Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Medicinsko pitanje, treba mi savet

elitemadzone.org :: MadZone :: Medicinsko pitanje, treba mi savet

[ Pregleda: 2044 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.87.251.*



+32 Profil

icon Medicinsko pitanje, treba mi savet29.09.2009. u 13:08 - pre 177 meseci
Poz forume.

Situacija je sledeca. Zove me baba danas na rucak, kazem ok sto da ne, odem kod nje, pricamo o nekim glupostima i posle nekog vremena mi kaze da se saplela i pala. Dalje mi prica da se jako udarila i misli da je mozda slomila rebro, posto je dosta boli i ima ogroman otok. Ja mislim da je skoro pala, juce, prekljuce, medjutim kaze mi da ne moze da legne vec 10 dana, da moze samo da sedi u fotelji i da slabo spava (dok mi govori zvuci dosta uzrujano).Samo da napomenem da baba, zivi sama, ima "visak kilograma" i jedva se krece. Odma bih je ja odvezao do lekara da to pregleda medjutim tu nastaje problem.

Govori mi da nikom negovorim, da ce je svi grditi, da ce se derati na nju sto nepazi, pa se nervira ko ce je paziti. Ja pokusavam da je ubedim da bar odemo do lekara da to pregleda, nece ni da cuje, govori kako je dobro i da ce samo to zarasti, da je samo otok i proci ce... Sad ja navaljujem da mora da ode do lekara, pa ona pocne da se izvlaci, ne moze ona da ceka, pa to se zakazuje, pa ko zna kada ce to biti... Koliko god ja navaljivao da mora kod lekara i da moramo to reci ostatku familije ona nece ni da cuje, pa mi govori kako sam rekao da nikom necu reci, sto sam i govorila... Da, pre nego sto mi je rekla naterala me je da kazem kako necu nikom reci -_-


Sad mi treba savet. Sta da radim? Da li to stvarno moze da prodje samo od sebe? Ima li ovde nekog ko je imao slicnu situaciju? Neznam, mislio sam mozda da je pustim kad vec nece nikom da govori pa ako je dalje bude bolelo i vidi da neprolazi morace sama da kaze nekome i da je kasnije familija kolektivno ubedi da ode kod lekara.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Medicinsko pitanje, treba mi savet29.09.2009. u 13:17 - pre 177 meseci
Pozovi doktora da dodje u kod babe u stan#kucu. Nek on utvrdi treba li snimanje i dalje, ili ne.
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.87.251.*



+32 Profil

icon Re: Medicinsko pitanje, treba mi savet29.09.2009. u 13:25 - pre 177 meseci
Nisam znao da doktori idu po stanovima. Kako to funkcionise? Odem na opstu praksu ili...?
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Medicinsko pitanje, treba mi savet29.09.2009. u 13:47 - pre 177 meseci
Hitna sluzba ce ti uvek doci, ali njih zvati za ne hitne stvari nije bas lepo,
posto su ograniceni sa resursima i uvek ima neko kome je stvarno hitno.

U svakom slucaju ona mora kod lekara, i tu nemoj da se zezas (ako je neki
prelom, starija je osoba, moze nesto da se zakomplikuje), tako da pusti ti sto
ce nju neko da grdi, zovi lekare, ili nek je neko odveze do doma zdravlja na pregled.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Medicinsko pitanje, treba mi savet29.09.2009. u 14:01 - pre 177 meseci
Sa tim stvarima se nije zezati, posebno kod starijih osoba.

Uzmeš njenu knjižicu i odeš u njen Dom Zdravlja. Odeš kod njenog lekara, i ispričaš situaciju i kažeš da ne može da dođe u dom zdravlja. Onda dom zdravlja šalje patronašnog lekara koji će je pregledati.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: Medicinsko pitanje, treba mi savet29.09.2009. u 14:11 - pre 177 meseci
prvo, razumem tvoju situaciju da nije lako ubedjivati se sa starom senilnom osobom o tome sta je racionalno.

ali, odmah bi i tebe pitao gde je tebi racionalnost kada ti ovakvo pitanje stvara nedoumicu ?

eto rekli su ti ljudi sta mozes da uradis, ali ja bih ti rekao da sa starim osobama koje pocnu da pokazuju
znake neracionalnog rasudjivanja, uopste nije uputno raspravljati se, vec uraditi ono sto treba za njihovo dobro,
i dobro onih koji o njima brinu.

lepo je od tebe sto provodis vreme sa njom, i sto nisi od onih koji jednostavno zaborave da stara osoba postoji,
ali kod ovakvih stvari nema mesta tim starackim pomerenim rezonima.

znas kako se kaze, posle nekih godina covek se vraca na nivo deteta, u smislu brige koju okolina mora da ulozi u nju
jer se fizicki ali i psihicki kapaciteti gube.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Medicinsko pitanje, treba mi savet29.09.2009. u 14:26 - pre 177 meseci
Citat:
Bata: ... ja bih ti rekao da sa starim osobama koje pocnu da pokazuju znake neracionalnog rasudjivanja, uopste nije uputno raspravljati se, vec uraditi ono sto treba za njihovo dobro,
i dobro onih koji o njima brinu.


Sasvim tako. Citiram radi potenciranja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
93.87.251.*



+32 Profil

icon Re: Medicinsko pitanje, treba mi savet29.09.2009. u 14:47 - pre 177 meseci
Ok. Mislim da cu zvati lekara da dodje do nje. Ako joj on kaze da mora u dom zdravlja na pregled verovatno se nece buniti, a i tada ce biti najbolje reci matorcima.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Medicinsko pitanje, treba mi savet

[ Pregleda: 2044 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.