Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grebenasta sklopka na CO2 aparatu

[es] :: Elektronika :: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu

[ Pregleda: 31259 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Grebenasta sklopka na CO2 aparatu12.08.2009. u 18:24 - pre 178 meseci
Imam problem na jednom CO2 aparatu za varenje Varstroj tip VARMIG 1805, mehanički je polomljena i rasuta sklopka za izbor ulaznog naponam 220/380 V. Proizvodjac sklopke je ELTEZ iz Krusevca a oznaka sklopke je MN16, shema 4128. U katalogu proizvodjaca pise da su kodovi shema kompatibilni sa shemama Koncarevih sklopki ali pod tim brojem ne postoji ni jedna shema ni u Koncarevom katalogu. Trazio sam mail-om pomoc proizvodjaca da me uputi na dobavljaca ili mi napise ekvivalent sheme ali nazalost nisam dobio nikakav odgovor. Ima li neko neko rjesenje koje bi mi moglo pomopci, imam shemu aparata ali mi taj dio oko te sklopke nije bas jasan.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
93.87.140.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu12.08.2009. u 22:12 - pre 178 meseci
Mozes li mi poslati tu semu sto imas pa cu videti kako mogu da ti pomognem i obelezi na njoj sta ti nije jasno.Pozdrav
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu12.08.2009. u 23:02 - pre 178 meseci
Evo tu je shema, znaci problem je ova prva sklopka, na srednjem polozaju je off, lijevo je 1 (220v) desno je 2 (380v), sklopka je sacinjema od 3 sekcije sa po 2 x 2 kontakta, znaci prva sekcija ima 1-2, 3-4, zatim druga sekcija 5-6, 7-8, i treca 9-10, 11-12. Znaci sad bi trebao naci neku drugu zamjensku koja ima logiku ove originalne....a to je naravno problem...Svaka pomoc je dobro dosla...

Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu13.08.2009. u 08:04 - pre 178 meseci
Ako nenadjes prekidac resi kontaktorima,tada ces imati automatsko prebacivanje mono-dvofazno
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
93.87.140.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu13.08.2009. u 23:02 - pre 178 meseci
Evo ti resenja ,a sam ces morati da napravis grebenasti prekidac jer ne verujem da ces naci da kupis takav u slobodnoj prodaji sem ako nije specijalizovana prodavnica za ovakvu robu .Iz prilozene sema treba da se kada okrenes prekidac na 220V spoje sledeci kontakti to jest zice koje su isle na prekidac:
1-2 , 3-4 , 5-6,8 , 10,12-9 ,
a na polozaj za 380V:
1-2 , 3-4 , 7-6,8 , 10,12-11
Po ovoj semi vidim da taj aparat ima 6 amperaza na Q2 prekidacu i sa njega nemoj skidati zice jer se mozes zeznuti samo tako ukoliko ne belezis.Pozdrav

 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
93.87.140.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu13.08.2009. u 23:06 - pre 178 meseci
Zice 9 i 11 nemoj slucajno da si pomesao!!
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu14.08.2009. u 21:12 - pre 178 meseci
Hvala Darko, probat cu spojiti tako da radi na 220V dok se ne nabavi neka odgovarajuca grebenasta sklopka, malo je to sve cudno jer je neko vec probavao prilagoditi neku Koncarevu koja u biti nije ni slicna, pa vise nisam siguran ni u sta na tom aparatu....javit cu jesam li uspio.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
93.87.140.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu14.08.2009. u 22:15 - pre 178 meseci
Sto je jos najsmesnije to da sam ja samo 35 km. od Krusevca i da sam i ja pokusavao nabaviti neke prekidace od njih i nisam uspeo pogotovo te namenske .Pozdrav
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu15.08.2009. u 08:35 - pre 178 meseci
Da, nazalost! Zbog takvih stvari nas i nazivaju Balkancima, a ne samo zbog geografije... :(
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

sead_jušić
hrvatska

Član broj: 72097
Poruke: 104
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu15.08.2009. u 21:36 - pre 177 meseci
ivice
za taj aparat bi trebao imati sve dijelove u čakovcu firma se zove "servus" a možeš i u rijeci preko "gemma" servis
oni su zastupnici za servus u rijeci tel.217 118 pa malo pitaj.
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu16.08.2009. u 21:31 - pre 177 meseci
Hvala ti Sead, sutra cu pokusati doci do njih!
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

sead_jušić
hrvatska

Član broj: 72097
Poruke: 104
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu17.08.2009. u 10:56 - pre 177 meseci
ivice, nema na čemu samo da je nađeš.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu17.08.2009. u 12:18 - pre 177 meseci
nece naci odgovarajuci grebenasti prekidac u prodaji ? HA....HA.... 'ta nemojte kasti :) salu na stranu.

bilo koji grebenasti prekidac 1-0-2 sa kontaktima koji zadovoljavaju neophodnu struju i napon se odgovarati. inace za ovaj uredjaj ti treba grebenasti sa cetiri rebra, svako rebro na sebi ima 2xflip-flop (kao kod naizmenicnog prekidaca,jedan zajednicki i po dva izlazna kontakta pa je zajednicki u spoju ili sa jednim ili sa drugim izlaznim kontaktom a u stanju "0" nije spojen ni sa jednim), sada kada je to jasno, onda da vam i pojasnim da nigde ali nigde u prodaji necete naci grebenasti prekidac da su mu kontakti povezani onako kako vama odgovara, za to sluze kratkospojnici kontakata predvidjeni za montazu na odredjen tip grebenjaka koji se posebno prodaju, i kupis lepo koliko ti treba pa ispovezujes grebenjak kako ti odgovara.

dakle odes lepo u prodavnicu elektro opreme koja se bavi prodajom materijala za elektricne instalacije i elektromotorne pogone, eutomatiku itd, i trazis grebenjak kakav ti odgovara po naponu , struji i polozajima i odredjenim brojem mirnih i radnih kontakata, a pre toga lepo isrtas semu sa tvojim grebenjakom pa vidis sta se sa cime treba prespojiti i kupis toliko kratkospojnika pa ih lepo namontiras gde ti odgovara.

u mojoj firmi imam var aparat koji nije CO2 ali ima opciju i neophodne komponente da radi kao CO2 sada radi kao obican elektricni var aparat. na njemu takodje ima prekidac koji ima polozaje 220V AC , 220V DC, 380V AC i 380V DC. ako se neko pita zasto DC napon, to nije napon napajanja vec napon varenja na elektrodi, jer ima opciju da se napaja sa 220V i 380V a na izlazu moze da bude AC i DC napon za varenje i punktovanje.

e sad, taj aparat ima na sebi trofazni utikac i prilicno debeo kabel , ali me je zanimalo zasto varioc uvek ukljucuje prekidac na polozaj 220V ako je trofazna struja u pitanju, pa resih se da otvorim aparat kad ono samo 1 faza, nula i uzemljenje dolaze na napojnu klemnu, i nema gde da se povezu druge dve faze ?! a posle sam video da prekidac uopste ne moze da se okrene na opseg 380V , pa zakljucih, verovatno da aparat ima opciju da radi na 380V ali se mora prevezati grebenjak i staviti drugi kabel, i zaista, studiranjem svih delova pojedinacno, i kompletne elktronike zakljucih da moze na trofazno ali prerade ima dosta pa se ne isplati..

Nego ELTI, ne vidim sta ima ne jasno na ovoj tvojoj semi, kao sto sam rekao imas grebenjak sa cetiri rebra, tj cetiri naizmenicna prekidaca, ovo je na semi pretpostavljam nulto stanje prekidaca jer drugo ne moze da bude.

dakle ovako, imas cetiri zasebna naizmenicna prekidaca, nazovimo ih K1 K2 K3 K4, na K1 ti je na zajednicki kontakt vezana zica 10 i 12, na odlazne kontakte K1 su ti vezane zice 9 u mirnom polozaju grebenjaka 1 i zica 11 u mirnom polozaju grebenjaka 2.

na K2 imas vezanu fazu L1 (zica 3) na mirni kontakt polozaja 1 na grebenjaku a na zajednicki od K2 ti je vezana zica 4

na K3 ti je zica 6 i 8 na zajednickom kontaktu, faza L2 (zica 7) ti je na mirnom kontaktu polozaja grebenjaka 1, a na mirnom kontaktu polozaja grebenjaka 2 ti je vezana nula (zica5) koja je prespojena na mirni kontakt K4 polozaja grebenjaka 2 (zica 1) a na ciji zajednicki kontakt je vezana zica 2 (zajednicki kontakt K3)

zaista ne vidim nista ne jasno ovde :)) izvini ali radio sam dosta elektro motornih pogona upravljanih grebenjacima i sklopkama, a to je potpuno ekvivalentno ovom problemu , mislim na semu i povezivanje pa mi je ovo pesma povezati, nadam se da sam ti bar malo objasnio i olaksao problem sa time sto sam ti napisao, ili sasvim suprotno, u glavnom, samo prati to sto sam napisao i povezaces sve kako treba,zaboravi brojke na prekidacima i oznake, treba ti samo sema, unimer i grebenjak, nista vise. naravno oznake zica na aparatu nemoj da zanemaris :)) pozz i srecno
 
Odgovor na temu

muscorp
Vozdovac

Član broj: 198741
Poruke: 257
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.muskorp.com


+4 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu17.08.2009. u 16:32 - pre 177 meseci
Za sve grebenaste prekidace ima u Beogradu firma koja to odlicni radi i to sa vrlo kvalitetnim elementima.

Rasina doo
Slobodana Principa 1
11050 Beograd
tel:011-3047 558, 011-3047-559
fax:011-3047 559
e-mail:[email protected]

ja sa njima godinama radim i imam samo pozitivna iskustva

pozdrav
Ljuba
Ljuba
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu17.08.2009. u 17:34 - pre 177 meseci
Hvala na trudu i pomoci @Shadow88! Energetika i grebanjaci nisu moj fah i nisam se nikad time bavio pa nemam iskustva sa tim. Da to treba napraviti sa logickim kolima ili mikrokontrolerom ja bi to napravio (cak sam i o tome razmisljao) Sto se tice te originalne sklopke ona ima 3 segmenta ali nisu isti, prvi segment ima 4 grebena a druga 2 po 2. Kako su vec bili u rasutom stanju nisam mogao vidjeti polozaj na osovini ova druga 2 segmenta a po mom misljenju su u kontra polozaju, a kako je neko probao to improvizirati sa nekom drugom sklopkom onda mi samo preostaje osloniti se na shemu.
Ali danas sam kontaktirao firmu koja je zastupnik za Varstroj u HR i rekli su mi da imaju sve rezervne dijelove i da ce mi poslati sutra originalnu grebenastu sklopku vec slozenu kao na originalu. Ako bude tako onda sam rijesio problem a ako ne onda polako korak po korak...Hvala puno svima koji su pomogli...
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

Jan Makan
Vojvodina

Član broj: 75858
Poruke: 43
*.2.nat.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu03.09.2009. u 10:43 - pre 177 meseci
Pozdrav svima ...Pošto nisam uspeo na forumu a ni na netu da nadjem šemu,rešio i ja da zmolim za pomoć a da ne otvaram novu temu.
Molim ako neko ima (a verujem da ima) šemu 12 za spajanje grebenaste sklopke (zvezda-trokut) inače sklopka je proizvodjača "Eltex" Kruševac a model MN16.Nadam se da sam naveo dovoljno podataka.
Imao sam inače te šeme za sklopke na hardu ali prošle godine je isti bacio kašiku i tako sve puf....ode u nepovrat.
Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

ybeelsec
Bozo Jokic
industrijska elektronika i automatika
Mali Zvornik

Član broj: 21009
Poruke: 412
93.87.161.*



+15 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu03.09.2009. u 15:04 - pre 177 meseci
http://www.eltex.rs/?Grebenaste_sklopke:Katalog_%C5%A1ema
 
Odgovor na temu

Jan Makan
Vojvodina

Član broj: 75858
Poruke: 43
*.2.nat.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu04.09.2009. u 10:38 - pre 177 meseci
Hvala na brzom odgovoru,samo mi nije jasno kako ja to nisam našao na netu ali šta sam sve usput našao....
 
Odgovor na temu

sasha tasi
stockholm-nish

Član broj: 39035
Poruke: 112
*.hud.sth.bostream.se.



Profil

icon Re: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu07.10.2009. u 21:38 - pre 176 meseci
Evo vam ovde kvalitetnih grebensatih prekidaca Nemackog proizvodjaca.(ovi sa zutim plocama i crvenim grifom).Jos nisu postavljeni na sajtu zvanicno tako da trenutno ima samo ove slike.

http://elcommaster.weebly.com/galerija.html

Vecina sema postoji u lageru za trenutnu isporuku.Cena jeftinija od bilo kojeg domaceg proizvodjaca.
Vise informacija na PM

POZDRAV
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Grebenasta sklopka na CO2 aparatu

[ Pregleda: 31259 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.