Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 333050 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grunger_
NBG

Član broj: 6431
Poruke: 158
212.200.119.*



+3 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet02.02.2006. u 19:38 - pre 221 meseci
Puno mi znace te javne IP adrese. Stvarno, u poslednjih nekoliko nedelja internet je zaista dobar, veza ne puca, a pre neki dan, kad mi se promenila IP adresa, imao sam download od 32 kb/s !!! Na zalost, kratko je trajalo.
Zaista bi trebalo da otvore forum i jedan dc++ hub. :)
 
Odgovor na temu

Marko Stankovic

Član broj: 11
Poruke: 306
212.200.119.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet02.02.2006. u 19:53 - pre 221 meseci
Citat:
sergio77: Znaci adresa je bila javna ali niko preko nje nije mogao da pristupizbog NAT-a sto mu dodje kao da mi je adresa privatna :).


Pazi, ti jesi imao privatnu ip adresu ranije, to ranije mislim na pre nove godine kada smo imali ip adrese u obliku 192.168.x.x, i pristupao si internetu preko javne ip adrese, odnosno nat-a. Znaci NAT je imao javnu adresu, a mi lokalne. E sad, ova adresa koja pise na es-u je adresa NAT-a ili proxyja (ranije je bila, sada je tvoja prava ip adresa) i na osnovu toga ne bi trebao da se orijentises koja je tvoja ip adresa, vec ides u properties konekcije i tu pise koji ti je ip.


Citat:
Ka2: I cemu onda podela na staticke/dinamicke osim zbunjivanja ljudi?


Pa bas je u tom zbunjivanju ljudi i fora :) da ti je staticka ip adresa ti bi mogao da registrujes domen i da na racunaru recimo vrsis hosting drugih sajtova, i nudis druge usluge koje bi mogao da prodas, e sad njima to nije cilj ukoliko im ne platis dobro za to :) zato oni firmama obicno daju staticke ip adrese, a nama dinamicke da ne bismo mogli da pustimo korenje na jednu ip adresu :) E sad ako zelis da registrujes domen postoji resenje i ako imas dinamicku ip adresu, odes i registrujes se na www.no-ip.org i onda ukoliko ti dodje do promene ip adrese oni apdejtuju njihov DNS u roku od 15 do 30 min i tvoj server je opet dostupan pod imenom koji si registrovao. Ovo je prakticno ukoliko zelis da podignes neki server koji ce sluziti tebi i prijateljima, znaci ako nije bitno da je non stop dostupan.

Jos jedno da dodam, ja nisam neki strucnjak, tako da sve ovo sto sam napisao mozda i nije bas najtacnije, naravno ukoliko neko uoci veliku gresku u mom objasnjenju neka me slobodno ispravi :)

E i cini mi se da odosmo previse u offtopic sa ovim ip adresama, bilo bi dobro da polako zavrsimo ovu pricu :)
I drink to make other people interesting.
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
212.200.118.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet02.02.2006. u 23:32 - pre 221 meseci
Ne znam da li je neko obratio paznju na ovo sa njihovog sajta:

Citat:
Preduzeće “RADIJUS VEKTOR” d.o.o. osnovano je maja 1998. godine i zahvaljujući strucnosti svojih zaposlenih


Citat:
Uspeh naše poslovne misije proističe upravo iz spremnosti i konstantnog truda da svoje usluge podignemo na što viši nivo


Citat:
Donosimo na tržište usluge visokog kvaliteta.


A onda, vrh vrhova:

Citat:
Preduzeće “RADIJUS VEKTOR” d.o.o. osnovano je maja 1998. godine


Citat:
Za nama je uspešnih 6 godina




Mis'im, sta reci! :D :D :D

[Ovu poruku je menjao Ka2 dana 03.02.2006. u 00:36 GMT+1]



@Marko Pa onda znaci nije dovoljno da imas realnu IP adresu da bi recimo napravio game server, potrebno je da bude i staticka.


[Ovu poruku je menjao Ka2 dana 03.02.2006. u 00:37 GMT+1]
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

sergio77
Beograd

Član broj: 66899
Poruke: 74
212.200.118.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet02.02.2006. u 23:49 - pre 221 meseci
Citat:
Pa onda znaci nije dovoljno da imas realnu IP adresu da bi recimo napravio game server, potrebno je da bude i staticka.

Ne, mozes i sada da napravis server za igru, meni je to uspelo i sa onom starom adresom ne znam kako ali napravio sam server u Quakeu 3 i ortka se konektoa bez problema.
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet03.02.2006. u 09:18 - pre 221 meseci
Hmmm... ne znam kako si to uspeo ako je spoljna adresa adresa tog nekog NAT-a ili tako necega... U svakom slucaju mislio sam na server koji ce raditi non stop kao sto su serveri za sve poznatije on line igre, tipa BF2, Warcraft...
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.118.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet06.02.2006. u 21:32 - pre 221 meseci
Greskom sam postavio kao novu temu, a trebalo je da postavim ovde...:(

Da li neko od vas ima problema sa P2P programima (ja konkretno koristim eMule) od 2. februara? Kod mene je do tada radilo fenomenalno, ali sada "stuca" i "koci" nenormalno, narocito upload. Ni vikendom ne radi dobro, a o prepodnevu radnim danom da ne govorim.
 
Odgovor na temu

bgillegal
Milan Petric
Beograd

Član broj: 16373
Poruke: 79
212.200.121.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet07.02.2006. u 09:34 - pre 221 meseci
Evo danas opet se komp pali bez konekcije. Iskreno mislim da je to do modema. Tachnije do usb veze. Resetovao sam ga, prvo mi je dodelio neku ip adresu i prijavljivao mi je da mi nece raditi i da idem repair, posle repaira se vratio na stari IP. Razmishljam da nakacim modem na LAN konekciju, ali nebih znao koje parametre da stavim. Ako neko ima bio bih zahvalan kad bi podelio sa nama.... pozdrav
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet07.02.2006. u 10:02 - pre 221 meseci
I treba da ga nakacis na LAN, tako je "bolje", ne pitaj me zasto. :) Ja sam samo imao problema dok je bio nakacen na USB.

Inace, kada ga prikacis, sam ce da nadje sve parametre koji su mu potrebni, znaci nema ti sta da upisujes. Samo, potrebno je da sve kablove istekas iz modema i modem iz struje i da tako ostane neko vreme pre nego sto ponovo povezes - pozovi "podrsku" i pitaj ih za postupak, nisam siguran da li i oni trebaju nesto da urade u tom slucaju.
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

bgillegal
Milan Petric
Beograd

Član broj: 16373
Poruke: 79
212.200.121.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet07.02.2006. u 11:22 - pre 221 meseci
pa pazi u sustini ne vidim neku extra prednost u nashem slucaju, ali znam da je najverovatnije to sto mi se desava do windowsa. ranije mi se desavalo da infra red koji sam stalno drzao nakacenon na usb, jednostavno ne radi kad se upali komp... i posle nekoliko restarta usb se opet seti da tu ima nesto i kao proradi :D
najverovatnije je zbog toga...a na mreznu nebih da nakacim jer ce mi za koji dan biti potreban taj ulaz tako da........... ostajem pri usb....
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet07.02.2006. u 11:26 - pre 221 meseci
Pa sto si onda rekao da razmisljas o LAN-u? :)

Ako je do Win-a a ti onda reinstaliraj Win ako mislis da je to u pitanju.

Kod mene nije bilo do Win-a vec samo do nekompatibilnosti modema i USB porta. Na mreznoj sve radi kako treba.

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

sergio77
Beograd

Član broj: 66899
Poruke: 74
212.200.121.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet07.02.2006. u 13:41 - pre 221 meseci
Nije do windosa i meni se to desavalo ali u poslednje vreme ne.
Kad restartujem modem on mi pronadje vezu ali mi pokazuje da je limited (crni kompjutercici sa znakom !) onda kad uradim repair sve proradi. Doduse ranije je mnogo brze pronalazio ip i brze uspostavljao vezu, ali mislim da je to do njihovog DHCP servera.
Inace meni je modem povezan na mreznu, ne verujem da ima neke prednosti u brzini ali jednostavno nema zajebacije sa driverima i imas 1 vise slobodan usb slot.
 
Odgovor na temu

starisloven
Saša Grbić
saradnik za podršku studentima sa
invaliditetom
Univerzitet u Banjaluci
Banjaluka

Član broj: 38952
Poruke: 686
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: starisloven
Sajt: www.grmljavina.net


+3 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet08.02.2006. u 14:22 - pre 221 meseci
Ako će ti trebati mrežni ulaz uzmeš još jednu mrežnu karticu. One nebi
trebalo da budu skupe.
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
212.200.118.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.02.2006. u 00:01 - pre 221 meseci
Da li je neko od vas uspeo da napravi server za neku igru i da li je to funkcionisalo?

Ja sam danas pokusao da napravim server za CS sa nekim ortacima, oni me vide ali ne mogu da se povezu. Pise nesto "the game is restricted........." . Ne znam ima li to neke veze sa IP adresom?

Da li sama cinjenica sto me je ortak video znaci da imam javnu adresu?
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master-ricky.magnetplus.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.02.2006. u 00:12 - pre 221 meseci
ako se dobro secam CS-a, problem je sto si napravio igru za LAN, a u tom slucaju na server mogu da udju samo oni koji imaju IP iz iste C klase kao i ti.
treba da napravis server za internet.
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

bgillegal
Milan Petric
Beograd

Član broj: 16373
Poruke: 79
212.200.121.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.02.2006. u 09:56 - pre 221 meseci
koristi program Hamachi koji emulira LAN.. prog je mali... ali izuzetno efektivan sto se igrica tiche
 
Odgovor na temu

bgillegal
Milan Petric
Beograd

Član broj: 16373
Poruke: 79
212.200.121.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.02.2006. u 10:09 - pre 221 meseci
Hehehehe imam jednu novost :D izgleda da sam naterao DHCP da mi promeni IP hehe
znaci prebacio sam sa USB-a koji me je malko nervirao na LAN i promenjen mi je IP... kako je to uspeo nemam pojma ali je promenio :D sad stvarno ne znam od cega zavisi koji cemo ip imati :D al ajde neka im bude! :D
 
Odgovor na temu

sergio77
Beograd

Član broj: 66899
Poruke: 74
212.200.121.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.02.2006. u 17:15 - pre 221 meseci
Citat:
Ka2: Da li je neko od vas uspeo da napravi server za neku igru i da li je to funkcionisalo?

Ja sam danas pokusao da napravim server za CS sa nekim ortacima, oni me vide ali ne mogu da se povezu. Pise nesto "the game is restricted........." . Ne znam ima li to neke veze sa IP adresom?

Da li sama cinjenica sto me je ortak video znaci da imam javnu adresu?

Me ni je poslo za rukom da napravim quake3 server jos dok smosvi isli preko nata sa istom IP, ne znam kako al uspelo je.
Od kako su uveli ove public IP dizao sam server za quake3, quake2, Heroes3 i sve je radilo bez problema.
Sto se tice CS-a nisam probao ali moze da bude problem ako nemas original Hilfe Life ako je u pitanju 1.6.

Meni se cesto dogodi kad restartujem modem da mi DHCP promeni IP, e sad na kom je to principu ne znam.
 
Odgovor na temu

bgillegal
Milan Petric
Beograd

Član broj: 16373
Poruke: 79
212.200.121.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.02.2006. u 17:22 - pre 221 meseci
meni je najverovatnije promenio ip jer sam nakacio na lan... a on ima svoju mac adresu... i kad gledam... prikazuje mi sasvim drugaciju od modema.. zbog toga sigurno i drugi ip...
 
Odgovor na temu

bgillegal
Milan Petric
Beograd

Član broj: 16373
Poruke: 79
*.beotel.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.02.2006. u 22:47 - pre 221 meseci
jel sam ovo samo ja debil i ne mogu da uspostavim vezu... ili je nesto net u prekidu?! moram kod debil na dialup da se kacim... 10000 reseta modema, 10000 reseta kompa i repaira konekcije i ne moze da se nakaci?!?!?! zastooooo?!
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
212.200.121.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.02.2006. u 22:59 - pre 221 meseci
Meni je danas ceo dan net radio najnormalnije.
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 333050 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.