Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FIrebird fontovi

[es] :: Linux :: FIrebird fontovi

[ Pregleda: 2310 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AelTHeGriN
Zagreb

Član broj: 7779
Poruke: 198
*.cmu.carnet.hr

ICQ: 176911387
Sajt: pyplayground.shyper.com


Profil

icon FIrebird fontovi23.12.2003. u 23:01 - pre 247 meseci
Pozdrav.
Ispricavam se sto cu pitati pitanje koje je vjerojatno vec postavljeno (makar search ne daje bas neke rezultate) i cije rjesenje je vjerojatno lagano za naci putem googlea(makar sam probao, ali dobro).
Naime, imam Firebird 0.6.1 i kao i ostale starije mozille ne ukljucuje po defaultu anti-aliasing fontove. Meni se prije par dana dogodila jedna glupost i morao sam ponovno instalirati sistem, otislo je sve sto sam imao i tako sada imam friski sistem. Na starom sam sistemu uspio namjestiti anti-aliasing fontoveu firebirdu dirajuci po unix.js fileu. Probao sam to isto sada napraviti (upisati true tamo gdje pita za freetype2 fontove), ali jos uvijek imam ruzne nazubljene fontove. Kako to ispraviti, molim vas, recite mi. Oko fontova i X-a uvijek sam imao problema pa ako imate vremena i volje volio bi da mi malo detaljnije objasnite, stvarno cu vam biti jako zahvalan. Inace, imam instaliran freetype2, mislim da je 2.1.3 verzija...
Stvarno je ruzno gledati ove fontove u firebirdu.
Hvala vam puuuno:)
Ja sam fabrička greška generacije...
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.169.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: FIrebird fontovi24.12.2003. u 14:28 - pre 247 meseci
http://ftp.mozilla.org/pub/moz...0.7-i686-linux-gtk2+xft.tar.gz
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

AelTHeGriN
Zagreb

Član broj: 7779
Poruke: 198
*.cmu.carnet.hr

ICQ: 176911387
Sajt: pyplayground.shyper.com


Profil

icon Re: FIrebird fontovi25.12.2003. u 15:33 - pre 247 meseci
Jos sam jucer skinuo tu verziju, ali nisam mogao pristupiti forumu da napisem nove probleme...
Naime, nakon sto sam se jucer citav dan mucio s kompilacijom fontconfiga, XFT-a, dok sam rekompajlirao pango i ostale stvari, konacno sam uspio sloziti XFT i ostale stvari, ali sada kad pokrenem "novu" mozillu, dodje mi poruka:

Code:
aelthegrin@galileo:~/programs/MozillaFirebird> ./MozillaFirebird
./MozillaFirebird-bin: error while loading shared libraries: libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory


Mislim da je problem u glibc-u. Ja imam gcc verziju 2.95.3, a cini mi se da ovo zahtjeva >=3.0
E sad, mene je uvijek bilo strah stavljati novi glibc, pa da li netko ima rjesenje ovog problema ili cu morati posegnuti za novim glibcom?
I je li uopce stvar u gcc-u?
Hvala na pomoci koju ste dali i koju cete mozda dati:)
Ja sam fabrička greška generacije...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: FIrebird fontovi

[ Pregleda: 2310 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.