Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 331215 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
212.200.119.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet26.03.2006. u 10:48 - pre 219 meseci
SpinneR.sr, to sto moras da resetujes modem svakih 60-90 minuta je problem u Windows XP-u, odnosno u SP2. Ne moras resetovati konekciju, dovoljno je da odradis 'Repair' (desni klik na konekciju > Repair) i sve ce biti ok, bar u periodu od sat vremena =))

Ja na Linuxu nemam problema sa tim, konekcija nikad ne gine, ne moram da repairujem, resetujem, i sl.
Vrati se na SP1 i ne bi trebalo da bude problema.

A sto se tice tog '172.xxx.xx.xxx' IP-a, sa njim (kao ni sa onim na 19) ne mozes izaci na net. Radi repair dok god ne dobijes normalnu adesu..

Srecno=)
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

sergio77
Beograd

Član broj: 66899
Poruke: 74
212.200.121.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet26.03.2006. u 16:36 - pre 219 meseci
Ka2 nisi me skapirao meni takodje radi ok ali bi trebalo manje da reklamiramo RVKDS,
sto manje korisnika to bolje za nas, zar treba opet da dodje do toga da cekamo uvodjenje novog linka.
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
212.200.121.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet26.03.2006. u 18:31 - pre 219 meseci
@Sergio Nismo se razumeli. :D


Ko kaze da sa adresom 172.x ne moze da se izadje na net? Pa ja sam do pre Nove Godine imao tu adresu. To je privatna email adresa, ova sto je mi sada imamo je javna i sa njom moze najnormalnije da se izadje na net...

Takodje, nikada ali bas nikada nemam problema u tom smislu da moram da uradim reset ili repait... reset nisam uradio NIKADA od kada imam RV a u poslednje vreme mi se desilo samo dva puta da po startovanju Win-a nemam konekciju i kada uradim REPAIR onda bude sve ok. Ipak, to ne mogu da podvedem pod problem jer mi se desilo samo dva puta u recimo mesec dana.

Inace, ta poruka sto mi javlja da postoji problem sa konekcijom, ne znam da li smo se razumeli, to mi javlja IGRA i to se desilo samo juce a pre neki dan se pojavljivala jako, jako kratko tako da sam mogao normalno da nastavim da igram. Nije mi jasno sta je u pitanju jer mi ne ping ka tom serveru const. 50-60 sto je savrseno. Ko zna sta se to desilo, ni za to ne mogu da kazem da je problem jer se desilo samo jednom, dva puta, tako da......

Pustanje linka ka Obrenovcu verujem da moze da utice na druge korisnike u tom smislu sto ce biti vece zacepljenje net-a i vrlo lako se moze desiti da dodjemo u situaciju od prosle godine, od pre povecanja linka, kada je internet jedva radio.

Ipak, karakteristika RV-a je da u razlicitim delovima grada radi POTPUNO drugacije i ja ne znam zasto je to tako.
Na svu srecu, kod mene u poslednje vreme, kazem, radi super!

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

SpinneR.sr
Topola, Šumadija

Član broj: 20262
Poruke: 202
212.200.121.*

Sajt: www.topola-online.com


+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet26.03.2006. u 18:39 - pre 219 meseci
Demoritus, zahvaljujem ti se na brzom odgovoru, instalacija Windowsa na prenosnom racunaru je prava mala nocna mora. SP 1 ili da se vratim na licencirani Win XP Home.. ?

Ako se ne smiri situacija sa SP2 *kakva glupost, šta je windows kriv što ne radi, nije mi jasno, mada ne sumnjam u tvoje reči, već nekoliiko puta sam čuo slične priče na ovu temu*

Kakva glupost.. ja ne verujem.. mislim, verujem, al ne mogu da shvatim.. :((
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
212.200.119.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet26.03.2006. u 18:44 - pre 219 meseci
Ja sam imao problema na SP2, ali su problemi reseni kada sam se 'vratio' na SP1. Njih ne bi trebalo biti ni bez ijednog service packa. Trazio sam po forumu, i videh da su i drugi imali problema na SP2.

Sta da ti kazem.. Probaj sa SP1.. Ili instaliraj Linux, na njemu takvih problema sigurno neces imati =))
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

SpinneR.sr
Topola, Šumadija

Član broj: 20262
Poruke: 202
212.200.121.*

Sajt: www.topola-online.com


+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet26.03.2006. u 21:15 - pre 219 meseci
Evo, od 6 večeras do sa evo 10 nije bilo problema, i dalje sam na SP2 win, a prešao bih na Linux, ali mislim da Photoshop CS2 ne radi tamo (ne razumem se u Linux ama bash nista xexee.. )

Inače ja živim od PS-a.. takoda mi se ne prelazi.. NEt radi kao i pre, znaci, dobro je :)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet26.03.2006. u 23:24 - pre 219 meseci
Nije ti linux vredan truda, tj. za tvoju situaciju, siguran sam da bi se samo namučio i razočarao. CS2 ne radi u Linuxu, tako da ništa od toga, a adekvatna zamena jednostavno ne postoji. Ignoriši ove što pričaju o Gimpu, oni nisu videli dalje od canvas resize opcije u PS-u.

Probajte vi da saznate šta se tačno desi windowsu pa mora da se radi reset konekcije, nešto mi deluje neverovatno da je do windowsa problem. Osim ako su u pitanju neki falični drajveri, to je već moguće, ali XP SP2 sigurno sam po sebi nema takvih problema.
 
Odgovor na temu

sergio77
Beograd

Član broj: 66899
Poruke: 74
212.200.121.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet27.03.2006. u 07:32 - pre 219 meseci
Me ni se to ranije deshavalo sa SP2 medjitim vec jedno 3,4 meseca nemam taj problem i ako sam jos uvek na SP2, u medjuvremenu sam dosta toga chachkao tako da ne znam sta bi moglo da reshi problem.
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
212.200.121.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet27.03.2006. u 23:24 - pre 219 meseci
Pa stvarno ne znam cemu napadi na SP2 kada meni radi evo vec godinu dana SAVRSENO modem na Win-u koji ga ima. Nemojte davati subjektivne stavove kao pravilo! To su onda dezinformacije! SP2 nista ne fali! Koristim ga do kada je izasao i ni sa cim NIKADA nisam imao NIKAKVIH problema.

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

OKAC
BG

Član broj: 19284
Poruke: 106
212.200.121.*



+2 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet28.03.2006. u 19:52 - pre 219 meseci
Što se tiče interneta nisam imao preko nedelje uopšte(bez signala), valjda su juče popravili i sad radi dobro (sve u svemu 5-6 dana bez interneta, pa šta, nema veze, nikom ništa!)

A sa SP2 mislim da sam imao i ja problema sa repair itd. međutim sam integrisao SP3 (preview) u windows i od tada nemam tih problema tako da sam zaboravio na stare muke.
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
212.200.119.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet28.03.2006. u 20:54 - pre 219 meseci
Citat:
Ka2: Pa stvarno ne znam cemu napadi na SP2 kada meni radi evo vec godinu dana SAVRSENO modem na Win-u koji ga ima. Nemojte davati subjektivne stavove kao pravilo! To su onda dezinformacije! SP2 nista ne fali! Koristim ga do kada je izasao i ni sa cim NIKADA nisam imao NIKAKVIH problema.


Ne napada se SP2, samo podsecam na probleme drugih korisnika SP2, a vidis da ih i ovde ima.
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet29.03.2006. u 09:30 - pre 219 meseci
Citat:
OKAC: Što se tiče interneta nisam imao preko nedelje uopšte(bez signala), valjda su juče popravili i sad radi dobro (sve u svemu 5-6 dana bez interneta, pa šta, nema veze, nikom ništa!)


Blago tebi sto si tako opusten, ja bih se raspao da ga nemam sat vremena.....

Citat:
A sa SP2 mislim da sam imao i ja problema sa repair itd. međutim sam integrisao SP3 (preview) u windows i od tada nemam tih problema tako da sam zaboravio na stare muke.


??? SP3 ???

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

OKAC
BG

Član broj: 19284
Poruke: 106
212.200.121.*



+2 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet29.03.2006. u 17:42 - pre 219 meseci
Citat:
Blago tebi sto si tako opusten, ja bih se raspao da ga nemam sat vremena.....

Nisam baš tako opušten, za sitne potrebe koristim gprs (wap) mail,ES... a i nije loše malo da se odvojim neta (droga je to)

Citat:
??? SP3 ???

Sp3 nije izašao još a neće izgleda ni skoro nego ovo su hotfixevi nastali posle SP2 a ima ih stotina sigurno. Imaš ih recimo u "autopatcher" (potrazi na netu/cd uz časopis...) varijanti koja se instalira kao recimo kad se pojavio SP2 (iz windowsa) medjutim bolje je integrisati u windows i tako instalirati od nule. www.thehotfix.net ovde imaš na forumu (potrebna registracija) topik o SP3 to jest hotfiksevima nastali posle SP2 sakupljeni u zip formatu (oko 300-400MB) . http://www.nliteos.com/ ovde imaš odličan program za budženje XP-a,i integraciju hotfixeva.....

Napomenuću da sam problem sa repair imao i sa updetovanim XP (windows update) a sa integrisanim hotfixevima ne!

[Ovu poruku je menjao OKAC dana 29.03.2006. u 23:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
212.200.121.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet29.03.2006. u 21:41 - pre 219 meseci
Ovo je malo offtopic, ali skoro sam bas skinuo taj neki autopatcher za februar 2006 i decembar 2005 godine ali mi nesto "frka" da instaliram jer sam cuo da su neki ljudi imali problema sa time, meni WIn SAVRSENO radi i bez toga i plasim se da mi ne uspori podizanje.

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

OKAC
BG

Član broj: 19284
Poruke: 106
212.200.121.*



+2 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet29.03.2006. u 22:26 - pre 219 meseci
Može biti ali ja više volim "sigurnost" tako da....
 
Odgovor na temu

SpinneR.sr
Topola, Šumadija

Član broj: 20262
Poruke: 202
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.topola-online.com


+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet30.03.2006. u 06:55 - pre 219 meseci
Citat:
Demoritus: SpinneR.sr, to sto moras da resetujes modem svakih 60-90 minuta je problem u Windows XP-u, odnosno u SP2. Ne moras resetovati konekciju, dovoljno je da odradis 'Repair' (desni klik na konekciju > Repair) i sve ce biti ok, bar u periodu od sat vremena =))....


E, sad već nema pravila. Sinoć sam odradio jedan reset konekcije koji MORA biti reset, pošto repair ne pomaže. Posle skoro 2 sata je pukao protok, reset opet, pa posle 5 minuta opet. Nije sačekalo ni sat.

Repair ne pomaže. Vidim da tamo ima skup operacija koje windows odradi, ali nakon toga je sve isto. Diode na modemu isto svetle, kao i kad je sve normalno. Repair ne funkcioniše. Proradi nakon što ili isčupam modem iz struje ili ako sam manje nervozan, iz onog modemovog "set values and reboot". Sinoć sam ih zvao u 20.30, kažu da je kolega za net upravo otišo kući i da je tu do 20.00.. Toliko o njihovoj 24h podršci koju je neko spomenuo.

Meni nije jasno kako da nekoliko dana radi sasvim normalno a onda počne da zajebava, kako to može da bude SP2. Valjda bi trebalo konstantno da me zeza?

Jel ima neko mitraljez da mi pozajmi?
 
Odgovor na temu

Marko Stankovic

Član broj: 11
Poruke: 306
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet30.03.2006. u 15:04 - pre 219 meseci
Sinoc je cini mi se bilo nesto do njih jer je i meni pucao net stalno. Znaci isto kao sto si rekao izgleda kao da je sve u redu ali jednostavno ne moze da se uspostavi konekcija sa nijednim serverom. Pa onda proradi na minut pa opet pukne... Definitivno do njih ili nesto do nadprovajdera... Ne znam ali sam ja bar to iskoristio da legnem ranije sinoc :) Danas je cini mi se sve u redu.
Inace sto se tice SP2 definitivno je pre jedno mozda vec godinu dana bio problem sa njim, i definitivno sam tada bio siguran da je do sp2 jer sam par puta instalirao i brisao i problem se javljao samo dok je sp2 bio instaliran. Medjutim ja sam opet presao na SP2 pre 2-3 meseca i od tada nisam imao problema sa konekcijom, odnosno nijednom nisam morao da radim repair da bi proradila. Iskreno sta je u pitanju nije mi jasno jer imam apsolutno istu konfiguraciju kao sto sam imao i pre godinu dana a i cini mi se da su u pitanju isti driveri za modem i ostalo...
I drink to make other people interesting.
 
Odgovor na temu

OKAC
BG

Član broj: 19284
Poruke: 106
212.200.121.*



+2 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet30.03.2006. u 15:47 - pre 219 meseci
Imao sam isti problem, bilo me je sramota da kažem jer u par postova gore pišem o stabilnosti... "dobro" je da je do njih!
 
Odgovor na temu

sergio77
Beograd

Član broj: 66899
Poruke: 74
212.200.121.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet30.03.2006. u 16:21 - pre 219 meseci
Ne znam da li je neko primetio ali juce je bilo pomracenje sunca, sto uprevodu znaci da posle toga telekomunikacije malo odu u qu... , uzrok su elektromagnetni vetrovi sa sunca, koji su se deshavali i prosli put (1999). RVKDS nije jedini koji je imao prekide, ja juce nisam mogao da otvorim sajt telekom.yu i jos po neke.
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet31.03.2006. u 12:11 - pre 219 meseci
Ma vazi!?!?!???

[Izbacen nepotreban citat]

[Ovu poruku je menjao Demoritus dana 31.03.2006. u 21:17 GMT+1]
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 331215 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.