Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?

[es] :: Advocacy :: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52671 | Odgovora: 288 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 08:02 - pre 181 meseci
E pa to objasnjava neke stvari... Mislim ajde da smo u 2002-goj kada je jos mogla ponegde da se nadje pure loptica, a ovo danas kako mixuju nije ni cudo da su ljudi u losem tripu... Inace bi rekao ajmo sada svi lagano:
"Why can't we be friends,
Why can't we be friends,
the choice of your system don't matter to me,
as long as we can live in harmony,
Why can't we be friends...."

:D :D :D

Sad me podseti ova pesmica na:





A i ovi njegovi lice malo na trolove zar ne? :D :D :D

[Ovu poruku je menjao combuster dana 13.05.2009. u 09:21 GMT+1]
make love - !war
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 10:13 - pre 181 meseci
Citat:
Laki_Gen: Samo pogledajte temu "Vutra - anketa za i protiv".

Vidi se da nemaš mnogo iskustva sa istom... :) Takvi simptomi mnogo više odgovaraju zozovači...
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 10:57 - pre 181 meseci
@Džeronimo
Svaka čas na objašnjenju. Nadam se da će shvatiti

Citat:
Laki_Gen: Samo pogledajte temu "Vutra - anketa za i protiv".
Bice vam jasno otkud mu tolika poezija.
Lik je naduvan od jutra do sutra, mozda i jos nesto pride.


Pazi kad ima smisla

Mada može da bude da troluje sve Linux teme kako bi što više zbunio Linux korisnike i možda neko od njih prešao na Windows. Ipak čovek živi od reinstalacije Windowsa i u interesu mu je da što više ljudi ima Windows kako bi imao više posla. Zar ne?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 11:01 - pre 181 meseci
Zar ne zivimo svi od reinstalacije windows-a i naravno jos ponecega? :D Mislim nama je u interesu da ljudi poprckuju win a da nema virusa mesecni income bi nam se smanjio za pola :D :D :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 11:05 - pre 181 meseci
Ako se bude lupalo jos gluposti u ovoj temi uvodimo novog moderatora:



...pa sad vi gledajte...

[misao] jel ovo zensko??? [/misao]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 11:11 - pre 181 meseci
Citat:
musicmaster: @Nedeljko

Za razliku od tebe, ja jedine uvrede koje drugima uputjujem su rechi tipa - zealot.
Ako je to uopshte i uvreda.


Ma, nije uopšte. Otkad je etiketiranje, tj. neargumentovano lepljenje komplimenata nekorektno. Sa druge strane, kada neko obrazloži da neko pravi budalu od sebe, to je svakako druga stvar. Ne verujem da si baš tolki dummy koliko se predstavljaš, već te jednostavno dibidus ne zanima kakvo ćeš smeće nalepiti na ES.

Citat:
musicmaster: Ja ne znam dal' namerno brljash ili ne, sve u svemu, dva puta za redom, i to u istoj temi,

primer broj 2: (možda se piše "musicmaster", eli "zealot" sigurno ne)...
primer broj 1: ... apsolutno za sve), ja ond ane znam šta je zilotarenje.

Desi se to svakom, naravno, ali ovo je ochigledno ono shto pingvini praktikuju.
Prvo se pokake, posle ruchkaju to shto su iskakili..

Chudne ptice koje nikad ne polete.
A jesu slatki, to morate da priznate.

Nego, da nisi upropastio tvoja zadnja 2 posta jer ti je "Flash Ad World" sa ES-a malo uhebo performans,
pa ti se zbog hira nashli prsti na neodgovarajutjem parchetu tastature ili ... ?

Ti si u nekim teshkim i morbidnim godinama, vidim ja... :P

Koliko ES tabova (ctrl + T) mozesh da otvorish a da imash odziv kao da je samo jedan u pitanju?
Samo skrol misha testiraj, naravno ako si podesio mouse wheel, da bude kompatibilan sa Linuksom.


Da, svakome se desi poneka greška u kucanju, ali se ipak vidi razlika između povremenih omaški i sistematskih grešaka (neznanja, inata...). Što se ostalog tiče, ne zaslužuje ni čitanje, a nekmoli odgovaranje.

Šta ćeš, sa nekima ne vredi polemisati. Među takvima su i oni koji nalupavaju gluposti koje ne odgovaraju ni njihovim ubeđenjima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
77.46.246.*



+4 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 11:15 - pre 181 meseci
Citat:
Laki_Gen: Samo pogledajte temu "Vutra - anketa za i protiv".
Bice vam jasno otkud mu tolika poezija.
Lik je naduvan od jutra do sutra, mozda i jos nesto pride.


Videli smo vec odavno
Doduse,doticni kaze da ne voli hemiju-pa to je verovatno ono,samo prirodne droge i opijate jelda? ;)

Inace sto se tice Windows-a ne treba mi prakticno za nizasata-jedino igre,ali kako se slabo igram u poslednje vreme to mi i nije bas toliki problem
Ima par dobrih programcica koje bi voleo da vidim i za linux recimo Irfan View ili Aimp-no opet,za te svrhe koristim Gwenview i AmaroK koji su takodjer odlicni
Smeta mi i sto je fenomenalni WinUAE emulator osetno losiji u verziji za linux-program je open source ali verzija za linux se dosta slabije razvija nego ona za Win koja je ocigledno prioritet
Smatram takodje da je dual boot ok stvar i ne vidim cemu prozivanje oko toga-biti u toku i poznavati vise OS-ova istovremeno moze da bude samo plus za nekoga ;)
Recimo ja jedva cekam da isprobam Win 7 final kada izadje(moja masina Viste videti nece ;))a ovih dana cu da instaliram novi Office 2007 malo da se zanimam jer sam pretezno radio u starom Office-u 2003 i Open Office-u,malo da se upoznam,ne moze da skodi ;)

[Ovu poruku je menjao Body Bag dana 13.05.2009. u 13:19 GMT+1]
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
91.148.67.*



+7 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 11:41 - pre 181 meseci
Zozovaca ili konoplja - efekat je isti :)

Lupa Maksim po divizijama, kao da sutra ne postoji!!
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 12:11 - pre 181 meseci
Pa cim imas dual boot odma neki lik dodje i kaze da si ti automatski Windows korisnik. Tako, da ti likovi sa dual boot otpadaju od onih 1% korisnika Linux.
Samo mi nije jasno zasto to pridruzuje Windows korisnicima, a ne takve Windows korisnike Linux-u? Mislim, jednosmerna logika.. usko, uze ne moze biti.

p.s. Potpuno se slazem sa Jablanom... :) Ovo nije posledica onoga sto on konzumira vec ... Nisam doktor :)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 12:14 - pre 181 meseci
srdjan@Zverko:~$ sudo apt-get install
Display all 34773 possibilities? (y or n)


Q: Kako se osvezavaju windows repozitorijumi?

A: Odes na isohunt ili mininovu i kliknes na Refresh u browseru ;)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 12:22 - pre 181 meseci
Kao sto rekosmo napredniji su od nas, mi osvezavamo repo-e preko http i ftp protokola a oni preko p2p... Genijalci bre, napredniji od nas za svetlosnu godinu...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 12:47 - pre 181 meseci
kako vam ne dosadi ovako se prepirati oko nicega?
stigao do pola teme i ne mogu dalje

a i koristite razne skracenice [fud] i skracenice [a i imena] programa,tj cemu isti sluze...

za sta ne treba windows a moze i linux,ne bih znao reci [mislim iz prakse],iz prostog razloga,kada sam hteo da instaliram linux,nije mi radio modem [davno sam se bio ebavao s istim],pa nije radio tockic na misu,pa ne znam jos neke gluposti
ali,plus je,sto je tv karticu glat prepoznao :)


hajde sad kontra,za sta ne bih mogao da koristim linux
za razne programe koji su mi neophodni za fax
za igranje neobaveznih igrica [ne mislim na crysis i slicne "jebacke" igrice,koje ne bih ni mogao pokrenuti]
za koriscenje mikroC-a [compiler za c za pic mikrokontrolere]
za koriscenje ldd-a [lego designer :P]
za koriscenje usdownoloader-a ili jdownloader-a [za skidanje file-ova sa raznih upload site-ova]
dwf viewer [za pregled dwf [auto cad] file-ova]
za povezivanje htc-a
za povezivanje nokia-e

i naravno,qip :) [klient za icq]

i tako dalje

e sad,ne znam da li postoji teamviewer za linux,i alcohol,ali verovatno ovo ima
[napomena,gomila programa koje koristim je besplatnog tipa ;)]
ne znam ni da li postoje driver-i i software [3rd party,posto na cd-u ne postoji software za linux,a ni na njihovom site-u nisam primetio] za dazzle [za digitalizaciju video materijala]
i ne znam kako bi mi [ako bi] radio adsl modem [ostatak hardware-a mislim da nije problematican, osim mozda,ali sto sumnjam,ss2 kartice]


samo nemojte reci "to je do programera nije do os-a"


p.s. pominjete "prosecne korisnike",e pa masa tih "prosecnih korisnika",pored neta,office paketa,multimedije ... voli i igrice ;)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 12:58 - pre 181 meseci
Za povezivanje htc-a i nokie nije problem, gnokii, gnome phone manager, wammu i ostali rade posao...
Za icq imas pidgin...
Ne znam koji adsl modem imas, sada rade svi (uz manje/vise podesavanja i u zavisnosti od distro-a)
Alcohol nema ali ima furius iso mount, vecinu formata moze da mount-uje a ako neki i ne moze imas utility-je tipa nrg2iso i jos gomilu ***2iso kovertera...
Za igranje neobaveznih igrica (a ima ih sila) moze i linux + sto mozes kroz wine, cedegu, playonlinux da instaliras i one koje su directx only...
Za ostalo nisam siguran...
make love - !war
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.183.*



+7 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 13:09 - pre 181 meseci
Jel' hotjete da dam odgovor Nedeljku i ovom alkoholicharu koji sa aluminijumskom palicom hotje da protera sve "drogerashe" shto se sa jointom fixaju u venu,
pa da imate josh 1-2 strane za ispisivanje i izbacivanje tih ptichijih misli iz glava vashih napatjenih, ili da vas iskuliram (dezinfikujem antivirusom)?

:D

Birajte.

Mislim stvarno...
Napishesh jedan odgovor, koji glasi "freedom", a iznad te rechi stoji pitanje: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?

I opet nishta ne ukapiraju.
Ptichiji mozak.

Pingvinski, stha tjesh...
Jel' vas Zealote sramota ponekad shto neka druga zivotinja nije zashtitni znak?
Zmaj recimo...
rofl...

 
Odgovor na temu

esk

Član broj: 195744
Poruke: 9
*.paleol.net.

Sajt: eshko.org


Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 13:11 - pre 181 meseci
Citat:
Horvat:
za koriscenje usdownoloader-a ili jdownloader-a [za skidanje file-ova sa raznih upload site-ova]

Koliko ja znam, JDownloader je pisan u Javi i apsolutno je platform-independent, sto bi znacilo da radi i na Linuxu...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 13:11 - pre 181 meseci
Alcohol - to je za grebovanje diskova u .iso? To radi Brasero koji se dobija u Ubuntuu:



BTW, Horvat, jel vama faks i kupuje Vindous, kad vam već traži softver koji radi samo na njemu?
 
Odgovor na temu

esk

Član broj: 195744
Poruke: 9
*.paleol.net.

Sajt: eshko.org


Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 13:15 - pre 181 meseci
Citat:
musicmaster:
Napishesh jedan odgovor, koji glasi "freedom", a iznad te rechi stoji pitanje: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?

I opet nishta ne ukapiraju.


Znaci i ti gledas na Linux iz tog ugla? ;)
 
Odgovor na temu

Pedja_N
Predrag N
nije poznata

Član broj: 221565
Poruke: 71
77.239.78.*



+4 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 13:17 - pre 181 meseci
[quote="combuster"]Definitivno sreces pogresne zealot-e... Mi u stvari volimo da "propovedamo" linux jer uprkos pritiskom sa svakojakim FUD-ovima cvrsto verujemo da je linux potpuno upotrebljiv kao desktop os na stranu to sto nama koji smo navikli na njega prilikom every day use-a se osecamo @ /home... A ja poznajem gomilu linuxasa od kojih nikad nisam cuo sledece "Ma sta zna onaj n00b, on koristi windows..."[/quote]

E pa onda super,lepo je znati da ima i onih koji se ne "duvaju" sto koriste linux kao primarni os i sto su spremni
da neobavestenim korisnicima priblize taj svet.Kad god me neko pita o linuxu i win i trazi preporuku uvek mu kazem da proba oba
jer tako ce najpre shvatiti i otkriti sta mu vise lezi.Naravno nisam iskusan linux korisnik,znam osnove tako da za strunije savete uvek uputim
pocetnika profesionalcu i dugogodisnjem korisniku.
Btw,neverovatno kako obican izbor os-a moze da podeli ljude na suprotne strane i izazove "neprijateljstvo" :)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 13:18 - pre 181 meseci
Citat:

Mislim stvarno...
Napishesh jedan odgovor, koji glasi "freedom", a iznad te rechi stoji pitanje: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?

I opet nishta ne ukapiraju.
Ptichiji mozak.


Pa za ovo si u pravu delimicno, da je naziv teme glasio: Za sta vam sve TREBA Linux a ne moze windows, odgovor bi mogao da bude FREEDOM... A za free-doom mi je potreban windows... ;-)

@pedja_n

Ma kakvo neprijateljstvo, ovo nam dodje razbibriga i zezancija... Ponekad, ali samo ponekad, mozda moze covek nesto iz ovakvih thread-ova i da nauci, makar dok musicmaster ne dodje da razbije svoje brige izduvavanjem na advocacy-ju...
make love - !war
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.183.*



+7 Profil

icon Re: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?13.05.2009. u 13:27 - pre 181 meseci
Citat:
.. A za free-doom mi je potreban windows... ;-)


Tachno.
Doom je igrica i naravno da ti je za nju potreban Win.
Mada, matora je vetj, tako da mozda mozete i vi da je oprobate.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Za sta vam sve NE TREBA Windows (moze Linux)?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52671 | Odgovora: 288 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.