pre naci elektroniku nego sto cu pokusati zamrzivacem da odradim nesto.
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo23.04.2004. u 22:13 - pre 243 meseci
Ako je to 5404k, na njemu u 90%
slucajeva crkava mehanika, da se rediti ali je zajebano.
Nikakv zamrzivac ti nece pomoci zato sto ti je otisao firmware ili neki od njegovih modula.
Ako ti treba pomoc javi se na mail.
Nikola
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.vdial.verat.net

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo01.07.2004. u 06:54 - pre 241 meseci
digo ruke (citaj:mehanika) ...
eko nekom treba elektronika (valjda je ok) nek se javi.
menjam neispravan hard za neispravan p4 sto brzi to bolji, a radi busenja laserom i pravljenja priveska za kljuceve, posto mi je malo glomazno da nosim hard.
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.ptt.yu

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo02.07.2004. u 23:06 - pre 241 meseci
A sto si digao ruke?
Pa i to moze da se sredi u tvom sluchaju chak elegantno.
Nikola
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Maxtor HDD - Pogodi sta je crklo

[ Pregleda: 2808 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.