Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Partition cloning / hard disk cloning na "zivom" sistemu

[es] :: Linux :: Partition cloning / hard disk cloning na "zivom" sistemu

[ Pregleda: 2797 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Partition cloning / hard disk cloning na "zivom" sistemu21.04.2008. u 09:12 - pre 194 meseci
Da li je moguće napraviti klon diska ili particija, na drugom disku, dok je sistem u radu? (Bez specijalnih bootabilnih diskova). Skoro 100% sam siguran da je tako nešto nemoguće izvesti, ali ipak pitam pitam, jer mi je tako nešto prilično potrebno.

edit: izgleda da je dd rešenje... tako da pitam da li bi komanda dd if=/dev/sda of=/dev/sdb conv=noerror,sync bs=4k napravila 1:1 kopiju hard diska zajedno sa mbr-om ?

[Ovu poruku je menjao pyc dana 21.04.2008. u 12:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.cypherpunk.at.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: Partition cloning / hard disk cloning na "zivom" sistemu04.10.2008. u 21:21 - pre 189 meseci
Nešto nije u datom momentu pravilno sa "dd" kopirano, a ti ne znaš šta jer si rekao

dd if=/dev/sda of=/dev/sdb conv=noerror,sync bs=4k

dd --help | grep "noerror"
noerror continue after read errors

A to znači da ne gleda ne greške i ta komanda nije napravila 1:1 klon te particije

Već samo jedan trenutak i to pogrešno. Greške obavezno nastaju jer su neke fajle otvorene.
To je podignut sistem i stalno se menja. Već u sledećoj sekundi je već nešto drugo.

Tako se može desiti da se neka važna stavka ne prenese na drugu particiju. Ili pogrešno prenese.

Jednostavno je čistije da se sistem obori, starta sa Live CD-a.

Kad se starta sa Live CD-a odradi što treba. Promeniti /etc/fstab, iskopiraj, prebaci podatke i ostalo šta već treba.

I posle podigni sistem sa promenjenim parametrima.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
79.101.177.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Partition cloning / hard disk cloning na "zivom" sistemu05.10.2008. u 00:01 - pre 189 meseci
Ne znam tacno zasto ti treba da kloniras disk ili particiju u toku rada ali ako te zanima (mozda vec i znas za to) meni clonezilla radi posao extra - nesto cisto sumnjam da moze da ti klonira particiju kada je sistem podignut, cak i scan hd-a nece da ti brlja po particiji kada je mount-ovana.
make love - !war
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
85.228.226.*

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: Partition cloning / hard disk cloning na "zivom" sistemu05.10.2008. u 00:34 - pre 189 meseci
@combuster

Šta ti je tačno "clonezilla"? Windows-ov program, Java program?

Mislim da nije možda slična programu FileZilla za FTP.

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
79.101.177.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Partition cloning / hard disk cloning na "zivom" sistemu05.10.2008. u 01:08 - pre 189 meseci
To ti je linux live iso image koji pokrenes, postavi ti par pitanja sta kloniras i gde i pita te u kom ces formatu da kompresujes, zip, bzip2 i sl...
http://www.clonezilla.org/
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Partition cloning / hard disk cloning na "zivom" sistemu

[ Pregleda: 2797 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.