Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 333375 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet02.04.2005. u 19:48 - pre 232 meseci
Da su uveli taj link valjda bi to i objavili?

Vikendom je uvijek dobar net vidjećeš sjutra u toku dana šta je smaranje...
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet02.04.2005. u 21:17 - pre 232 meseci
Ne verujem!!!!Tek sto sam ga pohvalio pocel oda zeza...Ujutru ja malo da skinem nesto,k****!!Zablokira se veza na svakih 10 min i moram da restartujem komp!Onda zovem podrsku i oni kazu da prikljucim bolje na eternet karticu posto mi je bilo na USB-u..Ja to i uradim i posto nije htelo da radi ja ih zvao jos jedno 5 puta i na kraju meni baja kaze kao moras da cekas 3 sata da bi ti radila konckcija jer mi je server navodno dodelio privatnu adresu(inace je bilo pola dva a oni rade do 4) i ja tu odma skontam da on oce da me odkaci i evo do sad sam pokusavao da povratim conn i preko USB-a i preko ethernet kartice ali nista..Ne razumem samo kako sam ga prvi put instalirao.Sve u svemu ja se setim da probam na linuxu i za manje od minut namestim konekciju i evo sad radi.Pitao sam ga za 100 mb link i reko je da je trebao vec da bude i da ga ocekuju za desetak dana..aj i to da vidimo..
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet02.04.2005. u 21:29 - pre 232 meseci
Jel' ja dobro pratim da RV uzima za sebe (od koga?) 100mbita? :o)
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet02.04.2005. u 21:45 - pre 232 meseci
Citat:
Barabchina: Ne verujem!!!!Tek sto sam ga pohvalio pocel oda zeza...Ujutru ja malo da skinem nesto,k****!!Zablokira se veza na svakih 10 min i moram da restartujem komp!Onda zovem podrsku i oni kazu da prikljucim bolje na eternet karticu posto mi je bilo na USB-u...


Kad ti veza zablokira ne moraš da restartuješ komp (bar je kod mene tako) nego uradi sledeće:

Na samoj konekciji u Properties panelu štrikiraj "Show icon in notification area when connected" tako da imaš konekciju vidljivu na windows tray-u i onda kad ti zablokira samo desni klik na konekciju i izabereš "Repair".




Citat:
Mihailo: Jel' ja dobro pratim da RV uzima za sebe (od koga?) 100mbita? :o)


Ma da kupili su od Telekoma 100Mbit-a i čekaju da se Telekom smiluje i to im pusti u rad. --- bar tako tvrde ovi iz RVKDS-a
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet03.04.2005. u 00:45 - pre 232 meseci
Ma sad je fora da kada turim da sljaka preko ethernet kartice on prikazuje u ipconfig/all da ima neki ip iz privatnog opsega i nece da mi radi net.Stavio sam da radi na autoconfiguration..Kao sto sam rekao iz linuxa sam samo stavio ethernet karticu kao opciju preko koje ce net da ide,finish i vec sam bio na netu!Ajde pomagajte ko ide preko ethernet kartice sta da radim!!
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet03.04.2005. u 08:50 - pre 232 meseci
Najbolje je da fino uninstaliraš sve network adaptere koje imaš pa onda ih ponovo posle reseta instaliraj i nemoj posle ništa da podešavaš kako ćeš da ideš na net itd. jer bi trebalo sve da radi samo od sebe. Onaj windows-ov network wizard je toliko debilan da te uvijek odvede u pogrešnom pravcu. Samo reinstaliraj network karticu i pusti ga da šljaka.

Moguće je da te neki firewall zeza?
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.120.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet03.04.2005. u 10:29 - pre 232 meseci
Botta rece:

"Kad ti veza zablokira ne moraš da restartuješ komp (bar je kod mene tako) nego uradi sledeće:

Na samoj konekciji u Properties panelu štrikiraj "Show icon in notification area when connected" tako da imaš konekciju vidljivu na windows tray-u i onda kad ti zablokira samo desni klik na konekciju i izabereš "Repair"."

Nije uvek tako. W2K, npr, nema Repair opciju, vec mora da se radi Disconnect. Osim toga, to ponekad ne pomaze posto ima sajtova koji ne dozvoljavaju download resume, pa mora da se krene iz pocetka. Licno sam ko-zna-koliko MB zbog toga bespotrebno downloadovao jer sam neke fajlove uspevao da pokupim tek iz 10-og puta...:(
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.120.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet03.04.2005. u 10:32 - pre 232 meseci
Barabchina rece:


"Ne verujem!!!!Tek sto sam ga pohvalio pocel oda zeza...Ujutru ja malo da skinem nesto,k****!!Zablokira se veza na svakih 10 min i moram da restartujem komp!Onda zovem podrsku i oni kazu da prikljucim bolje na eternet karticu posto mi je bilo na USB-u..Ja to i uradim i posto nije htelo da radi ja ih zvao jos jedno 5 puta i na kraju meni baja kaze kao moras da cekas 3 sata da bi ti radila konckcija jer mi je server navodno dodelio privatnu adresu(inace je bilo pola dva a oni rade do 4) i ja tu odma skontam da on oce da me odkaci i evo do sad sam pokusavao da povratim conn i preko USB-a i preko ethernet kartice ali nista..Ne razumem samo kako sam ga prvi put instalirao.Sve u svemu ja se setim da probam na linuxu i za manje od minut namestim konekciju i evo sad radi.Pitao sam ga za 100 mb link i reko je da je trebao vec da bude i da ga ocekuju za desetak dana..aj i to da vidimo.."

Prica o tome da je veza preko ethernet kartice bolja je, najverovatnije, tacna (bilo je dosta razgovora o tome na benchmark forumu)...imam drugara koji je tako prikljucen i nema uopste probleme koje ja imam. Isto sam pokusao da se prebacim na UTP i nije mi uspelo. Tacno je da treba da se ceka neko vreme da veza proradi (to cak pise i uputstvu) ali ja nisam imao strpljenja da cekam bas 3-5 sati. Interesantno je da oni koji imaju vezu preko UTP-a ne mogu da se prebace na USB...:)
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet03.04.2005. u 20:47 - pre 232 meseci
I sto je jos gore i virus mi sad usao i tacno bi mi doslo da se ubijem da nije ovog linuxa..probacu sve ispocetka ali preko UTP-a pa cemo da vidimo..
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet04.04.2005. u 20:26 - pre 232 meseci
Nista,opet ne radi sve sam probao i opet zvao ove iz RV-a i kazao mi lik da sad cekam 6 ipo sati i ja jos cekao plus 2-3 sata vishe ali kad sam ga upalio opet mi dodelio privatnu adresu i nista od neta.Da li je moguce da je virus sjebao nesto i dajte neki predlog kako da namestim net na windowsu..
 
Odgovor na temu

Marko Stankovic

Član broj: 11
Poruke: 306
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet04.04.2005. u 20:41 - pre 232 meseci
U svakom slucaju ti i treba da imas privatnu ip adresu, RV ne daje javne adrese. Znaci tvoja adresa treba da bude oblika 10.x.x.x. Nisam do sada vezivao modem preko mrezne kartice ali pretpostavljam da je potrebno da namestis u konekciji da sve to radi preko mrezne a ne preko modema. Odnosno ako su slucajno ostali usb driveri za modem da u connection properties promenis sa usb modema na ethernet adapter. Ponavljam ovo pricam napamet jer nisam do sada namestao modem da radi preko utp-a.
I drink to make other people interesting.
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet04.04.2005. u 21:13 - pre 232 meseci
Hteo sam reci javnu umesto privatnu :) Znaci stvar je u tome sto mi RV da javnu adresu pa ne mogu da se konektujem a treba da imam privatnu..Fora je da posle etherneta nece ni preko USB-a da radi,instaliram drivere i sve i kad dodje no checking connection pise da ne moze da se poveze..
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet05.04.2005. u 08:46 - pre 232 meseci
Ma nema to veze sa javnom odnosno privatnom ip adresom. Koju god da imaš (a u tvom slučaju je privatna) internet mora da ti radi.

Ja imam integrisanu mrežnu (nVidia) i Realtek-ovu 10/100 u kompu. Net mi radi preko samo preko ove integrisane dok mi na Realtekovoj uopšte ne detektuje konekciju...

Nije mi jasno samo kako neće da ti radi preko USB-a.
Da ti nije slučajno u browseru ostao neki proxy od prethodne veze sa internetom?
Jesi probao sa najnovijim USB drajverima evo ti link
http://broadband.motorola.com/...nloads/v2.4.5_WHQL_Drivers.exe
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.s4hc.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet05.04.2005. u 11:11 - pre 232 meseci
>

Ma kakvi... To se i meni desavalo. Dozvoljavaju samo po jednu MAC adresu
po modemu. Verovatno si prvo koristio sa drugim adapterom i "zarobio"
MAC adresu. U sustini kad bi uradio "ipconfig /release" pre nego bi
promenio adapter trebalo bi da oslobodis. Ali to provereno nije radilo u
mom slucaju...

U sustini morao bi da smaras tehnicku podrsku dok ne dosadis i ne dodjes
do njihovog admina koji "ima program kojem drugi nemogu da pristupe" i
koji bi ti to sredio :)

Meni je sve to dojadilo, pa koristim jednu jedinu MAC adresu. Pa kad
treba da zamenim ruter ili mreznu karticu, zamenim originalnu MAC adresu
adresom tom koja je zapamcena u
"njihovom_programu_kome_niko_nema_pristup".

Zao mi samo je sto sam izgubio sam ceo dan, podigao DHCP server u
lokalu,napravio malu mrezu ne bi li testirao da nije do moje opreme, jer
uvek te ubede da nesto kod vas ne valja, kod njih je sve kao svajcarski
sat!
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.s4hc.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet05.04.2005. u 11:14 - pre 232 meseci
>

Mislim da dobija pogresnu privatnu IP Adresu. Modem ima svoj DHCP Server
i dodeljuje privatne ip adrese ako ne prodje DHCP request za privatne
adrese iz RVKDS poola. Sa tom ip adresom ne moze nista :) Sa drugom koju
dobije od DHCP-a sa RVKDS-ovih servera moze da koristi internet.
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
*.or4.marketscore.com.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet05.04.2005. u 19:36 - pre 232 meseci
Popravio sam sve,problem i nije bio do njih vec do nekog programa za socks koji je pobulaznio..Sve u svemu sad je sve ok..
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
212.200.23.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet06.04.2005. u 09:06 - pre 232 meseci
Citat:
*.or4.marketscore.com


Vidim da koristiš onaj proxy, samo da znaš da neki sajtovi preko njega neće da ti rade.
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
64.235.204.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet06.04.2005. u 21:33 - pre 232 meseci
Ma znam,kad nece ja promenim proxy ali nikako da nadjem neki koji ce da mi radi bar 5 dana..onaj sto si ti dao ne sakriva pravu adresu..
 
Odgovor na temu

Marko Stankovic

Član broj: 11
Poruke: 306
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet10.04.2005. u 19:21 - pre 231 meseci
Proveravam danas sanduce i stigao mi racun za net, bacim pogled i malo se iznenadim, racun je svega 1350 din a trebalo bi da bude 1500. Pogledam na sajt i vidim da nema nikakvog obavestenja o pojeftinjenju. Jel zna neko u cemu je fora?
I drink to make other people interesting.
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.s4hc.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet10.04.2005. u 22:16 - pre 231 meseci
>

Svima su umanjili racune zbog zagusenja neta.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 333375 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.