Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????

[es] :: Windows desktop :: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7579 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bogsituacije
Goran Sudar
Mostar

Član broj: 140666
Poruke: 9
77.221.8.*



Profil

icon Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????06.11.2009. u 13:53 - pre 176 meseci
Pozdrav ljudi,
Pomagajte ako boga znate ja sam na kraju nerava
Naime kad hoću instalirati WIN 7 na svoj računar, to traje eonski dugo 15 sati i nakon finalnog restarta samo crn zaslon.
Tražio sam po netu i naletio na neko šturo objašnjenje koje mi se doima bezveze. Neki govore da je do raid jm controlera, neko govori flash biosa (probao i ništa),
Je li itko naletio na ovaj problem please help

Moj komp:
Matična: ASUS P5B SE (775 chipset)
PROCESOR: INTEL CORE 2 QUAD 6600,
GRAFIČKA: NVIDIA NX 8800 GT,
RAM: 4 GB,
HDD 350 GB MAXTOR
MONITOR: SAMSUNG BW 2232

PS nije ni do medija dakle DVD-a jer se s tog DVD-a lijepo instalira na laptop koji imam MSI-jev a za koji sam mislio da bi mogao biti problem
Bogsituacije
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????06.11.2009. u 14:35 - pre 176 meseci
Šta znam, probaj da u BIOSu promeniš a IDE na raid ili AHCI, možda pomogne.

Možda ti grafička ima 2 izlaza, pa ako je crn ekran, probaj monitor da povežeš na drugi izlaz.

Stvarno ne znam šta može biti problem, ako je instalacija ispravna.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.64.*



+21 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????06.11.2009. u 14:40 - pre 176 meseci
Da li je u pitanju "Upgrade" ili "Clean Install"?
Ako je Clean Install, da li je disk već prethodno particionisan, ako jeste čime je to rađeno?

 
Odgovor na temu

bogsituacije
Goran Sudar
Mostar

Član broj: 140666
Poruke: 9
77.221.8.*



Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????06.11.2009. u 14:53 - pre 176 meseci
E ovako,
Probao sam AHCI i RAID mode i kad prođe uvodni screen onda se pojavi blue screen koji mi savjetuje da u BIOSU provjerim nešto što ne postoji u mojoj inačici istoga.
Nije do grafulje sve je ok.
Riječ je o čistoj i novoj instalaciji s DVD-a nije upgrade a diskovi su imali 2 particije od prije s instalacije iz XP-a potom sam kad sam nakon 2 sata došao do dijela gdje se trebam odlučiti na koju particiju instaliram formatiram diskove čak sam instalirao i drivere iz win 7 za mass storage i ništa nakon toga učini copy windows file za sekundu a onda expanding file traje 12 sati minimum.
Bogsituacije
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????06.11.2009. u 14:59 - pre 176 meseci
Sumnjiv mi je taj Maxtor HDD, ako imaš mogućnosti probaj da zakačiš drugi hard i instaliraš na njega.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????06.11.2009. u 15:01 - pre 176 meseci
Možda nije do DVDa kao medija, možda je problem do tvog DVD čitača? Može biti i hard disk, ma, može biti svašta. :(
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bogsituacije
Goran Sudar
Mostar

Član broj: 140666
Poruke: 9
77.221.8.*



Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????06.11.2009. u 15:05 - pre 176 meseci
A ne znam više probao sam skoro sve
radio sa alatom za maxtor disk skeniranje dubinsko sve ok,
mijenjao dvd rom imam Pioneer pa stavio novi LG (s posla ćapio)
nisam više pametan nikad ovo nisam sreo u životu.
Bogsituacije
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
91.150.125.*



+5 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????06.11.2009. u 16:29 - pre 176 meseci
Moguce da je problem sa DVD drajvom ako je SATA probaj da zakacis neki drugi ali ATA pa preko njega da instaliras ( kakvu vezu imaju ti sto si stavljao ?) , samo nagadjam sta bi moglo da bude problem .
 
Odgovor na temu

bogsituacije
Goran Sudar
Mostar

Član broj: 140666
Poruke: 9
77.221.8.*



Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????06.11.2009. u 17:06 - pre 176 meseci
Probat ću i to jedino još to nisam probao
Ovi koje sam kačio da sada su SATA.
Sve mi nešto smrdi na JM36 RAID da je neka zezancija s tim sustavom. Jedan mi frend reče da bi mogao biti problem i sa SATA kanalima kao ako više uređaja koristi isti ali ja nisam baš toliko na ti s tim stvarima kontao sam nekako lakše da solve this problem.
Hvala brate probat ću s tim .
Na kraju možda da iskopiram na disk disable raid (tj dvd rom) pa udri s diska pa šta bude.
Bogsituacije
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.214.*



+21 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????06.11.2009. u 21:43 - pre 176 meseci
Evo "na slepo" nekih ideja...
Koliko tih SATA konektora imaš na matičnoj ploči?
Viđen slučaj na nekim Asus pločama od pre godinu-dve (ne sećam se tačne oznake modela), na kojima postoje dva integrisana SATA kontrolera (jedan je za RAID) i konektori su različito obojeni 2 ljubičasta + 4 žuta. Ako je HDD bio zakačen na (recimo) ljubičasti, onda kompmletna instalacija brljavi i strašno dugo traje, a kada se zakači na onaj drugi onda sve ide glatko i brzo...
U BIOS-u treba pre instalacije W7 da uključiš AHCI (ako ta opcija postoji)
Druga stvar, koja može da bude od značaja, ukini sve postojeće stare particije pre instalacije Win7 i iz instalacione procedure ponovo kreiraj / formatiraj nove...
Eventualno još "da baciš bob..."(?!)


PS
Evo sa jednog stranog foruma, koji se bavi istom temom
Citat:
I just disabled a bunch of stuff in the bios (firewire, floppy disk (I don't have one but I disabled it)) and the installation is MUCH faster. Hopefully I'll tag the thread solved if I get all the way through the installation.

Edit:

Stuck at "completing installation"

The second one that is.


Been waiting now for one hour.

...

Finally.

I took out ram, and I found out that my wireless usb internet reciever was plugged in, so I plugged that one out. Oh and I changed the sata slot pos to pos 1.

Issue solved.





[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 06.11.2009. u 23:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bogsituacije
Goran Sudar
Mostar

Član broj: 140666
Poruke: 9
77.221.8.*



Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????07.11.2009. u 09:49 - pre 176 meseci
Ljudu riješio sam.
Nećete vjerovati koji fleš
Naime razoružan svim dosadašnjim pokušajima izvučem jedan memorijski modul od 2 GB (apacer s paivnim hladnjakom).
Nakon toga sve u redu dok je samo 2 GB zabijeno u ploču.
Win 7 se instalira normalno sve šljaka normalno.
Mislio sam da mi je oštećen ovaj koji sam izvadio međutim koji god zataknem komp radi i win7 radi čim zabijem 4GB rama u bilo kom odnosu (dual ili single) on ili instalira 15 sati pa ništa ili u slučaju instaliranog win 7 samo stoji u uvodnom ekranu. Čim izvučem jedan modul sve radi perfektno???
Još da skontam kako da zabijem sve rama što imam rodio bih se.
Bogsituacije
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????07.11.2009. u 10:35 - pre 176 meseci
bas zanimljiva tema - i dobro da si se sjetio da izvadis taj 1 modul!

BTW pogledaj dal u BIOS imas negdje opciju memory remap - trebalo bi da bude u "advance>chipset>north bridge configuration" i da uradis "enabled Memory Remapping" pa da onda stavis tu drugu plocicu. Naravno, kad ugasis racunar ;)

Dalje, kad vec stavis tu drugu memoriju, uzmi Hiren i provjeri sa memtes86 dal je memorija 100% ispravna.
Pored toga, prilikom ugradnje plocice u slot, provjeri dal je dobro ulegla na svoje mjesto. Mnogo puta sam vidio probleme sa memorijom zbog toga sto neko aljkavo ugura modul...

I javi nam sta si uradio

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bogsituacije
Goran Sudar
Mostar

Član broj: 140666
Poruke: 9
77.221.8.*



Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????07.11.2009. u 10:48 - pre 176 meseci
Da uradit ću to što si mi posavjetovao (bed je što sam sad na poslu pa tek nekad večeras iz 19 časova), ali mislim da mora da postoji rješenje.
Znam gdje je ta postavka u BIOS-u i ako bude do toga imaš pivo od mene čim te vidim :-)))
Stvarno kakve sve probleme može čovjek susresti u radu s računalim to je za malu zbirku knjiga.
Inače stavio sam 64-bitni win 7 i mogu vam reći da je čudo jedno em nema nikakvih zastoja .(jer sam očekivao neke štekove s obzirom da sam čupao 2 GB iz ploče pa je to pola raspoloživih memorijskih resursa u mom slučaju) i mislim da je ovo napokon pravi windows iako je još rano za euforične dojmove.
Javim čim riješim ovo još jer mislim da je zaista korisna tema i mogla bi biti od pomoći mnogima koji će kad tad naletiti na ovakvo nešto


Bogsituacije
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????07.11.2009. u 11:46 - pre 176 meseci
Istestiraj sve kombinacije memorija pojedinacno pa onda zajedno u dvokanalnom i jednokanalnom rezimu.
Ako su memorije obe ispravne a verovatno jesu uradi flash biosa i mislim da ce ti to popraviti stvar.
Ps imam u jednoj masini bas tu plocu i taj cpu i radi u svim kombinacijama memorije.
haug bijeli brate
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????09.11.2009. u 17:58 - pre 175 meseci
i sta bi sa cijelom pricom??
 
Odgovor na temu

bogsituacije
Goran Sudar
Mostar

Član broj: 140666
Poruke: 9
77.221.8.*



Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????10.11.2009. u 12:29 - pre 175 meseci
Sorry što se ne javih ranije obveze na poslu me pretovariše. Inače radim kao DTP urednik jedne dnevne novine pa će oni koji su istoj branši shvatiti o čemu pričam
Prije svega zahvalio bih na korisnim savjetima od kojih je najkorisniji i jedini ispravan bio u vezi s konfiguracijom chipseta (mislim northbridge setup) gdje je potrebno uključiti opciju REMAP MEMORY.
Dakle za sve one koji naiđu na ovaj problem uputstvo:
1. INSTALIRANJE WIN 7 S MEDIJA ILI HARDA SVEJEDNO JE
2. NIJE DO RAID OPCIJE PA JU NE ČEPRKAJTE
3. KAD UBACITE DVD RESTARTAJTE RAČUNALO I UĐUTE U BIOS
4. TAMO ĆETE POD OPCIJOM CHIPSET NAĆI NORTHBRIDGE I SOUTHBRIDGE CONFIGURATIONM
5. POD JEDNOM OD NJIH (MISLIM DA JE NORTHBRIDGE SAD SAM NA POSLU PA NEMAM BIOS SUČELJE MOG RAČUNALA PRED SOBOM
IMATE OPCIJU MEMORY REMAPING.
6. TU OPCIJU UKLJUČITE (ENABLED)
7. SAMO I SAMO TO ĆE VAM OMOGUĆITI DA INSTALIRATE WIN 7 NORMALNO U NEKIH 10-TAK MINUTA TJ. TAKO ĆETE OMOGUĆITI DA VAM WIN 7 ADRESIRA VIŠE OD 2 GB MEMORIJE. POSTOJI I MOGUĆNOST SMANJENJA RUČNO TAKTA MEMORIJE ALI ZAŠTO TO RADITI KAD OVAKO REGULIRATE TAJ PROBLEM JEDNOM ZA SVA VREMENA.

Inače instalirao sam 64-bitni Win 7 i mogu vam reći da uživam. Večina igara koje sam instalirao vrti se normalno (jedino sam imao problem sa medal of honour zadnjim ali mislim i da je do instalacije nešto). Adobeovi programi koji su mi neophodni kao InDesign i Photoshop rade besprijekorno i sve štim lijepo i radi iznimno brzo. Nadam se da će i dalje ostati tako
PUNO VAM HVALA SVIMA I POZDRAV IZ MOSTARA
Bogsituacije
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????10.11.2009. u 13:14 - pre 175 meseci
Hvala na feedback-u, vjerovatno ce koristiti i drugima

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????12.11.2009. u 14:20 - pre 175 meseci
Hoće, itekako.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????17.04.2010. u 22:43 - pre 170 meseci
Tema je starija ali evo problem je aktualan i danas

Nije pomoglo ništa od navedenog pa da pitam.
Nije pomoglo ni vađenje memorije, kao ni zamjena pločica. Ukupno je 3x2GB

Ne mogu naći nikako taj Memory Remapping u konfiguraciji chipseta

Probao sam postaviti IDE/AHCI sata HDD (WD 320 GB), zamjeniti priključno mjesto za kabal, instalirati drivere sa DVD-a koji se dobije uz MBO
Formatiranje particije naravno kako spada.
Ovdje je sam Win7 uzeo i kreirao neku particiju od 100 MB (prvi puta to vidim)
Ostali dio HDD-a je podijeljen na C i D.


Jednostavno instalacija Win7 traje i traje i nikada kraja

Ploča je Asrock X58 Extreme ( http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=X58%20SuperComputer )
CPU INTEL Core "i7 model 920"
RAM 3x2GB (G-skill)
VGA RADEON 5850

Verzija Biosa je v.02.67

Ima li tko ideju za pomoći, jer nemam više ideju a pomažem daljinski drugome preko skypea.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????19.04.2010. u 19:50 - pre 170 meseci
Izgleda da sam slabe sreće
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7579 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.