Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vise wireless kartica na jedan Mikrotik?

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Vise wireless kartica na jedan Mikrotik?

[ Pregleda: 2814 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sokrat Hasanu
Macedonia

Član broj: 119253
Poruke: 104
77.28.194.*



Profil

icon Vise wireless kartica na jedan Mikrotik?04.11.2009. u 22:54 - pre 176 meseci
Prvo pozdrav !
Imam jedno pitanje? Ovde u ovaj forum cesto citam da na jedan Mikrotik stavljate i po 4 wireless kartice, pa pitanje mi je dali te kartice rade na 2.4 ghz, a del rade na 5 ghz, sta se desava sa one koje rade na isti band pr. 2.4 ghz dali smetaju jedna na druge i pored to sto su na razlicni kanal ili dali moze da rade na isti kanal ??? sto mislim da to nije mozno.
Ja imam potrebu na jedan mikrotik da stavim 3 wireless karte i sve da rade na 2.4 ghz.
Dali je to izvodljivo ??? i kako ?? dve treba da mi sluze za 2 linka u dva razlicita pravca i jedna u AP mod.

Puno pozdrava i hvala za sve info.

SH
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Vise wireless kartica na jedan Mikrotik?04.11.2009. u 23:15 - pre 176 meseci
Mogu da rade vise kartica istovremeno bez problema, kod 2.4 imas 3 tj. skoro 4 kanala koji se ne preklapaju pa njih izberi, a da li ce ti dve kartice raditi dobro na istom kanalu... ostaje ti da probas sam, mozda rade, a mozda i ne :)

Poz
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

Sokrat Hasanu
Macedonia

Član broj: 119253
Poruke: 104
77.28.194.*



Profil

icon Re: Vise wireless kartica na jedan Mikrotik?05.11.2009. u 20:01 - pre 176 meseci
Hvala za info NenadS, kanali koi se ne preklapaju ?? sta je sad to ??? sada momentalno radim na 1 kanal ili 2412 mhz pa koi kanali se ne preklapaju sa 1vi kanal??
I jos jedno pitanje: koliko treba da bude najmanje rastojanje izmedzu sve tri antene koe rade na isti mikrotik ali sad na razlicne kanale i dali treba da se i kartice u sam PC fizicki odvojene jedna od druga sa obzirom da su na tri sosedna slota i vrlo su bliske jedna od druge? ili to ne pravi nikakve probleme ?

Puno pozdrava i veliko HVALA !!



SH
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Vise wireless kartica na jedan Mikrotik?05.11.2009. u 21:04 - pre 176 meseci
O rasporedu, sirini kanala i njihovom preklapanju imas sve detaljno objasnjeno na http://wireless.uzice.net/uputstvo-frekvencije-kanala.htm
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.cybercity.kladovonet.com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Vise wireless kartica na jedan Mikrotik?09.11.2009. u 16:02 - pre 176 meseci
Proveri prvo kako stojis sa "sumom iz komsiluka".

U PC mozes da tovaris kartice. Mislim da smo mi probali i sa 10ak kartica u jednom PCu. Sve to radi kako treba ako ti je napajanje dobro i ako ne forsiras snagu na karticama.
Mikrotik ima adapter koji ti omogucava da 4 ili 8 mini-pci kartica ubodes u jedan PCI slot na PCu i zove se Routerboard 114.
Ako stavljas HI-POWER kartice (preko 23db) ne preporucujem ti da koristis ove adaptere vec svaku karticu u poseban PCI slot.

Sto se tice udaljenosti u PCu mislim da to nema nekog uticaja, opet napominjem ako kartica nije velike snage (SR2, XR5).

Za udaljenost antena na stubu ti preporucujem 80cm (citao sam negde u uputstvu za motorolu), ali u svakom slucaju minimum 40cm.

Mi trenutno imamo 3 pacific wireless sektora od po 120 stepeni jedan do drugog na jednom stubu i sve to radi kako treba.
Nemoj da postavljas vise od 15-20 klijenata po anteni i gledaj da svi budu bar podjednako udaljeni od antena (nemoj da kacis 10 klijenata na 500m a onda 1 na 4-5 km).
Za udaljenije klijente bolje stavi drugu antenu.

Kanali 1,4,8 i 11 ti se ne poklapaju pa je pametno da ih ravnomerno koristis. Preporucujem ti da kartice stavljas u G-only mod!

Pogledaj veoma koristan link vezan za opremu na APu, kod klijenata, snagu i ostalo:
http://www.inpathwireless.com/faq.php

Pozdrav,

 
Odgovor na temu

Sokrat Hasanu
Macedonia

Član broj: 119253
Poruke: 104
77.28.200.*



Profil

icon Re: Vise wireless kartica na jedan Mikrotik?16.11.2009. u 23:10 - pre 175 meseci
Hvala zivancicd !! za kompletan info. Vrlo dobro si mio objasnio sve stvari kako treba !! hvala jos jenom !!!, ja kao glavnu kartu koristim R52H, koja radi na 17dbm, ne sa celom snagom, nemam potrebu od vecu snagu, a sada hocu da postavim i jos dve druge karte i sve cu to da ispostovam sto si mi rekao. Za antene hocu da koristim Amos sa 180 stepeni i antene mislim da postavim jedan metar najmanja rastojanje izmedzu antene.
Jedno mi nije jasno: Zasto da postavim mod u ONLY G ?? ja sad radim u ONLY B, tako su mi rekli da je tako stabilnija veza.

Puno pozdrava,
SH
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Vise wireless kartica na jedan Mikrotik?

[ Pregleda: 2814 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.