Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 331240 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
212.200.23.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet08.03.2005. u 22:33 - pre 232 meseci
Citat:
podrska-rv: Postovana gospodo,

-Molim Vas navedite propuste u radu Tehnicke podrske RVKDS.net-a


Tako je, konačno!!! Ovo je pomak na bolje!!!
Vidite kako uz našu pomoć RVKDS može da bude bolji, poslao sam ljudima mejl da dođu i evo došli su. Korak po korak ali napreduju...

nvladane od tog tvog stava nikome neće biti bolje. Samo pričaš o zavjerama itd. Sada kada imamo i zvanično lice ovdje na forumu možemo i nešto konstruktivno da radimo tako da nvladane ako ćeš i dalje da pričaš o pilićarstvu reći ću ti:

Bez ljutnje, shvatili smo tvoju poruku, molim te nađi drugi topic.
Ako pak nećeš da se ponavljaš i hoćeš da nešto konstruktivno predlažeš i kritikuješ dobrodošao si sa svojim znanjem. (Jebote pričam kao moderator!!!)

Mislim pošto su i tamo ljudi od krvi i mesa nije sve tako crno i možemo zajedno da dođemo do boljeg net-a. Ljudi pa to je i njima u interesu!!! SBB im diše za vratom!!!

Što se tiče DC++ ja evo za skoro godinu dana koliko ga koristim nisam imao nikakvu frku. tj. bukvalno svaki fajl koji sam poželio njega sam i download-ovao bilo da je audio, video, program ili nešto treće. Brzina mi je isključivo zavisila od broja slobodnih slotova/konekcije korisnika sa kojim se spajam i neretko je maksimalna. Stvarno ne vidim kako se te mane na papiru reflektuju u stvarnosti.
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
212.200.23.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet11.03.2005. u 11:44 - pre 231 meseci
E ljudi net je očajan ova tri-četiri dana, izgleda da su prebacili previše ljudi (za njihov protok) na ovaj brži paket. Treba 5 puta da refrešujem stranicu da bi se otvorila tj. da bi došao na red. Kad krene download on je dobar ali surf je očajan, da li je tako i kod vas ili su samo meni nešto zasrali ?
 
Odgovor na temu

khadgar

Član broj: 41078
Poruke: 5
212.200.23.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet11.03.2005. u 12:38 - pre 231 meseci
Pa kod mene je tako cesto...
Plus juce nije bilo neta (ni tv) sata jer je nestalo struje...
 
Odgovor na temu

nvladan

Član broj: 49136
Poruke: 11
*.ybc.bg.vline.verat.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet11.03.2005. u 19:14 - pre 231 meseci
Dobro je da se nedesavaju stvari koje sam rekao da se desavaju i da ce se desavati :) Ljudi ako mozete bezite glavom bez obzira, jer oni ce se uvek vaditi na telekom ili na nekog drugog ali poenta je da ce uvek loshe raditi (ko da samo oni idu preko telekoma, dodushe verat ima svoju spolju liniju ali nije to poenta). Jednostavno receno, oni oce da od budu isti sa brzinama ko drugi i cenama a da koriste stare linkove po staroj ceni ali pita od govana se nepravi.
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
213.244.197.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet12.03.2005. u 00:50 - pre 231 meseci
Au ja sam pre nedelju dana potpisao ugovor za kablovski net sa RV-om.Ne znam kakva je situacija na Vozdovcu ,ako neko ima iskustva nek kaze..Nadam se da necu da zazalim,rekli su mi da je rok od 10-20 RADNIH dana tako da je to do 28. marta...Uzeo sam btw 128 flat a inache odnos download/upload je 2:1.Ako stvarno bude ogranicenja u skidanju stvari sa neta otici cu licno i izlomiti im sve tamo jer ja uzimam ovaj shit uglavnom zbog downloada,koja je logika zabranjivati protok ako sam uzeo FLAT paket odnosno 24h pristup netu i ne ograniceno downloadovanje...Bilo kako bilo ako me s*ebu izdrzacu nekako dok ne skupim para za verat wireless i prodacu modem koji sam inace kupio (ako budem imao srece prodacu ga za minimum 2000 din).Jedino zeznuto kod wireless-a je sto ja ne znam koja mi oprema treba niti kako se ona postavlja i koliko kosta,tako da ako neko moze da mi objasni za ne daj boze (ako me RV za*ebe) bio bi mu veoma zahvalan :)
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet13.03.2005. u 01:47 - pre 231 meseci
Ajde plz ako ima neko hica mi je :)
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet13.03.2005. u 09:55 - pre 231 meseci
Što se tiče naših iskustava pročitaj od 6-7 strane pa nadalje. Ako čekaš nekog novoga, koji do sada nije učestvovao u raspravi - načekaćeš se...

Šta da ti kažem evo zadnja tri dana (od petka veče) net mi ponovo radi kako treba. Tri dana prije toga bio je očajan ili ti skoro da nije radio. E sad ne znam da li je to posledica manjeg zagušenja vikendom ili su konačno instalirali taj telekomov 100mbs link.
 
Odgovor na temu

nvladan

Član broj: 49136
Poruke: 11
*.ybc.bg.vline.verat.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet13.03.2005. u 10:32 - pre 231 meseci
Pazi za wireless ti treba antena, kabl i Access Point (AP) ili pci wireless kartica. Ja sam uzeo Panel antenu od 15db pojacanja (40E), kabl hdf200 od 3m (od antene do kartice, 10E) i karticu Pheenet od 100mW snage (20E). To sve koristim za Veratov AP koji je udaljen od mene jedno 2km vazdusne linije. Imam cist pogled do njega (sto je bitno) i 80% jacine signala imam sa svim pomenutim. Pride taj predajnik je ogranicen na 300m a ja ga hvatam bez problema na 2km. Znaci za jedno 70e imash opremu sa kojom mozes da skaces sa provajdera na provajder :)


Btw. na www.verat.net imash mapu gde su AP-ovi njihovi pa vidi jer ima neki u tvoj blizini.



Pozdrav
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
213.244.197.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet13.03.2005. u 10:42 - pre 231 meseci
Hvala ti puno,samo kako da namestim tu antenu i da nastelujem sve kad nemam iskustva sa tim?
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
213.244.197.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet13.03.2005. u 10:49 - pre 231 meseci
Evo video sam,pokriva me AP Beomedicina ali ne znam gde se nalazi ta Beomedicina (ne znam gde da gledam sa krova) :)
 
Odgovor na temu

nvladan

Član broj: 49136
Poruke: 11
*.ybc.bg.vline.verat.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet13.03.2005. u 21:01 - pre 231 meseci
Pa imash majstore koji ti to rade, ali je inace vrlo jednostavno. Instaliras software za karticu i na njoj imash scan network i onda vidis sta hvatas pa onda se nadjes AP koji te zanima pomeranjem antene i scaning-om network i kad nadjes onda predjes na procente i samo postavis da ti sto veci procenat bude :) Pricvrstis antenu necim (antena je kao postolje od misha velicine) i tolko. Cini mi se da je Beomedicina popunjena tj. da neprimaju na taj AP nove korisnike ali se raspitaj kod njih.
 
Odgovor na temu

ghost.lood
pancevo

Član broj: 51846
Poruke: 2
194.106.171.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.03.2005. u 00:21 - pre 231 meseci
imao bih jedno pitanje!!!! ja zivim u Pancevu i uskoro dobijam kablovsku od Danijel sattv+ !!! kazu da ce uskoro da dodje i internet !!! pa mene znama sledece :
1. jel zna neko koji bi bio dovoljni protok za igranje igrica preko net-a ?? [cs uglavnom]
2. jel neko zna kako radi net kod daniel sattv+-a ??
3. mislim da je 128 kbps [flat] 1500 din !! jel to mnogo ??? :)
hvala u napred !!!
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.03.2005. u 13:42 - pre 231 meseci
Mislim da ovaj topic nije mesto za tvoje pitanje..
 
Odgovor na temu

ghost.lood
pancevo

Član broj: 51846
Poruke: 2
194.106.171.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.03.2005. u 23:32 - pre 231 meseci
Ok a gde da se raspitam za to ???
izvinite na smetnji :)
nerazumem se ja bas toliko pa video da pisete o kablovskom netu pa reko ...
sorry :)
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet17.03.2005. u 12:52 - pre 231 meseci
Postavi temu u delu ISP & Hosting..
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.eu.s4hc.com.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet21.03.2005. u 13:25 - pre 231 meseci
Neko je spominjao da konstantno mora da refresuje strane. To se i meni desava vec nedelju dana... Nikako da dodjem na red za tehnicku podrsku, stalno su zauzeti, da li je neko dobio bar neki odgovor zasto se to desava?

Preko vikenda (skoro da nije ni radio) bukvalno sta god da pogledam treba mi 2-3 refresha po strani. Ali kad krene download, onda ide glatko dok ne pukne nakon 15-tak minuta...

Deluje kao traffic shaping, ali ne verujem da se to jos uvek koristi...
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet21.03.2005. u 14:38 - pre 231 meseci
koju brzinu imash?
 
Odgovor na temu

grunger_
NBG

Član broj: 6431
Poruke: 158
212.200.23.*



+3 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet21.03.2005. u 14:42 - pre 231 meseci
Korisnik sam RV interneta od petka...
Pre toga sam imao ISDN vezu, koja je bila savrshena, ali preskupa.
Ova je znatno jeftinija, nema impulsa, linije su slobodne, ali imam par problema:

1) Na dc++ sam pasiv. Da li postoji mogucnost da promenim status u aktiv?
Mozda ako bih dobrio realan IP broj ???
2) Veza mi chesto puca, a buduci da sam imao ISDN koji je bio perfektan, ne mogu (a i ne zelim,logichno) da se naviknem. Chesto moram da restartujem komp da bih ponovo uspostavio vezu. Prochitao sam da treba da se izbrishe neki SP2 (ne znam shta je to,neupucen sam).
3) Veoma chesto ne mogu uopshte da downloadujem programe, shto je najizrazhenije preko dana. Postoji li mogucnost da to promenim (mozda brisanjem tog SP2)?

btw brzina mi je 64 kps.

Hvala unapred

 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
212.200.23.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet21.03.2005. u 15:22 - pre 231 meseci
"SP2" je "Microsoft-ov Service Pack 2" - zna da pravi probleme i sa internetom i sa računarom uopšte. Ako ga imaš, možeš da ga uninstaliraš standardno iz Add-Remove opcije Control Panel-a ali posle takvog uninstala možeš da imaš razne probleme pogotovo sa antivirusnim programima. Najsigurniji način ti je ponovna instalalcija WinXP-a bez SP2.

Što se tiče potrebe refrešovanja stranice to se dešava jer je link od RVKDS-a ka Internetu premali za ovoliku količinu korisnika/protoka pa dolazi do zagušenja!!! Tj. potrebno je da pošalješ više zahtjeva da bi u svoj toj gužvi tvoj zahtjev došao na red.
Ovi iz RVKDS-a su obećali da će do kraja ovog mjeseca ugraditi 100mbs link čime bi došlo do otpušenja mreže i normalnog rada iste.

Ipak čudno je malo da ti se to dešava i vikendom jer meni recimo vikendom net radi savršeno dok je radnim danima "mrtav" do kraja radnog vremena tj do 17-18h. Iz toga se tačno vidi da su nekim firmama ugradili protok za koji u ovom trenutku nemaju kapaciteta a da se ne naruši kvalitet konekcije ostalih korisnika. Tako ti je to kad im je "zinula guzica za pare" a mi smo neorganizovani pa mogu da nam rade šta hoće.

 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
212.200.23.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet21.03.2005. u 15:46 - pre 231 meseci
Kad smo već kod neorganizovanosti.... evo nešto konkretno.

Ljudi ajde da se izbrojimo koliko nas je korisnika RVKDS-a. Svako ko nije do sada učestvovao u raspravi nek ostavi bar neki odgovor, ko zna nekoga da je korisnik RVKDS i ima mogućnost komunikacije sa njim neka ga prijavi ovdje. Da nas se sakupi bar 30 kako znamo i umijemo. Zamislite tako organizovani da im recimo zaprijetimo neplaćanjem računa za sledeći mjesec, vršimo istovremeni download usred radnog vremena, organizujemo potpisivanje peticije itd. ima milion mogućnosti. E TADA BISTE SVI VIDJELI ŠTO JE TEHNIČKA PODRŠKA I KAKO IMA DA TRČE OKO NAS.

Ima jedna izreka u sportu "Protivnik igra onoliko koliko mu ti dozvoliš" i sva ova kukanja i kukanja a ne preduzimanje ničega da se to promijeni me jako nerviraju. Pa tako ajde sad svi lijepo podržite ovu ideju pa ćete da vidite kako možemo da se izborimo da dobijemo ono što plaćamo iz mjeseca u mjesec.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 331240 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.