Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD - DivX player-i XWave

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player-i XWave
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308882 | Odgovora: 716 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

btrkrstic1
bojan krstic
bgd

Član broj: 49320
Poruke: 15
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave21.02.2005. u 16:28 - pre 233 meseci
---------------------------------
Do you Yahoo!?
Yahoo! Mail - Easier than ever with enhanced search. Learn more.
--0-1118059182-1109003301=:16086
Content-Type: text/html; charset=us-ascii

<DIV>jeli to program Subtitle Workshop 2.51 ako jeste mozes li mi kopirati postupak posto sam u petak kupio player i sad sam uleteo u ovaj forum pa mi nije jasno kako da pricamo u forumu dobro bi mi dosla i ta pomoc</DIV>
<DIV>&nbsp;</DIV>
<DIV>hvala</DIV>
<DIV>bojan</DIV>
<DIV><BR><BR><B><I>Vladan Savic &lt;[email protected]&gt;</I></B> wrote:</DIV>
<BLOCKQUOTE class=replbq style="PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: #1010ff 2px solid">Sto se tice prvog slova u drugom redu to je apsolutno provereno. Do sada sam narezao 100-tinak CD-ova na nacin koji sam opisao i nema nikakvih problema (sajt je www.urusoft.net gde mozes da skines program pomocu koga ces rezati titlove u formatu sub viewer 2.0, a mozes i u jos nekim) . U istom programu mozes da podesavas kasnjenje titla ili fps i jos kojesta ... <BR>Sto se tice novog firmwera zaista ne znam kako ce se ucitavati ali bar po tome kako se mora ovaj sadasnji ucitavati morace preko kabla. Sajt za Xwave je prilicno "skriven" i moraces da ga potrazis tako sto ces otici na link na "normalnom" sajtu yamahe . Kada ga jednom nadjes bice ti lako za prvi put malo ces se pomuciti !!!<BR><BR>--<BR>http://www.elitesecurity.org/p...R><BR>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#38104<BR><BR>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem
emaila!<BR>esauth:38104:07662b59d803943d5c8252c39c30ba26<BR>
 
Odgovor na temu

btrkrstic1
bojan krstic
bgd

Član broj: 49320
Poruke: 15
*.btr.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave21.02.2005. u 16:48 - pre 233 meseci
interesuje me skinuo sam onaj sub viewer kako da zapamtim titl kako uopste to da odradim da bi ono funkcionisalo
 
Odgovor na temu

Vladan Savic
Uzice

Član broj: 49153
Poruke: 21
*.ptt.yu.

Jabber: aleksandrija
ICQ: 31


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave21.02.2005. u 20:13 - pre 233 meseci
Veoma lako.prosto ucitaj titl filma (otkrivanje fps-a je automatsko sem ako ne zelis da ga promenis) .Ponekad se dogodi da odmah po ucitavanju titla pokrene i film, ako se to ipak ne dogodi na opciji film otvori AVI koji zelis (taj film). Ako je titl dobar, odnosno nije mu potrebno sredjivanje (produzavanje i smanjivanje titla ili promena bilo koje vrste u titlu ) idi na FILE i SNIMI KAO otvorice ti se prozorcic sa PUUUUUNOOOO mogucnosti da ga snimis u najrazlicitijih formata. Odskroluj mogucnosti do dna i na dnu na levoj strani videces subviewer 1.0 i 2.0 , ti naravno snimi u 2.0 i videces da kada pustis film nece gutati prvo slovo !!! Ako imas jos nekih nedoumica slobodno pitaj !!!
 
Odgovor na temu

btrkrstic1
bojan krstic
bgd

Član broj: 49320
Poruke: 15
*.btr.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave22.02.2005. u 12:22 - pre 233 meseci
pokusao sam da koristim ovaj program za titlove da mi ne gubi prvo slovo u titlu ali kada pustim film u SUBTITTLE VIEWER ne ide mi istom brzinom tekst i slika pokusao sam da ih ujednacim i uspeo sam u jednom redu teksta ali necu valjda morati svaki deo teksta tako da obradjujem ili postoji neka caka

pomagajte ljudi ovaj xwawe 9200 pocinje da me nervira
 
Odgovor na temu

Vladan Savic
Uzice

Član broj: 49153
Poruke: 21
*.ptt.yu.

Jabber: aleksandrija
ICQ: 31


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave22.02.2005. u 17:40 - pre 233 meseci
Da li slika i titl idu ujednaceno ili ne zavisi od samog titla . Pusti film na racunaru i vidi da li titl kani i tu. Ja rezem ovako vec neko vreme i nemam nikakvih problema. Neki titlovi kasne ili brzaju ali to ne zavisi od programa subtitle workshop niti od Xwave-a.Ako je ipak tako malo ga sredis (popravis) i sve je OK .Ako ti neki titl ne odgovara nikako skini novi titl sa neta ( sa livade ili titlovi .com ).
 
Odgovor na temu

bojin
Alex Bojinovic
Beograd

Član broj: 49565
Poruke: 2
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave23.02.2005. u 23:18 - pre 233 meseci
Od danas sam i ja postao vlasnik Xwave-a 9200. Medjutim imam jedan (veliki) problem: nekoliko DVD diskova, prvenstveno oni koji su od nedavno poceli da se prodaju po trafikama uz magazine, npr. 'Maratonci' ili 'Reka uspomena' ne mogu da pustim! Ne znam u cemu je problem.
Pre nego sto sam se odlucio za kupovinu plejera, sam pratio ovu temu i koliko se secam niko nije imao slicnih problema.
Da stvar bude jos gora, skoro preko 75% licnih DVD diskova nece da se ucita ili jos gore neki nekada hoce a nekada nece.

U cemu je problem? Da li je DVD u startu kupljen los i da li da zovem prodavce i da trazim novi uredjaj?

Pozdrav i hvala,
 
Odgovor na temu

aurus
Beograd

Član broj: 47743
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave24.02.2005. u 07:20 - pre 233 meseci
Trazi novi uredjaj. Ja jos nisam nasao CD/DVD koji ne moze da se pusti na ovom uredjaju.
 
Odgovor na temu

Vladan Savic
Uzice

Član broj: 49153
Poruke: 21
*.ptt.yu.

Jabber: aleksandrija
ICQ: 31


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave24.02.2005. u 07:44 - pre 233 meseci
APSOLUTNO TRAZI NOVI UREDJAJ. Ovo je masina koja pusta apsolutno sve , to da nece da pusti neki divX ili DVD je rezervisano za XORO ili SKY VISION ova masina je poznata da pusta sve !
 
Odgovor na temu

bojin
Alex Bojinovic
Beograd

Član broj: 49565
Poruke: 2
*.softnet.si.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave24.02.2005. u 10:20 - pre 233 meseci
Hvala na odgovoru. Idem odmah to da uradim!

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

aurus
Beograd

Član broj: 47743
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave24.02.2005. u 16:16 - pre 233 meseci
Nema novih ideja za skidanje firmware-a?
 
Odgovor na temu

Vladan Savic
Uzice

Član broj: 49153
Poruke: 21
*.ptt.yu.

Jabber: aleksandrija
ICQ: 31


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave25.02.2005. u 09:55 - pre 233 meseci
Za sve koji nestrpljivo cekaju novi firmwere ,najbolje da se raspitaju u zvanicnom servisu, jer oni svaki novi software prvi dobijaju. Nisam siguran za adresu ali telefon na PP. Naravno u Beogradu.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.02.2005. u 13:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

romanov
Mladen Romanov
SCG

Član broj: 48987
Poruke: 2
*.neobee.net.

Sajt: www.radiod65.co.rs


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave25.02.2005. u 09:58 - pre 233 meseci
Imao sam juce na probi jedan primerak Xwave 9200.
Moj prvi susret sa ovom masinom i radom na njemu nekoliko sati, dalo je pojam da od ovakvih stvari treba bezati sto dalje.
Ne cita, ili slabo vidi DivX prevode
Mala slova i i guta prvo slovo drugog reda
Los meni i u kompletu los softver.
Na odnosu pojedinih DVD Playera mogu reci da je to kazna za kupca
Cena mu nimalo nije mala oko 90- 97 Eura, a mnogo kvalitetnijih DVD Playera moze naci za te novce i ne mora da cita DivX prevode (ali tada znam da sam takav kupio)
Jedina dobra strana mu je da odlicno cita (otvara) sve vrste cd-a i dvd-a.
Ova masina ne moze da se meri u toj klasi sa SKY Vision lg888
Zato preporucujem onima koji nisu kupovali ovakve stvari da ne pomisljaju jer je to jako losa investicija i bacanje para.
Preporucujem uvoznicima da nam ne uvaljuju ovo, jer je to nama sirimasima ovo kradja para.
mromanov
 
Odgovor na temu

dumbarajko

Član broj: 11120
Poruke: 28
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave25.02.2005. u 10:08 - pre 233 meseci
al si ga srocio, svaka ti cestitka. ne valja kao devede plejer ali dobro
otvara cd i dvd diskove. a koja je to funkcija dvd plejera osim te dve
stavke? da pridrzava milje? misssim, meni... sta ces ti u meniju osim da ga
podesis prvi put?

uredjaj kosta 85 evroa gde oces. za te pare nema (i slovima: NEMA) boljeg
defaude i diviks plejera tacka. da je savrsen, nije, al da radi poso, radi
ga samo tako.

_________________________________________________________________
Express yourself instantly with MSN Messenger! Download today it's FREE!
http://messenger.msn.click-url.com/go/onm00200471ave/direct/01/
 
Odgovor na temu

foxzr
Tihomir Grujic
Zrenjanin

Član broj: 17520
Poruke: 134
*.zrlocal.net.

ICQ: 49604900


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave25.02.2005. u 10:19 - pre 233 meseci
Slazem se sa dumbarajkom, ne znam sta ljudi ocekuju za 7000 dinara, da nece da i na pijacu ide umesto njih. Ovaj DVD_DivX plejer pusta sve ali bas sve. Imam u svojoj kolekciji svacega i VCD diskova i DVD-a originalnih i onih koje sam ja pravio i Divx i Xvid, pustao sam sirovi MPEG2 sa satelita samo nasnimljen na DVD-RW i to pusta iako GOP struktura nije DVD. Sta covek da trazi vise osim vecih slova u DivX-u. Na stranu da 80% playera na trzistu imaju isti chipset MT 1389, a u Xwave 9200 je verzija DE koja je DivX certifikovana. Sa istim cipom rade i Philips i Pionir i Yamaha. Sta vise reci.
Ako ne znam kako, ja procitam uputstvo!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave25.02.2005. u 12:28 - pre 233 meseci
Pozdrav,

pa ja razumem da covek bude isprovociran nekim krajnje negativnim stavom ukoliko sam ima dosta dobra iskustva ali da ne preterujemo onda na drufu stranu.

uredjaj kosta 85 evroa gde oces. za te pare nema (i slovima: NEMA) boljeg
defaude i diviks plejera tacka

Problem je objektivno proceniti koji je uredjaj najbolji a ja sam citajuci sve postove na forumu bio najblizi kupovini bas ovog playera. U medjuvremenu, iskrsla je varijanta jos jeftinijeg uredjaja Sky 963 koji sam kupio i zasad sam prezadovoljan sa njime, nisam uocio nikakvu falinku na njemu a da bi mi iole zasmetala. Htedoh samo reci da se ocito polako izdvaja kategorija odlicnih a relativno jeftinih uredjaja od kojih je prakticno nemoguce izdvojiti najbolji a da ih sve nemas i koristis pod istim uslovima.
 
Odgovor na temu

gileii
Ivan Ilic
Nis

Član broj: 42869
Poruke: 226
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave25.02.2005. u 13:50 - pre 233 meseci
Plejeri sa MTK Chipom u globalu su po meni trenutno najbolji na trzistu. Izuzimajuci Brend name plejere svi oni dolaze iz nekoliko fabrika iz kine. Plejeri iz iste fabrike su u sustini isti sa istom maticnom plocom i loaderom za diskove i sa istim manama osim par razlika kozmeticke prorode kao sto su dizajn kucista raspored tastera na plejeru, VFD displeja itd. Sto se tice Xwave plejera nisam imao prilike da ga vidim uzivo(kvalitet je najverovatnije na nivou ostalih MTK plejera) ali sam pregledao njegov f/w i mogu vam reci da je veoma nedoradjen ( treba puuuuuno posla oko njega da bi se doveo na nivou f/w sa SKY dv963).
Gile
 
Odgovor na temu

akineki
Bgd

Član broj: 18259
Poruke: 37
*.revija92.novosti.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave26.02.2005. u 01:49 - pre 233 meseci
Sto se tice doticnog playera, vlasnik sam istog i osim vec opisanih "problema" sa f/w moze se reci da je to sasvim solidan player u pravoj poplavi jeftinijih kineza koji se mogu naci na nasem trzistu. Xwave i nije toliko nepoznata marka, s obzirom da je prisutan na nasem trzistu vec nekoliko godina (vlasnik sam starijeg modela 7200) koji se doduse, bar u mom slucaju, nije pokazao kao dobar (valjda sam naisao na los komad) ali sam se ipak odlucio za kupovinu istog, jer smatram da u toj klasi playera, nudi daleko najvise.
Pre svega mislim na pouzdanost u radu i citanju velikog broja razlicitih medija kao i ne tako velikom broju reklamacija (za razliku od skyvision-a). Naravno, treba dodati i dosta dobru zavrsnu obradu i dopadljiv dizajn.
Sto se tice f/w, priznacete da problemi sa titlovima, njihovom velicinom, bojom i gutanjem jednog slova i nisu tako veliki da bi to predstavljalo neki veci problem u pracenju i citanju istog. Naravno da bi mogli da budu malo veci, mozda zute boje i sa senkom i sigurno to moze da se popravi.
Posto sam pratio postove vezano za temu skyvision-a, gde je mara uspesno odradio firmware vezano za skyvision, mozda bi mogli da ga zamolimo da se pozabavi malo i xwave-om.
Mozda bi i Gileii koji je procitao f/w, ako je u mogucnosti, mogao da se ukljuci oko dorade ovog firmware-a.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

aurus
Beograd

Član broj: 47743
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave26.02.2005. u 09:32 - pre 233 meseci
Citat:
Sto se tice Xwave plejera nisam imao prilike da ga vidim uzivo(kvalitet je najverovatnije na nivou ostalih MTK plejera) ali sam pregledao njegov f/w i mogu vam reci da je veoma nedoradjen ( treba puuuuuno posla oko njega da bi se doveo na nivou f/w sa SKY dv963).

Jel mozes da nam posaljes taj f/w sto si pogledao da malo i mi virnemo?
 
Odgovor na temu

Vladan Savic
Uzice

Član broj: 49153
Poruke: 21
*.ptt.yu.

Jabber: aleksandrija
ICQ: 31


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave28.02.2005. u 09:33 - pre 233 meseci
Kada "zalepim" prevod i sliku (spoijim) nikako ne mogu da dobijem slova č i ć ,zna li neko kako to da uradim ?! Rezultat kada se to spoji je odlican tako da kada se to resi nece biti potrebno nikakvo ucitavanje titla ili nesto slicno !
 
Odgovor na temu

foxzr
Tihomir Grujic
Zrenjanin

Član broj: 17520
Poruke: 134
*.zrlocal.net.

ICQ: 49604900


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave28.02.2005. u 16:20 - pre 233 meseci
@Vladan Savic
Probaj da kod izbora fonta izaberes da koristis, east europe encoding...
Ako ne znam kako, ja procitam uputstvo!
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player-i XWave
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308882 | Odgovora: 716 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.