Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 333428 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
*.or4.marketscore.com.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet30.03.2005. u 12:34 - pre 232 meseci
Unesi u internet browseru podešavanja za proxy 170.224.224.133 port:80

I sad probaj testove brzine
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
213.244.197.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet30.03.2005. u 13:55 - pre 232 meseci
I danas sam ih opet zvao kada ce da mi nameste net i OPET su mi rekli da imaju nekih tehnickih problema i da ce najverovatnije sledece nedelje..ovo je treca nedelja da mi to govore ali mi je kao reko zovi sutra pa da pitamo nekog drugog lika kad ce da bude..stvarno su neozbiljni,za kolko su vama uveli od potpisivanja ugovora?
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.eu.s4hc.com.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet30.03.2005. u 14:07 - pre 232 meseci
Citat:
Barabchina: I danas sam ih opet zvao kada ce da mi nameste net i OPET su mi rekli da imaju nekih tehnickih problema i da ce najverovatnije sledece nedelje..ovo je treca nedelja da mi to govore ali mi je kao reko zovi sutra pa da pitamo nekog drugog lika kad ce da bude..stvarno su neozbiljni,za kolko su vama uveli od potpisivanja ugovora?


Ako za nesto mogu da ih pohvalim to je brzina kojom su mi uveli. Jos dok mi je stan bio u adaptaciji, par dana posto sam potpisao ugovor dosli su momci da mi uvedu internet i kablovsku. Cak posto TV nije bio tu, nisam ni imao kablovsku vec smo samo notebook nakacili na modem i to je bilo to.

Cak nisam nista bio ni uplatio za modem, niti bilo sta... rekli su samo da uplatim sto pre, da nije problem.

Sto se tice pedantnosti i to su jako lepo odradili, izveli su nove kanalice da ne bi pretrpavali postojece.

Iskreno mislim da sto se tebe tice nije zavlacenje, vec verovatno treba da osposobe dosta toga pre nego dodju do tebe.
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
*.or4.marketscore.com.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet30.03.2005. u 15:09 - pre 232 meseci
Citat:
Barabchina: I danas sam ih opet zvao kada ce da mi nameste net i OPET su mi rekli da imaju nekih tehnickih problema i da ce najverovatnije sledece nedelje..ovo je treca nedelja da mi to govore ali mi je kao reko zovi sutra pa da pitamo nekog drugog lika kad ce da bude..stvarno su neozbiljni,za kolko su vama uveli od potpisivanja ugovora?


Meni su isto brzo ugradili net, mislim da sam zvao u petak a u utorak su došli...

Moje mišljenje je da ti neće uvesti kablovski dok ne dodje ovaj 100mbs link, a to što ti oni govore nije bitno. Fora je u tome da je mreža već preopterećena što znaš i sam čitajući ovaj topic i vjerovatno su sve stopirali dok ne ugrade taj link. Tek da su to uradili i prije nebi imali ovakav krš od Interneta preko dana.
 
Odgovor na temu

nvladan

Član broj: 49136
Poruke: 11
*.eth-wifi.verat.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet31.03.2005. u 18:03 - pre 232 meseci
Ako CNET test nije merodavan, onda nijedan nije (imaju najbrze servere). BTW. sa trenutnog merenja na ovom hostmasku (Verat WIFI) je 248.2 Kbps prosek (256kb uplaceno), tako da tolko o tome. Da li vi stvarno mislite da kad dodje 100mbita prosirenja da ce da ide kako treba? Ili bi stvarno voleli da je tako? Po meni oni ce uvek traziti nove izgovore, tipa da sad imamo 100mbit link (koji ce priznati tek posle nekoliko meseci nakon uvodjenja tj. ako ga vec nisu uveli sto je najverovatnije), ali Telekom je uzeo veci prioritet ADSL-u pa sad cekamo da i nama povecaju prioritet itd.
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
195.145.214.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet31.03.2005. u 20:10 - pre 232 meseci
Citat:
nvladan: Ako CNET test nije merodavan, onda nijedan nije (imaju najbrze servere). BTW. sa trenutnog merenja na ovom hostmasku (Verat WIFI) je 248.2 Kbps prosek (256kb uplaceno), tako da tolko o tome. Da li vi stvarno mislite da kad dodje 100mbita prosirenja da ce da ide kako treba? Ili bi stvarno voleli da je tako? Po meni oni ce uvek traziti nove izgovore, tipa da sad imamo 100mbit link (koji ce priznati tek posle nekoliko meseci nakon uvodjenja tj. ako ga vec nisu uveli sto je najverovatnije), ali Telekom je uzeo veci prioritet ADSL-u pa sad cekamo da i nama povecaju prioritet itd.


Ako malo bolje pogledaš taj test on zahteva da se unese "area code" misleći pri tom na neki od američkih kodova. Uostalom uneo sam gore navedeni proxy koji se nalazi u Americi i preko njega rezultati su mi bili oko 115kbs-120kbs. Prije unošenja proxy-ja tj. direktnom vezom taj supersjajni CNET dao mi je 16kbs.

Hoću da kažem da sve zavisi od lokacije servera i neke vrste "kompatibilnosti" sa provajderom tako da ti testovi nisu baš pouzdani. Pa evo čovek ima na poslu potpuno suprotne rezultate od ovih na RVDKS-u (tj. na poslu mu je shit rezultat na jednom sajt/testu a kod kuće na drugom) što ide u prilog mojoj tezi.
 
Odgovor na temu

nvladan

Član broj: 49136
Poruke: 11
*.eth-wifi.verat.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet31.03.2005. u 21:08 - pre 232 meseci
Ono sto ja znam da je meni svanulo od kad sam napustio RVKDS kao provajder, sve radi, sve je otvoreno, nikakvih blokada, nikakvih merenja protoka, nikakvih zajebancija...


 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
195.145.214.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet01.04.2005. u 08:36 - pre 232 meseci
To je super, polako i ja gubim strpljenje... Iskreno sačekaću da vidim da li će taj link doneti što bolje ako ne adio radius vektor.
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.eu.s4hc.com.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet01.04.2005. u 14:49 - pre 232 meseci
Citat:
Botta: Ako malo bolje pogledaš taj test on zahteva da se unese "area code" misleći pri tom na neki od američkih kodova. Uostalom uneo sam gore navedeni proxy koji se nalazi u Americi i preko njega rezultati su mi bili oko 115kbs-120kbs. Prije unošenja proxy-ja tj. direktnom vezom taj supersjajni CNET dao mi je 16kbs.

Area code sluzi samo da bi ti preporucio provajdere koji ti mogu ponuditi bolji link u tvom kraju. Pise da nema veze sa testom i da internacionalni korisnici nemoraju unostiti ili tako nesto..

Citat:
Botta:Hoću da kažem da sve zavisi od lokacije servera i neke vrste "kompatibilnosti" sa provajderom tako da ti testovi nisu baš pouzdani. Pa evo čovek ima na poslu potpuno suprotne rezultate od ovih na RVDKS-u (tj. na poslu mu je shit rezultat na jednom sajt/testu a kod kuće na drugom) što ide u prilog mojoj tezi.

Rezultat mi je shit od kuce kako god okrenem. Medjutim kad sam ukljucio onaj proxy, rezultat na 2wire sajtu pokazuje neverovatnih 69k, sto nema veze sa stvarnoscu.

Uglavnom, ne secam se ko je postoavo ip adresu proxy-a, ali me interesuje da li je to RVKDS-ov proxy, da li uopste imaju proxy ili sta je to?

Ja stalno imam utisak da idem kroz neki transparentni proxy kako glupe odzive imam i koliko cesto refresh moram da radim jer mi se javljaju 404 greske ili da nemam internet konekciju..
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
195.145.214.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet01.04.2005. u 15:49 - pre 232 meseci
Sezam Pro ADSL od 256kbs 1499 dinara !!!!

E ovi naši su stvarno loši, skupi i najgori....
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
195.145.214.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet01.04.2005. u 15:59 - pre 232 meseci
Citat:
Rezultat mi je shit od kuce kako god okrenem. Medjutim kad sam ukljucio onaj proxy, rezultat na 2wire sajtu pokazuje neverovatnih 69k, sto nema veze sa stvarnoscu.

Uglavnom, ne secam se ko je postoavo ip adresu proxy-a, ali me interesuje da li je to RVKDS-ov proxy, da li uopste imaju proxy ili sta je to?


Proxy sam ja izabrao kao jedan od javnih proxy-ja koji se nalaze u Americi i nema veze sa RVKDS-om. To ti je neka vrsta portala. Rezultati su ti bolji jer generalno naša zemlja je loše povezana sa spoljnim svijetom pa je nekada npr. ako želiš neku informaciju sa sajta iz Španije bolje tu inf. prvo poslati u Ameriku pa je onda odatle preuzeti nego direktno je tražiti.

Rezultat od 69kbs upravo iz tih razloga nije nemoguć ali moja poenta je da ti testovi brzine su shit i da zavise od milion faktora i ne treba se mjeriti prema njima.
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet01.04.2005. u 20:14 - pre 232 meseci
Evo konacno danas su mi uveli net i zasad je sve ok!Imam download od 12-15 kbps (to je bilo oko 6-7 sati) tako da cemo da vidimo nadalje..
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
195.145.214.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet01.04.2005. u 20:28 - pre 232 meseci
Citat:
Barabchina: Evo konacno danas su mi uveli net i zasad je sve ok!Imam download od 12-15 kbps (to je bilo oko 6-7 sati) tako da cemo da vidimo nadalje..


Ti mora da si iz RVKDS-a čim je sve OK
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.120.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet01.04.2005. u 21:29 - pre 232 meseci
Botta napisa:

"Ti mora da si iz RVKDS-a čim je sve OK"

Dobro, ne treba preterivati...i kod mene je download odlican, obicno ne pada ispod 14kb/s. Ostaju problemi prekida (spontanih i, koliko sam dosada mogao da zakljucim, nicim izazvanih) i loseg (ili bolje reci ocajnog) rada tokom prepodneva.
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet01.04.2005. u 23:11 - pre 232 meseci
Dobro ajde ako cemo se prozivati svaki post onda da ne dolazim vishe..
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
195.145.214.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet01.04.2005. u 23:28 - pre 232 meseci
Citat:
Barabchina: Dobro ajde ako cemo se prozivati svaki post onda da ne dolazim vishe..


Samo da vidiš kako je meni bilo...
 
Odgovor na temu

Botta
Beograd

Član broj: 49373
Poruke: 97
195.145.214.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet01.04.2005. u 23:39 - pre 232 meseci
Citat:
tex777: Botta napisa:

"Ti mora da si iz RVKDS-a čim je sve OK"

Dobro, ne treba preterivati...i kod mene je download odlican, obicno ne pada ispod 14kb/s. Ostaju problemi prekida (spontanih i, koliko sam dosada mogao da zakljucim, nicim izazvanih) i loseg (ili bolje reci ocajnog) rada tokom prepodneva.


Tex777 to je bilo nešto privatno izmedju mene i Barabchine znam da nije iz RVKDS-a... svejedno sa time je završeno

Mislim da bi trebali u sledećih par dana da se dogovorimo da ih cimamo malo oko uvodjenja ovog linka. Da ih nerviramo bar upola onoliko koliko se mi nerviramo tokom dana zbog s***** net-a
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.120.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet02.04.2005. u 06:50 - pre 232 meseci
Izvinjavam se, ocigledno nisam dovoljno pazljivo pratio.

Ne znam koliko bi nase cimanje uticalo na uvodjenje novog linka, ipak je to prevelika stvar da bi end-useri mogli direktno i lako da uticu. Kada se transfer previse "vuce" (kao juce pre podne, npr. kada je prakticno potpuno zamro kod mene), ja se javim i kazem sta se desava.
 
Odgovor na temu

Barabchina

Član broj: 33185
Poruke: 84
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet02.04.2005. u 10:03 - pre 232 meseci
Mozda su i uveli taj link juce popodne zato sto su meni rekli da imaju neke radove sa uvodjenjem necega i da ne primaju nove korisnike.Znaci ako su meni uveli juce moguce je da su zavrsili te radove..Evo meni je veza jos ovek ok ali ne znam da li je svima dobra u ovom periodu..
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.s4hc.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet02.04.2005. u 10:41 - pre 232 meseci
Internet Explorer was unable to link to the Web page you requested. The page
might be temporarily unavailable.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 333428 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.