Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Outlook Express - Potrebna pomoc

[es] :: Windows aplikacije :: Outlook Express - Potrebna pomoc

[ Pregleda: 3117 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Piga Biva

Član broj: 176489
Poruke: 32
93.86.221.*



Profil

icon Outlook Express - Potrebna pomoc18.08.2009. u 17:11 - pre 178 meseci
Da li neko slucajno zna kako naterati Outlook Express da svaki put kada startuje proverava da li je "default email client"? Znaci, on je podesen kao default i otvara mailto, ali drugi klijenti (Thunderbird, na primer) mu preuzmu default status i onda mora da se ulazi u opcije i da se tamo podesava da bude default jer vise ne izbacuje onaj prozorcic u kome saopstava da nije default itd. U opcijama ne mogu da nadjem to podesavanje (kao sto lepo postoji u Thunderbird-u i svakom normalnom email programu), u Internet Exploreru isto ne mogu da nadjem, ne mogu da nadjem ni na internetu nista o tome. Pretpostavljam da je neko cekirao da ne otvara pomenuti prozorcic i tako je nesto promenio u Registru, ali ne znam sta?

Ima li pomoci? Hvala.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.185.*



+21 Profil

icon Re: Outlook Express - Potrebna pomoc18.08.2009. u 19:07 - pre 178 meseci
Evo sličice za IE, a za OE ćeš dobiti kasnije kada budem koristio Windows XP



[EDIT]

Evo i dodatak...
Windows XP ima svoje centarlno mesto za podešavanje podrazumevanih programa: Control Panel / Add Remove Programs / Set Programs Access Defaults



Ili u samom OE



[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 18.08.2009. u 21:04 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Piga Biva

Član broj: 176489
Poruke: 32
93.86.221.*



Profil

icon Re: Outlook Express - Potrebna pomoc18.08.2009. u 20:59 - pre 178 meseci
Hvala na odgovoru koji resava problem kako da se Internet Explorer i Outlook Express podese da budu default programi, ali ne resava moj problem - kako da ponovo dobijem onaj prozorcic (poslednja slika koju si objavio), odnosno kako da nateram Outlook Express da svaki put kada je pokrenut automatski kontrolise da li je default program.

Znaci, neko je otkacio ono "Always perform this check when starting Outlook Express" i OE vise ne proverava da li je default. Kada neko (na racunaru je instalirano vise email klijenata) pokrene neki drugi klijent, ovaj pita da li korisnik zeli da taj klijent bude default i preuzme default status. Posle, kada neko zeli da koristi OE ovaj vise ne pita da li korisnik zeli da OE bude default, nego mora da se rucno podesava kao sto si ti objasnio na slikama.

Pretpostavljam da se radi o samo jednom detalju u Registru, ali ne znam o kome?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.86.*



+21 Profil

icon Re: Outlook Express - Potrebna pomoc19.08.2009. u 00:48 - pre 178 meseci
Pa ne, ja sam to "zbog slikanja" uradio tako što sam prvo u OE čekirao onu opciju da je podrazumevani program za email (vidi prvu sliku OE), zatim sam pokrenuo MS Outlook i njemu rekao da bude podrazumevani program za email umesto Outlook Expressa. Kada sam posle toga pokrenuo Outlook Express, pojavio mi se taj prozorčić sa porukom. Posle "slikanja" istog, samo sam potvrdio da ponovo OE bude podrazumevani (default) program i to je to...

 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Outlook Express - Potrebna pomoc23.08.2009. u 17:04 - pre 178 meseci
Imam i ja jedan problem u vezi Outlook Express-a a da ne otvaram novu temu iskoristiću ovu.Nemojte zameriti.

Elem, Outlook može da pošalje poruke ali ne može da ih primi.

Podešavanje po defaultu koje je prikazao @Catch 22 nije moguće ni za Internet Explorer, ni za Outlook Express jer se stalno vraća na "current".

Još da napomenem da mi poštu sa Outlooka prikuplja i Gmail a ona tamo stiže i dalje a ranije je jedan primerak stizao i na Outlook Express što se od pre izvesnog vremena ne dešava.

Zna li neko u čemu je problem?

 
Odgovor na temu

gile011
Beograd

Član broj: 12500
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Outlook Express - Potrebna pomoc24.08.2009. u 11:59 - pre 178 meseci
Cekaj znaci ne prima mailove samo sa gmail accounta,
onda proveri koju ti gresku izbacuje kad ides na tools ->send & recive-> recive all ,
tu ces da vidis i koji sve accounti prijavljuju gresku, i koja je greska, pa to ispravi
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Outlook Express - Potrebna pomoc28.08.2009. u 11:16 - pre 178 meseci
@gile011

Nisi dobro razumeo! Odutlook Express nije primao nikakvu poštu.

Gmail sam podesio da prikuplja poštu i sa drugog naloga,[email protected], pošto Gmail može da prikuplja poštu sa još četiri mail accounts-a.

Jedan primerak poruke koju Gmail preuzme sa drugog servera ostaje na tom serveru pa sam mislio da se taj primerak šalje na Outlook Express ali sam bio u zabludi. Taj primerak poruke može se naći samo na matičnom serveru tj. na sajtu http://www.stcable.net , na kojem je moj računar registrovan.

Pomenio sam podešavanje tj razvlastio sam Gmail da mi prikuplja poštu sa [email protected] i poruke su normalno počele da stižu na Outlook Express.

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Outlook Express - Potrebna pomoc

[ Pregleda: 3117 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.