Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet za kupovinu polovnog laptopa

[es] :: Laptopovi :: Savet za kupovinu polovnog laptopa

[ Pregleda: 6294 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SurvivoR
Daniel Manesku
Vršac

Član broj: 50694
Poruke: 60
212.200.116.*

Jabber: daniel1988@jabber.ru
ICQ: 212568690


Profil

icon Savet za kupovinu polovnog laptopa13.06.2005. u 20:44 - pre 229 meseci
Ocu da kupim laptop, a trenutno nemam kesha da uzmem nishta novo. Treba mi savet shta da "jurim".
Koristio bi mi za net, gledanje nekog filma, mjuza i najvishe za chitanje pdf-ova (i chm-ova). Ne za 3D igrice. I uglavnom na linux-u bi radio (slackware). Treba mi ekran koji ce moci komotno da gura 1024x768 i da lap ima 256MB RAM
Mogu da dam za njega negde oko 400e.

Pozdrav svima
Gentoo rocks!
 
Odgovor na temu

SurvivoR
Daniel Manesku
Vršac

Član broj: 50694
Poruke: 60
212.200.116.*

Jabber: daniel1988@jabber.ru
ICQ: 212568690


Profil

icon Re: Savet za kupovinu polovnog laptopa16.06.2005. u 13:02 - pre 229 meseci
Ljudi ajde mala pomoc. Nemojte da me ostavite ispaljenog
Gentoo rocks!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Savet za kupovinu polovnog laptopa16.06.2005. u 22:34 - pre 229 meseci
Pozdrav,

a sta tacno zelis da procitas ovde? Polovno je svakako polovno i kada ispitas da na njemu sve radi, jedino mozes insistirati na izdrzljivosti baterije, tesko je da ces ista u njemu menjati. Novac koji si spreman da izdvojis je orjentaciona cena za PII/PIII laptopove pa vidi malo po oglasima sta se nudi i onda ces uglavnom vec i sam znati. Nema tu nekakvog pravog saveta.
 
Odgovor na temu

SurvivoR
Daniel Manesku
Vršac

Član broj: 50694
Poruke: 60
212.200.116.*

Jabber: daniel1988@jabber.ru
ICQ: 212568690


Profil

icon Re: Savet za kupovinu polovnog laptopa16.06.2005. u 22:59 - pre 229 meseci
Mislio sam na savete tipa: taj i taj model ima losh display, nemoj da ga kupis, onaj ima jako slabu plastiku, ni njega nemoj....
Gentoo rocks!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Savet za kupovinu polovnog laptopa17.06.2005. u 07:14 - pre 229 meseci
Pa onda reci na koji model ciljaš, ili barem par njih.
Da idemo sad nabrajati samo pola od 1/4 laptopa koji postoje raspisali bi se ....
uostalom, bilo je dosta slicnih tema !

 
Odgovor na temu

SurvivoR
Daniel Manesku
Vršac

Član broj: 50694
Poruke: 60
212.200.116.*

Jabber: daniel1988@jabber.ru
ICQ: 212568690


Profil

icon Re: Savet za kupovinu polovnog laptopa17.06.2005. u 09:36 - pre 229 meseci
Mislio sam na neshto tipa
Citat:
Evo ti mojih preporuka sta za te pare:

- IBM, moj favorit ostaje A, ali i T serija, iako je ja ne volim, moze da radi posao. Problem je samo da li moze da ti se uklopi u budzet nesto sa 1ghz i jacim procesorom(A30 ili T22-23). Sa A serijom dobijas 15"

- Dell, iako mislim da su generalno kante, moja dva favorita su Inspirion 8100 i Latitude c610. Prvi ima fenomenalan ekran, GF2 kartu.... a drugi je prilicno robusne gradje. Problem, prilicno su cenjeni u svojoj klasi i mislim da bi pregurao budzet za oko 50e

- Compaq Evo 600c, e ovo je meni omiljen u toj klasi jakih trojki. U svoje vreme jako skup, prima do 1gb memorije, solidna grafika, magnezijumsko kuciste....

-HP Omnibook 6050, 6100, dva fenomenalna modela HPa, lagani, kvalitetni, brze masine, otprilike isto kao Compaq. Jedino sto su bili skupi u svoje vreme pa je jako tesko naci ih polovne.

eto

Ovo je odgovor sa jednog drugog foruma na istu temu - stavio sam temu i ovde i tamo.
Takav odgovor sam ochekivao. Da vidim shta misle i drugi
Gentoo rocks!
 
Odgovor na temu

t-ZoNe
Internet cafe
Makarska

Član broj: 61245
Poruke: 23
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Savet za kupovinu polovnog laptopa17.06.2005. u 19:02 - pre 229 meseci
Ovako:

U zadnjih 12 mj. moji prijatelji su kupilo oko 20 laptopa! Ogromna zainteresiranost za laptope a i radi faksa!
Sta da kupis??
Polovno malo kriticno ali definitvno jeftino je da odes na www.e-buy.com!
Evo malo opisa iz prve ruke! Sto se tice modela!


Apple (MAC)- kupi i nikad neces pozaliti! Kvalitetna plastika, dugo im baterija traje, odlicne karakteristike(Ram, HHD, CPU itd..)! Nemam rijeci, sve najbolje!

Gericom- Meni osobno je dobar.
Solidna baterija, kvalitetna plastika, a karakteristike(zavisi od modela) ali niposto ne uzimaj hummer najmanju klasu jer brzi je moj mob od njega. Solidno resenje i ja za njega navijam, jednog dana kad budem imao para kupit cu njega! (cinema xxl)

LG- Da ti nije palo na pamet uopste pomisliti na tu firmu! Mozda su bogovi u TV i klimama i ostalim kucanskim proizvodima ali u mobitelima i laptopima su losi! Gore od NEC!

NEC- Skupo za jad koji nude! Kopiraju gericoma ali vrlo lose! Moj je prijatelj kupio i viruj mi i dan danas proklinje dan koji je kupio tu kocku od tehnike! U fino receno nista nevalja!

Dell- Vrlo, vrlo skupa stvar! Ali za ovog giganta stvarno sluzi pravilo sto je skuplje to je i bolje i kvalitetnije. Oni ti nisu bas da ce ti zamijeniti kucno racunalo ali zato za posao i neke sitne stvarcice su najbolji! Mana je graficka kartica!

IBM- Prvenstveno mi se ne svida radi "touchbar" jer oni imaju one tri tipke i onaj mali crveni dojstik u sredini pri dnu testature! ali i nisu se bas nesto pokazali u jacim radnjama! HDD dobar(nije IBM)!

HP Compaq- U zanje vrijeme su snizili cijene (barem ovdje kod nas (hr)) da nemozes povirovati, kruzile su price da su izdali skart od proizvoda sa pun đava pogresaska ali to ubrzo se dokazala kao jedna velika laž! Dobre karakteristike pogotovo ovi zadnji modeli nisu skupi! Dobri priocesori!

Fujitsu Siemens - Cijena im je boli glava i konfiguracija bi trebala biti odlicna ali za njihovu nesrecu imaju dobre modele ali jednostavno se neslazu nekako medusobno!
Znam jer mi cimer ima i lose je! A platio je vrtoglavih 2000€! Isporucuju HDD sa vrlo malim okretajima pa ti se cini da imas P3/P2!


Forcebook- ne znam ama bas nista! Nikakve informacije nisam dobio! Ali ovo je firma koja se probija u trziste! Nisam siguran sto se njih tice!

Sony- Ime! Eto sto kod njih je "dobro" samo ime i nista drugo! Cuo sam da imaju problema sa uredajima koji citaju mediji!!

Toshiba- Ova firama posluje cini mi se po parnim i neparnim godinama! Prosle godine su vracali oko 100,000 samo u evropi radi pogreske pri spajanju USB cijeli bi ti se komp ugasio! Ali zato ove godine su zato usli u uzi izbor kvalitetnijih laptopa!

Asus- za ovu marku znam samo da ih dobivaju dijelatnici koji rade u informatickim firmama i jos nisam vidio da je neko kupio asusa! Nemaju neku normalu imaju najjadnije i naj skuplje ali nema tu nesto izneđu!

Acer- jedan medu najkvalitetnijim proizvodacima laptopa! Laptop im traje i po 10 godina! Svaka cas! Nisam imao u rukama ali kazu ljudi da su i prezadovoljni s njima!



Jedan savjet, kupi sto vise okretaja u laptopu jer je to vise bitno nego negova kolicina mjesta!!!!!

Nadam se da cu ti barem malo pomoci sa ovim deteljima a sto se tice modela, ti kad kupujes polovno mozes naletiti na kvalitetni model za malo para ili za nista! Sto se tice polovnih ja bi se locirao na: Gericom, Toshiba, HP.
To je to!



[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 19.06.2005. u 18:43 GMT+1]
Step into the place that isn't true,
Where blue is yellow and yellow is blue.
Step into the place coated red,
Where dead is alive and alive is dead.
 
Odgovor na temu

SurvivoR
Daniel Manesku
Vršac

Član broj: 50694
Poruke: 60
212.200.116.*

Jabber: daniel1988@jabber.ru
ICQ: 212568690


Profil

icon Re: Savet za kupovinu polovnog laptopa18.06.2005. u 14:00 - pre 229 meseci
Hvala shto si se trudio da napishesh toliko obiman odgovor. Stvarno pomaze. Prema napisanom mislim da cu uzeti neshto od:
HP Compaq
FS
Dell Inspiron 8100 ili Latitude c610
Toshiba
Acer


U Gericom-a nisam neshto siguran, video sam reklame ne pcberzi za njega, ali nisam ni od koga chuo da ga ima i josh da ga hvali. Sigurnije mi je da uzmem neshto od onih 5 napisanih gore
Citat:
Mana je graficka kartica!

Nisu kvalitetne graficke ili su slabe? Chovek na drugom forumu mi je rekao da su graficke GF2 skoro iste po performansama sa ATI Mobility tj. ATI Radeon 7000 za desktop rachunare. U chemu je onda problem. Chak mi nVIdia vishe odgovara zbog drivera za linux.


Za moderatore/admine: predlog za sticky jedno pola godine (ako ne i vishe), dok se ne izmeni situacija na trzistu.
Gentoo rocks!
 
Odgovor na temu

t-ZoNe
Internet cafe
Makarska

Član broj: 61245
Poruke: 23
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Savet za kupovinu polovnog laptopa18.06.2005. u 22:41 - pre 229 meseci
Ovako ti je stanje sto se tice dell-a oni su giganti za profesionalne radove(Arhitekturu, nacrte, prezentacije, i ostale poslovne zadatke gdje je vise bitnije takt i brzina procesora nego graficka) Odlici su zato sto imaju bezbroj ulaza i izlaza za razne dodatke! Sada ne znam kako se zove onaj port ali znam da sluzi za dodatak floppy i drugih disketnih jedinica kao sto su ZIP ili JAZZ a to nemaju ostali jedino sa dodatkom USB koji se dadatno placa! To sam zaboravio napomenit! A oni nepreferiraju na grafickoj nego na drugim dijelovima! (procesor, memorija, HDD itd)!

[Edit by StORM48: Obrisan nepotreban citat. Nema potrebe da citiraš prethodnu poruku, pošto je očigledno da se na nju odnosi. Pročitaj Pravilnik.]
Step into the place that isn't true,
Where blue is yellow and yellow is blue.
Step into the place coated red,
Where dead is alive and alive is dead.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Savet za kupovinu polovnog laptopa

[ Pregleda: 6294 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.