Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumrak sw. industrije

[es] :: Advocacy :: Sumrak sw. industrije

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13794 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
91.150.103.*



+2790 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije14.10.2009. u 15:35 - pre 177 meseci
Ne postoji matematićki metod kojim se može dokazati zaustavljivost bilo kog zaustavljivog programa. Ne samo da do danas nije otkriven, već je dokazano da ga nikada neće ni biti.

Međutim, mi ovde ne raspravljamo o takvim programima, već o programima iz stvarnog sveta, dakle, onim programima čiji rad razumeju oni koji su ga pisali.

Kao i većina drugih matematičkih teorija predikatski račun prvog reda spada u teorije koje su poluodlučive, ali nisu odlučive. To znači da postoji procedura koja može za svaku logičku istinu predikatskog računa da dokaže u konačnom broju koraka da je zaista logička istina, ali ne postoji procdura koja bi za formulu koja nije logička istina mogla da dokaže da nije logička istina.

No, aparat se ne svodi samo na predikatski račun prvog reda. Matematika se aksiomatizuje (uobičajeno) ZFC sistemom aksioma teorije skupova. On je dovoljno jak da se sve poznate matematičke teorije mogu izložiti unutar njega i sve poznate matematičke teoreme izvesti unutar njega. Dakle, i Koši i Lagranž i Gaus i Njutn, svi su oni u ZFC-u.

No, za automatsko dokazivanje softvera se obično ne koristi teorija skupova več predikatski račun drugog reda, koji za razliku od predikatskog računa prvog reda nije čak ni poluodlučiv. To je ekvivalentno sa činjenicom da ga nije moguće kompletno aksiomatizovati (ovo nema veze sa Gedelovim teoremama nepotpunosti), tj. da je nemoguće zadati formalan sistem ili napisati proceduru za dokazivanje, koji bi obuhvatili sve logičke istine ovog računa.

No, to ne znači da postojeće (nekompletne) aksiomatike ove teorije nisu dovoljno jake za dokazivanje korektnosti softvera iz stvarnog sveta programiranja. Itekako su dovoljne da dokažu korektnost doktorata (koji radi vrlo složenu stvar) jednog mog prijatelja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.st.cable.xnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije14.10.2009. u 16:08 - pre 177 meseci
Kad sam 2005. ovdje rekao da mi ti ogromni bloated frameworkovi tipa .NET idu na q'rac i da cu napravit kvalitetniji program ako uzmem normalan kompajler i popratne biblioteke, ljudi me popljuvali da sam pecinar i da se vratim u '98-mu. Kad sam koju godinu kasnije rekao da mi Vista trosi duplo vise RAMa a ne daje nista vise mogucnosti, ljudi me popljuvali da je modul od gigabajta nekoliko desetaka eura i da ce mi donirat ako vec nemam para.

Ok, to su bili trolovi tipa Sundancea i slicnih, opet mi je drago da barem danas nitko ne brani bloated software i "moderni" inzenjering u ovoj temi.

Kapitalizam je kriv za sve to skupa. Middle-man ekonomija. Danas programeri nemaju pojma programirat pa programiraju. Smjernice razvoja softvera odredjuju menadzeri koji blage veze sa strukom nemaju. Softverska industrija se jednostavno pretvorila u ogledalo kapitalizma, mlacenja prazne slame i pretakanja iz supljeg u prazno.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

malikarlo

Član broj: 193346
Poruke: 9
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije14.10.2009. u 16:10 - pre 177 meseci
vladdy je dao jedan od najboljih odgovora na temu. Sav taj shit je uzrokovan iz ekonomskih razloga, samo malo razmislite o tome, stvar je logicna.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
91.150.103.*



+2790 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije14.10.2009. u 16:37 - pre 177 meseci
Citat:
z@re: Kapitalizam je kriv za sve to skupa. Middle-man ekonomija. Danas programeri nemaju pojma programirat pa programiraju. Smjernice razvoja softvera odredjuju menadzeri koji blage veze sa strukom nemaju. Softverska industrija se jednostavno pretvorila u ogledalo kapitalizma, mlacenja prazne slame i pretakanja iz supljeg u prazno.


Sa ovim se slažem, s tim da se ponudi neko drugo rešenje. Ja sam ponudio jedno, o kome se ovde polemiše. Doduše, smernice razvoja ne određuju baš menadžeri, već tržište kome se ti menadžeri prilagođavaju. Hoćete li OS za $100 koji vam s vremena na vreme pojede podatke ili pouzdan OS za $200? Hoćemo ovaj prvi. Dooobroo. Pa, valjda korisnici znaju koliko im je šta bitno. Bezbedan softver će biti skuplji, pa ko voli nek izvoli pa kupi.

Citat:
malikarlo: vladdy je dao jedan od najboljih odgovora na temu. Sav taj shit je uzrokovan iz ekonomskih razloga, samo malo razmislite o tome, stvar je logicna.


Ama, svi mi to znamo. Stvar je u tome što većina korisnika između kvaliteta izrade sa jedne strane i cene i skupa mogućnosti sa druge strane bira ovo drugo. To nije problem, već izbor korisnika na koji korisnici imaju pravo. Stvar je samo u tome kako podmiriti potrebe preostalih korisnika.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.st.cable.xnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije14.10.2009. u 21:05 - pre 177 meseci
Stvar je vrlo jednostavna. Pojavom prvih masovno koristenih RADova (MS "Visual" linija , Borlandovi "builderi", etc...) je sve krenulo. Nemojte me krivo shvatit - poanta GUIja je da bude vizualno funkcionalan i mislim da se postigne bolji posao u manje vremena ako se koristi "crtanje" formi umjesto repetitivnog pisanja koda. Medjutim, RADovi su bili jedan korak do kompletno integriranih frameworkova gdje programeri rade sa objektima i varijablama a da uopce ne znaju gdje ti objekti zavrsavaju i sta se s njima desava.

Doseg jednog prosjecnog novopecenog novoobrazovanog (da ne kazem novokomponovanog) .NET programera u low level stvarima je dinamicka alokacija polja charactera sa vjezbi iz osnova programiranja. To govorim iz iskustva - ljudi koji su zavrsili moj fakultet rade danas u nekakvim firmama gdje su dio codemonkey tima i crtaju nekakve forme i preko dobre stare d'N'd metode povezuju svoje programe na raznorazne data sourceve. To su ljudi koji su padali C na najosnovnijim stvarima - .NET im ne predstavlja problem, a i dalje bi pali C na najosnovnijim stvarima.

.NET (njega uzimam za najrasireniji primjer) je podosta popularizirao programiranje, a to je pocelo sa Visual Basicom i slicnima. Programeri odjednom nisu vise ljudi koji na zelenim ekranima tuku linije i linije opskurnog koda koji prosjecnom covjeku izleda ko Madjarski naopako, vec sad sjede za 22" LCDovima i sa misem u ruci iscrtavaju programe.

- popularizacija programiranja i dovodjenje programiranja na trivijalne grane
- sve vise i vise ljudi upisuje nekakve skole/fakultete i postaju "programeri", radi drasticnog olaksanja materije
- vise ljudi sa istim kvalifikacijama na burzi rada - manja prosjecna placa
- cijena softvera nije pala razmjerno placama prosjecnih programera
- razliku izmedju te dvije kese udara middle-management

'el vam sad jasno?

Uglavnom, tamo negdje 2000te firme koje su radile malo pametnije sajtove (CGI backend) su tukle u prosjeku 75% profita od sajta svojim zaposlenicima. Znaci ako je sajt 1000 DEM, ja pisem CGI skripte, ivica radi dizajn i grafiku a ante sve to ukomponira u HTML, nas trojica dobijemo po 250 DEM svako, firmi ostaje isto toliko, kad se sve skupa zaracuna u prosjecima. Sad - firme udru dva-tri "portala" mjesecno, dignu 30.000 kn, a ante i ivica imaju 3.500 kn mjesecno jer njihov posao vise nije znat nekakav markup/programski jezik vec po klik klikerty principu modificirat Joomlu. Vidi sad omjer.

Jednostavno menadzerska guba je skontala gdje je zlatna zila i danas nekakvi IT konzultanti/menadzeri voze dobra auta, a programer je radnik na traci (posao mu je skoro isto toliko intelektualno zahtjevan...).

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 00:37 - pre 177 meseci
He...

Nisam .NET programer, ali ne zelim ni da napisem 100+linija coda za jedan prozor.

Jednostavno, trziste upravlja time kakav cemo software pisati i koliko ce nam to vremena uzimati. Koliko para toliko muzike...Jednostavno!

Kriza sve tera da pishu programe za toliko i toliko vremena, da zadovolje musteriju, a i da prezive. A i budimo realni..kada gledamo na svoj software sta bi smo sve hteli da strpamo u njega, nikada ga ne bi zavrsili. Znate, uvek se u glavi mota ona misao: uf, kada bi imao vremena, stavio bih u njega ovo i ono, a u realnosti i kada ima vremena, zapocnemo neki drugi, novi projekat.... Ono sto se uradi je ono sto klijent trazi.

E, a sad bloat...


Trziste, i nacin da se izmuzu potrosaci. Ako su vec utrosili milione na razvoj i reklamu, red je i da to naplate, ako si ovca neka te sishaju, ako nisi nemoj da se bunish, saam si kriv sto ti nisi taj koji ih sisha....oni su ulozili, oni ubiraju, a i u ostalom shara prodaje.

Nije vishe pitanje sta je dobar program, pitanje je sta je musteriji dobar program, pa makar pisao aplikaciju koja ce raditi sa SEGA pistoljem za igrice umesto sa Mishem???? (Ima i toga...)

E sad....Globalni software i velike firme VS na drugoj strani poslovne aplikacije za privrednike:

Globalni software: Nasharano, gust kajmak, sve prolazi, mala greshka-sve puca-resheto...

Privrednici: Nasharaj, neka ide, prljav kood-nema veze, nek je moja verzija veca od komshijine, a sto je prljav kood....e pa za to se placa odrzavanje, jer ne moze nekoliko 'iljada linija za mesec dana bez greske...


A sto on provuce 1.5km kabla za 3 dana i uzme 2k eura za uslugu, a programer se us*ere da zaradi te novce, pa platices i ti to brale, nezvao se ja Lovimer, a i ne zovem se tako :)

Bloat...ljudi jednostavno pokusavaju da izvuku (n)ovce za ono sta su radili a nisu naplatili, ili jesu ali jednostavno... tako im se moze.

Ne svidja ti se? Koristi Nero6, sve radi...hocesh up to date? Moze. 380MB i toliko i toliko para.

Pa ko je onda u pravu ovaj sto ti je nplati bloat software, ili ti koji da zadivish kolegu ili prijatelja pzarish taj bloat? ej ne razumem!

Nije kriza SW industrije....jednostavno je kriza, a mi smo ugrozena vrsta.

A to priuceni programeri, ovo-ono, ma dajte, ti ne traju dugo, ne zadrzavaju posao (ni kod klijenta, ni kod sw firme), sta se tripujete, ako vam se nesto ne prodaje sami ste krivi, i pun mi je qrac onih koji govore: " danas studenti urade sw za 100e, i obaraju cenu..."

Ma kakav je to software, i ko ozbiljan josh tako razmislja?

Prilagodi se i zivecesh, ostavi alkohol i bicesh produktivan (ovo kazem iz prakse, kod mene svi programeri opasno sljokaju....ali da budem iskren, i rade posao)

:)



[Ovu poruku je menjao dzigilibonglica dana 15.10.2009. u 01:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dzigilibonglica dana 15.10.2009. u 01:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
91.150.105.*



+2790 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 04:37 - pre 177 meseci
Ma, sve to znamo - tržište komanduje, kupci (uključujući i kupce razvojnih alata) su takvi kakvi jesu i imaju pravo da takvi budu.

Nego, šta da se radi?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.lama.hr.



+25 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 07:49 - pre 177 meseci
Educirat ljude? Pa da ne kupuju smece nego da koriste OSS.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 07:51 - pre 177 meseci
Ma, možeš ti koristiti i stari program, ali kad se pojavi security flaw, a prestao support, onda je muka
Ili, hoćeš novi Windows (ili čak moraš, zbog gorenavedenog), ali stari program ne radi -> kupuj novu verziju programa..
Šta da se radi? K'o što reče neko, sve je ovo posledica (ili nuspojava) društvenog sistema, a kako njega izmeniti.. Mnogo bre pitaš, Nedeljko



Edit: Hehe, evo pre minut šta me pita... Nema tu hoćeš/nećeš - moraš, samo možeš da odabereš kada


[Ovu poruku je menjao maksvel dana 15.10.2009. u 09:26 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
91.150.105.*



+2790 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 09:18 - pre 177 meseci
Citat:
z@re: Educirat ljude? Pa da ne kupuju smece nego da koriste OSS.


šta ako korisnisi ne žele na kurseve ili i posle edukacije zaključe da više žele jeftiniji softver sa više mogućnosti, nego softver kvalitetne izrade ili da im OSS ne vrši posao?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 09:34 - pre 177 meseci
A šta se dešava kada menadžeri ne razumeju sta se dobija formalno verifikovanim softverom, Nedeljko? Pazi, Intelu su trebali svi oni bagovi u ranim Pentiumima i troškovi proistekli iz toga da počne formalno verificirati svoje procesore jer menadžment ne radi ništa dok ne oseti po novčaniku, ako se zarađuje, šta to treba da se menja? Ubediti nas ovde je daleko lakše nego nekog menadžera koji to ne može da shvati jer sve gleda iz perspektive zarade. Ono što je bitno je pokazati da razvoj softvera formalnim metodama smanjuje ukupne troškove razvoja i održavanja, jer ako se ne može pokazati da taj kvalitet donosi novac, malo je bitno šta ćemo zaključiti mi ovde.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
91.150.105.*



+2790 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 10:34 - pre 177 meseci
Pa, menadžeri i treba da razmišljaju parama. Ovde se ne radi o tome da ćeš sniziti cene razvoja novim pristupom, jer verovatno nećeš, ali to ne znači da taj pristup nema drugih komercijalnih prednosti. Ja ovde govorim o podmirivanju potreba onog drugog dela korisnika, kojima je kvaltet važan. Dakle, šansa nije u podmirivanju potreba 90% korisnika, kojima je konkurencija već podmirila potrebe, već o podmirivanju potreba onih 10% korisnika, gde popitanju konkurencije vlada prazan prostor.

Oba pristupa treba da opstanu jer imaju i prednosti i mane ad onim drugim.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 11:18 - pre 177 meseci
Ako je poenta takvog razvoja zadovoljavanje potreba onih kojima je kvalitet bitan, šta sa samim OS koji nije formalno verifikovan, a na kome tvoj program trči? Ako misliš da razvijaš novi OS ja potpuno shvatam zašto bi bilo dobro da bude formalno verifikovan, ali inače je teško opravdati dodatni novac za razvoj ako zbog baga u samom OS program ne radi ispravno. Ako nekome prodaš softver bez bagova jer mu takav treba ili ga hoće, neće očekivati bilo kakvu grešku, bez obzira što nije do tvoga programa već do OS, to je i najveći problem.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
82.117.202.*



+171 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 12:02 - pre 177 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Ako nekome prodaš softver bez bagova jer mu takav treba ili ga hoće, neće očekivati bilo kakvu grešku, bez obzira što nije do tvoga programa već do OS, to je i najveći problem.


Jesi u pravu za ovo ali... koiliko gresaka u takvom jednom programu nastaje zbog propusta u OS-u a koliko totalnim promasenim dizajnom aplikacije, povrsnim programiranjem i usvajanjem kojekavih tehnologija samo zato sto su sada mainstream?
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.rcub.bg.ac.rs.



+184 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 12:17 - pre 177 meseci
Nisam programer, ali cini mi se da ovaj link ima veze sa temom:
http://www.inet.rs/textview.php?file=k-oop.html
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 12:18 - pre 177 meseci
Citat:
negyxo: Jesi u pravu za ovo ali... koiliko gresaka u takvom jednom programu nastaje zbog propusta u OS-u a koliko totalnim promasenim dizajnom aplikacije, povrsnim programiranjem i usvajanjem kojekavih tehnologija samo zato sto su sada mainstream?


I jedna bi bila dovoljno da ne možeš svojim parama garantovati da će program raditi ispravno. Ne možeš garantovati da će raditi bez greške third-party kod koji tvoja aplikacija koristi. To je i razlog zašto proizvođači softvera ne garatuju uglavnom ništa već je sve "as-is without warranty of any kind".
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
82.117.202.*



+171 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 12:29 - pre 177 meseci
Na zalost i to je tacno. Ali to mu dodje kao sto je Djoka_l vec spomenuo PL SQL i 4.5 miliona linija code-a. To je nasledjeno stanje i to nije nastalo preko noci. Problem je sto bi ovakva jedna metodologija sluzila ujedno i kao uvodjenje jednog novog sistema, znaci otpadaju neverifikovane stvari, pa samim tim i third party kontrole.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
91.150.105.*



+2790 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 12:34 - pre 177 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ako je poenta takvog razvoja zadovoljavanje potreba onih kojima je kvalitet bitan, šta sa samim OS koji nije formalno verifikovan, a na kome tvoj program trči? Ako misliš da razvijaš novi OS ja potpuno shvatam zašto bi bilo dobro da bude formalno verifikovan, ali inače je teško opravdati dodatni novac za razvoj ako zbog baga u samom OS program ne radi ispravno. Ako nekome prodaš softver bez bagova jer mu takav treba ili ga hoće, neće očekivati bilo kakvu grešku, bez obzira što nije do tvoga programa već do OS, to je i najveći problem.


Na ovo sam već odgovorio.

Citat:
Nedeljko: Pa, i OS je softver. A gde će OS-evi dalje da se razvijaju, nego pravcu sabilnosti, sigurnosti i pouzdanosti u onome što već rade? Eto ti antibloat rešenja za pravljenje novih verzija.

Čak i ako proizvođač OS-a neće tako da radi, onda ponudiš garanciju za ono što možeš garantovati. Znači, ne odgovaraš za neispravnost OS-a. Korisnik neka kupi garanciju za OS od njegovog proizvođača. Onda kada primiš od korisnika bug report, ti okineš bag OS-a, natovariš njegovom proizvođaču račun (korisnik će da prijavi bag njima) i svi zadovoljni.

Glavni problem je nedostatak radne snage sa potrebnim kvalifikacijama. Sa druge strane, korisnik ima pravo da izabere nesiguran softver koji je jeftiniji ili ima više mogućnosti. To je njegova stvar. Ali, takvi korisnici nisu tvoje tržište. Tvoje su tržište oni kojima je tvoja prednost bitna.

Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
91.150.105.*



+2790 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 12:36 - pre 177 meseci
Citat:
negyxo: Na zalost i to je tacno. Ali to mu dodje kao sto je Djoka_l vec spomenuo PL SQL i 4.5 miliona linija code-a. To je nasledjeno stanje i to nije nastalo preko noci. Problem je sto bi ovakva jedna metodologija sluzila ujedno i kao uvodjenje jednog novog sistema, znaci otpadaju neverifikovane stvari, pa samim tim i third party kontrole.


Nije baš ni sasvim tako, jer se neverifikovane stvari mogu naknadno verifikovati, mada bi se verifikacija pre svega radila za programe pisane u jezicima koji su prilagođeni tome, tj. specijano dizajnirani za formalnu verifikaciju, mada postoje rešenja i za npr. C/C++.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
82.117.202.*



+171 Profil

icon Re: Sumrak sw. industrije15.10.2009. u 12:51 - pre 177 meseci
Nedeljko, ali ako se nesto nakandano verifikuje zar to onda nije kao da je bilo isprva bilo verifikovano? Ako ugradjujes nesto u tvoj program sto je neverifikovano u tom trenutku onda tvoj program ne moze imati kompletnu verifikaciju, ali mozes da kazes da je tvoj deo verifikovan ali onda dodjes do onoga sto je Bojan rekao, korisnike to ne zanima, ili sve ili nista.

Inace, da ne googlam, imas neki link za C++, posto ja ovu oblast sam samo posmatrao iz ugla .NET-a?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sumrak sw. industrije

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13794 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.