Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD - DivX player-i XWave

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player-i XWave
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 309143 | Odgovora: 716 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
212.62.39.*



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave14.02.2005. u 10:56 - pre 233 meseci
Da li ima nesto novo za 9100. Ovaj 277N je totalno ne stabilan i plus ne cita nasa slova.
 
Odgovor na temu

dumbarajko

Član broj: 11120
Poruke: 28
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave14.02.2005. u 15:12 - pre 233 meseci
evo ovde na http://www.elitesecurity.org/tema/85846/1 ubise se od
asistencija za neki Gericom SKY963 dvd plejer, koji ima isti cipset i sve
kao xwave... i sve isti problemi i cuda i sve... ko ce rizikuje da spuca
flesh u xwave da vidi jel' to radi? :) firmware je na
http://www.geocities.com/gileii/sky963.html

_________________________________________________________________
Express yourself instantly with MSN Messenger! Download today it's FREE!
http://messenger.msn.click-url.com/go/onm00200471ave/direct/01/
 
Odgovor na temu

foxzr
Tihomir Grujic
Zrenjanin

Član broj: 17520
Poruke: 134
*.zrlocal.net.

ICQ: 49604900


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave14.02.2005. u 21:30 - pre 233 meseci
Nije to bas tako. Sa Xwave-om je softverski skoro identican United 4067M i to sa verzijom softvera v4.06 jedina razlika je u servo kodu. Inace daljinski koji mi koristimo je takodje poznat kao "United remote". Displej je Amstrad VFD, ali nikako ne mogu da pronadjem kod za tastere na samom uredjaju (4 tastera od kojih 3 dupla sto cini ukupno 7 tastera). Servo je takodje problem, jedini identican servo kod je kod Yamade 6700. Znaci treba sve to objediniti na jednom mestu i eto nama firmware-a. Ja sam prikupio stosta ali jos nisam skontao neke stvari, kako to sve napakovati zajedno. Mogao bi neko ko je vicniji programiranju da se time pozabavi. Ima dosta o tome na: http://personal.inet.fi/koti/m.../mediatek/documents/index.html

Evo jos necega:
Hardverski potpuno identican iznutra je Elta 8883 ko neveruje neka otvori Xwave i neka uporedi sa slikama na ovoj lokaciji: http://www.dvdboard.de/forum/showthread.php?threadid=63455

Sretno otvaranje!
Ako ne znam kako, ja procitam uputstvo!
 
Odgovor na temu

aurus
Beograd

Član broj: 47743
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave16.02.2005. u 16:17 - pre 233 meseci
Evo, ja otvorio Xwave 9200.
Koga zanima poslacu mu fotke pa nek okaci negde.
Pozivam zainteresovane koji imaju malo vise znanja od mene se jave pa da ga povezemo sa kompom i skinemo originalni firmware.
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.metrohive.neobee.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave16.02.2005. u 19:35 - pre 233 meseci
Otvorio sam i ja ali nemam serijski kabel.



Mislim da ne moze da se direktno poveze na RS232 port vec mora biti neka elektronika (kao kod serijskih kablova za mobilne).
Meni se ne daje 1000 dinara za kabel koji cu iskoristiti jednom.

Pitao sam na forumu za elektroniku koje pinove da iskoristim i jedini odgovor je bio da kupim kabel za mobilni. Mislim da cu ipak sacekati da neko drugi skine.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

aurus
Beograd

Član broj: 47743
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave16.02.2005. u 21:33 - pre 233 meseci
Ja imam data kabl za motorolu Accompli A6188.
Ako nadjes varijantu da ga iskoristimo ja sam za.
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.180.eunet.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave16.02.2005. u 21:36 - pre 233 meseci
Sada mi nesto nije jasno. Ja se mucim sa 9100 modelom jer ne cita nasa slova, malo ke nestabilan..., a za 9200 mi kazu da je OK, da cita srt i sub, da cita nasa slova..., a vi hocete njega da poboljsate? Sta nije u redu sa modelom 9200?
 
Odgovor na temu

aurus
Beograd

Član broj: 47743
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave17.02.2005. u 13:43 - pre 233 meseci
Ma dobar je 9200 samo su mu DiVx titlovi sitni, beli i bez okvira, a u drugom redu guta prvo slovo.
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.metrohive.neobee.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave17.02.2005. u 19:28 - pre 233 meseci
Citat:
aurus: Ja imam data kabl za motorolu Accompli A6188.
Ako nadjes varijantu da ga iskoristimo ja sam za.


Na sledecoj slici su kablovi koji se mogu iskoristiti:
http://download.mtz.softpedia....tures/guides/MtzConnectors.jpg

Na adresi http://pinouts.ru/pin_CellularPhones.shtml postoje opisi pinova za jos veci broj modela ali nisam nasao opis za ovaj tvoj kabel.

[Ovu poruku je menjao darko79 dana 18.02.2005. u 18:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aurus
Beograd

Član broj: 47743
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave18.02.2005. u 10:55 - pre 233 meseci
Nasao sam semu na adresi koju si poslao.
To je 15-pinski, cesalj konektor koji je toliko sitan da ne znam kako bi se na njega nalemile 4 zice za povezivanje sa DVD-om.
Ako imas ideju, javi.
 
Odgovor na temu

gileii
Ivan Ilic
Nis

Član broj: 42869
Poruke: 226
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave18.02.2005. u 14:35 - pre 233 meseci
Ako ima neko Iz Nisa Ili okoline XWAVE plejer i neka mi se javi da iscitam F/w iz njega. Naravno otvaranje istog je obavezno.
Gile
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.metrohive.neobee.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave18.02.2005. u 17:40 - pre 233 meseci
Citat:
aurus: Nasao sam semu na adresi koju si poslao.
To je 15-pinski, cesalj konektor koji je toliko sitan da ne znam kako bi se na njega nalemile 4 zice za povezivanje sa DVD-om.
Ako imas ideju, javi.

Najlakse bi bilo da se kabel isece (kao u uputstvu) i da se zice namotaju na cetiri igle koje ce se nasloniti na kontakte na ploci.
Koji je to modelu u onom spisku? Da li postoji neka elektronika u tom tvom kablu? Obicno vidim da u shemama za mobilne kablove se koristi chip MAX3232.
Drug mi je doneo kabel za njegovog nokiu 7210 koji nikada nije radio a pretpostavljam da nije radio zato sto nije nista ni bilo u njemu (pinovi jednog kraja su bili direktno vezani za pinove drugog kraja). Nisam se usudio da tako nesto probam.
Problem je sto, kako vidim, dosta tih sema nema opisano sve potrebne konektore. Potrebni su GND, RX, TX i VCC a na dosta njih fali na kom pinu je VCC (mada trebalo bi da se to lako utvrdi unimerom).

Da li si ti voljan da probas da skines firmware?
Ako neces a kabel ti ne treba (a ispravan je) mozes mi ga poslati postom da probam ja.
 
Odgovor na temu

aurus
Beograd

Član broj: 47743
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave19.02.2005. u 09:09 - pre 233 meseci
Model je kao za Motorole V3688, Timeport, StarTac.
Ima elektronike plus konektor u koji se ukljucuje adapter mobilnog da bi cela stvar radila. E sad taj adapter je 4.4V i ne znam da li je neophodan za ovu akciju oko DVD-a.
Nije mi jasna sledeca stvar oko kabla. Ako ga isecem, za koji njegov deo treba da se spoje cetiri iglice koje se spajaju sa dvd-om, a za koji deo kabla koji se kaci na RS232? Inace, nije problem da ti posaljem kabl ako ja ne uspem da se snadjem, pa ti ako uspes vrati mi ga tako namontiranog. Daj samo neku adresu.
 
Odgovor na temu

Vladan Savic
Uzice

Član broj: 49153
Poruke: 21
*.ptt.yu.

Jabber: aleksandrija
ICQ: 31


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave20.02.2005. u 00:08 - pre 233 meseci
NIje moguce flashovati 9200 ubacivanjem CD-a .Ceo postupak mora da se izvede preko kabla !!! Ipak rezultati nisu bas sjajni jer se dobijaju mnogo veca slova sa crnom pozadinom tako da skrivaju dobar deo slike (filma) a bilo je situacija da se tekst ne prikazuje na ekranu ceo jer ako je prvi red recimo predugacak zbog velicine slova nece se prikazati ceo red vec onoliko karaktera koliko moze da stane. Imam informaciju od yamahe da se sprema novi firmware sa kojim ce biti moguce spustati i dizati slova na ekranu ,tako da dok ne stigne novi software ne bi trebalo raditi upgrade !!!
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.metrohive.neobee.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave20.02.2005. u 10:01 - pre 233 meseci
Citat:
aurus: Model je kao za Motorole V3688, Timeport, StarTac.
Ima elektronike plus konektor u koji se ukljucuje adapter mobilnog da bi cela stvar radila. E sad taj adapter je 4.4V i ne znam da li je neophodan za ovu akciju oko DVD-a.
Nije mi jasna sledeca stvar oko kabla. Ako ga isecem, za koji njegov deo treba da se spoje cetiri iglice koje se spajaju sa dvd-om, a za koji deo kabla koji se kaci na RS232? Inace, nije problem da ti posaljem kabl ako ja ne uspem da se snadjem, pa ti ako uspes vrati mi ga tako namontiranog. Daj samo neku adresu.


RS232 ti je COM port (9 pinski ili 25 pinski) na racunaru. Ne znam kakav je tvoj kabel i gde se kaci na racunar.

Ako znas engleski prati uputstvo na http://mtz.softpedia.com/index...sk=view&id=20&Itemid=2

Pogledaj one 3 slike koje sam postavio. Na prvoj vidis kako izgleda kada skines poklopac. Drugo sto moras da uradis je da skines drajv i plocu koji su spojeni . Kada njega skines moras odvojiti plocu od drajva (odvrni srafove i otkaci kablove).
Na trecoj slici, u donjem desnom uglu se vide cetiri konektora (ustvari tu su verovatno trebali ici konektori ali ih nema). Sa donje strane ti pisu oznake za njih (GND, TX, RX, 3.3V tj VCC).

Za tvoj kabel (http://pinouts.ru/data/motorola_v388_pinout.shtml) znas da ti je GND pin 6, RX bi trebao da je 4 (kontam RX je receive a pin 4 je downlink), TX je pin 5 (TX je transmit tj. pin 5 uplink), VCC dobijas sa tog dodatng adaptera.

Na kraju skines program http://download.mtz.softpedia.com/mtkprograms/MTKTool1-29.zip i dok ti je sve spojeno pokrenes program u uradis bekap.

PS: Na drugoj slici, pored MTK chipa, stoji pljosnati kabel koji vezuje glavu lasera sa plocom. Lakse ti je da skines (i da ga posle vratis) tu kod glave lasera tako sto ces pomeriti drzac (braon boje) nagore i izvuci kabel (taj drzac pritiska kabel uz konnektore).

Citat:
Vladan Savic: NIje moguce flashovati 9200 ubacivanjem CD-a .Ceo postupak mora da se izvede preko kabla !!! Ipak rezultati nisu bas sjajni jer se dobijaju mnogo veca slova sa crnom pozadinom tako da skrivaju dobar deo slike (filma) a bilo je situacija da se tekst ne prikazuje na ekranu ceo jer ako je prvi red recimo predugacak zbog velicine slova nece se prikazati ceo red vec onoliko karaktera koliko moze da stane. Imam informaciju od yamahe da se sprema novi firmware sa kojim ce biti moguce spustati i dizati slova na ekranu ,tako da dok ne stigne novi software ne bi trebalo raditi upgrade !!!

Ako si skinuo firmwer sto nam ga ne das, bar kao privremeno resenje dok ne stigne taj novi firmware, vidis da se mucimo ovde :(
Kazes da nije moguce flesovati preko CD-a. Da li si siguran posto sam nacitao da moras narezati sa odgovarajucim parametrima (velika slova, odgovarajuci naziv fajla, odgovarajuca labela, mora da se finalizuje sesija, itd.).
 
Odgovor na temu

Vladan Savic
Uzice

Član broj: 49153
Poruke: 21
*.ptt.yu.

Jabber: aleksandrija
ICQ: 31


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave20.02.2005. u 11:45 - pre 233 meseci
Firmware nemam (imaju ga u servisu ) ali sam video kako radi kod projatelja koji je dao svoj 9200 na flashovanje kod njih i bogme se pokajao !!! Kazem ti da su sada slova OGROMNA ali da se ne samnjuju automatski kao na racunaru vec ostaju ista pa se citave reci gube jer ne mogu da stanu na ekran. I druga stvar crna pozadina iz slova je toliko velika da previse pokriva sliku !!! Idi na forume o Xwave 9200 recimo u Hrvatsku ili recimo u englesku i videces da se i oni muce oko toga. A sto se tice novog firmwera idi na sajt yamahe (ali kineski) i procitaces da se novi firmware testira tako da ces moci da izaberes font i velicinu i poziciju na ekranu kada budes flashovao masinu !!! Sto se tice titla sada ,mozes da izbegnes gutanje prvog karaktera u drugom redu tako sto ces pre nego li narezes film titl ubaciti u subtitle workshop i snimiti ga u sub wiever 2.0 i tada ga DVD cita normalno, i jos u nekim extenzijama mozes da snimis titl ali to ti ostavljam da proveris sam (naravno snimas i dalje tako da AVI i titl budu isti) !!!

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 20.02.2005. u 14:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aurus
Beograd

Član broj: 47743
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave20.02.2005. u 12:57 - pre 233 meseci
Evo samo da obavestim auditorijum da nisam uspeo da skinem firmware.
Ako je neko raspolozen mogu da mu posaljem kabl pa da proba. Takodje ako neko ima kabl na koji je lakse staviti cetiri zice i ne treba mu dodatno napajanje moze da mi posalje pa da probam sa njim. Kabl uredno vracam.
 
Odgovor na temu

foxzr
Tihomir Grujic
Zrenjanin

Član broj: 17520
Poruke: 134
*.zrlocal.net.

ICQ: 49604900


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave21.02.2005. u 09:58 - pre 233 meseci
Neznam da li ste citali "Svet Kompijutera", u njemu je bio tekst o Xwave 9200. Tamo se kaze da je to ustvari Trans-Continents TR500 DIVX. E sad francuzi muku muce sa njim kao i mi ali oni bar imaju site na kome se postavljaju firmeri. Evo i url-a

http://www.tecnilog-service.com

User: SOFT
Pass: 2004

Jos uvek nema firmware-a za TR500 ali se ocekuje skoro.
Pa nije zgoreg povremeno pogledati tamo.

Ako ne znam kako, ja procitam uputstvo!
 
Odgovor na temu

Ajkula73
Laslo Peregi
Novi Sad

Član broj: 45275
Poruke: 13
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave21.02.2005. u 11:51 - pre 233 meseci
TO: Vladan Savic

Optimistično, ja se već pomirio sa činjenicom da su slova sitna i da gutaju prvo slovo u drugom redu. Znači ima nade?

Da li ćeš biti toliko ljubazan da nas obavestiš kad iziđe taj novi firmware koji dozvoljava podešavanje veličine i boje slova?
Da li ćemo moći flash-ovati uz pomoć CD-a?
Koji je to sajt Yamahe (ali kineski) na kome piše da je testiranje u toku?

Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

Vladan Savic
Uzice

Član broj: 49153
Poruke: 21
*.ptt.yu.

Jabber: aleksandrija
ICQ: 31


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave21.02.2005. u 16:07 - pre 233 meseci
Sto se tice prvog slova u drugom redu to je apsolutno provereno. Do sada sam narezao 100-tinak CD-ova na nacin koji sam opisao i nema nikakvih problema (sajt je www.urusoft.net gde mozes da skines program pomocu koga ces rezati titlove u formatu sub viewer 2.0, a mozes i u jos nekim) . U istom programu mozes da podesavas kasnjenje titla ili fps i jos kojesta ...
Sto se tice novog firmwera zaista ne znam kako ce se ucitavati ali bar po tome kako se mora ovaj sadasnji ucitavati morace preko kabla. Sajt za Xwave je prilicno "skriven" i moraces da ga potrazis tako sto ces otici na link na "normalnom" sajtu yamahe . Kada ga jednom nadjes bice ti lako za prvi put malo ces se pomuciti !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player-i XWave
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 309143 | Odgovora: 716 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.