Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu da otvorim portove preko wireless routera...

[es] :: SOHO Networking :: Ne mogu da otvorim portove preko wireless routera...

[ Pregleda: 2203 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wlado_T2
wlado..he
tu sam,sad

Član broj: 43647
Poruke: 9
79.101.167.*

Sajt: www.metallica.com


Profil

icon Ne mogu da otvorim portove preko wireless routera...13.04.2009. u 18:59 - pre 183 meseci
Ljudi molim Vas da mi pomognete, naime imam aolynk dr814q adsl modem(telekom), i posto imam tri racunara u kuci, kupio sam d link DI-524 wireless router, dakle mrezu sam napravio, i sva tri racunara+mobilni telefon koriste wireless, znaci ni jedan racunar mi nije povezan kablom za bilo koji od dva routera, imao sam velike probleme sa torentom, ali ni sam ne znam kako, i sta sam uradio, sada pokazuje da mi je port za torrent otvoren, i torrent super radi, mada mi software koji checkuje portove prijavljuje da nije otvoren port....

sada sam kupio original igru, i zeleo bih da je igram online, kad pocne igra, izbaci me, could not connect to other players...otkrio sam da je problem naravno otvaranje portova za tu igru....

kako da podesim mrezu da mogu da otvorim portove, znaci ja nemam lan, na svakom racunaru imam samo wireless connection, i svi hvatamo signal sa wireless routera, internet mi radi, ali kad udjem u opcije telekom modema, ne da mi da otvorim portove za odredjenu IP adresu....posto mi je obtain automatic ip, zanimam me da ti moram da stavim staticku(wireless connection), to sam probao ranije, ali mi internet nije radio...

tu sam procitao na forumu da treba da otpustim DHCP sa wireless rutera(dlink), kada to uradim, moram da pravim mrezu ispocetka sve se sleshi....

ako iko ima bilo kakav predlog, hvala unapred, telekom call servis mi pomaze ko mrtva macka...
SVAKI COVEK UVEK MISLI DA JE ON U PRAVU!
 
Odgovor na temu

duskooo
BG

Član broj: 52174
Poruke: 44
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Ne mogu da otvorim portove preko wireless routera...14.04.2009. u 21:26 - pre 183 meseci
Portove forvarduješ na ruteru. Adresa računara za koji radiš forvardovanje mora da bude fiksna: ili ručno podesi statičku adresu i paramete konekcije ili podesi DHCP server da ti stalno dodeljuje istu IP adresu.
 
Odgovor na temu

wlado_T2
wlado..he
tu sam,sad

Član broj: 43647
Poruke: 9
77.46.166.*

Sajt: www.metallica.com


Profil

icon Re: Ne mogu da otvorim portove preko wireless routera...15.04.2009. u 07:06 - pre 183 meseci
dusko to si u pravu, ali ja ne mogu da dodelim staticku adresu na mom racunaru, jer odma igubim konekciju sa wireless ruterom, nema neta,nista...

sinoc sam privezao prvi racunar(ne moj) direktno za telekom ruter, i mogao sam da dodelim staticku IP adresu, i dao mi je da otvorim neke portove, mada mi cak ni na njemu nije dozvolio da otvorim portove koji su potrebni da bih igrao generale...

citao sam po forumima da ne treba oba DHCP da su ON(mislim telekom i wireles ruter), ali mi wireless ruter ne dozvoljava DHCP release, pa ne znam da li da probam da iskljucim DHCP na telekom ruteru, jer je i on ukljucen...

razlog zasto koristim wireless ruter je zato sto mi se komp nalazi na spratu, a modem je dole...i naravno kevin laptop, da moze po kuci da svrlja sa njim...

neko mi sugerisao da moram da otvorim portove i na wireless ruteru i na telekom ruteru, ali ponavljam, telekom ruter ispise da je kao port zauzet, ili error kao za taj i taj IP address ne mogu da otvorim port....
SVAKI COVEK UVEK MISLI DA JE ON U PRAVU!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Ne mogu da otvorim portove preko wireless routera...

[ Pregleda: 2203 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.