Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????

[es] :: Windows desktop :: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7567 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????19.04.2010. u 21:51 - pre 170 meseci
@Ivek33: Da li si pokušao da izvadiš sve memorijske module osim jednog?
Bilo je nekih članaka na internetu da je veća količina RAM-a uzrokovala ovakav efekat sa nekim tipovima matičnih ploča.
Eventualno da na sajtu proizvođača proveriš da li postoji svežija verzija BIOS-a za tu matičnu.

PS
Takođe ako imaš nekakve wireless adaptere i slično, poisključuj sve dok ne završiš instalaciju
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????19.04.2010. u 22:11 - pre 170 meseci
Citat:
Catch 22: @Ivek33: Da li si pokušao da izvadiš sve memorijske module osim jednog?
Probao i to i sada trenutno je 2GB ubodeno.

Ali neide nikako.
Evo baš smo probali kopirati kompletnu instalaciju Win7 na HDD particije D: pa probati instalirati sa nje da bi eliminirao probleme kod čitanja sa DVD-ROMa
ali se ne može pokrenuti nikako preko Hirena ili Mini XP-a ( muka te natjera da probaš svašta

Morat ćemo izgleda update Biosa

pozdrav i hvala na javljanju
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????20.04.2010. u 08:00 - pre 170 meseci
Da ne otvaram novu temu jer je ova slicna mom problemu:

Naime, imam sledecu konfiguraciju"
MB-ASUS K8V-XE
CPU- AMD Sempron 3000+
RAM - 2x1GB Kingston DDR
HDD- WD 160GB -SATA
VGA- Nvidia 6200LE

Problem je sledeci:
Prilikom bootovanja sa DVD-a Windows 7 ucitaju se fajlovi za instalaciju, i kad treba da se pokrene setup izadje mi greska tipa:

Error \windows\system32\*

* - umesto zvezdice mi svaki put prikazuje neki drugi fajl i to uglavnom neki drajver.

I pise da je greska u drajveru i da pokrenem instalaciju sa cd-a ili zovem administratora na kafu.

Odmah da napisem da sam sa istog diska instalirao Windows 7 na oba laptopa koja imam bez greske i sve radi kako treba. Laptopovi su noviji.

Stavio sam da Sata kontroler radi na AHCI, Probao sa novim hard diskom, iskljucio sve USB-ove (posto znam provereno da nekad instlacija Windows 7 hoce da blokira zbog prikacenih USB uredjaja). Cak sam menjao i opticke uredjaje ali nista. Uvek ista greska samo sa drugacijim drajverom.

Hard diskovi su formatirani , sa uradjenim particijama u NTFS-u.

Jedino sto nisam probao je da izvadim jedan slot memorije pa da probam samo sa jednim od 1gb. Mada sam radio memtest na njima i rade 100% ispravno.

Ima li neko neki savet?

P.S. Uspeo sam da isntaliram Windows 7 preko Windows XP-a ali bih ja hteo da instaliram clean Windows 7 jer mi ne treba dual boot.


Hvala unapred.



 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????20.04.2010. u 13:44 - pre 170 meseci
@karadima
Ako si radio instalaciju W7 preko W XP znači da si pregazio XP i da imaš čistu instalaciju i nemaš dual boot.

Ako imaš dual boot znači da imaš instalirana dva Windowsa jedan pored drugoga i možeš u boot loaderu birati os.
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????20.04.2010. u 14:00 - pre 170 meseci
Citat:
Djetvan: @karadima
Ako si radio instalaciju W7 preko W XP znači da si pregazio XP i da imaš čistu instalaciju i nemaš dual boot.

Ako imaš dual boot znači da imaš instalirana dva Windowsa jedan pored drugoga i možeš u boot loaderu birati os.


Ma pogresno sam se izrazio . Mislio sam na to da sam iz Windows XP-a instalirao W7 na drugu particiju, tako da imam dualboot i mogu da biram koji ce da se bootuje. Izvinjavam se na pogresno srocenoj recenici.



UPDATE: Uspeo sam da uradim clean install W7. Fleshovao sam BIOS sa najnovijom verzijom. Ipak je to spasilo situaciju :)



[Ovu poruku je menjao karadima dana 20.04.2010. u 21:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zvezdan
Zvezdan Karać

Član broj: 4802
Poruke: 71
109.122.84.*



+11 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????21.04.2010. u 16:41 - pre 170 meseci
Jednom mi se desilo da je instalacija W7 kilavila neko vreme - ispostavilo se da je razlog bio što je u Biosu bilo upisano da ima flopi, a od flopi uređaja ni traga.
Vredi prekontrolisati, ne košta ništa.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????23.04.2010. u 22:20 - pre 170 meseci
Problem riješen kupovinom novog hard diska.

(stari SATA HDD bio je star oko cca 2 god., preskeniran je sa HDD-regeneratorom koji je pronašao neke BAD sectore i regenerirao ih ali opet instalacija nije prošla, "navodno" bi mogao poslužiti za Linux ? jer njemu neće smetati kao Win7)
Uglavnom od svih mogućih pokušaja rješenje je novi HDD. Instalacija prošla bez problema sa umetnutih sva tri modula RAM-a tj. svih 6 GB
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Instalacija WIN 7 traje 15 sati?????

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7567 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.