Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom vise nema ADSL modema i rutera!

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66761 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!07.10.2009. u 11:31 - pre 176 meseci
Citat:
mast3r: Možda i ima modema sa USB-LAN kombinacijom... negde u prodavnicama.
Upravo sam kupio nesto takvo. Zove se FBR-1161A
FBR-1161A ADSL2+ Modem Router ANNEX A, http://www.levelone.eu/levelon...p;cat=7028&model=FBR-1161A a na nasem reklamnom sajtu (pcberza.rs) pise ovo: Level one FBR-1161A Router, ASDL2/2+ NetCon Modem, 1xWAN, 1xLAN, 1xUSB, Anex A. Cena je vrlo povoljna - 20 eura a USB prikljucak radi cak i na nekim Linux distribucijama.

Postoje cisti USB modemi za ADSL, koji su uglavnom svima poznati.

Postoji i nesto cudno, imam ih 2 komada, kupljeni u zoru ADSL-a kod nas, D-Link 300T, o kome recimo na sajtu http://www.thinkbroadband.com/.../reviews/34-dlink-dsl300t.html pise i ovo:

The D-Link DSL-300T is one of the few ADSL modems (on the UK market) that can present the ISP assigned IP address to a device connected to the modem via Ethernet.

To je nesto izmedju modema i rutera - jeste sa Ethernet konekcijom ali nije pravi ruter. Na srecu, to su vrlo retki uredjaji i mozemo ih mirno ignorisati. Ja sam se sa njima namucio, jer nisam znao kako to podesiti, pa sam ih koristio kao Bridge i stalno ih povezivao na Internet pomocu programa iz OS-a, sto je kod Linuxa bila cesto velika muka. Tek kasnije sam saznao sustinu, nesto sam fleshovao i hardver i uspeo sam da rade nalik na ruter - sami se povezu na Telekom, bio racunar ukljucen, ne bio, kao pravi ruteri. Ali, posto nisu pravi ruteri imaju neka programska ogranicenja, nemaju sve one finese za podesavanje.

Zbrka pocinje kod uredjaja koji u sebi sadrze modem + ruter, kao sto je ovaj gore od Level One. To je zaista uredjaj koji ima i ADSL modem i ruter, sta god to egzaktno znacilo. Jer, postoje i cisti ruteri, koji se mogu koristiti za vise namena - sa jedne strane im udje signal iz necega i oni to posle distribuiraju dalje, najcesce imaju integrisan i switch pa mogu da distribuiraju signal na vise uredjaja.

Znaci, ako dobijes od nekoga cist ruter i nemas nista drugo, neces se povezati na Internet. Najlaksi nacin da se prepozna cist ruter je cinjenica da on nema prikljucak za telefon, u slucaju ADSL-a ili neki drugi prikljucak te vrste.

Uredjaji sa Ethernet i USB prikljuckom su vrlo zgodni za korisnike koji imaju samo 2 racunara jer onda prilicno lako oba povezu na net.

Ovo sto sam ispricao nije neka narocita mudrost, tek toliko da se vidi sarolikost postojecih uredjaja i oznaka. A ljudi ce i dalje ove Telekomove uredjaje sa Ethernet izlazom zvati "modem" a tek one sa integrisanim switchem i vise portova "ruter" ali, boze moj, tako su navikli i od prilike svi razumemo o cemu se radi. Nije neki preveliki problem, bar meni.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

igvan
Ivan Mladenović
Niš

Član broj: 14481
Poruke: 142
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!07.10.2009. u 21:53 - pre 176 meseci
jel USB 1.1 u pitanju na tom huwai ruteru ili 2.0?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!08.10.2009. u 04:46 - pre 176 meseci
Pogledao sam na netu i za moj novi Level One i za Huawei i nisam nasao nigde da pise verzija USB-a. Kablic za USB koji sam dobio uz moj modem je VRLO OBICAN, tanak, na njemu nema nikakvih oznaka - ono sto danas ima na mnogim kablovima uzduz: podaci o proizvodjacu, neke tamo temperature i oznaka da je USB 2.0 ili nesto slicno. Pretpostavljam da to sto pitas nije presudno, cim su dali takav obican kablic.

Trazeci ovo o USB sam slucajno naleteo na nesto sto je mozda zanimljivo znati. Covek ima Huawei MT 882 i cudi ga zasto neka lampica menja boju, ima zelenu i jos jednu, "amber" mislim da je to boja cilibara, zuckasta(?). Pisao je Huawei-u i odgovorili su mu da "The light is Amber when the modem works in router mode and is green when the modem works in bridge mode" - znaci zuckasta je za ruter nacin rada a zelena za bridz nacin. On to nije razumeo pa je opet pisao i pitao i oni su mu objasnili da kad se modem sam povezuje preko PPPOE onda on radi u ruter nacinu, a kad se racunar povezuje preko PPPOE (svojim programom) onda modem radi u bridge nacinu.

Znaci, svi vi koji govorite "modem", u pravu ste, samo sto taj modem ima mogucnost da se povezuje i sam, BEZ racunara, i pomocu racunara. Kad se povezuje sam, onda on moze da obezbedjuje Internet za vise racunara (preko switcha ili dodatne mrezne kartice(?)), od kojih ni jedan ne mora svo vreme da bude ukljucen. Kad se povezuje preko racunara, taj racunar je "gospodar" i ako se on ugasi nema vise Interneta ni za eventualno umrezene mu "sluge" Veca je greska sto onu drugu spravu zovete ruter, onu sa ulazom za telefon i vise Ethernet izlaza, jer ta sprava takodje ima i modem u sebi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!08.10.2009. u 08:50 - pre 176 meseci
Ne isplati se uopšte da se razmišlja o vezi USB-LAN kada su svičevi toliko jeftini i za nekoliko evra se izbegava komplikacija sa drajverima.

Koju drugu spravu? Ta druga je isto ono što pominješ u celoj priči osim što u sebi ima i treći deo. Znači, ako se kaže ADSL ruter, to podrazumeva da je u pitanju ADSL modem koji ... hm, u sebi ima i ruter. Ako u pakovanje ubace i svič (to je taj treći deo), dobijemo ono što ovde obično zovu ruter.
Ispravno je da to zovemo ADSL ruter i onda je sve jasno. Polutačno je da to zovemo modem ili (samo) ruter.

Kada se ADSL ruter prebaci u bridge mod, praktično mu se isključi ruter i onda on radi kao najobičniji ADSL modem pa je potrebno da nešto (komp ili drugi ruter) pravi konekciju.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9500
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!08.10.2009. u 11:14 - pre 176 meseci
Upravo sam opet zvao 9813. Nema, pa nema !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
194.106.182.*



+4 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!08.10.2009. u 13:06 - pre 176 meseci
I sta cemo sada? da pazarimo ruter o nasem trosku?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9500
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.10.2009. u 07:32 - pre 176 meseci
Citat:
micky: I sta cemo sada? da pazarimo ruter o nasem trosku?

Ma jok, to je već opisano u nekim predhodnim postovima. Inače, opet insajderske informacije, kažu biće oo 15. okt.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

igvan
Ivan Mladenović
Niš

Član broj: 14481
Poruke: 142
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.10.2009. u 11:11 - pre 176 meseci
Pitanje u vezi USB-a i standarda 1.1 ili 2.0 mi je bitno zbog mreze.
ako je 1.1 ona je to samo 12Mbs ili u praksi oko 8Mbs(700KB/sec), sto prilicno smara kad se umreze racunari...

Imam vec takav ruter Sagem 1201 od PTT-a, kad povucem film preko mreze sa drugog racunara treba mu 10sec da se otvori...USB kabl je tu usko grlo.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master.ricky.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.10.2009. u 18:14 - pre 176 meseci
10 eura za mali 5-portni switch resava sve probleme
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
*.adsl-4.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!19.10.2009. u 19:39 - pre 176 meseci
Danas sam svratio do Telekoma u Nišu (prostorije nekadašnje Niške Banke - Bank Prometa) jer sam hteo da migriram sa Sezama kod njih zbog iptv-a, pa i ruter bi mi puno značio u odnosu na ovaj Sezamov modem.
Pa sam hteo da proverim u vezi opreme i eventualnih čekanja jer sigurnije je oči u oči od 9813 poziva...zaprepastih se od samog ulaza preko gospođe za stolom iznad stepeništa koja je neki tampon koji vas usmerava ka odredištu - kao iz SSSR doba.
Kažem hteo, jer ne želim više. Opremu će "možda" dobiti u narednim (2-3) nedeljama. Pa ako mi je potreban konstatni internet za to vreme,kažu da sačekam : )
Napisaše mi i broj telefona na papiriću da se informišem jel im stigla oprema,ali samo ako nema gužve jer neće moći da mi se jave ; )
Doduše bili su ljubazni prema meni...ali ipak odustajem od migracije...alternativa DigiTv.


 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9500
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!26.10.2009. u 08:22 - pre 176 meseci
Ja sam naleteo na jednu operatorku koja je bila ljubazna da mi objasni šta se dešava:


1. Stari, dosadašnji stalni dobavljač Telekoma je "izgubio na najnovijem tenderu". (Čitaj, nije više 'teo da plaća reket)
2. Nađen je novi dobavljač. (Čitaj: "Firma GeGe Komerc Export - Import" u vlasnišztvu direktorove ćerke ili zeta. Tek toliko da ne kažu zli jezici da postoji sukob interesa.)
3. Ali ... Novi dobavljač nema licencu za takve poslove (Čitaj: kako bi i imao kad je tek koliko juče registrovana firma)
4. Evo, čim novi dobavljač dobije licencu, krenuće uvoz opreme.


U međuvremenu, braćo Srbi i sestre Srpkinje - ko(nj) vas ]ebe !? Kakve veze ima to što već od Avgusta glavni kočničar razvoja telekomunikacija u Srbiji (Telekom) nije u stanju da uvede jedan pišljivi ADSL?
Ipak će ćerkina firma "GeGe Komerc" da snabdeva opremom znatno kvalitetnije nego dosadašnji nesrećnici.

Ministarku boli mupe za malverzacije u Telekomu, jer, onda je tu dobra par desetaka soma ojra. Malo li je ? Malo, ali bolje nego ništa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.207.*



+363 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!26.10.2009. u 09:26 - pre 176 meseci
Ja dobio ruter pre 2 nedelje. Kazu da je to samo privremeno dok ne stigne novi, ali meni svejedno-privremeni mi isto ko da sam dobio stalni jer mi ga nece uzimati dok ne stignu novi. Stari su mi uzeli da reklamiraju kvar.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
80.93.241.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!26.10.2009. u 14:29 - pre 176 meseci
Citat:
Java Beograd: Ja sam naleteo na jednu operatorku koja je bila ljubazna da mi objasni šta se dešava:


1. Stari, dosadašnji stalni dobavljač Telekoma je "izgubio na najnovijem tenderu". (Čitaj, nije više 'teo da plaća reket)
2. Nađen je novi dobavljač. (Čitaj: "Firma GeGe Komerc Export - Import" u vlasnišztvu direktorove ćerke ili zeta. Tek toliko da ne kažu zli jezici da postoji sukob interesa.)
3. Ali ... Novi dobavljač nema licencu za takve poslove (Čitaj: kako bi i imao kad je tek koliko juče registrovana firma)
4. Evo, čim novi dobavljač dobije licencu, krenuće uvoz opreme.


U međuvremenu, braćo Srbi i sestre Srpkinje - ko(nj) vas ]ebe !? Kakve veze ima to što već od Avgusta glavni kočničar razvoja telekomunikacija u Srbiji (Telekom) nije u stanju da uvede jedan pišljivi ADSL?
Ipak će ćerkina firma "GeGe Komerc" da snabdeva opremom znatno kvalitetnije nego dosadašnji nesrećnici.

Ministarku boli mupe za malverzacije u Telekomu, jer, onda je tu dobra par desetaka soma ojra. Malo li je ? Malo, ali bolje nego ništa.



A Vi, gospodine Čvoroviću, centrala hoće da pogreši jednom...
Veruješ baš svemu, što ti se kaže?

Evo jedan info, za tebe i za ostale, teoretičare zavere.
Počela je dodela Pirelli rutera.

Za sada, kako stvari stoje, taj uređaj dobijaju korisnici, koji već neko vreme čekaju na zamenu uređaja,
usled kvara i sl.

E sad, da se vrnemo na slučaj "GeGe Komerc".
Ja kontam da ti umeš da se koristiš internetom... jel tako?

E pa, postoji jedan sajtić, klikneš ovde i onda,
ukucaš neki podatak... i dobiješ rezultate postojeće firme...

Daj dokaze o toj firmi, nemoj da iznosiš, "rekla - kazala" podatke.



===

Da dodam,
oprema je stigla, i čeka na isporuku korisnicima.
Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!26.10.2009. u 17:34 - pre 176 meseci
Citat:
mast3r: Veruješ baš svemu, što ti se kaže?
http://www.elitesecurity.org/p2382102 - covek je lepo rekao u ovom postu od 8.10.2009 da uredjaja nema i nece ih biti bar jos mesec dana, u skladu sa informacijom na Telekom sajtu. Elem: 8.10 + 1 mesec + "bar jos..." (recimo 15 dana), to mu dodje priblizno danas!! Ne znam ja ko je koga tu zednog preveo preko bare, ali je definitivno cudno da tako velikoj firmi nestanu uredjaji i da ih nema toliko dugo. A onda se pojave uredjaji Pirelli, sto je meni malo cudno pored tolikih aziskih firmi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
80.93.241.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!26.10.2009. u 18:47 - pre 176 meseci
Citat:
tdjokichttp://www.elitesecurity.org/p2382102 - covek je lepo rekao u ovom postu od 8.10.2009 da uredjaja nema i nece ih biti bar jos mesec dana, u skladu sa informacijom na Telekom sajtu. Elem: 8.10 + 1 mesec + "bar jos..." (recimo 15 dana), to mu dodje priblizno danas!! Ne znam ja ko je koga tu zednog preveo preko bare, ali je definitivno cudno da tako velikoj firmi nestanu uredjaji i da ih nema toliko dugo. A onda se pojave uredjaji Pirelli, sto je meni malo cudno pored tolikih aziskih firmi.



Pa naravno da nestaju uređaji, kad bajni stručnjaci-korisnici sami budže uređaje...
i pored preporuke da to ne rade.


Što se kaže, svako malo, pa zezne uređaj... pa onda zahteva drugi...
Ali, ZAHTEVA... ili u suprotnom, dolazi da se razračuna...

I šta onda reći takvim ljudima, Srbija ih je puna.
Svi su nervozni, i svi hoće pravdu u svoje ruke.


A taj Pirelli... biće hit, tvrdim :)
Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!26.10.2009. u 19:33 - pre 176 meseci
Citat:
mast3r: Pa naravno da nestaju uređaji, kad bajni stručnjaci-korisnici sami budže uređaje...
i pored preporuke da to ne rade.

Što se kaže, svako malo, pa zezne uređaj... pa onda zahteva drugi...

Interesantna tvrdnja. Imao sam problem sa jednim "nebudženim" ruterom kod Telekoma, i jedva ga zamenio (odnosno jedva sam došao do toga da mi pošalju tehničara). Tvrdnja da ruteri nestaju sa zaliha zbog "budženja" mi deluje pomalo neozbiljno. Postoji li neki zvaničan podatak ( u % ) koliko ih je vraćeno zbog greške koju su izazvali sami korisnici? Ili se ovo određuje... odokativno.
Iz tvoje poruke zaključujem da je HUAWEI lider po pitanju kvaliteta, i ne kvari se osim u slučajevima kada korisnici "budže" uredaj?

PS. Pisao sam HUAWEI pošto pretpostavljam da je Telekom najviše tih uredjaj podelio.
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
80.93.241.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!26.10.2009. u 20:09 - pre 176 meseci
Citat:
hobbista: Interesantna tvrdnja. Imao sam problem sa jednim "nebudženim" ruterom kod Telekoma, i jedva ga zamenio (odnosno jedva sam došao do toga da mi pošalju tehničara). Tvrdnja da ruteri nestaju sa zaliha zbog "budženja" mi deluje pomalo neozbiljno. Postoji li neki zvaničan podatak ( u % ) koliko ih je vraćeno zbog greške koju su izazvali sami korisnici? Ili se ovo određuje... odokativno.
Iz tvoje poruke zaključujem da je HUAWEI lider po pitanju kvaliteta, i ne kvari se osim u slučajevima kada korisnici "budže" uredaj?

PS. Pisao sam HUAWEI pošto pretpostavljam da je Telekom najviše tih uredjaj podelio.


Ne znam... :D
Ali mogu da pitam sledeće, kako meni radi a tebi ne?

Šalim se malo, ofc.
Elem, ja tvrdim, da svaki uređaj može lepo da se namesti... pa čak i onaj najproblematičniji,
Aolynk DR814... :D

HuaWei jeste najviše deljen.

Na žalost, podatke takve vrste nemam... ali recimo, znam da ti tehničari koji izlaze na teren,
nisu ADSL tehničari, već tehničari centrale, terenci, nazovi kako god želiš.
Iskren da budem, njihovo konstatovanje kvara na adsl ruteru ne bi trebao, neko ko zna, da uzme u obzir.

I opet da se vrnemo na ono, da je evidentno postojanje problema, ali, u većini slučajeva nije to do teleKome.


A tu tvrdnju, da ruteri nestaju sa zaliha zbog budženja,
ok, možda sam se malo pogrešno izrazio.

Ali svakako da i toga ima.

Mislim, znam za slučajeve, gde su korisnici otvarali uređaje, kačili na njih 9cm ventilatore itd...
A onda, tu je i slučaj, radio amatera, koji je ustanovio da mu mt882 proizvodi štetno zračenje za njegove merne instrumente... i takođe ga izotvarao itd.
Pa je tu i neki lik, otključao ruter, ispodešavao sve i svašta... pozatvarao portove, isprebacivao PVC... i na kraju, ne radi mu net.
Ni meni ne bi radio kad bi imao njegovo znanje... :D

Razumeš da je nešto zatvoreno i zaključano, zato što postoji razlog za to.
I televizor je zatvoren, pa ga ne otvaraš da bi ga provetravao :P

E vidiš, takvi likovi zahtevaju zamenu... takvi likovi prete...

Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
77.46.250.*



+51 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!26.10.2009. u 20:17 - pre 176 meseci
Jel ti radis u telekomu?
Ako radis, jel mozes da kazes kad dolaze ruteri?

Hvala!
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
80.93.241.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!26.10.2009. u 20:33 - pre 176 meseci
Citat:
abyss: Jel ti radis u telekomu?
Ako radis, jel mozes da kazes kad dolaze ruteri?

Hvala!



Ne radim u Telekomu...
:)

Citat:
mast3r: Da dodam,
oprema je stigla, i čeka na isporuku korisnicima.

Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!26.10.2009. u 20:46 - pre 176 meseci
OK, samo mi je malo previše grubo zvučala tvoja konstatacija :)

I, možda je malo Off,
Citat:
mast3r
I opet da se vrnemo na ono, da je evidentno postojanje problema, ali, u većini slučajeva nije to do teleKome.
Mislim da ni ovo ne stoji. Ko je kriv što zaposleni (tehničari i operateri na 0800100100 ) nisu adekvatno obučeni/stručni? Korisnici svakako nisu.
I, zašto se primaju zahtevi za zamenu otvaranih/otključanih rutera? Prosto i jednostavno, mogu samo da kupe novi. Ovakvu odluku treba da donese valjda - Telekom!?

Za kraj: da, kada vidim neku lepu devojku na TV-u o`ma ga otvorim da je odmerim i odpozadi :D

PoZ
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66761 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.