Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 782897 | Odgovora: 2267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

= IGY =
Knežević Igor
Novi Sad

Član broj: 79871
Poruke: 105

Sajt: www.igoork.co.nr


Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd14.12.2016. u 12:12 - pre 89 meseci
Moze neki screenshot gde se to bira, nisam sada u mogucnosti da proverim ali ja se ne secam da mi se nudio bilo kakav datum za tu sintetiku.
 
Odgovor na temu

= IGY =
Knežević Igor
Novi Sad

Član broj: 79871
Poruke: 105

Sajt: www.igoork.co.nr


Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd15.12.2016. u 15:00 - pre 89 meseci
To je nesto kod njih u sistemu, sada radi...
 
Odgovor na temu

Novica Milosavljevic
Novica Milosavljevic

Član broj: 320476
Poruke: 32



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd23.12.2016. u 17:05 - pre 89 meseci
Da li se nekom desilo pri zahtevu za sintetiku da registruje dva zahteva i procenjeno vreme zavrsetka upita 3 dana?
 
Odgovor na temu

Novica Milosavljevic
Novica Milosavljevic

Član broj: 320476
Poruke: 32



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd25.12.2016. u 20:55 - pre 88 meseci
Stiglo mi sutra dan, verovatno je problem kodnjih neki bio.
 
Odgovor na temu

Novica Milosavljevic
Novica Milosavljevic

Član broj: 320476
Poruke: 32



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd26.12.2016. u 16:03 - pre 88 meseci
Posto mi nije overena zdravstvena knjizica do kraja godine, da li imam pravo da podnesem zahtev za novu zdravstvenu knjizicu (KZO)?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd26.12.2016. u 19:20 - pre 88 meseci
Ne razumem dilemu. Kakve veze ima da li je overena ili neoverena?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Novica Milosavljevic
Novica Milosavljevic

Član broj: 320476
Poruke: 32



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd26.12.2016. u 19:43 - pre 88 meseci
Pitam iz razloga jer mi je receno da ne mogu da podnesem zahtev za izdavanje KZO ako zdravstvena knjizica nije overena.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd26.12.2016. u 22:51 - pre 88 meseci
Ja bih te zamolio da ipak pojasnis - nije overena jer nije ispunjen neki uslov za overu (duguju se doprinosi), ili je sve ispunjeno samo nije odneta da se zalepi markica?
Meni naprimer nije bila overena, ali je sve bilo placeno, pa sam ja usput zamolio da mi i nju overe. A nisam ni morao jer sam svejedno mogao kod lekara sa potvrdom. Drugi put kad sam podnosio za KZO kolegama pitali su me da li su oni imali zdravstvene knjizice, ja odgovorio da nemam pojma, oni kazu ok. Nisam ukapirao zasto su me to uopste pitali, ali po svemu sudeci ne utice na krajnji ishod. Sigurno je bilo medju njima onih koji nisu redovno overavali knjizicu. Najverovatnije te neko slagao ili si pogresno razumeo objasnjenje da ako nije ispunjen uslov za overu knjizce, samim tim nije ispunjen ni za izdavanje KZO.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Novica Milosavljevic
Novica Milosavljevic

Član broj: 320476
Poruke: 32



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd26.12.2016. u 23:55 - pre 88 meseci
Stara zdravstvena knjizica mi je overena do Septembra 2016.g, otisao sam da podnesem zahtev za KZO i tada mi je sluzbenik rekao da ne mogu da podnesem zahtev za izdavanje KZO jer mi nije overena zdravstvena knjizica.
Moje pitanje je, da li ja imam pravo da podnesem zahtev za izdavnje KZO bez obzira sto mi zdravstvena knjizica nije overena?
Smatram da sluzbenik nema pravo da mi odbije zahtev za KZO jer ja ne trazim da mi se overi zdravstvena knjizica vec da izvadim novu KZO.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd27.12.2016. u 08:22 - pre 88 meseci
A sto mu ne kazes da si izgubio zdravstvenu knjizicu, pa ako mu je toliko stalo nek ti i nju izda i overi? A nece - sto bi pravio sebi dupli posao. Jedino, kazem ako nije ispunjen neki preduslov za overu (placanje doprinosa). Ne mozes dobiti KZO koja je neoverena ako si to mislio.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Novica Milosavljevic
Novica Milosavljevic

Član broj: 320476
Poruke: 32



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd27.12.2016. u 11:11 - pre 88 meseci
Da li to znaci da ako stara zdravstvena knjizica nije overena do 31.12.2016.g. ja ne mogu da podnesem zahtev za novu
zdravstvenu knjizicu - KZO?
 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd27.12.2016. u 12:31 - pre 88 meseci
Zapravo, ja to razumem da se ne može podneti zahtev za KZO ukoliko ne postoji važeće zdravstveno osiguranje. Mislim da je to smisao.

U tim slučajevima mi radimo sledeće: kada dobijemo poresko uverenje iz Poreske uprave, putem uplatnice se uplati 400 dinara za KZO, i potom se jednim čekanjem na šalteru izvrši produženje zdravstvenog osiguranja (ili overa stare knjižice), i potom podnošenje zahteva za novu knjižicu.
Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

Novica Milosavljevic
Novica Milosavljevic

Član broj: 320476
Poruke: 32



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd27.12.2016. u 14:01 - pre 88 meseci
Da li ja u tom slučaju činim neki prekršaj kao preduzetnik ukoliko ne podnesem do kraja godine zahtev za KZO?
 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd27.12.2016. u 14:21 - pre 88 meseci
Mislim da ne.

Po meni, ti ne koristiš prava koja imaš, a obaveze ti u svakom slučaju stoje, tj. moraš da platiš doprinos za zdravstveno osiguranje i za te mesece kada nisi imao uredan status u Fondu za zdravstveno osiguranje.


Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

Mile Kondenzacija

Član broj: 335909
Poruke: 6
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd05.01.2017. u 16:34 - pre 88 meseci
Pitanje za preduzetnike pausalce.
Dakle, preduzetnik pausalac si i zelis da podignes novac sa racuna nalogom za isplatu. Da li i dalje vazi sifra placanja 166? Kao “platilac” pisete ime svoje pausalne preduzetnicke radnje, a kao “primalac” pisete sta? Svoje ime i prezime ili opet ime pausalne preduzetnicke radnje ili je to svejedno? Raspitivao sam se i jedni kazu ovako, drugi onako, a treci da je svejedno.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd05.01.2017. u 18:00 - pre 88 meseci
Izvadiš VISA biznis platnu karticu na tekućem računu radnje i podižeš pare na bankomatu bez da te iko išta pita ili da popunjavaš.

 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd05.01.2017. u 22:10 - pre 88 meseci
I ja to pisem vec godinama!
 
Odgovor na temu

Mile Kondenzacija

Član broj: 335909
Poruke: 6
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd06.01.2017. u 00:36 - pre 88 meseci
Mora bas Visa ili moze i Master Card povezana sa tekucim racunom radnje?
Dakle bas niko ne podize novac nalogom za isplatu kao preduzetnik pausalac?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd06.01.2017. u 00:59 - pre 88 meseci
Može bilo kakva platna kartica. Njom možeš da podižeš pare, da plaćaš po prodavnicama, štagod.

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd06.01.2017. u 01:10 - pre 88 meseci
Citat:
Mile Kondenzacija:
Dakle bas niko ne podize novac nalogom za isplatu kao preduzetnik pausalac?

Ma gde niko, nego si ovde naleteo na dvojicu koji praktikuju drugacije, a prethodnih dana si mogao videti da su banke bile pune pausalaca. I u gornje i u donje polje samo lupe pecat, u srednje napisu isplata gotovine za sitne racune, a sifra placanja 166. Dnevni limit 150.000 dinara.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 782897 | Odgovora: 2267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.