Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje porta 50545 za torrent na wireless-u

[es] :: Wireless :: Otvaranje porta 50545 za torrent na wireless-u

[ Pregleda: 3876 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

simpe79

Član broj: 130339
Poruke: 7
*.mynsn.net.



Profil

icon Otvaranje porta 50545 za torrent na wireless-u29.03.2008. u 14:29 - pre 195 meseci
Citao sam po forumu da je moguce otvarati portove za torrent cak i kada je IP adresa privatna. Ja sam na Mynsn wireless mrezi u Novom Sadu i imam GIGABYTE GN-WP01GS wireless LAN PSI karticu i neku antenu iz kucne radinosti. Da li mogu nekako da otvorim port 50545 sa ovom opremom i ako je to moguce kako da to izvedem?
 
Odgovor na temu

daywalkerzr
Zrenjanin

Član broj: 58284
Poruke: 291
91.150.124.*



+4 Profil

icon Re: Otvaranje porta 50545 za torrent na wireless-u29.03.2008. u 16:42 - pre 195 meseci
pitaj Mynsn wireless da ti forwarduju port.

 
Odgovor na temu

simpe79

Član broj: 130339
Poruke: 7
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Otvaranje porta 50545 za torrent na wireless-u30.03.2008. u 22:47 - pre 195 meseci
Oni mogu da mi daju javnu IP adresu, sto bi resilo problem ali se to dodatno placa. Ista varijanta je na ADSL-u ali sam cuo da se to moze resiti drugacijim konfigurisanjem ADSL modema pa me interesuje da li je to moguce i sa wireless-om.
 
Odgovor na temu

TheGusar
ccc

Član broj: 185022
Poruke: 1
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Otvaranje porta 50545 za torrent na wireless-u16.06.2008. u 21:39 - pre 193 meseci
I ja sam MyNSN mrezi u Novom Sadu i nevidim u cemu je tvoj problem sa portovima, torente ces moci da skidas kroz bilo koji port cak i 80, treba da ga podesis u tvom klijent programu. Dalje cak i to nema mnogo veze sa dinamickom ip adresom( www.whatismyip.com ), jer se torent trekeru prijavljuje svaka promena tvoje ip adrese. Dalje staticka ip adresa te kosta 100 dinara mesecno, sto bas i nije cifra od koje se padne na onaj deo tela koji se koristi za sedenje ( da se vec ne izrazavam nekulturno, da ne pijem banane)...

Forward porta ima smisao kad oces da imas server kod sebe, a i cak tada ne bi ti provajder uskracivao nijedan port. Forvard porta je smisleno ako imas vise racunara iza SVOG rutera, pa SVOM ruteru nalozis da ti forvarduje saobracaj kroz neki port na tacno jedan racunar u tvojoj lokalnoj mrezi, NPR port 80 na tvoj APACHE server i slicno.

Ako pravis torrent treker to je opet jedan server, koji podleze istim pravilima navedenim gore, uz ogradu da je mnogo bezbolnije kad imas staticku ip adresu da se ne bakces sa DDNS servisima.

Sta je zapravo problem koji pokusavas da resis....?
 
Odgovor na temu

simpe79

Član broj: 130339
Poruke: 7
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Otvaranje porta 50545 za torrent na wireless-u16.06.2008. u 22:08 - pre 193 meseci
Pa sad vise nema problema. Uplatio sam javnu IP adresu jer mi nije radio utorent. Javljao mi je da mi portovi nisu otvoreni mada su ovi si mynsn-a tvrdili da su im otvoreni svi portovi. Zatim sam nakon toga uplatio javnu IP adresu i opet mi nije radio torent. Ispostavilo se da imam problema i sa firewall-om pa sam reinstalirao sistem i sada je sve ok. Probao sam kod komsije, koji je na istoj mrezi, da pokrenem torent ali i kod njega isti problem mada mu radi firewall. Znaci nece bez javne adrese. Sad posto je ovaj problem resen da te pitam malo za mynsn. Imam cesto problema sa protokom. Dosta varira cak i kod pingovanja (od 6 -3000ms). Inace sam u malom beogradu. Imas li ti slicnih problema?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Otvaranje porta 50545 za torrent na wireless-u

[ Pregleda: 3876 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.