Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 780289 | Odgovora: 2267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd20.04.2011. u 08:38 - pre 157 meseci
Iznos oslobođeni, odnosno izuzeti od oporezivanja porezom na dohodak građana
http://praksa.rs/aktuelni_podaci.php?open=36

Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

Loves
dizajner
Beograd,Srbija

Član broj: 272534
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.05.2011. u 11:28 - pre 156 meseci
Kao vlasnik radnje, dobila sam poslovnu ponudu da organizujem i dekorisem prostor za svecanost -knjizevno vece- u Bosni.Sada me buni posto sam iz Srbije da li imam pravo da
se upustim u tako nesto,da li je potrebna radna dozvola,kako to funkcionise......jer ipak kada se pojavim na granici sa materijalom ne zelim da imam neprijatnosti.
Za sada ne bih stalno bila angazovana vec samo tada.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.05.2011. u 12:20 - pre 156 meseci
Mislim da ne mozes tek tako "da se pojavis" na granici sa materijalom :)

Ako hoces da sve bude legalno, za taj materijal moras izdati racun na ime primaoca pa izvrsiti izvoz robe u carinskoj ispostavi gde ce oni izvrsiti pecacenje paketa koji se salje. Onda firma sa druge strane mora da izvrsi uvoz i pri tom da plati carinu i PDV, a fizicko lice uopste ne moze izvrsiti uvoz robe koja svojom kolicinom nije uobicajena za licne potrebe. Sve u svemu, nija praksa da se ugovaraju takvi legalni prekogranicni poslovi. Ne znam o kolikoj se kolicini materijala radi, a sto je jos vaznije kolike su kolicine identicnih proizvoda jer nije isto kada pokusas da udjes sa 300 primerka jednog proizvoda ili sa 3 primerka od 100 razlicitih proizvoda. Od toga zavisi da li postoji mogucnost da te carinik sa one strane pusti da izvrsis uvoz po skracenom postupku, kao i od vrednosti samog materijala koja bi trebala da bude dokumentovana racunima.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Loves
dizajner
Beograd,Srbija

Član broj: 272534
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.05.2011. u 12:52 - pre 156 meseci
Pod materijalom sam mislila cvetne aranzmane,masne,ukrase,stonjake,vaze ...koje cu poneti sa sobom da bih ukrasila prostor,to je vise iznajmljivanje koje cu kada svecanost prodje
poneti sa sobom.Ja im ne prodajem materijal vec vrsim iznajmljivanje ukrasa da bi prostor bio sto lepsi. Oni zele da im bas ja radim dekorisanje prostora.....da li imam pravo da radim u Bosni
 
Odgovor na temu

controlesc
Ljubomir Medakovic
SysAdmin, Control Esc
Novi Sad, Srbija

Član broj: 236106
Poruke: 29
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: www.controlesc.com


+13 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.05.2011. u 13:06 - pre 156 meseci
Mozda bi bilo od koristi da kontaktirate BiH ministarstvo trgovine: http://www.mvteo.gov.ba/o_nama/sekretar/?id=25
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.ADSL.neobee.net.



+42 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd12.05.2011. u 09:43 - pre 156 meseci
Citat:
Loves: Pod materijalom sam mislila cvetne aranzmane,masne,ukrase,stonjake,vaze ...koje cu poneti sa sobom da bih ukrasila prostor,to je vise iznajmljivanje koje cu kada svecanost prodje
poneti sa sobom.Ja im ne prodajem materijal vec vrsim iznajmljivanje ukrasa da bi prostor bio sto lepsi. Oni zele da im bas ja radim dekorisanje prostora.....da li imam pravo da radim u Bosni


Postoji resenje za takvo nesto i ne treba ti nikakvo BH ministarstvo.

Resenje je ATA karnet.

Prijavis robu koju iznosis kod nas na carini (ne na granici, vec u tvom mestu ili najblizem tvom mestu). Dobijes propratnice za sve granice koje prelazis za tamo i za nazad. Na svakoj granici ti cariinik uzme primerak kada ulazis i kada izlazis. Posto je u pitanju samo jedna granica sve je dosta jednostavno.

Ovo se koristi kada ides na neki sajam, na servisnu intervenciju, odnosno kada robu nosis sa sobom i vracas.
 
Odgovor na temu

brightmind
nezaposlena
Beograd

Član broj: 262978
Poruke: 9
91.221.217.*



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd12.05.2011. u 10:46 - pre 156 meseci
Imam jedno pitanje u vezi tacke 8. Ja sam preduzetnik-pausalac i firma mi je osnovana 02.07.2010. Do kraja godine promet mi je bio malo manji od 3 000 000 tako da sada vodim racuna da ne predjem 4000000 zbog ulaska u PDV i trenutno sam (10.05.2011) na 3 850 000. Promenila sam delatnost, adresu samim tim i poresku upravu i potrebno mi je da kupim preko racuna neku kozmetiku za obavljanje delatnosti ( del. nege i odrzavanja tela) u iznosu od 300 000 dinara. Da li smem da uplatim taj iznos kao licnu pozajmicu na racun s obzirom da onda prelazim 4 miliona? Da li se to racuna u promet?

Puno pozdrava
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd12.05.2011. u 21:24 - pre 156 meseci
Pozajmice ne idu u promet.
 
Odgovor na temu

cikajowa
Internet club,vlasnik

Član broj: 176581
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd07.06.2011. u 11:08 - pre 155 meseci
Pozdrav,
zanima me da li pausalac vodi knjugu ili sta vec osnovnih sredstava? Da li je to obavezno. Recimo imam racunare u kancelariji koje sam kupio preko firme... da li je to dovoljno sto su kupljeni preko firme ili ne? A imam i jedan recimo racunar koji sam kupio na MOJE IME,i koji koristim u MOjoj firmi koji sam ja osnivac i vlasnik. da li takav racunar moram uvesti nekako u firmu ,recimo ugovorm o ustupanju ili tako nesto,ili je dovoljan racun na moje ime?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Loves
dizajner
Beograd,Srbija

Član broj: 272534
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd08.06.2011. u 13:33 - pre 155 meseci
Pausalac SZR - pravljenje raznih ukrasa, od koleginice sam uzela balon i ukrasila ga vrlo neobicno, sasvim slucajno je to videla jedna zena kojoj se to jako doplalo jer nista slicno nije videla.Sada nastaje mali problem ona bi volela da naruci takve balone oko 500 kom kao firma za neku njihovu proslavu.
Kako to da izvedem i da li postoji nacin ili da jednostavno izgubim posao....to ispada da je trgovina -balon uzet od drugog i ja ubacila detalje.Kako to proknjiziti, da li postoji neki nacin ii ne.
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.com
Via: [es] mailing liste



+42 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd08.06.2011. u 17:00 - pre 155 meseci
Nadjes nekog pausalca njemu das 10% a on ti da ostatak na ruke.



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 11.06.2011. u 01:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd08.06.2011. u 18:13 - pre 155 meseci
Citat:
Loves: Pausalac SZR - pravljenje raznih ukrasa, od koleginice sam uzela balon i ukrasila ga vrlo neobicno...
...neka žena bi da naruci takve balone oko 500 kom kao firma za neku njihovu proslavu ...
....to ispada da je trgovina -balon uzet od drugog i ja ubacila detalje.Kako to proknjiziti, da li postoji neki nacin ii ne.

Pitanje je da li je to što ste naveli trgovina. Ja bih pre rekao da je to nabavka materijala u sklopu usluge aranžiranja prostora (ili čega već) za proslavu.

Recimo i ja bih mogao da kupim 500 balona, ali čisto sumnjam da bih mogao da ih ukrasim kao što ste vi. Tako da ja smatram da je to nabavka materijala za glavnu uslugu (ukrašavanje) koju pružate.
Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

cikajowa
Internet club,vlasnik

Član broj: 176581
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd10.06.2011. u 20:21 - pre 155 meseci
Da li bilo ko zna odgovor na moje pitanje gore? :(
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd10.06.2011. u 21:12 - pre 155 meseci
Citat:
cikajowa: Pozdrav,
zanima me da li pausalac vodi knjugu ili sta vec osnovnih sredstava? Da li je to obavezno. Recimo imam racunare u kancelariji koje sam kupio preko firme... da li je to dovoljno sto su kupljeni preko firme ili ne? A imam i jedan recimo racunar koji sam kupio na MOJE IME,i koji koristim u MOjoj firmi koji sam ja osnivac i vlasnik. da li takav racunar moram uvesti nekako u firmu ,recimo ugovorm o ustupanju ili tako nesto,ili je dovoljan racun na moje ime?
Hvala unapred


Paušalci vode samo KPO knjigu a to je knjige o prometu (fakturisano). Ni jedna druga knjiga ili evidencija ne treba da se vode.
 
Odgovor na temu

cikajowa
Internet club,vlasnik

Član broj: 176581
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.06.2011. u 00:34 - pre 155 meseci
Ok,hvala saja na informaciji.. Zanima me sa moovaj drugi deo pitanja oko racunara koji su na moje ime a ne na firmu... Da li ih smem korititi,nekko kaze sme,neko ne sme od knjigovodja
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.06.2011. u 11:22 - pre 155 meseci
Paušalci ne vode knjige o imovini te ne postoji podela na njihovu i nenjihovu imovinu. Dakle možeš da koristiš sve što je tvoje i od tvoje porodice. Možeš i tuđe ali ne treba preterivati. Niko nikada ti neće zameriti što za posao koristiš tuđi laptop ali ako se baviš transportom pa koristiš tuđi kamion to već ne bi trebalo.
 
Odgovor na temu

fida
subotica

Član broj: 286391
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd13.06.2011. u 22:39 - pre 155 meseci
Preduzetnici plaćaju porez i doprinose na celokupnu svoju dobit nebitno da li se dobit diže svaki mesec (u vidu plate) ili na kraju godine

Preduzetnici plaćaju porez na dobit i to 10% od iskazane dobiti na kraju poslovne godine, a doprinose i porez na lična primanja plaćaju po rešenju Poreskog organa.
Da li je ova informacija tačna? Da li preduzetnici mogu podizati stipendiju za svoju decu, radi se o srednjoškolcima. Ukoliko nisam u zakupu,znači radim u svojoj kuci da li mogu podizati gotovinu i placati troškove grejanja ,struje,telefona pravdajući računima podizanje gotovine. Da li se može tokom godine podizati međudividenda i kakav je postupak u tom slučaju.

Na osnovu ppdg obrazca će mi odrediti porez na dobit, a na osnovu čega će mi odrediti porez i doprinose na platu, da li cu sama morati reci visinu dohotka.
Novoosnovana preduzeca ce nadoknadu za razvoj šumarstva 0,025% na ukupan prihod/12 meseci plaćati na osnovu predviđene dobiti ili .......

POZDRAV
 
Odgovor na temu

brightmind
nezaposlena
Beograd

Član broj: 262978
Poruke: 9
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd22.06.2011. u 10:49 - pre 155 meseci

Da li mozete da mi odgovorite na sledeca pitanja:
Ako prijavljujem radnika kao preduzetnik pausalac koji ne vodi knjige,
koliko mogu najmanje da placam doprinose i poreze ili da li postoji neka
varijanta ugovora gde se to minimalno placa? Kako onda to utice na moj
obracun poreza? Treba mi ceo postupak ako nije problem .
Unapred zahvalna.



[Ovu poruku je menjao brightmind dana 22.06.2011. u 13:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd28.06.2011. u 02:15 - pre 155 meseci
Citat:
S A J A: Paušalci vode samo KPO knjigu a to je knjige o prometu (fakturisano). Ni jedna druga knjiga ili evidencija ne treba da se vode.


Sta znaci "fakturisano"? Ako pausalac koji se bavi uslugama prima na racun uplate od fizickih lica, da li je duzan da im izdaje fakture (kao sto bi bio duzan da ucini kad mu pravno lice naruci uslugu) a ukoliko nije duzan to da uradi kad su fiz. lica u pitanju da li onda treba da upisuje u kpo iako im ne izdaje fakture?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd28.06.2011. u 10:08 - pre 155 meseci
Racun je obavezan kako god okreneš.

A ako izdaješ račun fizičkom licu, onda mora biti fisklani.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 780289 | Odgovora: 2267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.