Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD - DivX player-i XWave

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player-i XWave
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308881 | Odgovora: 716 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

obrenija
Beograd

Član broj: 31908
Poruke: 5
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave11.01.2005. u 14:10 - pre 234 meseci
Probelm je u tome sto jesu u istom folderu i imaju isto ime. Poceo sam da sumnjam da je probelm u uredjaju. Ne znam. Ili da ja jednostavno ne znam neku caku za ucitavanje. Stvarno mi nije jasno sta bih jos mogao da uradim ili da pokusam? Ubacio sam preko 10 DVX filmova i ubacio je titl samo tamo gde je titl "prilepljen" uz sliku. Najvise me zbunjuje sto svi hvale ovaj uredjaj i kazu da cita sve, a kod mene ne radi kako treba.
 
Odgovor na temu

veskooo
vesko bogdanovic
danska

Član broj: 42680
Poruke: 17
*.virnxx9.adsl-dhcp.tele.dk.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave11.01.2005. u 16:09 - pre 234 meseci
kako mislis prilijepljen titl za sliku? vidi u kojem ti je formatu titl. a koliko si platio xwawe? pitam za sebe da znam ocu i ja da kupim?
 
Odgovor na temu

obrenija
Beograd

Član broj: 31908
Poruke: 5
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave11.01.2005. u 21:33 - pre 234 meseci
Danas sam uspeo da pustim neke filmove sa prevodom.Bili su u sub i srt formatu.
Titl mora da bude u istom folderu kao i film i moraju da budu istog imena-isto napisani.
Slova u tiltu su bele boje, bez providne crne trake iza slova, srednje su velicine.
Titl se ispisuje u dva reda - uglavnom citljivo.
Cena uredjaja je 7.580,00 din.
Da nebi bilo reklamiranja necu reci radnju u kojoj je kupljen, ali je kupljen u Beogradu. Potrazite malo na netu-naci cete.
Mislim da ovo nije los izbor.

 
Odgovor na temu

misoja

Član broj: 27726
Poruke: 33
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave16.01.2005. u 18:34 - pre 234 meseci
Jel' zna neko da li je moguce flashovati XWave 9100 firmverom za XWave 9200 posto pretpostavljam da su sve te promene nabolje (osim 5.1 zvuka) posledica firmvera.
 
Odgovor na temu

etron
Nebojsa Ristic
Leskovac

Član broj: 43200
Poruke: 6
212.200.97.*



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave16.01.2005. u 21:45 - pre 234 meseci
Definitivno je da moraju naziv filma i naziv titla da budu u istom folderu i sa istim imenom. Postoji na net-u vise firmware za 9200 o kojima pise da su font povecali i da ide u 3 reda. Dalio neko zna kako ubaciti firmware u Xwave 9200. Imam firmware ali po tom nekom uputstvu nece da prepozna cd sa firmware !
Zdravo !

Keka
 
Odgovor na temu

etron
Nebojsa Ristic
Leskovac

Član broj: 43200
Poruke: 6
212.200.97.*



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave16.01.2005. u 21:53 - pre 234 meseci
Zdravo drustvo !
Od pre neki dan imam Xwave9200 i odlican je kao uredjaj. Sad imam novi firmware da povecam font titla ali NEZNAM kako ubaciti firmware.
MOLIM nekog ako zna da mi podrobnije kaze jer sam probao da narezem taj MTK.BIN u vise navrata ali uredjaj kaze nepoznat cd !
HVALA

Keka
 
Odgovor na temu

Ajkula73
Laslo Peregi
Novi Sad

Član broj: 45275
Poruke: 13
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave17.01.2005. u 10:15 - pre 234 meseci
Ćao društvo!

I ja sam srećan vlasnik Xwave 9200 od pre nedelju dana. Do sada nisam imao problema ni sa jednim DVD/DivX-om. Istina je da se titl učitava automatski (ili pritiskom na dugme "subtitle" na daljinskom) ali samo ako se nalazi u istom folderu i sa istim nazivom kao i .avi fajl (čita .sub i .srt - i ne pojavljuje se u folderu kao fajl!). Za sada je jedina zamerka što je font titlova sitan i što proguta prvi karakter u drugom redu, ali koliko sam pročitao sa ovog foruma već je izašao novi firmware koji povećava titlove. Može li neko napisati više o tome (gde da skinem fajl i kako da flash-ujem firmware)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

losmi
Milos Radakovic
Beograd

Član broj: 8968
Poruke: 2
*.114.EUnet.yu.

Sajt: www.losmi.dzaba.com


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave22.01.2005. u 15:05 - pre 234 meseci
Da li Xwave 9200 ima stereo (analogni) zvucni izlaz?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

misoja

Član broj: 27726
Poruke: 33
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave22.01.2005. u 19:59 - pre 234 meseci
Ajd ako moze link za novi firmware..
BTW, bilo je price da postoje i neki drugi playeri koji su identicni XWave (samim tim imaju i isti firmware) ali sam zaboravio koji su to bili u pitanju. Ako neko zna, nek napise da probamo i firmware za njih.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dumbarajko

Član broj: 11120
Poruke: 28
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave23.01.2005. u 13:02 - pre 234 meseci
ovi svi ruski sajtovi opisuju technosonic mp101, koji je xwave 9100 lookalike, a nijedan ne liči na xwave 9200. pretraga za xwave ne vraća nikaki rezultati, to je strogo SiCG brend :)

znači, jel' neko flešovao 9200 sa nekim od ovih bijosa i:

1) jel' su mu se njemu/njojzi povećala slova?
2) jel' može da ručno bira titl koji se ne zove kano i film?
3) jel' pušća WMA?

 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.metrohive.neobee.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave26.01.2005. u 21:36 - pre 234 meseci
Upravo sam kupio ovaj Xwave 9200 iako sam znao za sitne bele titlove kod divx-ova. Nadao sam se da cu naci neki novi firmware ali je ispalo malo teze nego sto sam mislio.

Dakle u njemu je neki MTK1389 chip (neko rece "trece generacije", valjda mu to dodje nesto kao dobro). Firmware ovog uredjaja nema nikakve veze sa onim u uredjaju Xwave 9100 (drugi chip).
Da bi se pogledala verzija firmwera uradite sledece:
1. Na daljinskom pritisnite digme SETUP
2. Zatim unesite brojeve 49540 (inace ovaj broj se moze naci u uputstvu na 10-toj strani)
Dobicete sledecu sliku:


E sad, koliko sam skontao ova nasa verzija je prilicno nova. Gde god da pogledam sve su starije od ove.
Drugi problem je sto, da bi flesovanje uspelo moraju se paziti sledece stvari (izvor http://www.8883.mth.pl/):
1. paziti koja je fles memorija u samom uredjaju (nema sanse da otvaram ovo cudo u garantnom roku)
2. prebaciti u region 2 (ne znam zasto i koliko je ovo bitno)
3. paziti da je podverzija (barem prvi broj) ista kao kod originala jer u protivnom dugmad nece funkcionisati (ili nece kako treba)
4. paziti da je servo broj isti kao kod originala jer je to program za kontrolu cd/dvd citaca, ako se ovde pogresi verovatno vise nece hteti da procita bilo koji disk

E sada, ako neko ima firmware koji bi hteo da proba kazu sledece:

1. bin fajl firmwera narezati na cd u sledecem formatu
No Multisesion/MAX of 11 = 8 + 3/MODE 1/ISO 9660/Finalize CD/DIsc At Once
2. naziv fajla da bude velikim slovima (na primer MTT1389.BIN ili MTK.BIN)
3. labela da bude CORETEK (ili MEDIATEK ?)

Sta dalje nisam siguran, ubaciti pa videti. Paziti samo da se uredja ne iskljucuje iz struje dok ne zavrsi (kazu par minuta).

Iako je kod mene vec REGION FREE na sledecoj stranici pise kako promeniti regiju
http://www.8883.mth.pl/region_free.html
Ja nisam uspeo (najverovatnije nisam razumeo zbog rogobatnog engleskog).
Inace ova adresa http://www.8883.mth.pl/ je zastarela engleska vezija francuskog sajta http://1389.zewan.com/index.htm koji ima novije podatke ali ja ne razumem francuski.

Jos jedan zanimljiv sajt je http://personal.inet.fi/koti/m.../mabreaker/mediatek/index.html

I tu se mogu naci neki firmveri ali opet ko sme probati.
Po meni bi najbolji nacin bio da se nekako nadje isti firmver koji se nalazi u ovim nasim uredjajim i onda da se sa alatom MTK ReMaker (gore navedenog sajta) izmene fontovi pa da se takav firmver ubaci u uredjaj. Ali gde naci ovaj nas firmver.

Ajde ljudi trazite pa dajte svoje nalaze ovamo.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.metrohive.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave27.01.2005. u 12:12 - pre 234 meseci
Jel ima dovoljno hrabrih i vestih da uradi mali zahvat nad svojim Xwave 9200 plejerom i skine firmver direktno iz fles memorije ?
Na adresi http://personal.inet.fi/koti/m...r/mediatek/programs/index.html ima objasnjenje kako povezati racunar i plejer serijskom vezom. Na taj nacin se sigurno moze upisati novi firmver ali pretpostavljam da se moze i procitati.
Drugi nacin koji sam cuo je malo drasticniji. Iscupati fles memoriju i staviti je u neku karticu (ovo je sada pitanje koju) koja ce se staviti u racunar i tako procitati tu memoriju.

Kada se ovaj firmver uspesno skine treba ga obraditi programom MTK Subtitle Patcher (koji se nalazi na istoj, gore pomenutoj, adresi) i zatim vratiti u plejer (ovo vracanje bi trebalo da je prosto za bilo koga tj. preko narezanog cd-a).

Dakle jel ima ovde neki elektronicar koji je zainteresovan za tako nesto ili smo ovde svi obicni/prosecni korisnici ?
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave27.01.2005. u 14:23 - pre 234 meseci
http://mtz.softpedia.com/index...sk=view&id=20&Itemid=2

Imate objasnjenjo kako se radi upgrade/skidanje firmvera serijskim kablom. Nema potrebe za vadjenjem flash memorije ali se uredjaj mora otvoriti.
 
Odgovor na temu

media
Slavisa Jovanovic
Rekovac

Član broj: 46680
Poruke: 69
*.scnet.yu.



+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave28.01.2005. u 23:35 - pre 234 meseci
ma znao bi kako da ga flesujem, samo kad bi mogao negde da nadjem fajl (nema ga nigde na netu)... ako imas neki link postavi pa da probamo kako to radi

pozdrav svima sa istom mukom
cvika
 
Odgovor na temu

kostelli
Dalibor Kostic
Vranje

Član broj: 27029
Poruke: 88
213.244.197.*



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave30.01.2005. u 16:57 - pre 233 meseci
Imam jedan cudan problem. Kada prikljucim X-Wave 9200 preko skart-a non stop mi se slika na TV-u ukljucuje i isljucuje (kao da stalno pusta i gasi signal kroz kabal, ako razumete na sta mislim!?), dok preko cinceva slika ide normalno ali samo u PAL sistemu. TV ima NTSC sistem na skart ulazu i tada je slika odlicna (mislim bila je kad sam prvi put ukljucio DVD, sledeci put je poceo da 'secka'), dok kod CINC + PAL kombinacije boje nisu prirodne (crvena preovladjuje). Pa ako neko zna resenje molim da ga iznese ovde. Hvala.
 
Odgovor na temu

Kalesin
Jelena Jankovic
Beograd

Član broj: 46812
Poruke: 6
*.drenik.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave30.01.2005. u 17:38 - pre 233 meseci
Ma bre ljudi,uredjaj je uredu nego je stos u formatu titla,otvori titl nekim citacem preporucujem mozila firefox jeste internet brauzer ali sve otvara,i videces da se razlikuje od titla koji otvara,ono sto otvara je u formatu odprilkike ovako "{342} {365}ma nije valjda" i tako svaki sledeci a jel neko zna kako da ga posle vratim u sub format?
 
Odgovor na temu

Kalesin
Jelena Jankovic
Beograd

Član broj: 46812
Poruke: 6
*.drenik.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave30.01.2005. u 17:42 - pre 233 meseci
jesi probao da podesis u meniju,kad koristis skart su rgb boje a preko cinca druge,meni se desava da u toku reprodukcije izgubi pa dobije boju.
 
Odgovor na temu

kostelli
Dalibor Kostic
Vranje

Član broj: 27029
Poruke: 88
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave30.01.2005. u 21:05 - pre 233 meseci
Pokusao sam sve moguce kombinacije i jednostavno nekad radi normalno, a nekad "secka". Sve to se desava bez ikakvog razloga, jer ga ja ne diram uopste (osim, naravno, ubacivanja diska:)). Neznam dali sam bio dovoljno jasan u vezi "seckanja", on u stvari to radi kao da bi non-stop vadio i gurao skart u njega (znaci na TV-u promeni signal u AV pa vrati na zemaljsku antenu, i opet, i opet....., svakih 0,3s odprilike). Da nije mozda nesto hardwerski, skart izlaz ili nesto slicno?
 
Odgovor na temu

Kalesin
Jelena Jankovic
Beograd

Član broj: 46812
Poruke: 6
*.drenik.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave31.01.2005. u 13:43 - pre 233 meseci
Da li neko zna sta da radim sa titlovima od nekih 170 divx filmova koje imam titl otvara samo u nekih 10 svi su sub ili srt ,u istom folderu i istog imena .sta se jos moze pokusati ako neko zna bila bih mu zahvalna.
 
Odgovor na temu

Kalesin
Jelena Jankovic
Beograd

Član broj: 46812
Poruke: 6
*.drenik.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player-i XWave31.01.2005. u 14:08 - pre 233 meseci
Ostaje samo jos da pokusas da proveris kabal,ali cini mi se da ce pre biti nesto ozbiljnije,jer si rekao da ti se isto desava sa cincevima,ako je uredjaj u garanciji menjaj ga,reklamiraj ,mozda je procesor malo poblesavio jer se svi oni sklapaju na brodovima i itd..i da ne davim ovo si verovatno i sam predpostavljao.Ako se odlucis da proveris kabal najbolje ga okaci o neki drugi uredjaj pa vidi jel radi ili kod nekog ortaka,ako nista u najblizi tv servis i nek ga vide.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player-i XWave
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308881 | Odgovora: 716 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.