Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta mi "drlja" po hard disku?

[es] :: Storage :: Šta mi "drlja" po hard disku?

[ Pregleda: 1967 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-3.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Šta mi "drlja" po hard disku?19.10.2009. u 11:43 - pre 176 meseci
Mislim da je iz pitanja jasno kakva mi pomoć treba. Postoji li neki program pomoću kojeg mogu da vidim koji proces mi upisuje/iščitava, tj. drlja po HD-u? Često se dešava da iz čista mira, dok recimo rade samo Chrome i jDownloader (trenutno), HD radi kao nenormalan.

U pitanju je Windows Vista x64 Ultimate, swap fajl je fiksne veličine na sistemskoj particiji (2GB), imam 2GB RAM-a (od čega je 1GB zauzet), indeksiranje je isključeno, system restore je isključen, CPU usage je ispod 5%.

I takođe, da li je normalno da svchost.exe konstantno jede više od 100MB RAM-a?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Šta mi "drlja" po hard disku?19.10.2009. u 12:50 - pre 176 meseci
Postoje programi pomocu kojih mozes da pratis sta je sve aktivno od procesa, fajlova itd. u Windows-u poput Process Monitor-a, Process Explorer-a, Tuneup Utilities i slicnih. Predlazem da skines Process Monitor za tu svrhu. Takodje predlazem skeniranje sistema za viruse i ostali malware. Ko zna. Mozda je upravo antivirus taj koji konstantno drlja po hard disku ili neki defragmenter ako si instalirao nesto poput O&O Defrag i slicno. Za Vistu je normalno da uzima dosta RAM-a i ima konstantno vise instanci svchost.exe otvorenih i kad se sve saberu uzimaju dosta RAM-a.
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-3.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Šta mi "drlja" po hard disku?19.10.2009. u 15:33 - pre 176 meseci
Imam ja TuneUP Process Explorer, ali on pokazuje samo aktivne procese i njihovo zauzeće RAM-a i CPU-a. Mislio sam da postoji nešto što će mi pokazati šta se u datom trenutku upisuje ili iščitava sa HD-a i ko to radi.
Viruse i trojance nemam, zaista redovno održavam sistem (dobro, ne mogu 100% da garantujem), ESET SS i Malwarebytes su zaduženi za to. O&O takođe imam, ali isključena mu je automatska defragmentacija, samo ide manuelno.
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.eunet.rs.



+19 Profil

icon Re: Šta mi "drlja" po hard disku?19.10.2009. u 16:02 - pre 176 meseci
Ma običan TaskMenadžer ima gore u meniju View (valjda se tako zove, ovo pišem iz linuxa) opciju Columns gde uključiš koje te kolone zanimaju, tu uključiš IO..write i IO...read (tako nešto).

Ovo je inače za WinXP možda ima i za Vistu.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-3.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Šta mi "drlja" po hard disku?19.10.2009. u 16:22 - pre 176 meseci
Vidi stvarno, majku mu! Ima (Vista na srpskom :-)) U/I učitavanja, U/I upisivanja, U/I ostalo, U/I učitanih bajtova, U/I upisanih bajtova, U/I ostalih bajtova. Šta da gledam? U principu, ESET dominira u manje-više svim kategorijama (osim poslednje gde je svchost 21.487.901.853, šta god to značilo), ali trenutno mi disk ne drlja, pa ću morati da pogledam šta se dešava kad krene.
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Šta mi "drlja" po hard disku?20.10.2009. u 01:05 - pre 176 meseci
Citat:
dok recimo rade samo Chrome

uh, pa šte će ti više?
hehe..
chrome zna "thrash"-at hdd redovito i pošteno...

više od toga me jedino živcira kolko toga stavlja u cache na hdd-u(tj. kako brzo papa prostor ako je particija omanja).

jučer kad sam gasio chrome(koji je istinabog bio upaljen par dana, dosta u stby-u) sam se čudom čudio i smijao kolko mu je trebalo da se "isprazni".
milim da je trajalo oko pola minute...

probaj ugasit "Enable phishing and malware protection" pod Options->Under the Hood->Security.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Šta mi "drlja" po hard disku?

[ Pregleda: 1967 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.